Jump to content

Кой на какво слуша?


40 replies to this topic

#21 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 12 ноември 2007 - 14:27

Да се върнем към първоначалната идея на темата :blink:

От известно време насам съм фен на Luxeon - като за китайски боклуци имат прилично качество :rolleyes:
Към DVDто съм закачил Luxeon W5.1 (40W + 5x15W), а отскоро към компютъра си вързах две тонколонки за 40 лева Luxeon LX-108, които за тази си цена са си направо идеални (дървени, 18 ватови, с 10 сантиметра говорител и достатъчно обем). Сега на дневен ред е цялостна подмяна на звука в колата, че там работата яко смърди - допотопно касетофонче Blaupunkt и незнам какви тонколони, които почти не се чуват.

#22 deathMurder

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts

Posted 12 ноември 2007 - 21:14

xx тука се таркаля някаква на Divoom с буфер+2 колони.... :angry: :)

#23 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 12 ноември 2007 - 23:14

Субууфър - неизбежното зло за всяка система за ДОМАШНО КИНО.Аз търся възможно най-реалния звук.Когато слушам канарче в клетка го чувам от едно място,а не от пет,седем или за колкото колони са решили да ми вземат парите. :D На баса също му се долавя посоката,така че не е реално да идва от едно място. :fie:

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 13 ноември 2007 - 00:00

View Postdqdo, on Nov 12 2007, 23:14, said:

Субууфър - неизбежното зло за всяка система за ДОМАШНО КИНО.Аз търся възможно най-реалния звук.Когато слушам канарче в клетка го чувам от едно място,а не от пет,седем или за колкото колони са решили да ми вземат парите. ;) На баса също му се долавя посоката,така че не е реално да идва от едно място. :fie:
Ами, идеята на шестканалния звук не е да чуваш едно канарче от шест места, а от едното - канарче, от другото - какаду, от третото - кокошка, от четвъртото - петел, от петото - улулица, а от шестото - главния герой :P Едновременно :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 13 ноември 2007 - 00:03

Смеейки да перефразирам - следиш Гилан къде залита къркан по сцената - само със слух! [[:

#26 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 13 ноември 2007 - 00:13

View PostSatyr, on Nov 13 2007, 01:00, said:

Ами, идеята на шестканалния звук не е да чуваш едно канарче от шест места, а от едното - канарче, от другото - какаду, от третото - кокошка, от четвъртото - петел, от петото - улулица, а от шестото - главния герой :D Едновременно :fie:
Ако е записана една китара от къде я чувам?(Не съм против обемния звук.Просто трябва технологията да се развие още.Жалко,че не сме в края на прехода...,а може би няма край.)Наслаждавам се на музиката сега!

#27 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 13 ноември 2007 - 00:20

View PostRegen, on Nov 13 2007, 01:03, said:

Смеейки да перефразирам - следиш Гилан къде залита къркан по сцената - само със слух! [[:
При стерео запис това съм ЧУВАЛ,че се получава само с hi-end системи.За съжаление аз съм българин...

#28 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 13 ноември 2007 - 09:03

View PostRegen, on Nov 13 2007, 00:03, said:

Смеейки да перефразирам - следиш Гилан къде залита къркан по сцената - само със слух! [[:
:D :fie:
I don't know how I managed it...

#29 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 13 ноември 2007 - 10:56

View Postdqdo, on Nov 13 2007, 00:13, said:

Ако е записана една китара от къде я чувам?
А ако е записана един път тук, друг път там, трети път отзад ? :fie:

Quote

един мой познат пък нарича ууфърите "прасета"
Аз пък по-често "бас".
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#30 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 13 ноември 2007 - 13:40

View Postdqdo, on Nov 13 2007, 00:13, said:

Ако е записана една китара от къде я чувам?(Не съм против обемния звук.Просто трябва технологията да се развие още...
Явно не си съвсем на ясно с нещата :yes: :unsure:

#31 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 13 ноември 2007 - 16:38

Аз като неразбирач ще се обадя :D
5.1 добра система, доволна съм и от качеството на звука и от мощността. Насладата от музиката я имам.
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#32 Kuolema

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 13 ноември 2007 - 17:10

Блях...техники...
Слушам си музика от компютъра като нямам никаква представа какви са ми колонките(само че едната е тръгнала да се разваля).Пише LUXEON LX - 602 на тях...
Иначе и уредбата ми е на път да се развали.Като я докоснеш и веднага спира :D

#33 r2_d2

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 13 ноември 2007 - 18:07

Какви технологии само се обсъждат тука... замая ми се главата. Аз с техниките приключих малко преди да затворят Корекомите - дек, тунер, CD и усилвател 2х105W всичко с марка Техникс :D за по-новите технологии - ДВД LG.

#34 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 13 ноември 2007 - 19:59

Слушам си всички видове формати на уредба JVC, вързана с компютъра. Вярно старичка е / може би 6-7 години /, но върши работа засега.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#35 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 13 ноември 2007 - 23:10

View PostArthurDent, on Nov 13 2007, 14:40, said:

Явно не си съвсем на ясно с нещата :D :D
Явно.Не ми е ясно защо гледам пред себе си Дейв Мъри,а му чувам китарата зад себеси в ляво?Някак нее естествено.Все пак е на една сцена с другите.Ако записа е студиен - добре,но на коцерт инструмент звучащ откъм публиката не ми се вързва :D

#36 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 ноември 2007 - 23:25

View Postdqdo, on Nov 13 2007, 23:10, said:

Явно.Не ми е ясно защо гледам пред себе си Дейв Мъри,а му чувам китарата зад себеси в ляво?Някак нее естествено.Все пак е на една сцена с другите.Ако записа е студиен - добре,но на коцерт инструмент звучащ откъм публиката не ми се вързва :D

Не знам за твоя Дейв Мъри, ама обикновено на концертни ДВД-та с ДТС звук и подходяща уредба, която да го възпроизведе качествено, можеш да чуеш публиката и някои перкусии отзад, а не основните инструменти за които говориш... :D

Edited by marillion, 13 ноември 2007 - 23:26 .

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#37 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 14 ноември 2007 - 11:13

За филми е ясно че предпочитам многоканалния звук-да усетиш от правилната посока оня дето ти идва изотзадзе или кораба дето се сгромолясва отгоре ти...ама музиката трябва да е стерео. Старомоден ли съм? Не знам...ама е естествено да чуваш всичко отпред, а що се отнася до публиката отзад...по хубаво да съм на самия концерт и да я чувам отпред и отзад. А когато съм на концерт музиката която чувам отзад и отстрани е само заради гадната акустика на залата...не, мерси. Единствените за които съм чувал да използват многоканален звук на концерт са Пинк Флойд, ама те са отвъд музиката-позволено им е...а и не знам какво и как точно са ползвали и какви звуци са се чували в задните колони (доколкото съм чувал-използвали са квадро звук).

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#38 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 14 ноември 2007 - 12:27

View PostGeddy, on Nov 14 2007, 11:13, said:

....Единствените за които съм чувал да използват многоканален звук на концерт са Пинк Флойд, ама те са отвъд музиката-позволено им е...а и не знам какво и как точно са ползвали и какви звуци са се чували в задните колони (доколкото съм чувал-използвали са квадро звук).
О далче не са единствени те. Мои любимци KONG по концертите застават в 4-те ъгъла на залата и така свирят като правят точно това куадро звучене :wacko:

А консервативните и то по-скорто ограничени твърдения на dqdo не искам да ги коментирам. То човек първо да отрече нещо трябва да се запознае с него ама анека да има и хора с не-прогресивни относно техниката мисли :blush:

#39 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 14 ноември 2007 - 13:15

View PostArthurDent, on Nov 14 2007, 12:27, said:

О далче не са единствени те. Мои любимци KONG по концертите застават в 4-те ъгъла на залата и така свирят като правят точно това куадро звучене :wacko:
Значи идеалния вариант е 6 човека, като единия от тях е басист-двама застават отзад, двама отпред, един централно отпред и става 5.1 (басиста е 1-цата, нали е бас) :D

View PostArthurDent, on Nov 14 2007, 12:27, said:

А консервативните и то по-скорто ограничени твърдения на dqdo не искам да ги коментирам. То човек първо да отрече нещо трябва да се запознае с него ама анека да има и хора с не-прогресивни относно техниката мисли :blush:
Абе то си е въпрос на вкус. От една страна съм си пускал концертните ДВД-та с многоканален звук...ами не ми допада. От друга страна съм си пускал албуми със стерео звук на многоканалната система...ами там системата прави някаква симулация за да има какво да пусне в задните колони и централната...ама резултата не е приятен за слуха ми...

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 ноември 2007 - 13:25

View PostGeddy, on Nov 14 2007, 13:15, said:

От друга страна съм си пускал албуми със стерео звук на многоканалната система...ами там системата прави някаква симулация за да има какво да пусне в задните колони и централната...ама резултата не е приятен за слуха ми...

Затова хората измислиха формата DVD-A. Откакто си купих първия такъв диск, мечтая всеки следващ да бъде също DVD-A. Това няма нищо общо с псевдосъраунда, за който говориш ти. Това няма и нищо общо с недоносчето наречено SACD. Това е нещо, което премахва ушната ти кал завинаги... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users