Jump to content

"Kavarna Rock Fest - 2013"01-02.06.2013 г. - стадион "Калиакра"


228 replies to this topic

#181 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 юни 2013 - 17:36

Подробен репортаж от първия ден:

http://www.katehizis...ws.php?id=24795


Гледам и не вярвам на ушите си - за голяма част от останалите рок медии и "медии" все едно фестивал в Каварна няма :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#182 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юни 2013 - 10:16

не знам за медиите, ама за феновете фестивал имаше :)
от събота съм страшно доволен от всички банди, в неделя Алиса за малко да ме приспят, а феновете им - да ме задушат с димките (!!) си ... от там нататък - пак ми се разминаха Battle Rages On и Pictures of Home :( ... иначе оплаквания нямам .... толкова хора в Каварна не бях виждал от Deep Purple 2005 ... не знам - вие ще кажете за посещаемостта, ама на мен ми се стори доста добре .... обаче много "слабо подготвени" .. "фенове" на DP - не знаят новите парчета, не знаят старите (!) парчета ... само на Lazy, Perfect Strangers & Smoke on the Water реакцията беше масова ... може и така да ми се е сторило от моята позиция, разбира се ...
Изкл. интересно се получава как в събота немците (Accept) пяха "Stalingrad", гарниран с съвтския химн, а в неделя руснаците (Алиса) излязоха с тениска "Германия на немците" ...
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#183 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юни 2013 - 10:35

View Poststormbringer, on 03 юни 2013 - 10:16 , said:

.... обаче много "слабо подготвени" .. "фенове" на DP - не знаят новите парчета...

Моля те, кажи кои от новите изпълниха? Направиха ли "Uncommon Man"?

#184 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 03 юни 2013 - 10:44

Един чудесен, стегнат, но красноречив репортаж на колегата Whiplash от втория ден:

http://www.katehizis...ws.php?id=24801
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#185 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 03 юни 2013 - 12:55

Репортажът си е супер!!! Само дето са смегчени критиките към Гилън - него въобще го нямаше :))))
Иначе ГРУПАТА беше Ария! Житняков е змей на живо! Феситвалът започна и свърши с тях!!!!
Иначе за двата дни май около 15 хиляди...

Edited by Digger, 03 юни 2013 - 12:55 .


#186 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 03 юни 2013 - 13:08

Дано Гилън да си е пазил гласа за концерта в Пловдив довечера...
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#187 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юни 2013 - 13:18

View PostAvitohol, on 03 юни 2013 - 10:35 , said:

Моля те, кажи кои от новите изпълниха? Направиха ли "Uncommon Man"?
Не, в репортажа си ги пише, предполагам си видял - Vincent Price, All the time in the world и Bodyline
иначе за Гилън - аз от него не съм очаквал повече, той даже се облече, да му остане глас, поне колкото да приказва в плд ... харесах му тениската, ама такава нямаше на мърч-а ... същото се отнася и за тази на Волф Хофман :(
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#188 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юни 2013 - 17:03

Deep Purple не са свирили "Highway Star"??? :shok:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#189 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юни 2013 - 17:55

Не, но всичко друго беше ОК. Аз съм много доволен от феста! Не очаквах нищо повече от Пърпъл, може би за старите им фенове концертът да е бил по-слаб от очакваното, но аз се забавлявах много. Страхотни музиканти са. Гилън вече все едно го няма, но не това е най-важното в Пърпъл. Аз съм много доволен и от първия ден, всичко беше супер :)
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#190 stivan

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 137 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юни 2013 - 18:06

View PostТигър, on 03 юни 2013 - 17:03 , said:

Deep Purple не са свирили "Highway Star"??? :shok:
Не я изпълняват от една година, прекалено много високи има. ;)

View Postdani1948, on 03 юни 2013 - 17:55 , said:

... Не очаквах нищо повече от Пърпъл, може би за старите им фенове концертът да е бил по-слаб от очакваното, но аз се забавлявах много. Страхотни музиканти са. Гилън вече все едно го няма, но не това е най-важното в Пърпъл...
Добре е да знаеш кога да спреш да пееш. :yes:

Edited by stivan, 03 юни 2013 - 18:11 .

"Металистите - това е най-развитата и напредничава класа и никой не може да отрича, че тъкмо те са предния отряд на целия пролетариат. (В.И.Ленин,"Събрани съчинения", том 24)"

#191 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 04 юни 2013 - 08:35

Не съм от най-редовните посетители на феста в Каварна (което явно ще бъде променено!) и определено не знаех какво да очаквам.Последното ми ходене там беше на концерта на Robert Plant.
Купона стартира още в 13:00 на 01.06. където редом до паметника на Dio бе открит и такъв на Гошо Минчев.Фереджето ни загряха стабилно, а накрая се появиха и всички от Accept, щедро раздавайки автографи, снимки и усмивки.
Не знам до колко се вписаха в цялата ситуация Черно Фередже, но тази група определено няма аналог в България.Винаги вдигат нивото на партито до максимална степен!
Ария така и не успях да ги харесам, но представянето им на сцената бе умопомрачително.Страхотен звук, чудесно сценично поведение и невероятно добре балансиран сет лист.Определено приликите с Мейдън са явни, но за мен е учудваща любовта на българските фенове към тях.
Thunder са едно истинско бижу - доказаха го и на Kavarna Rock Fest 2013! Гледал съм доста техни концерти и клипове и на сцена британците са доста сковани - нещо, което в Каварна го нямаше.И в най-смелите си мечти не съм предполагал, че ще получат такъв топъл прием от родните фенове.И това видимо ги зарази.Умопомрачителен хард рок (какъвто вече не се прави!) и тотално рок енд рол шоу.Смазващата River Of Pain, класиките Back Street Symphony и Love Walked In.. Една моя отдавнашна мечта се сбъдна - гледах Thunder на живо!
Някъде по това време мернахме на една от "спирките" за бира Don Airey, стоящ най-спокойно и радващ се на Thunder, който не отказа снимка, автограф и прегръдка!
Изключително съм щастлив от факта, че най-накрая успях да видя и Accept.Все ми се изплъзваха тези възможности, но този път, въпреки цялата умора, се заредих максимално пред сцената и зачаках смазващото им шоу.Немците излезнаха със смазващ звук, който ярко контрастираше с всички останали банди и от двата дни.Наистина впечатлението, че гледаме концерт на Волф Хофман се затвърди, но може би така е и редно.Чудесен сетлист, може би ми липсваха само някои неща от Blood Of The Nations (Beat The Bastards или Тhe Abyss), както и любимата ми пънкария I'm A Rebel, но трябва да сме доволни и на това което видяхме!Марк е шибан изрод - глас от дъното на зеямта и чудесен фронтмен.Не много късно установих, че е и убийствен пияница и много хареса съчетанието на бира с ракия, което му костваше пълна концентрация...
Леко поудълженият сет на Accept като че ли поизмори част от феновете и имаше оттеглящи се още преди края на концерта, подобаващо завършен с химна Balls To The Wall.Емоциите свършиха и зачакахме трепетно вторият ден на Kavrna Rock Fest 2013.
Всичко започна с неочаквана снимка с Doro и в този даден момент краката ми изневериха - докато тя ме беше прегърнала и аз и обяснявах как за мен това е сбъдната мечта, нямах никаква идея къде се намирам в този момент.Обичам тази жена!
Няколко минути по-късно в шатрата на момчетата от Аналгин стабилно подгряхме с нужните количества алкохол и на излизане отново се засякохме с Doro (нещо, което щеше да продължи до ранни зори на следващият ден) и просто се убедих, че наистина има невероятни рок звезди - не бих се посвенил да я нарека женският аналог на Dio като отношение към колеги и фенове!
Поради неясни за мен (а и не само) причини, руснаците от Алиса явно бяха решили,че те са най-важните на феста и близо двучасовият им sound check изнерви абсолютно всички! Звезди и компания разполагаха само с десетина минути за чек и вече трябваше да се появяват на сцената.Някъде в този момент бяха отворени и вратите и феновете се втурнаха на спринт за място пред сцената.
Аналгин ни смазаха! Гледам тази група вече за 789 път, но с всяка следваща изява момчетата все повече мачкат и взимат монопол на българската метъл сцена.Явно неслучайно в днешният брой на вестник Стандарт ще може да се прочете, че според журналистът писал за феста Аналгин са били най-яката банда вторият ден.
Мощно начало със смазващата Дето е текло, последвана от Яко се кова.Време за почивка с Тя.. беше ангел, която явно е добре позната на родните фенове.Някъде по това време вече се видя значителен брой хора пред сцената, което не убегна на Аналгин и с видимо приповдигнато настроение бандата смаза с новата си песен Супер Герои, класиките Нов Монолог и Мухоморко моя.Финалът на сета им беше сложен с умопомрачително изпълнение на We Rock и пречупената през призмата на AC/DC Бира, секс и рок едн рол.
Алиса се появиха бързо след Аналгин и честно казано ме отегчиха доста бързо.Доста от феновтее им се зарадваха, но те не бяха моята кръвна група.Няма как и аз да не спомена, че групичката от около 30-на руснаци, които бяха доста добре екипирани с мърч на Алиса създадоха типичната фестивална атмосфера с димки и факли, което не се понрави на някои от феновете, а явно и на охраната.
В един даден момент си помислих, че тая група няма да спре да свири.Слава Богу и това се случи.
И настъпи най-чаканият за мен момент от двудневният фестивал - изявата на Метъл Кралицата Доро Пеш! Не мисля, че мога да бъда обективен относно нейното представяне - твърде съм пристрастен, но професионализмът на немската певица е завиден.Още от откриващото парче заигравките с публиката започнаха и не спряха до самия край.Топлият прием на БГ феновете "ужили" бандата и те ни запокитиха обратно в 80-те - годините на най-качественият метъл.С леко поспаднал глас, но все така очарователна, Доро показа защо е толкова обичана години наред.На края на сета им публиката просто не искаше да ги пусне, а Метъл Кралицата определено не искаше да си тръгне.Ясно се видяха сълзите в очите на Доро...
Дойде и дългоочакваният момент - поредната изява на Deep Purple в България.Не се наемам да кажа колко хора имаше на стадиона, но е сигурно че само те и Металика гарантират пълен стадион в България!
Честно казано, наслушах се на изключителен брой глупости - от малоумното "Изсвириха най-слабите си парчета", през "Много кратък концерт" до вечно преекспонираните "Ричиту, Смоука, Бляк Найт, Златния блус и Хайвей стар-а"...Не се научи родният фен на уважение.Явна е Пърпъл манията в родината ни, но 95 процента от тези хора едно си знаят, едно си баят.Това не са феновете на Deep Purple! Феновете са тези, които знаят всяка песен, радват се на всяка песен и не реват за едно и също.Свикнахме да ги гледаме навсякъде и може би заради тях е този лек негативизъм към почитателите на британската легенда.Как човек може да се оплаче от присъствието на класики като Hard Lovin' Man, Into The Fire, The Mule или No One Came? Аз лично бих се оплакал само от липсата на повече парчета от новата тава, но и на това съм доволен.Групата даде максимума от себе си спрямо възрастта,навъртяните километри и моментни възможности.Нима можем да сме недоволни от вечно усмихнатият Roger Glover, от неустаряващият гений на Ian Paice, от извънземният Steve Morse, от изключителният Don Airey или от неповторимият фронтмен и певец Ian Gillan? Тоя не бил във форма, оня вече не можел да пее, не изсвирили Highway Star...Айде стига вече! Единственото лошо при Deep Purple е че колкото и да свирят винаги ми се струва малко!
И накрая - тези два дни бяха прекрасен празник на рок музиката, на рок феновете! Не мисля, че в нашата страна някой друг фестивал може да се конкурира с този като емоция, изживяване и атмосфера.С нетърпение очаквам да дойде моментът за следващото ми посещение там!
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#192 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 04 юни 2013 - 09:28

чувам, че в Плд е имало доста повече раздаване от колкото в Каварна ... и си е бил концерта с видео стени, както по принцип са им концертите в последните години ... чакам с нетърпение да прочета репортажа ... и с нескрита завист :)
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#193 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 04 юни 2013 - 10:16

НААааад мноооююю сииинееваааААА , НЕЕЕБО ПОЛНОЕЕЕ с ДОЖДЬЯЯЯяяя..... :russian: . :)
ИИИиии баси... :)
Много яко изкарахме...
Ария - страхотна група - вокал, музика всичко, малко някои рифове прекалено заимствани, както и външен вид - и Брус и Стив сякаш бяха на сцената. Но озвучаването - зле - нямаше високи - касите и баса като почнат, и само вокала оставаше.
Тъндър и Алиса бяха групите които не съм слушал, а се оказаха точно "изненадата" "гвоздея" абе супер. На Тъндър звука беше перфектен. На Аксепт къртач...Нещо на мога да разбера - на втори концерт присъствам, някак си не става...А на Удо се изкефих... Уж същите песни, нямам някакви пристрастия големи към Удо, но неговото шоу ме радва , това на Аксепт - слабо.
Аналгин - звука беше добре, песните интересни, но най-добре бяха двата кавъра на края. Звезди можеше да демонстрира мааалко повече ентусиазъм в началото - ако иска да спечели популярност за тази група.
Алиса - както казах - бонуса на фестивала - не мога да определя стила, ама са супер некви тежки... а агитката им... :russian: :russian: то бяха знамена, димки, факли (тия само през випа са влезли), и знамето не се размахва така урболешката, всичко е подготвено, че лице, че гръб... Половината шоу го направиха тия "ултраси" .
Доро беше върхът! Знам най много три нейни песни, а на концерта всякаш всичките ги знаех...Отскачах си скачалото, откуфях си куфялото...
Пърпъл - е, аз съм ултрас на Пърпъл...Някой тук написа на предишншят концерт че "умрял от кеф" като започа "In to The Fire", е аз умрях след това - "Hard Lovin Men" - не съм вярвал че ще я слушам на живо някога....Останалото вече е история...Звук от хамънд за първи път чувам добре , иначе като цяло на Доро и на Пърпъл, може би хората бяха повече, но пак малко глъхнеха високите на моменти.
И накрая много негативно ще се изкажа за тая простотия с кетъринга...Вярно преди всяко капанче не знаеш от какво животно са кебапчетата, но поне бяха РАЗЛИЧНИ!
А сега всичко е еднакво умрело...музика - няма, за ядене - колко да не загинеш, бира има, но тва е ....и на първата бира след концерта затварят, вземат ти чадъра, пейката, и чао...няколко дворчета, магазинчета са се превърнали в "културен център". Това и миналата година беше така, но си мислех, че като има повечко хора, ще се подобри....
Не, не се получава!
Така че за догодина си пожелавам групи заради които да отида, и смяна на тая "стерилна" система.

Edited by drivanov2003, 04 юни 2013 - 10:20 .


#194 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 юни 2013 - 12:57

View Poststormbringer, on 04 юни 2013 - 09:28 , said:

чувам, че в Плд е имало доста повече раздаване от колкото в Каварна ... и си е бил концерта с видео стени, както по принцип са им концертите в последните години ... чакам с нетърпение да прочета репортажа ... и с нескрита завист :)

Да, концертът в Пловдив беше по-добър от този в Каварна. И то в доста отношения: звук, публика, място и т.н. Дори и Гилън като че ли пя с една маааалка идейка по-добре.
Видеостените не са за хвалене - адски дразнещо е да гледаш концерт на видеостени, на които картината закъснява с повече от две секунди!!! от звука. Добре, че бях отпред и не ми се налагаше да ги гледам :)
I don't know how I managed it...

#195 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 04 юни 2013 - 15:42

^бях забравил за този момент, ама аз като се замисля винаги съм отпред и не гледам стените ... но имам спомени, че на Сонисфиър ми беше направило много неприятно впечатление и се чудех, как понася на хората, които са назад ...
тук е момента да попитам разбиращите - нали на Roger Waters няма да има такъв проблем, че тогава няма да съм отпред, уж за по-качествено изживяване
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#196 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 юни 2013 - 15:53

На Роджър Уотърс няма екрани, там цялата стена е екран, но се използва в съвсем различен контекст...

Според мен е имало технически проблем, за да се стигне до това разминаване между звук и картина на екраните...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#197 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 юни 2013 - 16:11

View Postmarillion, on 04 юни 2013 - 15:53 , said:

На Роджър Уотърс няма екрани, там цялата стена е екран, но се използва в съвсем различен контекст...

Не е така. На стадионните концерти от турнето "The Wall", крайната лява и крайната дясна част на стената се използват и като екрани, на които дават Родж. Това съм го видял от клипчета в тубата. Може да не е през целия концерт, но при всички случаи го има.
Много силно се съмнявам, че на концерта на Roger Waters ще има каквото и да е било разминаване.
I don't know how I managed it...

#198 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 юни 2013 - 16:19

Абе, няма значение дали го дават или не, става дума, че последното нещо, което те интересува през тези два часа е дали ще видиш на екрана лицето на Родж, защото всъщност цялата стена е екран на който се случват нещата, които трябва да се случат...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#199 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 юни 2013 - 16:25

View Postmarillion, on 04 юни 2013 - 16:19 , said:

на който се случват нещата, които трябва да се случат...
Т.е. на екрана Родж представя групата? ;)

Вчера, след Пърпъл, с Ози стигнахме до извода, че бе създаден прецедент в това отношение:
Нямаше класическо представяне на групата, един след друг (срам върху Гилън), но преди соловите изяви на отделните музиканти, той произнасяше имената им.
И сега, основният философски въпрос:

Е ли това представяне на групата ли не е?

Ако намерим отговора, може би ще можем да отговорим и колко дявола могат да се съберат на върха на една игла и притежавал ли е Исус Христос дрехите, с които е умрял на кръста :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#200 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 04 юни 2013 - 16:41

На Бон Джови пък дилея с екраните може би и да отиваше към 3-4 секунди :D
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users