Jump to content

Anathema в София06.05.2010г. - CANCELLED


110 replies to this topic

#41 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 април 2010 - 14:19

View PostScardust, on Apr 19 2010, 15:06, said:

Аз не виждам нищо смешно?
Не знам по какъв начин те забавлява, че хора като мен са изгорели с 150 лв + мечтани от десет години концерти... :worship:
Ти пък не се връзвай толкова. Шегата е тип "черен хумор", но си е хубава. Пък и нали ще ги гледаш в Турция :wacko:
I don't know how I managed it...

#42 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2591 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 19 април 2010 - 14:27

View PostOzzy, on Apr 19 2010, 15:19, said:

Ти пък не се връзвай толкова. Шегата е тип "черен хумор", но си е хубава. Пък и нали ще ги гледаш в Турция :wacko:
Той ще ги гледа, обаче 150 лв. са си 150 лв. :worship:
ПИСУК!

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 април 2010 - 14:34

View Postwhiplash159, on Apr 19 2010, 15:27, said:

Той ще ги гледа, обаче 150 лв. са си 150 лв. :worship:
Е добре, де. 150 лева са си 150 лева. Ми да не ги е давал. Аз също "вися" с 25 кинта. И не плача, защото знам, че вината си е изцяло моя и ВЪПРЕКИ, че съм имал достатъчно основания да постъпя умно, съм постъпил като последния тюфлек и съм дал пари на човек, от който вероятно няма да видя нито концерт, нито парите си обратно. Имало е около 1000 индикации, че така ще се случи. И въпреки това съм му дал 25 лева. Нямам право да плача. Съответно и да се сърдя на някой, който се бъзика с мен (чистосърдечно, а не с лоша умисъл), защото съм постъпил като куха лейка.
I don't know how I managed it...

#44 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 19 април 2010 - 14:51

View PostOzzy, on Apr 19 2010, 15:34, said:

защото съм постъпил като куха лейка.

Не бих нарекъл следването на мечта и емоция - кухост. По-скоро хората го правят, защото са естествени към себе си. Хората извън Абсурдистан са такива....те не се чудят как да си купят билет в последния момент или не, не се чудят как да прецакат някой, как да минат метър, как да изтарикатеят.
В момента съм в Англия...днес във вестника пишеше за човек който осъдил полицай, който не му помогнал на натоварено кръстовище! Тук не можеш да си вземеш парите от някакъв измекяр....а държавата нищо не прави за това. Не мисля, че корена на проблема е в нас.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 април 2010 - 14:59

Всичко, което казваш е абсолютно вярно, само дето пропускаш да споменеш, че тук става въпрос за човек, доказал в десет и повече случая, че:
- не става за организатор на концерти;
- шанса да отидеш на негов концерт след като си си купил билет е прекалено малък;
- когато поредния му концерт не се състои, връщането на парите срещу билета става много, много трудно, а понякога и изобщо не става.
След всичко изброено до тук, красиви изрази като "следването на мечта и емоция" и "хората го правят, защото са естествени към себе си", би трябвало да останат на заден план, а на преден да излезе прагматичността и разума. В такива случаи човек Е ДЛЪЖЕН да постъпва разумно, а не като куха лейка.
Е, този път аз постъпих като куха лейка. Нека ми е за урок :worship:
I don't know how I managed it...

#46 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 април 2010 - 08:26

View PostScardust, on Apr 19 2010, 15:51, said:

Тук не можеш да си вземеш парите от някакъв измекяр....а държавата нищо не прави за това. Не мисля, че корена на проблема е в нас.
А в кого е проблема? Ози ти обяснява нещо, ти пак се правиш на ощипан. Проблема е именно в теб, че си повярвал въпреки всичко гореизброено. И проблема ще е твой ако не направиш всичко възможно да си вземеш парите обратно, дори и на съд да го пратиш тоя. Защото разните комисии за защита на потребителя нищо не правят.

#47 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 20 април 2010 - 08:36

Бреееей - аз излязох виновен за това, че НМА не връщали пари за концерта на Анатема :worship: Ако това ще е някаква утеха за теб можеш да приемеш, че се шегувам със себе си, защото имам билет за концерт на Motorhead от 99-та година и за концерт на Fear Factory от същата агенция и съм се пробвал да връщам билети :wacko: Два пъти се въздържам да си купя билети за концерт на Paradise Lost, които са много харесвана от мен група, по този случей. Те пък взеха, че и двата концерта се получиха, но аз измекяри не храня повече.

А съвета ми да си пазиш билетите е абсолютно сериозен - Ози мисля беше този, който посети първия концерт на Paradise Lost с билета от Motorhead. Аз не можах, защото след толкова много години си бях запазил само картонения флаер без тъпото хартиено билетче, тип обществен кенеф.

#48 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 20 април 2010 - 08:43

Не е съвсем тъй, приятелю.
Комисията за защита на потребителя може да бъде много полезна, ако бъде сезирана по протокол и настойчиво.
Аз лично, с нахалство и безцеремонност, съм си връщал парите за закупена дефектна стока в края на първия месец. Продавачът никак не настоява да се прати на ощипан, когато го посетят инспектори от Комисията, които държат в ръка телефон за директна връзка с данъчните.

- Моят съвет е - изчетете много внимателно закона за защита на потребителя и Търговския закон! Вижте кои точки и алинеи се отнасят към вашия случай. Вижте законовите срокове за връщане на парите. Обадете се в комисията за консултация.
- Подайте жалба в Комисията по защита на потребителя. Моят съвет е - направете го два пъти - по телефона и лично. Вторият път запишете входящия номер на жалбата.
- Когато подавате жалба, укажете нарушението на продавача по точка и алинея от закона. Покажете, че сте в час и си знаете правата. Ако кажете: "Искам да подам оплакване срещу тоа който ми взе парите за концерта на Анатема и да ми ги върне!", може би няма да имате успех.
- Звънете през ден да проверите какво става с жалбата ви, като предварително изучите в същите закони предвидените срокове за отговор от комисията.

Проблемът е, че ние не знаем как да си търсим правата. Арогантността и мързелът на служителите от институциите не трябва да ни стряскат.
Вече сме в европейския съюз. Там на такива като НМА не им се разминава.

#49 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 април 2010 - 09:12

Дуенде, сигурно си прав за комисията. Аз вземане-даване с тях не съм имал и само по дочуто съдя как си вършат работата.

#50 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 20 април 2010 - 10:00

View PostMetal Heart, on Apr 19 2010, 14:04, said:

Ако не друго, поне издадоха къде им е офисът, че и телефон за информация дават
то се знаеше, че това им е адреса на регистрация на фирмата, но какво от това... а на телефона 4707016, аз лично успях да се свържа един път преди концерта на Парадайз, но от 8ми април насам звъня по 10 пъти всеки ден/вечер и никой не отговаря.
а току що видях следното във фейсбук: " 0889937369 pisheshe na vrata na bara"
може да е импулсен... :lol:

а, и понеже на сайта на нма пише: "Поради проблеми с касата която продаваше билети..." та викам, да не би все пак да са си получили заслуженото / някой да е успял с плановете за взривяване :bomb: :worship:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 април 2010 - 10:00

View PostJavor, on Apr 20 2010, 09:36, said:

А съвета ми да си пазиш билетите е абсолютно сериозен - Ози мисля беше този, който посети първия концерт на Paradise Lost с билета от Motorhead.
Точно така. С билет за Motorhead'99 влезнах на Paradise Lost'05 :bomb:
Не знам защо не си успял да си вземеш парите за Fear Factory - аз също имах билет за този "концерт" и парите ми ги върнаха. Общо взето до сега не съм "изгорял" с пари покрай НМА. Дори за Katatonia си взех 20-те левчета. Виж, за Anathema определено съм песимист :lol:

View PostJavor, on Apr 20 2010, 09:36, said:

но аз измекяри не храня повече
За което - :worship:
I don't know how I managed it...

#52 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 20 април 2010 - 10:34

View PostOzzy, on Apr 20 2010, 11:00, said:

Точно така. С билет за Motorhead'99 влезнах на Paradise Lost'05 :D
:bomb: :lol:
:worship:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#53 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 20 април 2010 - 10:46

View PostOzzy, on Apr 20 2010, 11:00, said:

Точно така. С билет за Motorhead'99 влезнах на Paradise Lost'05 :worship:
Не знам защо не си успял да си вземеш парите за Fear Factory - аз също имах билет за този "концерт" и парите ми ги върнаха. Общо взето до сега не съм "изгорял" с пари покрай НМА. Дори за Katatonia си взех 20-те левчета. Виж, за Anathema определено съм песимист :bomb:
Не успях, защото и там върнаха пари на първите занесли билетите (помня, че ги връщаха в някаква туристическа агенция). В последствие като отидох аз от там ми казаха, че са свършили преведените им пари за връщане на билети и чакат нов превод. И така досега чакат сигурно :lol: Обаждах им се един два пъти, па ми омръзна да карам познати да се разхождат из София (тъкмо тогава се бях прибрал по родните места, вместо да пълня и аз улиците на столицата). Сигурно сам съм си виновен, че не съм бил по-настоятелен и с достатъчно навъртяни телефони и посещения щях да си получа парите.

#54 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 20 април 2010 - 21:55

View PostSvil, on Apr 20 2010, 09:26, said:

А в кого е проблема? Ози ти обяснява нещо, ти пак се правиш на ощипан. Проблема е именно в теб, че си повярвал въпреки всичко гореизброено.

Искаш да кажеш, че проблема на ограбените хора е че не са се залостили в метални врати, решетки, аларми и охранителни компании, а не в това че има крадци. Както е казал поета 'добра логика, добра логика'... :worship:

Edited by Scardust, 20 април 2010 - 22:01 .

What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#55 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 21 април 2010 - 07:51

View PostScardust, on Apr 20 2010, 22:55, said:

Искаш да кажеш, че проблема на ограбените хора е че не са се залостили в метални врати, решетки, аларми и охранителни компании, а не в това че има крадци.
Не. Не иска да каже това. Иска да каже, че когато някой е крадец и това се знае от всички, не е нормално хората да му дават парите си. :worship: Както сам можеш да предположиш, Svil не се е "залостил в метални врати, решетки, аларми и охранителни компании" и въпреки това не "виси" със 150 лева като теб или с 25 като мен. Значи можело. :bomb:
I don't know how I managed it...

#56 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 21 април 2010 - 09:29

Може, но от сега се хващам на бас, че след 2 години пак ще има концерт на група XXX, организиран от НМА, пак ще се пуснат електронни билети в някой незнаен сайт или ще се продават такива в някое кафене, дюнерджийница или шкембеджийница и пак ще има известно количество хора, които "следвайки мечтите си", след това ще търсят вината в някой друг, а не в себе си за това, че са спонсорирали един селски тарикат. И ще дават примери с цивилизованите страни, и как ние тук в Абсурдистан сме зле, без да си дават сметка, че те активно подпомагат това положение като позволяват на тарикатите да печелят на техен гръб, а после псуват по форумите, заканват се за съдбени дела и жалби в комисията за защита на потребителите и след още 2 години пак спонсорират. Съжелявам ако съм засегнал някой с това мое мнение - сигурно не разсъждавам по "европейски", но съчуствие от мен в този случей няма - затова и посъветвах да си пазите билетите за някой друг концерт "организиран" от НМА - може пък от 3-4 опит да посетите някой такъв.

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 21 април 2010 - 09:37

За съжаление си напълно прав.
I don't know how I managed it...

#58 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 21 април 2010 - 09:46

Аз пък си мисля, че не може да се правят обобщения, сякаш става въпрос за едни и същи хора, които купуват билети от тази агенция за всеки техен концерт. Защото определено не е така.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#59 Tuxedoed

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts

Posted 21 април 2010 - 13:00

Лелята на моя кръсник живее в Русе и доста честичко си общува с тамошната комисия за защита на потребителите. Даже напоследък не си прави труда да ходи при продавачите - направо в офиса на КЗП. Последния път си купила боб, като го сложила на котлона водата почервеняла и направо с тенджерата в КЗП.

#60 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 22 април 2010 - 19:24

View PostJavor, on Apr 21 2010, 10:29, said:

сигурно не разсъждавам по "европейски"

Е всъщност можеше да напишеш само това. Пък и пак казвам...след организирания Парадайс Лост е нормално човек да се подведе.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users