Jump to content

U2Турне 2009/2010/2011


705 replies to this topic

#41 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 25 март 2009 - 09:46

Виза. :( За сега само мейли - контактс@, тикетс@, офис@... Да видим от къде и кога ще има реакция, че това вече почва да ми идва в повечко. :pop:
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 март 2009 - 10:24

Ако картата му е от новите Visa е необходимо по време на ордъра да посочи и контролния код наречен CVV-Card Validation Value for Visa. Това са трите последни цифри изписани на гърба на картата върху лентата!

Други възможни проблеми:
1. Някои системи за онлайн поръчки не позволяват оставянето на интервали между цифрите от картата;
2. Посочено е грешно име на картодържателя - трябва да бъде точно това, което е изписано на картата;
3. Посочен е различен Billing Address от този на картата.

Трябва да стане. Опитайте отново. Мейл скоро няма да получите, а знаеш, че утре приключва pre-sale и ще загубиш кода...

Успех!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 март 2009 - 16:33

Тия хървати ще ни скъсят живота! :metal:

Точно в 16.01 часа се регнах с pre-sale кода в тамошния тикетпро. Предварително имах регистрация в тикетпро и цялата процедура по буукването на четири билета премина изключително бързо. На финала обаче системата ми изплю съобщение ERROR 502 с обяснение за неочаквана грешка и молба да опитам отново поради отказ за approve на плащането. Направо побеснях и точно в този миг от ПИБ получих СМС за извършената транзакция! Веднага след което получих и e-mail от Ouroboros Payment Gateway с потвърждение на транзакцията! ;)

Просто не е за вярване... Все още обаче нямам e-mail от хърватския тикетпро. Ситуацията е направо патова... От една страна съм убеден, че ордъра е успешен - имам потвърждение за плащане и от моята и от тяхната обслужваща банка. От друга страна обаче, нямам потвърждение за поръчката от търговеца и нямам идея дали ще получа билетите! :harhar:

Ще се пишат май гневни мейлове, дано нещата се уредят благоприятно все пак... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#44 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 25 март 2009 - 17:03

Борбата продължава и тук... :harhar: Дано всичко е наред при теб, marillion! :metal: ;)

Вече има и разпродадена част за pre-sale:

Quote

PL2 Tribina Zapad / West Tribune Regular Sellout 1,000.00 KN

What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#45 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 25 март 2009 - 17:14

Ново ДВАААСЕ!

Quote

Dear customer, our web store is currently serving a maximum amount of people.
Please come back later. Thank you!


:metal:
Скоро ще умра! ;)

marillion, на друг мой познат се е случило същото като на теб. Би трябвало всичко да е наред! :harhar:
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#46 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 март 2009 - 17:27

Сега съм задал въпрос в един много сериозен форум на U2, където се запознах и с шефа на фен клуба на групата в Загреб. Да видим какво ще ми отговорят там... :metal:

Но и аз съм относително спокоен. Моята банка казва "Да", тяхната банка казва "Да". Остава и търговеца да потвърди сделката, иначе ще се разправяме по балкански... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#47 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 25 март 2009 - 17:48

View Postmarillion, on Mar 25 2009, 16:33, said:

Тия хървати ще ни скъсят живота! :metal:

На финала обаче системата ми изплю съобщение ERROR 502 с обяснение за неочаквана грешка и молба да опитам отново поради отказ за approve на плащането. Направо побеснях и точно в този миг от ПИБ получих СМС за извършената транзакция! Веднага след което получих и e-mail от Ouroboros Payment Gateway с потвърждение на транзакцията! ;)

Просто не е за вярване... Все още обаче нямам e-mail от хърватския тикетпро. Ситуацията е направо патова... От една страна съм убеден, че ордъра е успешен - имам потвърждение за плащане и от моята и от тяхната обслужваща банка. От друга страна обаче, нямам потвърждение за поръчката от търговеца и нямам идея дали ще получа билетите! :harhar:

Ще се пишат май гневни мейлове, дано нещата се уредят благоприятно все пак... :yes:

същата ситуация! на сигурно петдесетият път вече имам потвърждение за транзакцията, остава да се преборим за билетите)))

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 март 2009 - 17:52

Споко. Не сме сами. Получавам рипорти от различни места за всевъзможни проблеми с хърватския Тикетпро. На този етап съм спокоен. Има и други подобни случаи. Всички са на мнение, че щом имам потвърждение от двете банки за транзакцията всичко е ОК. По-лошо е положението на хората, които все още получават съобщения от рода на:

ERROR
Visa authorization on amount of 1.055,00 HRK is rejected.

Error Code: 504
Description: Technical error. Please try again later


Съветите към потребители с подобни съобщения са буквално следните:

"And stop adding orders, otherwise you're gonna end up with a shitload of tickets and a monster credit card bill" :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 25 март 2009 - 17:56

ъм, споко де, ама останах без нерви 2 часа и нещо..!! :harhar:
а колко още ме чакат до скъпоценните хартийки? :metal:
;)

Edited by wiktory, 25 март 2009 - 17:58 .


#50 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 март 2009 - 20:25

Тъй като съм убеден, че не съм единствен с подобен проблем, ще си позволя да споделя с вас предприетите от мен действия.

Току-що пуснах мейл до хърватския "Тикетпро" със следното съдържание:

Good afternoon

I have been having troubles with the presale for U2's concert in Zagreb on August 10th. I got 4 tickets to my basket and when I tried to pay for them, there was an error saying the payment from the credit card could not be accepted (I suppose error number 502 or something else).

At 16:06:51 I received below e-mail from Ouroboros Payment Gateway claiming the order number 31945 had been approved.

Here are the details of the order shown in my profile in your site:

Transaction number Date&Time Payment Delivery

31945 3/25/2009 3:02:12 PM Ready to pay Ready to delivery/pick up

Please can you confirm by return to this e-mail that my payment as detailed above has been successfully received and I now have completed my order for 4 Floor 500 Kn tickets to the U2 360 Tour Concert on August 10th.

Also could you please tell me when I will receive a confirmation e-mail from Ticketpro about my order and finally when you will start to dispatch tickets.

Yours sincerely,

George Radushev



Към мейла, както разбирате, съм приложим и потвърждението за извършената транзакция получено от Ouroboros Payment Gateway. В мига в който получа отговор от Тикетпро, ще ви уведомя за съдържанието му.



@feather, при теб как са нещата? Проблемите от подобен или съвсем различен характер бяха? Решен ли е казуса или още чакаш?



Егати приключението е това да си купиш билет за концерт на U2. Когато за първи път прочетох ето тази статия се смях на глас, но сега разбирам, че има твърде много истина в написаното там... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#51 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 март 2009 - 20:45

YES, YES, YES!!!
:harhar: :metal: ;)

Transaction number: 31945

Dear customer,

This note serves as acknowledgement of the fact that 2055 kn for your order transaction number 31945 had been fully paid from your card / account. Your tickets will be sent to the address you have put in your order at the agreed time.

******* Summary of your order *************************

Transaction number: #31945
Total(Tax Incl.): 2055 kn
______________________________________________________________
Delivery Method: Mail/Poštom.
Customer address:
George Radushev
XXXXXXXXXXXX
Sofia
1680
BULGARIA

Phone: +359887920XXX
E-mail: georgeradushev@yahoo.com

Transaction fee: 25 kn
Postal fee: 30 kn


_______________________________________________________________
Selected seats:
---------------------------------------------------------------------
Event: U2 / 750 kn / 500 kn / 250 kn [10.8.2009 20:00:00]
Venue: Stadion Maksimir --> Stadion
Seat(s): TEREN / PITCH/TEREN/Stajanje --> Count: 4
Cust. Type: Regular
Price(Tax incl.): 500 kn
-------------------------------------------------------

********************************************************************

We recommend you to keep this document.

Sincerely Yours

Ticketpro d.o.o.
Dežmanova 8
10000 Zagreb
Phone: +385 1 4846 834
e-mail: ticket@ticketpro.hr
http://www.ticketpro.hr

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#52 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2009 - 22:34

View Postwiktory, on Mar 25 2009, 17:56, said:

ъм, споко де, ама останах без нерви 2 часа и нещо..!! :harhar:
а колко още ме чакат до скъпоценните хартийки? :metal:
;)

wiktory, всичко вече е наред. Споко! :yes:

#53 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 март 2009 - 09:23

Обещаният отговор на запитването ми към Тикетпро:

25/03/2009 23:49

Yes the transaction is ok.



Lijepi pozdrav.



Ticketpro Croatia

E: ticket@ticketpro.hr
P: +385 1 4846834
Ticketpro d.o.o. | Dežmanova 8 | 10000 Zagreb | Croatia
www.ticketpro.hr


Съветвам всеки който има някакви притеснения във връзка с извършена транзакция за закупуване на билетите да процедира по горния начин!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#54 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 март 2009 - 10:52

Кредитна карта имам повече от десет години. Пазарувал съм с нея откъде ли не и какво ли не - билети, дискове, книги... Бил съм на около 30 (може и да са повече) концерта в чужбина. Почти за всичките съм ползвал кредитната карта.
ТАКОВА ЧУДО, КАКВОТО МИ СЕ СЛУЧИ ОТ ВЧЕРА В 16 ЧАСА, ДО ПРЕДИ ДВЕ МИНУТИ, НЕ МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО НИКОГА ПРЕЗ ЖИВОТА МИ!!!!!!!!!!!!!!!!! :harhar: :metal: ;)
Ако доживея да отида до Загреб за концерта, ще посетя фирмата, която се занимава с картовите разплащания и ще ги избия до крак, след което ще подпаля офиса им!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yes: :angry3:

Успях... На 38-ия (тридесет и осмия) опит!!!! 30 опита с една кредитна карта, 8 с друга!!! Като съм треперил до последния момент да не се окаже, че половината от тия опити са успешни и днес по някое време да разбера, че съм с 2-3 хиляди евро назад! :angry3: Идиоти! :angry3:


Ще се видим в Загреб...

ПС ... ако изобщо пристигнат билетите, де :angry3:
I don't know how I managed it...

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 март 2009 - 11:20

Да, за огромно съжаление щом започнаха продажбите за единствения концерт на Балканите, от само себе си дойдоха и проблемите. Досега навсякъде всичко минаваше гладко, включително и за концерта в Хожув, Полша. Хърватите обаче не са в ЕС и освен, че това им личи, май не им пука изобщо. Снощи по никое време получих съобщение от председателя на фен клуба на U2 в Хърватска, който е в абсолютно аналогично положение. :harhar:

Ето, какво ми пише:

"Don't ask me anything, same thing happened to me and I'm pissed as hell. I know only two people who succeeded in buying tickets."

Съгласен съм с теб Ози, ако отидем все пак до Загреб с билети в джоба, не е зле да посетим офиса на този "световен финансов картел", отговорен за картовите разплащания на Тикетпро, носещ гордото име Ouroboros Payment Gateway.

Въпреки всичко, не е зле да изискаш и писмено потвърждение за успешната транзакция, както постъпих аз. Не се знае в кой момент няма да ни се наложи да доказваме дали имаме сестра... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 26 март 2009 - 11:31

Без билети съм. Не ме питайте. Моля. :harhar: :metal: ;)
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 март 2009 - 11:37

View Postmarillion, on Mar 26 2009, 11:20, said:

писмено потвърждение за успешната транзакция
Получил съм три мейла. Един от дебилите Ouroboros Payment Gateway, които ми потвърждават плащането. Два от педерастите от ТикетПро.хр - първия за потвърждение на поръчката, втория - потвърждение, че билетите са платени. Получих и СМС от банката ми. Звъннах в картовия отдел (може би 30-тото звънене там от вчера в 16) - потвърдиха ми, че плащането е минало и ми казаха, че от вчера със същия проблем като моя са им звъняли не малко хора.
Повече не смятам да се занимавам с тия гейове!
Сега приоритет ми е ежедневния молебен за здравето на Българските и Хърватските пощи.
:harhar:
I don't know how I managed it...

#58 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 26 март 2009 - 11:40

бахти човек ще си каже че концерта е на Manowar
а то Ю2, сигурно няма и да свирят повече от 2 часа
не разбирам за какво е цялото това тюхкане

сега сериозно, надявам се всички които ще посетят концерта в Загреб да нямат никакви проблеми с билети, пътуване, настаняване и разбиващ концерт. ще чакам репортажа и отзиви с нетърпение
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#59 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 26 март 2009 - 12:34

А какъв е срокът за доставянето на билетите!!? След колко време трябва да очаквам, че в офиса ми ще пристигне чичко пощальон?

#60 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 март 2009 - 12:50

View PostAvitohol, on Mar 26 2009, 12:34, said:

А какъв е срокът за доставянето на билетите!!? След колко време трябва да очаквам, че в офиса ми ще пристигне чичко пощальон?
Ако питаш мене - пощальон не чакай. Чакай писмото с билетите.
А кога? Божа работа :D
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users