Jump to content

xyinterested's Content

There have been 17 items by xyinterested (Search limited from 29-март 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#110530 Групи подобни на Coal Chamber

Posted by xyinterested on 03 юни 2014 - 23:09 in Общ музикален форум

Кажете някоя/някои група/групи с музика като на Coal Chamber. Последните за съжаление се разделиха преди... май бяха 6 или 7 години и изглежда няма изглед да се съберат отново, а на мен ми се слуша нещо като тях. Търсих в ласт.фм, ама там всичко, което се води "подобно" на CC реално няма нищо общо с тяхната музика.
В случай, че някой не знае за какво говоря (макар че се съмнявам точно тук да има някой, който да не е чувал за Coal Chamber):

https://www.youtube....h?v=smnJ7pjg7_8
https://www.youtube....h?v=V-sYWaOrLdI
https://www.youtube....h?v=DlHLOaXblro



#110484 Боря МЕГА скуката с...

Posted by xyinterested on 29 май 2014 - 22:04 in Общ музикален форум

Скуката обикновено я убивам с 4 парчета на Брухерия, няколко на Рогати Трупояди и няколко на Drowning Pool.



#110456 Общи въпроси

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 21:00 in За форумите

Намерих я, но е най-вляво. :) Тази вдясно само маха туулбара.



#110452 Проза(л)ично творчество

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 16:29 in Литература

Който обича да чете sci-fi на космическа тематика, значи може да хареса последното ми творение от 84 word-овски страници. А снимката не съм я правил аз, слагам я просто по примера на предишните постове.

Цък


Posted Image



#110451 Общи въпроси

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 15:56 in За форумите

Има ли начин да се изключи "What you see is what you get" редактора? В други IPB форуми има опция за включване и изключване, но тук не виждам такава, а минах през настройките няколко пъти, надявайки се, че може би съм я пропуснал, но не съм - просто такава опция липсва.



#110450 Kои пет албума бихте взели със себе си

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 15:51 in Общ музикален форум

View PostOverhate, on 31 октомври 2011 - 14:51 , said:

На самотния остров в общия случай се предполага, че няма ток, така че на албумите само можеш да им гледаш обложките и да им четеш текстовете.
Ако пък има ток, можеш направо да си вземеш един лаптоп с 4-5 терабайта дискове, където смятам не е трудно да се изчисли колко дискографии ще се насъберат.
Изобщо цялата идея на подобни въпроси е рядко безсмислена.
То ако има ток ще има и интернет и съответно няма да влачиш с теб такова жалко подобие на компютър, каквото е лапатопът, а ще си вземеш нормален компютър и ще имаш много над някакви си 4-5 терабайта. :)

Нооо... ако неглижираме реализма и все пак трябва да отговоря по темата, то няма да са само 5 албума. Като сложиш дискографиите на Свартсот и Тирфинг, които общо наброяват точно 10 албума, 3-те албума на YOHIO (без него не излизам даже до цигареното магазинче на ъгъла, камо ли да тръгна по безлюдни острови без да взема кексчето да ми пее :D ), "Grim Tales" на One Man Army, Tuatha De Danann, Рогатите Трупояди и разбира се 7-те албума на Финтрол.



#110449 Посока на музикалните интереси

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 15:39 in Общ музикален форум

View PostJurisprudent, on 24 април 2011 - 10:56 , said:

(...) дали е бил принципно фен на друго преди рока/метъла (...)
Да, бях. Като бЕх малък слушах нещо много далеч от каквато и да е тежка музика - слушах DJ Bobo. После (някъде към 2003 година) почнах да слушам бг рап, но това беше за кратко. 2005-та в "Матрицата" (тогава още нямах личен компютър и Матрицата-4 ми беше като втори дом) някой беше пуснал дискографията на Найтуиш и парчето "The pharaoh sails to Orion" ме грабна. Питах персонала на клуба как се казва групата и почнах да ги търся. И така започна слушателската ми "кариера" в метъла. Прогреса ми оттогава досега го написах в друга тема - онази за албумите. И покрай метъла вече не помня как точно попаднах на AC/DC, Airbourne, Powerman 5000 и ZZ Top, които 4 групи са фаворитите ми в рока. То... Powerman 5000 не е точно рок (макар че имат едно метъл парче - Bomb shell), но пак е някакъв вид тежка музика, де. А, за малко да пропусна да спомена и Мерилин Менсън към фаворитите.



#110448 Смешни картинки

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 15:15 in Хумор и забава

View PostHeathenHeart, on 18 май 2014 - 11:08 , said:

Гласувайте за Кончита Вурст!
На Гей СтаниШеф много му отива перуката. Posted Image


Ето и една мое дело, която направих като открита подигравка с християнската религия. :D

Posted Image



#110447 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 15:07 in Общ музикален форум

Гледам клип на моят номер 1 любимец YOHIO - дет метъл на японски. Естествено не разбирам нищо от това, което пее, но музиката ме кефи, а още повече ме кефи самият той - малко сладко кексче от Швеция ("малко", 'щото е на 18), което ще ближа както ближа сладолед. :D :D




#110446 Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 14:39 in Общ музикален форум

View PostRoy, on 13 март 2012 - 09:49 , said:

През 2008 година имаше подобна тема, но понеже мина време, започнаха да пишат и много нови потребители, а и с Envy стана лаф за това, реших да направя римейк на темата "Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?". Няма ограничения в бройката на споменати албуми за желаещите да се включат по темата, но нека всеки си дава сметка за разликите между един любим албум и такъв, който е променил/формирал личния музикален вкус. Би било добре ако пишещите в тази тема споделят с по няколко думи защо, как или с какво даден албум е променил нещо в музикалните им вкусове. Разбира се, не бих могъл да задължа всеки пишещ в темата да споделя такива неща, но именно това би отличило тази тема от безсмислен списък, защото е напълно възможно не всеки от четящите да е запознат със споменаваните албуми, групи или музиканти от другите участници в темата. По-късно ще се включа и аз.
Албумиии... не помня вече. Мога само да кажа, че в началото почнах да слушам метъл с Найтуиш ("Wish I had an Angel" тогава беше още топла и прясна песен и на места я въртяха като побъркани), после минах през няк'ви лигавщини (метълски, разбира се), дето сега аз самият си се чудя как съм могъл да ги харесвам и после открих Финтрол, които дадоха началото на истинската ми слушателска "кариера" на метъла с... да го наречем "грухтене", че сега не се сещам за по-подходяща дума. Покрай Финтрол попаднах на One Man Army And The Undead Quartet, които много ме изкефиха - албумът им "Grim Tales" е просто феноменален. До ден днешен ги слушам с кеф и не ми омръзват. След OMAATUQ (че ме мързи пак да пиша цялото име :) ) и аз вече не помня как намерих датчаните Svartsot и шведите Thyrfing, които и досега слушам. Специално тия двете групи нямат нито една тъпа песен в дискографиите си - всичките ме кефят и от време на време припомням това на чалга-съседите из квартала по малките часове на нощта... :D :D
Като казах Свартсот не мога да не спомена и личното си мнение, че Тор Багер (не се смейте, така се казва датчанинът, който им е вокалист) е цар на грухтенето и няма друг, който да го може по-добре от него.



#110444 Суеверни ли сте?

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 14:26 in Общ форум

View Postzero_sum, on 28 март 2014 - 11:03 , said:

Преди 2 седмици някъде, отивах да си хвана автобуса. Нямах билетчета и имах 20 лв на цяло и тъкмо си мислиех как ще се бутам и шофьора ще каже, че няма да има да ми върне и намерих три билета на път за спирката :D
Късметът няма нищо общо със суеверията.
Аз не съм суеверен - чупя стъкла и огледала без капка притеснение. :D



#110443 Ходите ли на Църква?

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 14:23 in Общ форум

Quote

Ходите ли на Църква?

Не. Не стъпвам там за нищо на света! Единственият начин да ме накарат да вляза във фабрика за промиване на мозъци е ако в средата са сложили сак с 1 милион лева. Аз съм атеист - против всякакви религии (вкл. и против християнската) и нямам навика да се мотая около религиозни фанатици, каквито са повечето вярващи, а също и ония психичноболни, дето носят дълги роби, карат мерцедеси и се пишат много набожни.



#110442 А какво играете в момента?

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 14:19 in Компютърни и видеоигри

В момента сменям между три игри. Far Cry 3 (но нещо не ме кефи много), Neverwinter D&D (Guardian Fighter, 58 level) и Overspeed.



#110441 С какъв спорт се занимавате през свободното си време

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 14:16 in Други

Точно "занимавам се" е силно казано, защото нямам нито книжка, нито кола, за да дрифтя с нея. Обаче много обичам да гледам дрифт състезания. Ще ми се някой ден и да се кача в някоя дрифтърска кола по време на състезание.



#110440 Любим сериал

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 14:11 in Кино

View PostTejuk Metalist, on 24 септември 2007 - 13:09 , said:

Счетох,че след като има толкова много теми за филми,трябва да има и поне една тема за сериали! :)
Stargate SG-1, Andromeda, Eureka, Hercules, Stargate Atlantis, Fringe, Farscape, Warehouse 13, Fallen Skies. Особено Stargate SG-1 не минава година, през която да не го гледам 4-5 пъти - всичките сезони, естествено.



#110438 Как да се отървем от рекламите по телевизията

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 14:09 in Кино

View PostSatyr, on 12 май 2014 - 21:58 , said:

Ако ползвате телевизионна услуга от по-ново поколение - на определени програми имате възможност за пауза, връщане, запис и т. н.
Искате да гледате нещо: Пускате го 10 минути по-късно. После връщате до началото. След това просто превъртате рекламите :)
При мен (към "Виваком") номерът работи B)
Има много по-лесен начин, който аз лично открих преди повече от 10 години - спираш да гледаш телевизия изобщо. Каквото искам да гледам си го свалям от торенти и не се занимавам с тъпите телевизии, при които през 5 минути има реклами по 15 мин. Каквото най-обичам да гледам е записано на DVD-та и е пъхнато в един огромен кашон, текущо събиращ всичките сезони на любимите ми сериали. И един друг огромен кашон за пълнометражните филми. Такава телевизия мога да си спретна с тия над 200 диска, дето няма такава никъде по света. ;)



#110437 спам

Posted by xyinterested on 27 май 2014 - 13:54 in За форумите

А, не мисли, че не съм проверил - няколко пъти проверявах (въпреки съобщението, че трябвало админ да ми прегледа и активира профила), но няма нищо нито в спама, нито във входящите.
Благодаря, че си ми активирал профила. :)