Jump to content

Концертният живот у нас през 2011г.Говорилня...


35 replies to this topic

#21 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2011 - 19:53 PM

:worship:

;)
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#22 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2011 - 20:15 PM

Лафа е друг. На тази свят има само 3 сигурни неща:

1. Всички ще умрем един ден
2. Данъците
3. И че The Undertaker ще остане непобеден на Wrestlemania :worship:

Отговорите ми са такива, защото името на класацията включва "у нас". Иначе тази година посетих концертите на Trans-Siberian Orchestra във Виена, Roger Waters в Загреб и Opeth, Pain of Salvation в Париж. TSO са невероятна група на живо. Който си мисли, че свирят само коледни песнички се лъже жестоко. Надявам се, че 2012 пак ще направят турне в Европа. В момента, в който погледнах автографите на Al Pitreli, Johnny Lee Midleton, Chris Caffery, Jeff Plate и Paul O'Neil на едно място, разбрах че съм с докоснал до (почти) максимума във фенщината си към рок музиката. Остана да взема автограф и от Големия Jon и мисля, че спокойно може да се преориентирам към джаз ;) Колкото и да са ми любими TSO, Roger Waters ми скри шапката, тъй като аз отидох на концерта без да знам почти нищо (освен 1-2 клипа, които изгледах отчасти заради @Ozzy) и ако трябва да определя един концерт, който да е най-добър за мен през изминалата година, това определено беше Roger Waters!
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#23 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 December 2011 - 09:43 AM

View Postmarooned, on Dec 20 2011, 18:08, said:

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2011-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. ФСБ и Пловдивската Филхармония - категоричен победител за мен

Съжалявам само, че на този концерт не присъстваха Violator и Marillion, които също щяха да го поставят безапелационно на първото място.

За Violator-а не знам, но лично за себе си ще кажа, че все още не мога да си представя, че съм пропуснал този концерт. Още преди да обявят датата за Пловдив имахме резервации и план за пътуване в чужбина. Въпреки всичко си взех билети за концерта в Бургас, защото се прибирахме ден по-рано и бях готов да пътувам до морето, само и само да не пропусна любимата си българска група в този формат. В деня на заминаването ни стана ясно, че концерта в Бургас пада... :worship:

Сега не ми остава нищо друго освен да очаквам с нетърпение дните около Великден, когато ФСБ и оркестъра на БНР ще представят тази продукция в Зала 1 на НДК...

А, впрочем, защо не те видях на промоцията на книгата на Даниела?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#24 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 21 December 2011 - 14:49 PM

Не споменах чудесните концерти на Хелоуин, Блайнд Гардиън, Удо и Ерик Сардинас - просто щото избледняха с времето, а Сардинас беше след POS , и направо не ме впечатли.
Очаквах повече от Inflames, Children of Bodom, Amorphis - добри концерти, но наистина Каварна + Пейн - доста ме впечатлиха - и другите ми идваха малко рутинно.
А - споменах ли Каварна - :metal: :metal: :metal: - три дни - няма подгряващи, няма хедлайнери- къртене нон стоп (+къркане :metal: ) , и оная Гръмотевичка :bomb:
кат излезна...еле па тоя Фернандо ... :worship: ... и китариста на Тиамат - като засвирил едни баааавни сола...
Добра година като цяло, ще я запомня. :metal: :metal: :metal:

#25 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 21 December 2011 - 18:31 PM

View Postmarillion, on Dec 21 2011, 10:43, said:

За Violator-а не знам, но лично за себе си ще кажа, че все още не мога да си представя, че съм пропуснал този концерт. Още преди да обявят датата за Пловдив имахме резервации и план за пътуване в чужбина. Въпреки всичко си взех билети за концерта в Бургас, защото се прибирахме ден по-рано и бях готов да пътувам до морето, само и само да не пропусна любимата си българска група в този формат. В деня на заминаването ни стана ясно, че концерта в Бургас пада... :worship:

Сега не ми остава нищо друго освен да очаквам с нетърпение дните около Великден, когато ФСБ и оркестъра на БНР ще представят тази продукция в Зала 1 на НДК...

А, впрочем, защо не те видях на промоцията на книгата на Даниела?

Хубав въпрос за промоцията на книгата на Даниела :metal:

Ако не се налагаше в последните няколко седмици да пътувам по оста - София - Букурещ - Добрич - Севлиево - Пловдив - София, щях да съм на линия за събитието :metal:
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#26 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 December 2011 - 23:16 PM

View PostBlack Heart, on Dec 27 2011, 21:39, said:

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
3. TMR/SME
Уточни кой от тях слагаш на трето място, за да знам на кой да дам една точка :D
I don't know how I managed it...

#27 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 28 December 2011 - 08:52 AM

Тука мина лесно, не съм посетил кой знае колко концерти тая година, а и пропуснах големите фестивали. Но с албумите ще е трудничко, дано ми стигне времето. Тая година не сложих очаквания за идната, че много взеха да ми се сбъдват, рамщайн по-миналата, дарк транкуилити тази... :D
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#28 Black Heart

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 120 posts
  • Gender:Male

Posted 28 December 2011 - 11:03 AM

View PostOzzy, on Dec 27 2011, 23:16, said:

Уточни кой от тях слагаш на трето място, за да знам на кой да дам една точка ;)
Да кажем TMR :D
22.04 - Fury UK

#29 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 December 2011 - 11:08 AM

^
Готов си :D
I don't know how I managed it...

#30 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 02 January 2012 - 10:50 AM

По няколко думи и тук-там препинателни знаци:

Kultur Shock за пореден път накараха всяка фибра в тялото ми да танцува в неравноделен ритъм, а и имайки предвид, че миналогодишният им албум, който промотираха, е изключително силен, удоволствието беше огромно.

Pero Defformero бяха познатите машини на живо и редица български групи би трябвало да използват концертите им като кръжоци по перфектна и безмилостна свирня и сценично поведение (отделно композиторско майстворство), вместо да цъкат с език и да заклеймяват музиката на сърбите от Нови Сад като "чалга-метъл".

От третия си опит най-сетне успях да гледам Amorphis на живо. Останах напълно доволен от чутото и видяното. Никакви оплаквания от звук и атмосфера (макар че се чуха не малко такива, но аз на тези неща обръщам внимание само при крайно екстремни ситуации). Единственото ми малко разочарование беше фактът, че не изсвириха нито една песен от любимия ми "Silent Waters", но поне бях предварително подготвен за това.

На Sofia Rocks нямах любими групи (не платих и билет, иначе нямаше да посетя), отидох повече за Джудас, но ми харесаха повече Whitesnake (въпреки гласа на Ковърдейл и принципното ми нефенство на тази група).

Spirit of Burgas (ден втори) като цяло беше много положително изживяване (целият ден - преди, по време и след концертите). Дори много си харесах изпълнението на Джеф Скот Сото, въпреки бойбендските му кълчения. B) Мисля, че звукът на този концерт беше перфектен. След това обаче настана непоносимо мазало. Пренесохме се пред рок сцената, за да гледаме Kultur Shock, но звукът там беше страхотно омазан и предизвикващ физическа болка вместо удоволствие от музиката на любима група, а на главната сцена Моби беше увеличен драстично спрямо предните концерти и се смесваше грозно с останалите сцени. Все още не вярвам, че се случи, но не издържах до края на концерта на Сиатълската шайка и го "дослушах" от почетно разстояние.

През изминалата година, чрез силните им концерти в ловешкия клуб "Версай", открих още две много добри български групи - Силует и Ani Lo. Project.

Малко съжалявам, че не посетих концертите на Mr. Big и Iced Earth. За първия реших твърде късно, а втория смятах за сигурен месеци преди това, но в последния момент приятелят, с който щяхме да ходим, се отказа, и не ми се ходеше сам.

Edited by Jimmy Pop, 02 January 2012 - 11:23 AM.


#31 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2012 - 10:36 AM

View PostDepositus Cordis, on Jan 4 2012, 10:27, said:

Абе защо всички сте писали коя група искате да видите през 2011

Дали не е защото този, който отговаря за анкетата, е спал когато е пускал темата? :)
I don't know how I managed it...

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 January 2012 - 17:33 PM

View Postjamess, on Jan 5 2012, 16:30, said:

Моля, от тук нататък пиши на кирилица.
I don't know how I managed it...

#33 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 January 2012 - 09:33 AM

Да напомня, че скоро анкетата приключва. Онези, които желаят да я попълнят, имат на разположение 5 дена (до неделя включително) ;)
I don't know how I managed it...

#34 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 13 January 2012 - 12:45 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2011-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Blind Guardian - винаги, когато има техен концерт - другите бледнеят!
2. Death Angel - най-накрая ги видях - това е група, която и всеки дени да свири, ще ги гледам!
3. Iced Earth - невероятен перфекционизъм и невероятно изпълнение на живо!

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2011-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Pain Of Salvation - аз като казвам, че има нещо във водата на село... Въобще не предполагах, че ще ми хареса, а беше вълшебно и технически съвършено - звук, сцена, поведение...
2. Suicidal Angels/Arch Enemy - първите бяха най-якото нещо в Каварна. Вторите - е още не мога да повярвам, че звучат едно към едно със студийното си творчество.
3. Aero Rock Starz - за ценители - обидно малко хора, но перфектна организация във всяко едно отношение. Брилянтен звук! Дано и през тази година го има!

ІІІ. Разочарованието на 2011-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани)
1. Силно казано - разочарования - може би фактът, че на концертите, на които съм присъствал, е било основно по работа :yes:) - работа-работа и пак работа...
2. Това че не успях и на една "Thrashing Mania" да отида... - тази година ще наваксам B)
3. Opeth - по-скучна група никога не съм гледал. Даже първенците ми до момента - Dream Theater пращят от енергия на сцената...

ІV. Издънката на 2011-та според Вас е:
1. Gorgoroth/Vader - ми бях там, видях, не ми хареса...то на кой ли му допадна, де...
2. BEC - така и не намерих наръчник по "Фестивална култура".
3. Мръсните игрички на промоутърите - край нямаха и продължават... То не бе удари под кръста, мазаници, обвинения, номера...ама за всичко си има Видовден...

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. Оргазизаторите на Spirit of Burgas 2011 - DS Music (май бяха)/Община Каварна - фестивали, фестивалчета - ама в условията на криза да пордължаваш да вдигаш нивото, не е никак лесно. Писах община Каварна, защото без администрацията и кмета едва ли щеше да има фестивал.
2. Force Of Rock/For The Kids Booking - едните, защото начесаха крастата на един куп хора, вторите, защото имаха смелостта да не се соъбразяват с масовите предпочитания.
3. ShadowLand Music/Gorgon - поканиха култови групи, които направиха страхотни концерти - отново за ценители.
4. Three Lions Pub/Бар Grind - само ще ги изброя - GBH, E-Force, Malevolent Creation, Poppy Seed Grinder - няма подобни лудници!

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1. Fleshgod Apocalypse - мечта!
2. Dead Can Dance - дано да се случи!
3. Myrath - спряха ми тока с албума!

Spiritual Front, Motцrhead, A7X, Rinning Wild, Tankard и още сто пъти Blind Guardian - винаги и по всяко време!!!

Edited by Digger, 13 January 2012 - 12:58 PM.


#35 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 January 2012 - 13:22 PM

Резултатите са публикувани в темата с анкетите :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#36 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 16 January 2012 - 15:50 PM

Мисля, че се е получило много добре, браво :harhar: Като цяло нищо кой знае колко изненадващо в резултатите. Странно е, че въпреки всичко BEC са на първо място на първите 4 въпроса, но когато аз гласувах имах огромна дилема по този въпрос, така че си имам моето обяснение. Браво на Loud за победата, дано и догодина да ни изненадват с хубави концерти на все по-големи групи. Да се надяваме, че поне тази година победителите от последния въпрос ще осъществят концерт у нас :lol:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users