Jump to content

AC/DC в София14.05.2010г. - Национален стадион "Васил Левски"


446 replies to this topic

#401 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2010 - 12:14 PM

:)
великолепно беше :D

#402 Silentdeath

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 12:18 PM

След като ги изпуснах миналата година в Белград напълно бях загубил надежда да ги видя вече ... И ето че чудото се случи! Рок 'н рол влакът гордо излезна на сцената и започна магия, която никой няма да забрави никога, сигурен съм! Видяхме влака, видяхме камбаната, видяхме каскета, видяхме гъза на Ангъс, видяхме дебелата Роузи, конфети и фойерверки изпълниха въздуха ... и все пак най-важна беше музиката. Каквото и шоу да правят DC, колкото и проста да казват че е музиката им, само те могат да докоснат душата ти и да ти дадат този рок 'н рол който само те могат да свирят ... Тъжно е, че всичко свърши толкова бързо, само 19 песни :D шегата настрана, шоуто си беше уникално, България се докосна до това уникално преживяване и скоро действително (естествено надявам се, че не съм прав) няма да видим такова шоу ... За всички присъствали I SALUTE YOU! :)
Flip off the sky
With bleeding fingers till I die

#403 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 15 May 2010 - 13:36 PM

Който си го може си го може.

"България на рок концерт можем отново да видим единствено на U2 и евентуално на The Rolling Stones."

Тъй като на снощния концерт беше запълнен целия капацитет, то единствената възможност да се бие този рекорд без риск за публиката, е с концерт на U2, тъй като при тях сцената е разположена така, че може да се използва пълния капацитет на стадиона.

#404 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 15 May 2010 - 13:42 PM

View PostOzzy, on May 15 2010, 11:00, said:

От две места вече чувам, че истинския Дейвид Ковърдейл в един момент вчера се е обърнал към публиката с "шибаняци" :D Аз лично не съм го чул. Някой, който е бил пред сцената да потвърди?

Още едно потвърждение, идващо от 15-20 метра максимум от сцената. Каза го шибнякът. Както и да е.
Покъртително потресаващ концерт на ДиСи. Казвам го като сравнително умерен почитател на групата. Каква енергия, какво скачане, какви крясъци, какво осветление, какви ефекти, какви декори, какъв звук и не на последно място каква тълпа, просто не е истина. Дядовците показаха на всички как се прави концерт, как се прави шоу. През цялото време усмивката не слезе от лицето ми. Зашеметяващо! :)
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#405 garigazari

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 15 May 2010 - 13:50 PM

Я да ви питам, как беше с пропускането на непълнолетни (не малолетни), такива от 16 нагоре.Спазваше ли се онази глупост с декларацията?

#406 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 15 May 2010 - 13:51 PM

Страхотен концерт! Още не мога да повярвам, че присъствах... вчера на моменти даже не можах да се отпусна и изтрещя максимално, просто защото не можех да осъзная изцяло какво се случва!

Публиката също беше на ниво, но аз не съм чак толкова доволен от нея. Поне около мен (front of stage right, на 20 метра от сцената и на 2 метра от пътеката) много от хората бяха по-заети да снимат, отколкото да се кефят, а и като цяло ми се стори, че сме тихички като за 60000 души.
А като споменах снимане - до мен имаше няколко чужденци, двама от които снимаха с прилични фотоапарати. След концерта ги питах дали ще качат снимките някъде и те ми дадоха този адрес - http://acdc-abruzzo.blogspot.com/ Аз поне не бях попадал на този блог преди, но пък явно е доста известен, на сайта им даже пише, че "AC/DC ABRUZZO WON THE AWARD FOR THE GREASTEST AC/DC FAN BLOG!" :)

Edited by Vaskes, 15 May 2010 - 13:53 PM.

There's a devil crawling along your floor

#407 stef_lp

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 128 posts

Posted 15 May 2010 - 14:49 PM

Не съм от най-големите фенове на групата нооо ЕБАСИ КАК СЕ НАКЕФИХ! :)

п.с. а тея конкурент не ги знаех, но откакто засвириха My Sharona по средата на 'авторската си песен' ми паднаха в очите

#408 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 15 May 2010 - 14:51 PM

View PostOzzy, on May 15 2010, 11:00, said:

От две места вече чувам, че истинския Дейвид Ковърдейл в един момент вчера се е обърнал към публиката с "шибаняци" :) Аз лично не съм го чул. Някой, който е бил пред сцената да потвърди?


И аз потвърждавам... много станахме. :Д
Говореше за единия китарист,ако не се лъжа и каза от сорта на:"Той е само на 23 години и обича рок... шибаняциии!"
?!!

Иначе за концерта на истинските ТИТАНИ,каквото и да се каже ще е малко.Случи се нещо велико,нещо за което няколко поколения са си мечтали и най - после стана факт.Този концерт наистина ще се помни вечно.

#409 eXasis

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 15:05 PM

http://i206.photobucket.com/albums/bb185/B...iacBG/802-1.jpg
http://i206.photobucket.com/albums/bb185/B...iacBG/791-1.jpg
http://i206.photobucket.com/albums/bb185/B...iacBG/800-1.jpg
http://i206.photobucket.com/albums/bb185/B...iacBG/793-1.jpg
http://i206.photobucket.com/albums/bb185/B...iacBG/785-1.jpg
http://i206.photobucket.com/albums/bb185/B...iacBG/798-1.jpg
http://i206.photobucket.com/albums/bb185/B...iacBG/796-1.jpg
Ето ви малко снимки от мен. Правих ги с телефона, затова не са кой знае какво, но все пак. :)

Edited by eXasis, 15 May 2010 - 15:06 PM.


#410 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 15:09 PM

View PostTHE DEADMAN, on May 15 2010, 15:51, said:

И аз потвърждавам... много станахме. :Д
Говореше за единия китарист,ако не се лъжа и каза от сорта на:"Той е само на 23 години и обича рок... шибаняциии!"
?!!

Говореше за клавириста, но това не променя ситуацията :)
Днес слушах по З-Рок Буги Барабата и ми хареса лафа му за "конкурент" - че са били подИгрАваща група и как някакъв фен до него на концерта след въпросната реплика извикал на висок глас /не че се е чуло до сцената де :D / - "Аз като те хвана и ще ти завра изрусената перука навътре заедно с дамската ти превръзка, Емо" или нещо подобно, но беше много сладко :D

П.С: Още веднъж да се отчета - концерта беше страхотен!!!

#411 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 15 May 2010 - 15:11 PM

View PostTHE DEADMAN, on May 15 2010, 15:51, said:

Говореше за единия китарист,ако не се лъжа и каза от сорта на:"Той е само на 23 години и обича рок... шибаняциии!"
?!!
Да, точно за китариста (Данчо) говореше. :)

Едни пичове близо до нас го взеха момчето на подбив и до края на концерта от време на време почваха да скандират "Данчо, Данчо, Данчо!" :D

ПП Интересно, на сайта на Конкурент пише, че Данчо всъщност е клавириста и е на 21, не на 23... Емо явно не си знае членовете на групата. :D


Едит Хм, явно все пак "клавирист" е казал, моя грешка. Но да, това не променя ситуацията. :P

Edited by Vaskes, 15 May 2010 - 15:13 PM.

There's a devil crawling along your floor

#412 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 15:16 PM

Концертът беше изключителен. Възхитен съм от енергията, ентусиазма и бурята на Браян, Ангъс и компания.
Фен съм на AC/DC, изключително на периода с Бон Скот, но и Браян хапе (и лае).
Годинките му личат доста, но си ги носи с гордост като безкомпромисен рок фронтмен и все още ръмжи яко.
Ангъс пък според мен е извънземен и под рогцата му се крият марсиански антенки. Не знам откъде вади енергията си този човек, но искам и аз такива батерии на такава възраст!

Кетуокът беше поне 100 метра и ако на мен ми се наложи да го пробягам два пъти, сигурно ще почина от задъхване, а тия двамата старчоци не спираха да го кръстосват :)

Желязна работа, особено Whole Lotta Rosie - любимата ми песен.

#413 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 15:17 PM

Quote

Тези, които извършат, съдействат и разпространят това ще понесат ужаса на своето отстъпление от Бога: ЗДРАВА КЛЕТКА НЯМА ДА ОСТАНЕ В ТЕЛАТА ИМ! КАМЪК ВЪРХУ КАМЪК НЯМА ДА ОСТАНЕ ОТ ДОМОВЕТЕ ИМ! ДЕЦАТА ИМ ЩЕ ЗАГИВАТ

Не стига, че ми е супер гадно, понеже неможах да отида и изпуснах нещо, което никога повече няма да имам шанс да видя, ами и ще го отнеса заради майка си и баща си. :)
А на всички, които сте били там, адски ви завиждам.
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#414 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 18:01 PM

С две думи:нямам думи!Страхотен концерт(баща ми умря на мъка че не дойде)!!!!
Поклон пред ВЕС че мислят за народа!!!Въпреки че се намират хора който да ги плюят те доказаха че са номер 1!!!

#415 morg

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 18:22 PM

Какво може да се каже за този концерт?
БЕЛИКО , НЕРЕАЛНО, НЕОБИКНОВЕНО...
НО И ДОРИ ТАКИВА СИЛНИ ЕПИТЕТИ НЕ СА ДОСТАТЪЧНО СИЛНИ...
Един от най-добрите , провеждали се по тези географски ширини. :) :D

Edited by morg, 15 May 2010 - 18:23 PM.


#416 garigazari

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 15 May 2010 - 18:35 PM

Я да ви питам, как беше с пропускането на непълнолетни (не малолетни), такива от 16 нагоре.Спазваше ли се онази глупост с декларацията?

#417 eXasis

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 19:06 PM

Аз съм на 16, декларациите бяха направени, но никой не ни потърси за тях.

#418 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 May 2010 - 20:04 PM

View PostVaskes, on May 15 2010, 14:51, said:

Публиката също беше на ниво, но аз не съм чак толкова доволен от нея. Поне около мен (front of stage right, на 20 метра от сцената и на 2 метра от пътеката) много от хората бяха по-заети да снимат, отколкото да се кефят, а и като цяло ми се стори, че сме тихички като за 60000 души.
Аз мога да намеря някакво обяснение, съдейки по себе си - на първите 3 парчета вилнях толкова много, че после просто се изтощих тотално и въпреки че с хората до мен не сме спирали да размахваме ръце и да ревем като гладни мечки, не беше същото като в началото :D

Колкото до снимането - ми нормално е човек да иска да запази спомен от такова нещо. Аз лично му намерих колая - включвам на видео, след това просто спирам да се интересувам, че имам фотоапарат в ръцете и си карам както си знам... вярно, че понякога резултатите са доста особени, но като цяло върши работа :)

И въпреки всичко, гледах няколко клипчета, правени от трибуните в различни части от концерта... е, впечатляващо е! Стадионът тъпкан до пръсване, хора буквално навсякъде, цялото множество с вдигнати ръце... Вълшебно!

Искам да добавя едно нещо по отношение на Браян - през повечето време бях буквално на 3 метра от него и усмивката не слезе от лицето му нито веднъж, така ме зареди с положителна енергия този човек... :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#419 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2010 - 20:27 PM

View Postforeigner, on May 15 2010, 21:04, said:

Аз мога да намеря някакво обяснение, съдейки по себе си - на първите 3 парчета вилнях толкова много, че после просто се изтощих тотално и въпреки че с хората до мен не сме спирали да размахваме ръце и да ревем като гладни мечки, не беше същото като в началото :P

Колкото до снимането - ми нормално е човек да иска да запази спомен от такова нещо. Аз лично му намерих колая - включвам на видео, след това просто спирам да се интересувам, че имам фотоапарат в ръцете и си карам както си знам... вярно, че понякога резултатите са доста особени, но като цяло върши работа :D

И въпреки всичко, гледах няколко клипчета, правени от трибуните в различни части от концерта... е, впечатляващо е! Стадионът тъпкан до пръсване, хора буквално навсякъде, цялото множество с вдигнати ръце... Вълшебно!

Искам да добавя едно нещо по отношение на Браян - през повечето време бях буквално на 3 метра от него и усмивката не слезе от лицето му нито веднъж, така ме зареди с положителна енергия този човек... :D
+1
И аз след 3-4 песен просто нямах сили за повече викане и припяване. Днес не мога да говоря - хлапето ми се чуди кой и откъде й говори :)
Абе уникално беше... Бях в Гърция, но емоцията от вчера е несравнима!
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#420 didogun

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 133 posts

Posted 15 May 2010 - 22:21 PM

Я кажете за качеството на звука? От разговори разбирам, че е имало места на стадиона откъдето звукът е окачествяван като недобър. Аз бях пред сцената на 6-7 ред откъм стараната на Малкълм (където бях и в Атина преди година) и нямам забележки. Всичко звънеше. Малко по-слаб може би като децибели беше спрямо Атина, но като качество - перфектен мисля.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users