Jump to content

Mr. Big в София01.10.2009г. - зала "Универсиада"


44 replies to this topic

#21 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 17 юли 2009 - 13:01

View PostOzzy, on Jul 17 2009, 12:40, said:

Не помня, ама ми се върти в главата нещо около 1500-2000, което за Зимния дворец и при съществуващата промоция двама с един билет си е смешна работа.
Което е жалко,защото според мен Доро направи един от най-качествените концерти на българска почва.И другите две групи си заслужаваха,но определено германката бе силата на вечерта за мен.Ех,спомени...
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#22 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 08 август 2009 - 17:55

Вече имам билет :) един от най-хубавите подаръци , които съм получавал за рождения си ден.

#23 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 19 септември 2009 - 09:52

За една година два пъти Пол Гилбърт - не е за изпускане. Ще се видим там! : )
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#24 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2009 - 14:19

Шъ заформим ли агитка в залата, а? Или пред нея ? Или след нея?
Гледайки двд-то от последното им турне съм изпълнен със страхотно очакване на бандата :no:

#25 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 30 септември 2009 - 22:33

Сетлистът, който най-вероятно ще чуем утре (от сайта на SME):

1. Daddy, Brother, Lover, Little Boy
2. Take Cover
3. Green-Tinted Sixties Mind
4. Alive And Kick’n
5. Next Time Around
6. Hold Your Head Up
7. Just Take My Heart
8. Temperamental
9. It’s For You
10. Price You Gotta Pay
11. Stay Together
12. Wild World
13. Goin’ Where The Wind Blows
14. Take A Walk
15. The Whole World’s Gonna Know
16. Promise Her The Moon
17. Rock & Roll Over
18. Billy Sheehan Solo
19. Addicted To That Rush
Бис:
20.To Be With You
21. Colorado Bulldog

#26 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2009 - 09:13

На "Addicted To That Rush" ще падат глави :lol:
I don't know how I managed it...

#27 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 01 октомври 2009 - 12:54

След час тръгвам за София ALIVE AND KICKIN' BABY У ЙЕЕЕЕ

#28 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 01 октомври 2009 - 23:43

Забележително чудесен концерт :wub: :wub: :wub: Страшно свежо и нахъсано изпълнение, чудесен контакт с публика, много добра организация, а кавърите направо ме разцепиха, особено Риф Раф и Баба О'Райли :wub: :wub: А съм човек, който не може да търпи кавъри :D
Беше си перфектно отвсякъде, само публиката да беше малко повече :angry: :D <_< Имаше ли и 500 човека в залата? <_<
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#29 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 02 октомври 2009 - 08:48

View Postforeigner, on Oct 2 2009, 00:43, said:

Забележително чудесен концерт :wub: :wub: :wub: Страшно свежо и нахъсано изпълнение, чудесен контакт с публика, много добра организация, а кавърите направо ме разцепиха, особено Риф Раф и Баба О'Райли :wub: :wub: А съм човек, който не може да търпи кавъри :D
Беше си перфектно отвсякъде, само публиката да беше малко повече :angry: :D <_< Имаше ли и 500 човека в залата? <_<

Хиляда някъде плюс тия, дето ядоха чипс във фоайето цял концерт и ония на последните редове в гълъбарника.
Само ме е яд, че вече нямам шапка, щот Sheehan така я скри, че я отписвам.

#30 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 октомври 2009 - 09:45

Аз си тръгнах след третото парче. Във фоайето почти не видях жива душа. Нямаше НИТО ЕДИН човек на барчето там, което за пръв път виждам в тая зала :D

Репортаж

Снимки
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#31 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 02 октомври 2009 - 10:02

Съгласен с всичко, написано от duende - концертът беше душевен оргазъм! Музикантите се кефеха, ние се кефехме /въпреки че публиката беше обидно малко за такива големи музиканти!/, всички се кефеха! Ясно е, че имаше поне 100 човека, дошли само за "To Be With You", но изпълненията на по-тежките парчета бяха страхотни! Надявам се тези 100 човека да са станали фенове и на истинското лице на групата, не само на баладичното ... Изключително доволен съм /нищо, че бях сам/, че присъствах на това шоу! :D

#32 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 02 октомври 2009 - 10:39

View PostSatyr, on Oct 2 2009, 10:45, said:

Аз си тръгнах след третото парче. Във фоайето почти не видях жива душа. Нямаше НИТО ЕДИН човек на барчето там, което за пръв път виждам в тая зала :D

Репортаж

Снимки

Щото не видя какво стана, щом концерта преполови. Народът гладен - чипсът LAYS със сиренце привърши, та трябваше да си купувам с мерудии и копър <_<
Даже мисля, че Уиплаша го изкупи всичкия, ненаял се!

View PostMinstrel in the Gallery, on Oct 2 2009, 11:02, said:

... Изключително доволен съм /нищо, че бях сам/,

Следващият път да се обаждаш <_<

#33 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 02 октомври 2009 - 10:39

По въпроса за публиката обидно малко фенове за такива звезди като MR. BIG.Иначе невероятен коцерт на Пол,Били,Ерик и Мат :D

#34 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 октомври 2009 - 12:21

Изключителен концерт! Мога до утре да говоря за него, но Дуенде вече е написал в репортажа си всичко така, както го видях и аз.
Определено мога да кажа, че Billy Sheehan е най-добрия басист, който съм гледал на живо <_< И това го твърдя, съзнавайки, че съм гледал много стойностни басисти, включително и св. Stanley Clarke, и Tony Levin :angry:
Единственото, по което се различава моето мнение за концерта от това на Дуенде е, че според мен гвоздея на вечерта беше "Addicted to that Rush" с всичките вплетени кавъри в нея. Страховита история!!!
Съвсем друго си е да отидеш на концерт, от който нямаш кой знае какви очаквания и впоследствие музикантите направо ти отнесат главата! От такива концерти оставам винаги най-щастлив и най-очарован.

Запознах се и с двама големи почитатели на рок музиката - съфорумника Minstrel in the Gallery, както и с Живко от Бургас, който следи сайта ни, но за жалост не пише във форума. Живко, Започни да пописваш тук, защото ти можеш да разкажеш доста неща свързани с рок групите. Снощи лично се убедих в това. И да знаеш, че и аз един ден ще гледам Eric Clapton в Royal Albert Hall :wub: Но от първия ред! <_< :D
I don't know how I managed it...

#35 Боби Стефанов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 96 posts

Posted 02 октомври 2009 - 13:28

Аз всъщност не съм фен и само по щастливо стечение на обстоятелствата се оказах там. Понеже Wild World и To be with you малко са ми омръзнали, с по-голямо удоволствие очаквах и слушах всичко останало. И доста ми хареса. Радвам се, че присъствах.
Наистина залужаваха повече публика. Толкоз беше рехаво, че по едно време имаше един малко нахален търговец на бира, който обикаляше с поднос.

Ето и малко снимки от мен.
Блажени са полегналите.

#36 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 октомври 2009 - 13:40

View PostБоби Стефанов, on Oct 2 2009, 14:28, said:

Ето и малко снимки от мен.
Стига бе! Разминали сме се със "Smoke On The Water"... Това принципно е песентана Пърпъл, която органически не понасям, но щеше да е интересно да я чуем в тяхно изпълнение.
http://lh5.ggpht.com/_jzPhiHWHVGo/SsXDP__Y...40/P1040375.jpg
Но все пак като гледам, че последните три песни са с въпросителни - можело е и с трите да се разминем, а не само с една. Целият този втори бис го изпълниха извънредно и причината е, че това беше последния концерт от турнето им. Така че имахме и късмет :D

Между другото, в "Addicted to that Rush" изпълниха части от четири песни на дурги групи: "Highway to Hell" и "Riff Raff" на AC/DC, "Space Truckin'" на Deep Purple и? Някой сеща ли се коя беше четвъртата песен, която всъщност беше изпълнена преди другите три?
I don't know how I managed it...

#37 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 02 октомври 2009 - 14:24

View PostOzzy, on Oct 2 2009, 12:40, said:


Между другото, в "Addicted to that Rush" изпълниха части от четири песни на дурги групи: "Highway to Hell" и "Riff Raff" на AC/DC, "Space Truckin'" на Deep Purple и? Някой сеща ли се коя беше четвъртата песен, която всъщност беше изпълнена преди другите три?

и аз се чудех над същото ...
Attached File  DSC00642.JPG   671,21K   72 downloads


между другото смятах да седна до Живко, ама в крайна сметка реших, че ми се стои близо до сцената ... перцето от Гилбърт ме кара да мисля, че съм взел правилното решение :D
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#38 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 02 октомври 2009 - 17:25

И аз съм очарована от концерта - изпълнение, звук, публика, всичко! Очакванията ми не бяха нищо особено - знаех, че ще има добре познатите балади, умопомрачаващи сола и стандартния сет в рамките на обещаните два часа. Да, ама не! Тези виртуози изнесоха истински рок спектакъл - с много настроение и изненадващи обрати. Не съм очаквала, че бек вокалите ще бъдат на толкова високо ниво, нито че Пол Гилбърт пее толкова добре. Бях изненадана и от дуелите бас - китара, които ми скриха шапката! Звукът пък беше неочаквано добър! Без предварително преслушване на сет листа, гледане на дивидита и прочие (взех си билет почти в последния момент), с радост установих, че песните от забутаната незнайно къде и много любима касетка с албума Lean Into It все още ми разтупват сърцето, а баладите, въпреки безкрайното им слушане, ме избиват на сълзи. Един от претендентите ми за концерт на годината :D

Edited by Metal Heart, 02 октомври 2009 - 17:26 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#39 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 02 октомври 2009 - 19:11

View PostMetal Heart, on Oct 2 2009, 18:25, said:

касетка с албума Lean Into It
Ех...и аз го имах на касетка, само дето като малка мислех, че е на Стикс <_< Касетката ми беше пиратка с Edge of the Century, но на хората явно им било останало място от Б страна и натъпкали първите 4 парчета от Lean Into It след Back to Chicago <_< Точно затова много ми хареса как започна концертът :angry: Ако бяха направили и Lucky This Time, щеше да е съвършеният (за мен) сетлист! :wub:

А, и между другото - винаги съм чувствала Take Cover точно както я е описал Дуенде в репортажа :D Не съм гледала примерните сетлисти за концерта и страшно се израдвах, че я направиха :wub: :wub: :wub: Много любимо парче :wub:

Edited by foreigner, 02 октомври 2009 - 19:23 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#40 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 02 октомври 2009 - 20:25

Върнах се 15 години назад и ми стана много носталгично и мило. Ах, тези касетки... дори ме изкушаваше идеята да си ги донеса да ми ги подпишат, хахаха (спаси ги само това, че не ми бяха под ръка).
Както и да е, ето и малко снимки от мене (линкът долу):
Posted Image
http://album.flografix.net/thumbnails.php?...&page=1&sort=na





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users