Jump to content

Alan Parsons Project Tour 2009Турне в Германия до края на 2009


50 replies to this topic

#1 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2009 - 09:10

Дати на турнето

Friday 27 November 2009 – Hamburg – Color Line Arena

Saturday 28 November 2009 – Hamburg – Color Line Arena

Sunday 29 November 2009 – Berlin – O2 World

Tuesday 1 December 2009 – Oberhausen – Arena

Wednesday 2 December 2009 – Mannheim – SAP Arena

Thursday 3 December 2009 – Stuttgart – Schleyerhalle

Friday 4 December 2009 – Frankfurt – Festhalle

Saturday 5 December 2009 – Frankfurt – Festhalle

Sunday 6 December 2009 – Frankfurt – Festhalle (15:00h)

Tuesday 8 December 2009 Erfurt – Messehalle

Thursday 10 December 2009 – München – Olympiahalle

Friday 11 December 2009 – München – Olympiahalle

Saturday 12 December 2009 – München – Olympiahalle

Sunday 13 December 2009 – München – Olympiahalle

Tuesday 15 December 2009 – Bremen – AWD Dome

Wednesday 16 December 2009 – Hannover – TUI Arena

Thursday 17 December 2009 – Hannover – TUI Arena

Friday 18 December 2009 – Köln – Lanxessarena

Saterday 19 December 2009 – Köln – Lanxessarena

Sunday 20 December 2009 – Dortmund – Westfalenhalle

Алан Парсън тоооолкова рядко правят турнета и ужасно ми се ходи ... Някой няма ли познати и роднини в германско, за да ни приюти? Засега има билети за всички концерти ...

#2 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 септември 2009 - 18:40

Между другото турнето е заедно с още няколко банди, а именно:
Roxette :)
Heaven 17
Peter & Zoltan Katona
John Miles
Fine Fleur
Il Novecento

@Minstrel, можеш ли да дадеш някакъв линк към билетите, че нещо не се ориентирам? И ако можеш да подшушнеш колко е чартър до и от Мюнхен :)

edit: има супер удобен полет на Уиз до и от Дортмунд. Пристигането е в 13:10 на 20ти декември (деня на концерта там), тръгването е на следващия ден следобед, 135 евро...И все пак ще помоля някой да помогне с Мюнхен, че там имам приятели...

Edited by foreigner, 24 септември 2009 - 20:17 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#3 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 26 септември 2009 - 19:46

Става много интересно!! След проверка на билетите, видях, че доставката до България е 35 евро (:no: ) и реших да пиша на асистент мениджъра на групата, за да попитам какво ще е времетраенето на тяхното участие. Отговорът:

"Hi:
It will only be a few songs. There are 8 acts each night.
APLP will be touring many E. Europe cities in March from the 10th to the 20th – Warsaw, Prague, Moscow, etc….
Watch the website for schedule www.AlanParsonsMusic.com

Cheers,
JR"


Другия март съм на концерт на Алън Парсънс :):);)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#4 pepa angelova

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 171 posts
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Posted 27 септември 2009 - 13:41

Извинявайте за въпроса, но вече няколко пъти чета, че си поръчвате доставка на билетите, защо? Всички билети, които съм платила в нета си ги принтирам, сейфам на флаш /за всеки случай/ и с принтираните листа отивам на концерт. Повярвайте, няма никакъв проблем. Сканират бар кода и си влизаш с този хвърчащ бял лист. Така беше и в Амстердам на AC/DC и на U2 в Дъблин. Никакъв проблем. А на Клептън в Роял Албърт Хол ни писаха да си получим билетите в залата в деня на концерта. Там имаше машина, на която вкарваш номера на кредитната карта, с която са платени билетите и те се принтират веднага. Ние естествено пак бяхме само с листа.
Това са грешно похарчени пари за доставка, а на концертите имаше много хора като нас, с листа. Знам, че ние сме препатили с фалшификации, но в случая не става въпрос за БГ организация.
Опитайте, работи! :metal:

#5 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 27 септември 2009 - 17:14

View Postpepa angelova, on Sep 27 2009, 14:41, said:

Знам, но в случая няма опция e-ticket. Може и аз да съм в грешка, случва се, но в общи линии и да можеше да се поръча нормално, няма смисъл да се харчат неразумни суми за едва няколко парчета. Да беше час и половина...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#6 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 27 септември 2009 - 18:22

View Postforeigner, on Sep 26 2009, 20:46, said:

Става много интересно!! След проверка на билетите, видях, че доставката до България е 35 евро (:metal: ) и реших да пиша на асистент мениджъра на групата, за да попитам какво ще е времетраенето на тяхното участие. Отговорът:

"Hi:
It will only be a few songs. There are 8 acts each night.
APLP will be touring many E. Europe cities in March from the 10th to the 20th – Warsaw, Prague, Moscow, etc….
Watch the website for schedule www.AlanParsonsMusic.com

Cheers,
JR"


Другия март съм на концерт на Алън Парсънс :):):)


Аз малко се обърках. Правилно ли съм разбрал, че тазгодишното турне в Германия е сбор от няколко групи и Алан Парсънс ще изсвири едва няколко песни в своя сет, НО догодина през март ще се отправи на самостоятелен тур и ще свири цели концерти с парчета на проджекта в дати като полската?
Защото при това положение турнето догодина е за предпочитане.

Макар да ми е детска мечта да видя Алан Парсънс и Джон Майлс заедно на сцена няма гаранция, че ще свирят заедно, а не ми се пътува до Швабия за две проджектови песни, последвани от някакви Новечентовци.

#7 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 27 септември 2009 - 22:10

View Postduende, on Sep 27 2009, 19:22, said:

Аз малко се обърках. Правилно ли съм разбрал, че тазгодишното турне в Германия е сбор от няколко групи и Алан Парсънс ще изсвири едва няколко песни в своя сет, НО догодина през март ще се отправи на самостоятелен тур и ще свири цели концерти с парчета на проджекта в дати като полската?
Защото при това положение турнето догодина е за предпочитане.
Точно така. :metal:
Германското турне е озаглавено Night of the Proms като всъщност началото е в Холандия, после има дати в Белгия (с различни състави) и немската част вече е и с Алън Парсънс Проджект. Всяка концертна вечер започва в 18:00 и групите са ограничени със сет от около половин час. При това положение за мен няма абсолютно никакъв смисъл да дам няколкостотин евро, за да гледам няколко песнички от тоя и няколко песнички от другия. А иначе самостоятелното турне на АПП започва в началото на 2010 като между 10ти и 20ти ще бъдат в Източна Европа. Предлагам да не изпускаме :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#8 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2009 - 08:28

View Postforeigner, on Sep 26 2009, 20:46, said:


Другия март съм на концерт на Алън Парсънс :lol::):lol:

Благодарности за информацията! Догодина ЗАЕДНО ще сме на концерт на Алън Парсънс! :lol:

#9 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2009 - 10:56

View PostMinstrel in the Gallery, on Oct 1 2009, 09:28, said:

Благодарности за информацията! Догодина ЗАЕДНО ще сме на концерт на Алън Парсънс! :lol:


Да сме живи и здрави, аз също няма да изпусна тази възможност за нищо на света. Можем самo да се надяваме догодина някой от оригиналните вокалисти на Проджекта, особено Джон Майлс да се присъедини към Парсънс. Нямам представа с кои певци излиза на сцената в момента, но ако оригиналните са на линия, моля се да ги покани.

Особено Colin Blunstone, Lenny Zakatek, Eric Stewart (който и без това е низвергнат от турнетата на 10CC в момента), Chris Thompson

За The night of the proms - този фестивал свързвам основно с разбиващото изпълнение на La Sagrada Familia от Джон Майлс соло преди години. Представяте ли си ако Алан се намеси тази година на сцената, какво ще се случи там декември!

Но все пак, дори пред тази блазнеща перспектива, залагам на пълния сет Проджекти.

#10 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2009 - 15:07

Сега на турнето, а и на миналото турне, от което е двд-то с концерта в Мадрид 2004г., основен певец е Пи Джей Олсън. Но най-готиното от концерта в Мадрид 2004г., а и доколкото четох разни коментари по форуми и сега на турнето, големия Карабас Барабас /самия Алън Парсънс поне на мен ми прилича на Карабас Барабас от Пинокио/ пее сам "Eye in the sky"! :lol: Но и на това турне основен певец е Пи Джей Олсън, песните, които се пеят от Джон Майлс или другите студийни вокали, се пеят от другите членове на групата - барабаниста пее, басиста пее, китариста пее ... Сигурен съм, че ако сме живи и здрави и можем да си позволим да отидем на концерт март 2010г., удоволствието ще бъде пълно за всички присъстващи!

#11 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 01 октомври 2009 - 16:08

View PostMinstrel in the Gallery, on Oct 1 2009, 16:07, said:

/самия Алън Парсънс поне на мен ми прилича на Карабас Барабас от Пинокио/

На мен пък винаги ми е приличал на Джордж Лукас! Глей ги, даже в комплект с този риж юнак мязат направо на великото дуо:

Posted Image

Прототип на Чубака + Джордж

Posted Image

Ерик + Алън



По темата - на пръстите на едната ръка на стругар ветеран се броят групите, които са повлияли на музикалното ми развитие повече от тази формация. За мен ще е сбъдната мечта да видя сърцето на Проджекта, макар и без дясната му сърдечна камера - Ерик Уулфсън.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#12 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2009 - 16:24

View PostMinstrel in the Gallery, on Oct 1 2009, 16:07, said:

Сега на турнето, а и на миналото турне, от което е двд-то с концерта в Мадрид 2004г., основен певец е Пи Джей Олсън. Но най-готиното от концерта в Мадрид 2004г., а и доколкото четох разни коментари по форуми и сега на турнето, големия Карабас Барабас /самия Алън Парсънс поне на мен ми прилича на Карабас Барабас от Пинокио/ пее сам "Eye in the sky"! :lol: Но и на това турне основен певец е Пи Джей Олсън, песните, които се пеят от Джон Майлс или другите студийни вокали, се пеят от другите членове на групата - барабаниста пее, басиста пее, китариста пее ... Сигурен съм, че ако сме живи и здрави и можем да си позволим да отидем на концерт март 2010г., удоволствието ще бъде пълно за всички присъстващи!

Алън май попява соло и "Don`t Answer me", докато подрънква на мандолинка.:lol:

Ох, пак ли е Пи Джей Олсън... :lol:
Моето мнение е, че Пи Джей има мек контратенор глас и се справя добре с песните на Ерик Уулсфънс, но визуално малко ме дразни с тия лакирани нокти, мека китка и вълнено елече без ръкави от ДВД-то.
Все пак, как си мечтая John Miles да изреве Stereotomy на сцената или да избухне в тази цветна експлозия на La Sagrada Familia...

#13 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2009 - 16:39

View Postviolator, on Oct 1 2009, 17:08, said:

На мен пък винаги ми е приличал на Джордж Лукас! Глей ги, даже в комплект с този негов асистент мязат направо на великото дуо:


На мен пък Алан винаги ми е приличал на Руфъс Сюъл. :lol:

Алан:

Posted Image


Руфъссс

Posted Image

#14 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 02 октомври 2009 - 10:53

<_< Аз няма как да дам снимка на Карабас Барабас за сравнение <_<

Просто Алън прилича на образа, изграден в съзнанието ми за Карабас Барабас - като великан, висок, с лекичко коремче, с брада /само че не синя - доколкото си спомням Колоди описва Карабас Барабас като великан със синя брада/, и на концерта е с дълго черно шлиферче - но разликите са, че гласа му е мек, приятен, не много мощен, баладичен, леко романтичен ...

Съгласен съм с duende относно Пи Джей Олсън и че и на мен ми се слуша мощния глас на Джон Майлс, но ... вероятно няма да ги видим ... И при мен, както и при violator Алан Парсънс Проджект са една от групите, повлияли най-силно при формирането на музикалния ми вкус!

П.С: Албумът на Ерик Ууфсън - "The Alan Parson Project That Never Was" - съдържащ неиздавани песни от Проджекта, наистина си заслужава вниманието, препоръчвам го, ако някой не го е слушал :D

#15 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 07 октомври 2009 - 13:08

John Miles - You`re the voice (Chris Thompson)

John Miles - Music (live Night of the Proms)

John Miles - Miserere (с някакъв друг излишко)

Все повече се замислям...

#16 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 22 ноември 2009 - 07:10

За жалост никога няма да видим:



Alan Parsons feat, (The Greatest) Gary Brooker - Limelight

(от Stereotomy)

#17 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 22 ноември 2009 - 17:32

Трепна ми сърцето като видях, че има нов постинг по темата, помислих, че са обявили датите за началото на 2010! Ще ми отнеме съня тоз Проджект :ninja: :( ;) Клипът е чудесен :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#18 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 21 януари 2010 - 16:47

Открих 2 дати за турнето през 2010г., но само 2 засега. И те са:

14.03.2010г. - Прага
16.03.2010г. - Варшава

Не знам защо още не са обявени други дати, но аз сериозно се замислям за концерта във Варшава /в Прага бях 2008г. и ще ми бъде по-интересно да съчетая невероятен концерт заедно с разходка из непознат град/... Намерих и самолетни билети на прилични цени до Варшава, само не знам дали няма да изникне някоя по-близка дестинация ...

Има обявена дата и за Париж - 01.06.2010г - зала Олимпия, но ми се струва още мнооооого далечно юни месец ... :D А други дати не мога да намеря ... Ако някой успее - да ги поства :harhar:

#19 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 21 януари 2010 - 18:46

View PostMinstrel in the Gallery, on Jan 21 2010, 16:47, said:

Открих 2 дати за турнето през 2010г., но само 2 засега. И те са:

14.03.2010г. - Прага
16.03.2010г. - Варшава

Не знам защо още не са обявени други дати, но аз сериозно се замислям за концерта във Варшава /в Прага бях 2008г. и ще ми бъде по-интересно да съчетая невероятен концерт заедно с разходка из непознат град/... Намерих и самолетни билети на прилични цени до Варшава, само не знам дали няма да изникне някоя по-близка дестинация ...

Има обявена дата и за Париж - 01.06.2010г - зала Олимпия, но ми се струва още мнооооого далечно юни месец ... :) А други дати не мога да намеря ... Ако някой успее - да ги поства :)

Аз съм силно заинтригуван от датата във Вършава по същите причини - концерт + разходка в непознат град. Така че може наистина да помислим за някаква по-сериозна организация - ще прегледам как стоят нещата със самолетни билети, настаняване и билети за концерта. А дано да изкарат и още дати.

#20 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 януари 2010 - 21:16

View PostMinstrel in the Gallery, on Jan 21 2010, 16:47, said:


Има обявена дата и за Париж - 01.06.2010г - зала Олимпия, но ми се струва още мнооооого далечно юни месец ... :)

Приятелю, знаеш, не считам APP за група достойна за посещение на концерт в чужбина :) , но не мога да не ти подскажа, че WizzAir започва да лети за Париж от май месец, а цените им са все още промоционални, така че не отхвърляй съвсем възможността да се разходиш в латинския квартал... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users