Jump to content

Какво звучи в момента?


823 replies to this topic

#801 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 31 July 2012 - 11:17 AM

View PostValtyr, on 30 July 2012 - 22:49 PM, said:

Просто от любопитство, кои според теб не заслужават?

Anthrax и Megadeth :D

Edited by rodd1ck, 31 July 2012 - 11:18 AM.


#802 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2012 - 14:19 PM

Type O Negative - "Bloody Kisses" [1993, US Edition]

С малко по-различно, но не по-малко въздействащо съдържание от стандартното издание. Богчета. А бат' Петьо е жив, сигурен съм...

#803 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 31 July 2012 - 15:58 PM

View Postrodd1ck, on 31 July 2012 - 11:17 AM, said:

Anthrax и Megadeth :D
tow
За Megadeth напълно съгласен, а понеже не харесвам траш, но обичам кросоувъра на Anthrax, и за Anthrax бих се съгласил.Но това не променя факта, че са велика група, а членовете й са дали много на тази музика и чрез Anthrax, и чрез страничните си проекти- S.O.D., M.O.D. и Nuclear Assault.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#804 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 31 July 2012 - 20:31 PM

Честно казано, само за една група съм категорична, че заслужава да бъде в Голямата четворка, и цифрите го доказват.

View PostEnvy, on 31 July 2012 - 14:19 PM, said:

Type O Negative - "Bloody Kisses" [1993, US Edition]

За диджипака ли става въпрос? Постна американска работа, ако ме питате, но поне обложката е с няколко идеи по-поносима. Обаче, както отдавна е ясно, прекаляването с която и да било версия води до крайно странни идеи. :vampire:


NP: Shining - The Eerie Cold (2005)

Posted Image

Нека да е лято.

Edited by Mor-Rioghain, 31 July 2012 - 20:34 PM.

Don't mistake lack of talent for genius.

#805 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 31 July 2012 - 22:40 PM

групата е Slayer ако става дума за траш.


Posted Image

Botch - We Are The Romans (1999) - як маткор, но не чак толкова интересен като Converge

#806 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 August 2012 - 07:53 AM

View PostMor-Rioghain, on 31 July 2012 - 20:31 PM, said:

За диджипака ли става въпрос? Постна американска работа...

Мхм. И 'що да е постна? Вярно, няма ги "пълнежчетата", но пък има "Suspended in Dusk", да се свети името й, а и "Бляк-бляк" е чак накрая, което лично мен ме устройва напълно.

А по темата:

Meshuggah - "Alive" [2010]

Другите богчета.

#807 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 01 August 2012 - 13:29 PM

^^ Аз бих избрал Sepultura вместо US4. Както и Kreator (но само първите три албума и някои отделни песни от по-късните им неща) и Sodom (макар им харесвам само ранните неша, до "Persecution Mania", включително). Звученето на тези три банди ми се струва по-сурово (при Sepultura, и по-разнообразно), а това е което аз ценя в този стил музика.

По темата:




С повишаването на температурите навън се повишава и съдържанието на блус в избора ми на музика.
Днес - ранните Fleetwood Mac и "The Vaudeville Years - 1968 to 1970". Два диска с неиздаван преди материал. Същинска скрита съкровищница е този албум. Качеството на звука варира, все пак някои от изпълненията са записвани по време на репетиции, но това придава усещане за автентичност, а качеството на музиката си остава константно - Peter Green е един от най-талантливите блусари.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#808 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 01 August 2012 - 14:50 PM

View PostEnvy, on 01 August 2012 - 07:53 AM, said:

Мхм. И 'що да е постна? Вярно, няма ги "пълнежчетата", но пък има "Suspended in Dusk", да се свети името й, а и "Бляк-бляк" е чак накрая, което лично мен ме устройва напълно.

Точно "пълнежчетата" придават вкус на манджата. Аман от политическа коректност, да бяха махнали и Christian Woman, че всичко да е чисто и розовко. Кажи, че пропускаш Black No. 1, и просто приключваме темата.

А Suspended in Dusk ми е любимата приспивна песен, мхм, да живее тъмнината. :P

Накратко, който не е имал щастието да си даде парите за някое по-старо издание, да си потърси Top Shelf Edition-а, който мен ме устройва напълно.

П.П. God is dead! :metal:

View PostRob Roy, on 01 August 2012 - 13:29 PM, said:

Аз бих избрал Sepultura вместо US4. Както и Kreator (но само първите три албума и някои отделни песни от по-късните им неща) и Sodom (макар им харесвам само ранните неша, до "Persecution Mania", включително). Звученето на тези три банди ми се струва по-сурово (при Sepultura, и по-разнообразно), а това е което аз ценя в този стил музика.

Мислех, че отдавна е станало ясно колко по-добри са европейските групи. ;) Само не съм съгласна, че Kreator не надминават младежките си опити многократно в последващите години.

А през настоящия сезон, все по-прекрасно ми звучат...

Killing Joke - Brighter than a Thousand Suns (1986)
Don't mistake lack of talent for genius.

#809 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 August 2012 - 16:04 PM

View PostMor-Rioghain, on 01 August 2012 - 14:50 PM, said:

Точно "пълнежчетата" придават вкус на манджата.

Понякога - да. Затова и в определени моменти се върти едното издание, в други - другото.
В тази връзка, след малко завъртам "The Origin of the Feces" [1992, 1st edition]. Второто издание може и да има безспорни плюсове ("Paranoid"), но аналният чар на първото си остава ненадминат. :P

Posted Image

#810 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 01 August 2012 - 22:46 PM

View PostMor-Rioghain, on 31 July 2012 - 20:31 PM, said:

Честно казано, само за една група съм категорична, че заслужава да бъде в Голямата четворка, и цифрите го доказват.

Някак е кофти да робуваме на цифри, не мислиш ли?
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#811 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 02 August 2012 - 10:33 AM

Не съм добре запознат с последните три албума на Kreator. Слушал съм отделни песни от тях из "тубата", но ме отблъсква модерното им звучене. Причината е, че Kreator винаги съм ги свързвал със суровия звук на ранните им албуми. Предполагам, че са пренесли агресивното си и енергично звучене през годините, може би са задобрели и като инструменталисти, но модерният им звук просто ме отблъсква. Песни като "Enemy Of God" или "Violent Revolution" ме отегчават, докато колчем чуя Ventor да просъсква "Riot Of Violence", винаги подскачам от кеф. Не искам Kreator да стават модерни (макар понякога да ми харесват и така) или технични - предпочитам инструменталния непукизъм и младежкия гняв.

Всъщност има една група...

Posted Image

...чиято музика предпочитам пред всичкия траш метъл. Не ги споменах, защото са доста разчупени за клишетата на траша, но същевременно имат и доста трашърски настроения. Та ако трябваше да избера само една група, то това щяха да са Pantera.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#812 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 02 August 2012 - 13:59 PM

View PostRob Roy, on 02 August 2012 - 10:33 AM, said:



Всъщност има една група...

Posted Image

...чиято музика предпочитам пред всичкия траш метъл. Не ги споменах, защото са доста разчупени за клишетата на траша, но същевременно имат и доста трашърски настроения. Та ако трябваше да избера само една група, то това щяха да са Pantera.

И аз тъй. :yes:
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#813 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 02 August 2012 - 16:27 PM

View PostValtyr, on 01 August 2012 - 22:46 PM, said:

Някак е кофти да робуваме на цифри, не мислиш ли?

Точно така мисля, обаче, когато говорим за "големина", има определени критерии, които трябва да се съблюдават.

View PostRob Roy, on 02 August 2012 - 10:33 AM, said:

Не съм добре запознат с последните три албума на Kreator. Слушал съм отделни песни от тях из "тубата", но ме отблъсква модерното им звучене. Причината е, че Kreator винаги съм ги свързвал със суровия звук на ранните им албуми. Предполагам, че са пренесли агресивното си и енергично звучене през годините, може би са задобрели и като инструменталисти, но модерният им звук просто ме отблъсква.

В третото хилядолетие сме вече, добре дошли. :) Конкретно за последните три албума на Kreator, не ги смятам за особено подобрение в композиционно отношение, просто звучат много стабилно, но Еndorama е нещо съвсем различно. Горещо подкрепям всякакви подобни проблясъци на вдъхновение. А Pantera винаги са ми се стрували отчайващо "дървени", и съм безкрайно благодарна, че Фил Анселмо успя да демонстрира качествата си в подходящите проекти.

По темата:

Posted Image

Devin Townsend Project - Deconstruction [2011]

И не се получава, колкото и да се ядосвам.

Edited by Mor-Rioghain, 02 August 2012 - 16:31 PM.

Don't mistake lack of talent for genius.

#814 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 02 August 2012 - 18:57 PM

View PostMor-Rioghain, on 02 August 2012 - 16:27 PM, said:

Точно така мисля, обаче, когато говорим за "големина", има определени критерии, които трябва да се съблюдават.

Зависи от големината. Аз измервам групите не по това колко елека ги слушат, а по това с какво и колко са допринесли за тази музика/култура.

По темата:

Ето тези момчета се слушат. Преглед на цялата дискография.

Posted Image

Защо поствам снимка с оригиналния състав? Досталгия... а и точно тази картинка беше щампа на моята тениска, която вече не ми става. :)
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#815 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 02 August 2012 - 19:29 PM

^ Опасявам се, че, според перчемите, ние и любимите ни групи също се класифицираме като елеци. Елекът е прекрасна дреха, имам предвид, изплетените от любимите баби, разбира се.


Изглежда, че трябва да уточним кои групи дискутираме, понеже тази, която аз имам предвид, е допринесла повече от всяка друга за културата, а музикалните й качества могат да бъдат оспорени с убеждение само от индивиди, неспособни да приемат без завист големината й. С точно тази снимка, която краси поста ти, сам опровергаваш своята теза, доколкото я схващам.

Не исках да споделям това, обаче, няма как да повярвам, че стойността на някоя банда се определя от склонността на група алкохолици да крещят името й на всеки концерт. Устойчивостта към забранени субстанции също не се класира особено високо в списъка ми.

И, докато недоумявам за какво точно спорим, се захващам с нещо не просто голямо, а огромно:

Type O Negative ~ Even Snow Dies {Live @ Stockholm, 1994}

Posted Image
Don't mistake lack of talent for genius.

#816 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 03 August 2012 - 03:52 AM

Трашът не се изчерпва с 10 групи, пет-шест от които се размятат за "най-велики". Има албуми-образци на банди, които са не по-малко кадърни, а някои и повече от помпозните си водачи. Това е гигантски голяма територия за обхождане и ако трябва да помисля за един личен топ 10, не съм много сигурен, че Металица, Славей и Креатор ще влязат дори в петицата. Айде, за Слеър излъгах, тях всякак ще ги намърдам, но Антракс, Мегадет, Оувър Кил и прочие полу или квичащи "траш-величия" няма изобщо да са там. Тестамент тоже! Posted Image

HOUR OF PENANCE - Sedition (2012)

Posted Image
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#817 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 03 August 2012 - 08:25 AM


Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#818 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2012 - 11:12 AM

Posted Image

Foreigner - 4 (1981)



Posted Image

Foreigner - Agent Provocateur (1984)

#819 Silentdeath

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2012 - 11:21 AM

Metallica - Ride the Lightning (1984)

Честит рожден ден на the one and only - James Alan Hetfield.

Posted Image
Flip off the sky
With bleeding fingers till I die

#820 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 03 August 2012 - 11:47 AM


Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users