Jump to content

"Lunasense" на PANTOMMINDновият албум


42 replies to this topic

#21 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 22 August 2007 - 15:58 PM

Помните ли "онзи" концерт на Pantommind с Fates Warning прес 2005 година?
Да, същият, на който стана ясно, че Pantommind са група от Габрово, която говори на английски език с българската си публика :) На малко хора им направи впечатление, колко добри са всъщност, в това, което правят ;) Пускам едно линкче:

-> Линкче! <-

... разбира се със съгласието на групата, където може да гледате 3 песни от въпросния концерт ;) Та прословутото говорене на английски е в началото на Closer To You. Обърнете внимание, че това е нищо повече от малко по-разчупено представяне на песента ;) Няма значение, поувлякох се :P
Качеството на звука и картината са прилични, използвани са кадри от камерите на Крачетало, както и от любителска. Качеството на изпълнението няма да го коментирам, защото не мога да съм "обективен" :D
:)
Завършването на песента Why изисква особено внимание ;) (Тя за съжаление е снимана само с любителска камера...)

Нямам търпение пак да земат да ни посвирят на ливе :)

:P

Edited by Yanni, 22 August 2007 - 16:02 PM.

A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#22 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 30 September 2007 - 14:33 PM

Ехоо някакви новини около новия албум има ли?
То ако има ще се появят на Про роческата страница сигурен съм ама да питам аз.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#23 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 09 November 2007 - 14:15 PM

Абе не е новина във връзка с предстоящия албум, но е за Pantommind :D

Къде: Велико Търново, клуб Melon
Кога: 10 Ноември 2007 (Събота - утре), 22:00h
Кой: Група руски учени... :P Майтап ве, Pantommind ше свирят ;)

Аз ше съм там с няколко авера, ше пием бири и ше викаме СЛЕЪЪР :( :D :lol:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#24 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 10 November 2007 - 08:44 AM

Може да кажеш как е минал концертът.
Късно го видях съобщението, след като вече планувах
какво да правя в събота вечер, инак да съм отскочил
50 ина километра са от Габрово само.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#25 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 12 November 2007 - 09:58 AM

Тия са зверове на сцената веее :)
Мноо яко беше, счупихме се от кеф - музикантите също :worship: За пръв път гледах в "акция" новият китарист на Pantommind - Пламен, заменил напусналият преди около година Петър Вичев. Значи, пичът е безсрамен виртуоз :P Бях се ухилил през цялото време като дете, което получава бонбонче :yes: Ще речеш, че се е родил с Fender-a в ръка :D Единственият недостатък за мен (музикантите споделиха същото) беше сет листа, изцяло съставен от кавъри! Щеше ми се да гледам авторски парчета, но както стана ясно собственикът на клуба така е настоял <_< Няма лошо де, от песни като Perfect Strangers, I Want It All, Rising Forse, For The Love Of The God, Neon Nights и кулминацията Stargazer, както и много други, разбира се, не мисля да се оплаквам :D Надявам се да ги видим и в София със собствен репертоар, за съжаление обаче сцените за авторска музика просъществуват колото мухи еднодневки... Народа си иска Пърпъл-Мърпъл, Рейнбол и т.н...
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#26 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 12 November 2007 - 10:10 AM

View PostYanni, on Nov 12 2007, 09:58, said:

Единственият недостатък за мен (музикантите споделиха същото) беше сет листа, изцяло съставен от кавъри!

Уа? :blink:

Престъпление е банда от нивото на Pantommind, имаща толкова яки авторски парчета, да свири кавъри. Че и само кавъри! :rolleyes:

Инак, винаги ми е било любопитно да слушам как някой, различен от Рони Джеймс, се пробва върху "Stargazer" в оригиналната тоналност. Това е висш пилотаж в пеенето. Успех е, ако не се изложиш много. :D

Edited by violator, 12 November 2007 - 10:11 AM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#27 Locust

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 32 posts
  • Location:GB

Posted 12 November 2007 - 10:35 AM

View Postviolator, on Nov 12 2007, 11:10, said:

Уа? :rolleyes:
Това е висш пилотаж в пеенето. Успех е, ако не се изложиш много. :blink:
След три сета по 40 минути ПЕЕНЕ(!),да завършиш със Stargazer си е наистина "висш пилотаж".За щастие има асове,които го могат :D

#28 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 12 November 2007 - 11:16 AM

View Postviolator, on Nov 12 2007, 10:10, said:

Уа? :blink:

Престъпление е банда от нивото на Pantommind, имаща толкова яки авторски парчета, да свири кавъри. Че и само кавъри! :rolleyes:

Инак, винаги ми е било любопитно да слушам как някой, различен от Рони Джеймс, се пробва върху "Stargazer" в оригиналната тоналност. Това е висш пилотаж в пеенето. Успех е, ако не се изложиш много. :D

Ти па , чак престъпление !? - то си е модерно даже албуми с гавъри да се издават :harhar:

ПП: що не излиза новият албум ? - някой има ли инфо ?

#29 NWOBHM

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 12 November 2007 - 11:52 AM

Яд ме е, че неможах да дойда. Като разбрах какво са свирили вече не ме е яд затова. Яд ме е за друго. Яд ме е, че такава група, е принудена да свири кавъри по заведенията. Яд ме е, че публиката си иска до болка познатите песни. Яд ме е, защото това си е смешно и не прави чест на собствениците на Мелона. Смешна работа! :rolleyes: По този начин се убива родната авторска музика! Поздравления!!! :blink: :D

#30 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 12 November 2007 - 14:34 PM

Странно. :blink:
За пръв път чувам група със собствен репертоар, при това качествен, да бъде принуждавана да свири само кавъри. :D И то група, на която съвсем скоро предстои издаването на нов албум (или е излязъл вече?). Това е най-малкото унизително. Интересни неща се случват в наща мила родина.

Миналият месец бях на концерт на Crowfish в Севлиево. Мястото на събитието беше една обикновена тесничка кръчма в стар стил, тип механа. Отвън по нищо не личеше, че вътре се провежда концерт. Заведението беше пълно, а пичовете си забиха само свои авторски парчета и получиха солидна подкрепа от присъстващите. Подгряващата ги местна група (хардкораджии на име D.S.O.L.) направиха няколко кавъра (нито един не ми беше познат, но уатева), но и те наблегнаха на собствени парчета. Може значи.

Та с какво концертът на Pantommind би бил по-малко успешен, ако пичовете изпълняват авторските си песни. Не е вярно, че публиката в България си иска само старите класики. Но явно някои хора това слабо ги интересува. :rolleyes:

#31 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 12 November 2007 - 15:32 PM

Не съм фен на групата Фаопще.. Но обложката е страхотия. И хич не е "Мистейкън Бай дизайнд"(намиг), даже напротив. Браво на младежа художник.

#32 simantex

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 12 November 2007 - 16:22 PM

View PostRegen, on Nov 12 2007, 15:32, said:

Не съм фен на групата Фаопще.. Но обложката е страхотия. И хич не е "Мистейкън Бай дизайнд"(намиг), даже напротив. Браво на младежа художник.
Тя тая група Фаопще не е за всеки.

#33 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 15 November 2007 - 12:00 PM

хм,да не вземат албум с кавъри да издадат ?

#34 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 15 November 2007 - 12:43 PM

View Postsimantex, on Nov 12 2007, 16:22, said:

Тя тая група Фаопще не е за всеки.
Eх.. <; Как ме "намекнахте". Требе да се извиня и да кажа, че не съм искал да кажа нищо лошо за групата, просто не ми харесват. Не ме съдете така строго.

#35 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 21 April 2008 - 12:15 PM

Малко новини около бандата:

http://www.katehizis...ws.php?id=7274
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#36 simantex

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 26 April 2008 - 12:28 PM

Абе не е по темата ама вижте на какво попаднах,някаква класация в която фигурира първия албум на Пантомайнд.Забележете 37 място.Ето и линка http://rateyourmusic...tom/unauth/1999
Добре ли виждат старите ми очи?

#37 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 14 April 2009 - 09:32 AM

Крайно време е да извадим тази тема от нафталина. :metal:
Вече повечето от нас са си взели "Lunasense" и са посъбрали впечатления. Моите могат да бъдат прочетени ->тук<-. :metal:
Много ми е интересно да прочета какво мислят съфорумците за този диск. :metal: Споделят ли възторга ми или са по-скоро разочаровани? И какво очакват от Pantommind в бъдеще? :metal:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#38 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 14 April 2009 - 10:02 AM

Аз, който определено не слушам прогресив, в каквито и да е форми, изключая някое и друго парче на DT и SymphonyX, съм крайно очарован от този албум. Може би бях сред първите, поръчали албума, признавам, че го поръчах за подарък, но ме грабна от раз! Не мога да си служа с думите така добре, като теб, затова не мога да опиша еуфоията, която ме завладява, като слушам тая група, още повече, знаейки, че е родна. Фактът, че цяла седмица въртях само и единствено този албум, говори сам за себе си.
Поклон!
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#39 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 14 April 2009 - 10:13 AM

М дааа. И аз го въртя вече седмица две. И след всяко следващо прослушване ми харесва все повече и повече. Прекрасен албум.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#40 liquid

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 14 April 2009 - 22:35 PM

След първо прослушване - не съм толквоа впечатлен. Миналият беше настина страхотен, но този нещо не click-ва с мен. Музиката е супер, но вокалните партии нещо не ме кефат толкова. Когато влезе вокала и все едно става пауър песен, а не прогресив. Ще се чуе допълнително, разбира се. За България това обаче си остава един прогресив шедьовър.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users