Jump to content

Да побъбрим за автомобили? :)


56 replies to this topic

#1 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 03 март 2008 - 19:04

Какво ще кажете да почоплим семки по тази тема? :)

Вярно, това не е автомобилен форум, но какво пък? Как гледате на това изобретение ( :D ), ммм?
Какъв трябва да е идеалният представител на вида - малък, икономичен, съобразен със съвременните екологични норми? Или пък - бърз, мощен, звяр-потребител на намаляващите ни петролни запаси? Какво е за вас колата - вещ, символ на лукс и социално положение, или необходимост и потребност? :D

Има ли някой тук, който се занимава да поръчква, оклепан в масло до лактите? И повечето, като почитатели на праведната музика - силна ли е "спойката" между нея и високите скорости? Май да - да си спомним за Кози Пауъл и неговата страст по високите скорости...

Ще ми е интересно, ако се развие приятна дискусия. :no:

#2 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 03 март 2008 - 22:47

View PostMephistofel, on Mar 3 2008, 19:04, said:


Има ли някой тук, който се занимава да поръчква, оклепан в масло до лактите?


Ще ми е интересно, ако се развие приятна дискусия. ;)
чукча шафьор, чукча не монтьор
би било пресилено да кажа че знам само от къде се сипва гориво, защото неволята ме научи сам заедно с един приятел дето даваше акъл да си човъркам първата жигула комби, наречена на галено зеления змей. май само основен ремонт не съм и правил, но честно казано не ми прави удоволствие. не е да съм вързан в ръцете, например колелото си го човъркам непрестано
но пък ако погледнем от другата страна за метъла и МПС-тата, как да кажа според мен се връзват с малко по леките групи:Моторхед, Кис, Жудас, Металика, АЦ/ДЦ и тн. просто може би имджа на по-екстремните банди не ми се връзва толкова с автомобилите или моторите, пример Сепултура нищо моторджийско не намирам у тях
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#3 пияница на грил

    Хемул

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 192 posts

Posted 04 март 2008 - 13:41

май ще се купува Лада ПОЛЕ. събирам мнения;)
tiuriuliu biurgiurdiuliu.Рейс 305 е ПОДВОДНИЦА!!!
АЛКОХОЛЪТ В МАЛКИ ДОЗИ Е ПОЛЕЗЕН ВЪВ ВСЯКАКВИ КОЛИЧЕСТВА
powered by ВИП СУЛЮ
http://www.myspace.com/anchorheaddarthmetal

#4 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 04 март 2008 - 14:50

View Postпияница на грил, on Mar 4 2008, 13:41, said:

май ще се купува Лада ПОЛЕ. събирам мнения;)
Направи си автокаско или поне я маркирай. Защото бая се крадат :lol2: Един приятел в София не успя да и се порадва дори половин година.

Моите терзания относно хафтомобила ми напоследък са какви тонколонки да си купя, че се сдобих най-после с ЦД плеър JVC, обаче фабричните ми тонколонки яко смучат. Иначе под капака гледам да не пипам, че все пак разчитам на тая кола донякъде :lol2:

#5 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 04 март 2008 - 15:10

За мен, докато не си купя някакъв велик автомобил, колата си остава средство за придвижване, а не за гъзарлък ;) Даже не й се впрягам особено на външния вид и я мия 3 пъти в годината.
А по въпроса с ремонта - вече имам американско мислене по тези въпроси - правя това, от което разбирам, изкарвам пари с него и после си плащам на тези, които разбират от други неща, за да ми оправят въпросните други неща. Едно, че сам не знам какви ще ги натворя, второ ще ми отнеме бог знае колко повече от необходимото време и трето - за какво да взимам хляба на някой друг? Всеки да си върши професията и да не се меси в канчето на другите :lol2:
А по отношение на екологията и т.н. - мечтая си за деня, в който едно/двуместни електромобили с фотосоларни панели на покрива ще залеят градовете, а големите комбита ще останат само за годишната семейна ваканция и пренасяне на секции и обзавеждане :lol2: Но май по-скоро ще дойде денят, в който парниковият ефект ще превърне България в държава, подобна на Гърция, в която зима няма, и ще можем да се придвижваме целогодишно с мотори.
ПП: каква е тая лада ПОЛЕ? Лада не купувам за нищо на света!

Edited by Змей Горянин, 04 март 2008 - 15:11 .

... Through dreams I influence mankind...

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 март 2008 - 17:04

View PostJavor, on Mar 4 2008, 14:50, said:

Моите терзания относно хафтомобила ми напоследък са какви тонколонки да си купя, че се сдобих най-после с ЦД плеър JVC, обаче фабричните ми тонколонки яко смучат.

Препоръчвам ти Infinity. Малко по-скъпо ще ти излезе, но си заслужава... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 05 март 2008 - 09:13

View Postmarillion, on Mar 4 2008, 17:04, said:

Препоръчвам ти Infinity. Малко по-скъпо ще ти излезе, но си заслужава... :metal:
Благодаря за препоръката, но все пак мисля да се задоволя с нещо от доста по-нисък клас :D Като например с ей таквиз за отпред и същите, но 13 сантиметрови за отзад. Би трябвало да ми паснат идеално на дупките на талигата. Някой ден като си купя нова кола, може и да дам повече пари за озвучаване, но дъртото ми Рено не заслужава чак такива инвестиции.

#8 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 05 март 2008 - 18:34

^ Виж тук - http://www.avitel-bg.com/

Аз си взех от тях за колата 6 бр. озвучителни тела на Hertz и съм доста доволен.

#9 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 10 март 2008 - 12:45

Хехехе, вие да не си помислихте,че аз съм монтьор?! :metal: Имах предвид имате ли склонност към "доработки" (нарочно не употребявам думата "тунинг" - много се е извратила като значение по нашите ширини) - било то естетично-интериорни или силови ( разбирайте, по двигателя - мощности, простотии,дъра-бъра :metal: ) ?

Иначе, по отношение на музикалната сходност - осезателно се усеща,че крака ми "натежава" като слушам по-стабилни музички. :metal: На последното албумче на DevilDriver такъв акт ми светнаха преди няколко месеца, че още ме боли... :metal:

А за извънградско перфектно ми се вписват Dream Theater, например. :metal:

#10 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 11 юни 2008 - 15:42

Някой случайно, да е купувал FM-MP3 трансмитер за колата си. Радиокасетефона хваща достатъчно станций обаче искам да си слушам и моята музика (онзи ден Z-rock ме издразниха и ги спрях). Ако някой е ползвал такова чудо, да сподели мнение.




P.S. Имам и много касетки, но това си е по-удобно въпреки, че е към 40 лева.

Edited by Code187, 11 юни 2008 - 15:43 .

Rock n' Roll

#11 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2008 - 14:08

Не си струват подобни галимации, според мен. Вече се предлага Car Audio на много достъпни цени - има CD/Mp3 плейъри за под 100 лева. :worship:

#12 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 19 юни 2008 - 13:28

View PostMephistofel, on Jun 18 2008, 15:08, said:

Не си струват подобни галимации, според мен. Вече се предлага Car Audio на много достъпни цени - има CD/Mp3 плейъри за под 100 лева. :)
Основното предимство на трансмитера е, че има USB вход. И някои от стационарните CD/MP3 имат такъв, но май не са под 100 лева, и с необходимото качество.
... Through dreams I influence mankind...

#13 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 19 юни 2008 - 13:33

View PostMephistofel, on Jun 18 2008, 15:08, said:

Не си струват подобни галимации, според мен. Вече се предлага Car Audio на много достъпни цени - има CD/Mp3 плейъри за под 100 лева. :)


Проблема е, че в рамките на 120 лева трябва да си взема тонколони и трансмитер (имам оригинално сони само, че радио касетофон) пък и колата, не е за да се вкарат в нея 300 лева за озвучаване. Основно бюджета е ограничен ;) .




P.S. Преди година тъпите цигани се опитаха, да я порутят. Полицията ги би, ама още не са ми върнали чистоновата гума (беше преди година). Направиха золум за 150 лв, а ремонта излезе 300, но си е моя :) и досега не ме е предавала, въпреки годиниките. Надявам се, да не ме предаде докато и дойде времето, и на нея :).

Edited by Code187, 19 юни 2008 - 13:34 .

Rock n' Roll

#14 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 19 юни 2008 - 14:15

Пробвах да подаря FM трансмитер на брат ми за рождения ден и след като го връщах 2-3 пъти на фирмата от която го взех си получих парите обратно :) Не казвам, че задължително FM трансмитер = боклук, но повечето са от супер ментеливи китайски фирми и важи принципа на тука има тука нема. С една дума ако уцелиш работещ си върши много прилична работа. Особено такъв, който освен USBто има и да кажем 1 гигабайт памет, а някои дори имат и дистанционни. :) Обаче задължително трябва да си вземеш такъв с опция да го върнеш :) Защото я бушончето му ще изгаря постоянно, я няма да ти става на запалката на колата, я някой друг бъг ще му се появи още на първото пускане. Може също така да не ти хареса как стърчи до скоростния ти лост, особено ако разчиташ да буташ флашка в него. Като качество доста прилично предава и при хубав касетофон и тонколони се получава приличен звук, имайки предвид, че ще пускаш mp3та на него.

#15 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 19 юни 2008 - 15:49

Брат ми си взе преди година и е доволен. В момента в Метро има едни по 29 лв с ДДС и флаш 4 GB за 25 лева... замислил съм се над тази оферта. Моето радио свири МП3, ама ми писна да записвам дискове, пък и бързо се скапват в колата...
... Through dreams I influence mankind...

#16 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 19 юни 2008 - 21:53

Намерих си "Elite" за 35лв. и две години гаранция. Има FM-Mp3 трансмитери с 2 gb памет и то доста добри, но парите им надхвърлят 60 лева! Аз още обмислям варианта с касетка и Mp3 плаейър. Парите са еднакви единствено проблемите с надеждността ме притеснява.
Rock n' Roll

#17 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 01 юли 2008 - 22:18

Последно, взе ли си нещо? :D

#18 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 01 юли 2008 - 23:23

View PostMephistofel, on Jul 1 2008, 23:18, said:

Последно, взе ли си нещо? :)


Да взех си :good: ето го Attached File  tfm_09_1042.jpg   176,13K   42 downloads взех го за 29 лв. с 6 месеца гаранция.


Доволен съм! Има слот за SD-карта, USB и вход за Mp3. В моя коплект освен дистанционно има и кабел който от двете страни е с жакче. Дисплея не е цветен и се вижда много добре, дори когато го освети слънцето. Малко хлабаво застава в запалката, но това е проблем само ако го ръчкаш много, ако внимаваш няма проблеми. Друсанията на колата не му влияят. Радиото приема много чисто и досега не е имало смущения на честотите на които е нагласено. Аз все пак съм го сложил в горния FM диапазон 107.5. Дори малките тонколони, които са в колата се чуват много силно и добре, заради все пак хубавото качество на Mp3-ките. Запомня си песента до която е стигнало, чете от папки, но мисля че няма опция да пуска само определена папка. С дистанционното можеш да си избереш директно номер на песен и да си я пуснеш. Сега ще се сдобия с 80w тонколони Blaupunkt и вдигам с 5 коня мощността на колата :D

Ако имате хубав радио касетофон трансмитер е едно добро решение. Има и наистина добри трансмитери за 40-50 лв. Разбира се най-добрият избор е Автокасетофон със CD или с USB, но цената скача доста.
Rock n' Roll

#19 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 06 август 2008 - 17:12

А дали има тук почитатели на гонките? :ninja:

Да, знам, че не е редно, не е морално, и е опасно да се провеждат по улиците. Но има места, където хората, на които това им носи удоволствие, могат да се забавляват без да застрашават и да пречат на околните. Вашите мнения? :worship:

#20 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 07 август 2008 - 11:44

View PostMephistofel, on Aug 6 2008, 18:12, said:

А дали има тук почитатели на гонките? :(

Да, знам, че не е редно, не е морално, и е опасно да се провеждат по улиците. Но има места, където хората, на които това им носи удоволствие, могат да се забавляват без да застрашават и да пречат на околните. Вашите мнения? :(
Тези гонки, в които си мерят пишките и в крайна сметка всичко опира до това кой повече пари има, за да си купи кола, не ги разбирам... :(
... Through dreams I influence mankind...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users