Jump to content

NightwishЗа албума, за Анет, за многото неща...


165 replies to this topic

#1 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 30 July 2007 - 13:50 PM

Беше ми едно такова любопитно какво мислите.
Дали се комерсиализираха, дали новата вокалистка може да пее, дали изобщо си приличат с това, което бяха преди...
Из интернет пуснаха вече 10 песни (от 13) от новия албум, с едно нахално 'You're listening to the new Nightwish album, bla, bla, bla' по два пъти на песен, но се търпи (някакси) .
Та, кои чухте, харесват ли ви, ужасни ли са, не сали.. изплюйте си становището :heart:

#2 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 30 July 2007 - 14:08 PM

Тва обсъждане стана вече банално. Няма форум за музика дето да не се въртят подобни теми.
Не съм чувал новите песни с новата певица, ама групата имаше нужда от промяна. Всичките им песни си приличаха. Боза неква с претенции за оригиналност :heart:

#3 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 30 July 2007 - 14:40 PM

Никога не са ми харесвали особено.

#4 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 30 July 2007 - 15:16 PM

Подчертавам че това си е лично мое мнение и нито имам намерение да го налагам, нито да споря.
Групата беше оригинална и я харесвах до Once - този албум вече повтаряше изтъркани клишета от предните албуми, и новия албум с новата певица (даже в момента и забравих името) също не блести с някакво музикално развитие и оригиналност. Що се отнася до вокалите-Таря беше противоречива, но все пак начина и на пеене беше нещо оригинално и отличаваше Найтуиш от повечето групи в този стил използващи жени-вокалистки. За съжаление новата певица има доста слабо гласче и трябва да го докарва само от вокална техника, при това Таря имаше оперна техника, каквато новата няма (то май няма и отде да я извади ;) )...та...това е то-за съжаление Найтуиш все повече се превръщат в една от многото подобни банди.

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#5 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 30 July 2007 - 16:04 PM

И моето лично мнение: Така Nightwish взеха, че ми грабнаха вниманието накрая. Определено мисля, че с новата певица е много по-добре, особено като се включва и Марко по-често. Преди ми бяха омръзнали до болка и честно казано взех да ставам алергичен към Таря. Плюс това, мисля, че Тарчето е доста посредствена, въпреки че дай-хард феновете ще сеизприщят от яд само като четат такива критики по любимата им певица. Мога да кажа, че има доста по-добри именно в този стил на пеене. Просто стана така, че групата се сдоби с комерсиален успех. А бтв, това, че Анет имала слабо гласче...някак си не е точно така според мен. Просто не е сопранизирана ;) Пеенето на Таря ми беше прекалено натрапчиво някак си. Аз лично очаквам с интерес новия албум, ама предпочитам да не дърпам това промо.

#6 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 30 July 2007 - 18:51 PM

Чух само една песен с новата певица, дето и забравих името в момента, в който го прочетох - и съм на мнение, че не е нищо особено - и песента, и певицата. Nightwish в момента не се отличават с нищо. Таря поне придаваше някакъв по-различен ореол на групата. Никога не съм плюл по нея, няма и да го направя, защото ми харесва как пее, но не съм и някакъв дай хард фен. Просто им харесвам някои неща и толкова. Май им имам даже само един албум и произволни песни от някакви други. Според мен групата определено загуби от отсъствието и. Ама то времето ще си покаже.
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#7 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 30 July 2007 - 19:19 PM

Според мен групата няма да бъде същата. Промяната има винаги 2 лица - за добро или за лошо. Чух няколко от новите песни на Nightwish, но меко казано не съм особено впечатлен, не съм грабнаха новите композиции. Нещо липсва - Tarja... Това е скромната ми позиция по темата. ;).
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#8 Guest_RocknRollNigger_*

  • Гости

Posted 30 July 2007 - 19:31 PM

НЕ на сополивите лигни в метъла. ;)

#9 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 31 July 2007 - 20:46 PM

За пореден път мнението ми съвпада с това на Nosferatu. И в една стара тема споделих, че NW спряха да ми харесват веднага с "нашумяването" си. Просто новите им неща ми се струваха посредствени. И точно все по-честите намеси на Марко в пеенето ме впечатлиха отново в последния албум. Към Таря започнах да развивам "алергия" още след Wishmaster.
Анет ми харесва - на визия, на глас и на пасване в групата(лично мнение) - смятам, че двамата с Марко ще са един доста добър дует.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#10 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 31 July 2007 - 23:21 PM

View PostBlacky, on Jul 31 2007, 09:46 PM, said:

И точно все по-честите намеси на Марко в пеенето ме впечатлиха отново в последния албум.
На всички незапознати, но интересуващи се, препоръчвам Tarot - групата на Марко в която той пак дърпа дебелите струни и пее...честно, харесвам ги 1000 пъти повече от Найтуиш

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#11 Shadowfax

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 29 posts

Posted 01 August 2007 - 13:36 PM

Аз пък се радвам и на Анет и на Таря (:
Винаги съм харесвала Nightwish. Творчеството на групата е много богато като цяло. (Туомас! Респект!)
Това, от което са имали нужда при смяна на фронтмена е именно нещо свежо (както казват те) - нещо по- различно. Самата Анет ми се струва изключително приятен човек като съдя по това, което пише за нея в сайта им и по това как тя отговаря на феновете в Nightmail-а. Също има и хубав глас, който няма нищо общо с този на Таря - но там е работата - това е била целта на смяната.
(Да не споменаваме колко се зарибих с Amaranth (: )
Таря наистина много ще ми липсва в Найтуиш, но всяко зло - за добро.
Rock On :fie:

#12 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 01 August 2007 - 17:05 PM

И аз да си кажа...
Според мен гласът на Таря беше това, което ги правеше пъти по-различни от другите. Не мисля, че Once беше несвестен албум, на мен лично ми харесва. Примерно песни като Creek mary's blood или пък Dark chest of wonders никак не звучаха комерсиално. Или пък Kuolema Tekee Taiteilijan... айде, моля. А сега с Анет ми звучат като Уитин темптейшън. Нищо против тях, но преди бяха коренно различни, а сега... да не говорим, че Cadence of her last breath си е чист евънесънс.
Колкото до факта, че Марко пее по-често, да, това може би е единствения плюс от цялта работа. И While your lips are still red си казва думата.
Не отричам, че Анет има глас. Но на мен този глас просто не ми допада, някакси... обикновен е... и ми звучи пискливо, все едно някой я е хванал за гърлото и не може да си поеме дъх. Amaranth не е лоша, харесва ми, но аз си представям Таря да я пее... някакси страшно по-добре ще звучи.
И освен това вече няма да има повече финландски песни. Което е гадно.
Това си е моето мнение, естествено, да няма обидени :lol:

#13 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 01 August 2007 - 19:16 PM

Прав си. Новият албум с новата вокалистка звучи някак обикновено. С Anette много незапознати хора биха могли да сбъркат Nightwish с друга група - такова усещане имам. За мен след напускането на Tarja групата загуби своето очарование. Гласът й беше основен фактор в групата, а с включването на Marco от "Century Child" насам комбинацията стана перфектна.

Като композиция и изпълнение, като музициране новата продукция също е добра. Но ми липсват подправките в ястието. Лично мнение. :lol:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#14 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 02 August 2007 - 17:14 PM

Ами на мен ми прави впечатление, че музикатна продължава насоката от Once. Всъщност доста ми харесва, но новата вокалистка определено е слаба и няма особено запомнящ се глас. Не е натрапващ се като при Таря, но пък и не е нещо особено :paladin: Това си има и добрата страна де, защото сега ще можем да се насладим на инструменталната част по-спокойно :mamba:
Албума засега ми надминава очакванията. Истината, е че очаквах нещо в пъти по-слабо, но останах доста приятно изненадан, а пък The Poet And The Pendulum е направо невероятно парче :heat:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#15 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 03 August 2007 - 10:02 AM

Ми след като чух сингъла Ева,нещо май се отказах да слушам албума!Гласа на новата вокалистка наистина не е толкова интересен.Музиката никакво впечатление не ми направи и подкрепям напълно,че тази банда вече няма да е същата и дори мисля,че ще бъдат свалени от върховете,които покориха!
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#16 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2007 - 11:24 AM

Е все пак недей да съдиш само Eva-та
Чуй и останалото :moil:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#17 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 03 August 2007 - 13:12 PM

^^ И аз бях така първоначално, но след това чух и останалите песни. Наистина гласът на Анет е посредствен, но пък песните като композиция и текст не са лоши. Та, наистина, недей да съдиш само по Ева :moil:

#18 Testament

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 49 posts

Posted 03 August 2007 - 19:53 PM

Чух номият албум......СБОГОМ NIGHTWISH!!!!!!!!!!!!!!! :yes:

#19 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2007 - 21:53 PM

Е стига де чак пък толкоз :yes:
Музиката си е доста добра. Да не говорим, че има янколко песни, които са над нивото на всепризнатите хитове :wub:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#20 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 04 August 2007 - 08:46 AM

тази новата има доста по-поносим глас :blink:
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users