Jump to content

Mr. Big в София01.10.2009г. - зала "Универсиада"


44 replies to this topic

#41 0

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 02 октомври 2009 - 23:50

А някой дори са го заснели, на DVD.

Жестоко преживяване :D <_< <_< :wub: :angry:

#42 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 03 октомври 2009 - 09:57

Преди да отида на концерта гледах няколко пъти записа на коцерта им в Япония началото на годината, и в общи линии знаех какво да очаквам. Без съмнение, никой запис не може да се сравни с изживяването на концерта и като цяло останах доволен. Това, което не ми допадна в озвучаването, имайки предвид и недоброто акустично оформление на самата зала, е прекаленото подчертаване на високите, което в съчетание с тона на китарата на Пол Гилбърт и гласа на Ерик Мартин според мен нарушаваше тоналният баланс. Това, разбира се, си е лично мнение и въпрос на акустични предпочитания.
В крайна сметка, равносметката е приятното усещане да се види и чуе на живо още една група от любимият ми хард-рок стил, десетина CD-та с автографи и още един билет към колекцията.

#43 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 03 октомври 2009 - 10:21

View PostOzzy, on Oct 2 2009, 14:40, said:

Между другото, в "Addicted to that Rush" изпълниха части от четири песни на дурги групи: "Highway to Hell" и "Riff Raff" на AC/DC, "Space Truckin'" на Deep Purple и? Някой сеща ли се коя беше четвъртата песен, която всъщност беше изпълнена преди другите три?
Baba O' Riley на The Who или Hold Your Head Up на Argent? Вече не помня...
Размазващ концерт иначе.Такъв интензитет не бях виждал скоро.Не харесвам Paul Gilbert кой знае колко,нооо...Billy Sheehan,е тук вече нямам думи.Въпреки техниката,скоростта и бързината си си личи,че тоя човек "диша 70-те".Изобщо цялото творчество на Mr. Big е един огромен поклон към класиката в рока,макар и пречупен през погледа и аранжимента на тези четири гения.
Не бих казал,че публиката е била обидно малко,тъй като тази група никога не е имала кой знае какви позиции на родна земя.Те са по-скоро от графата"колекционерска рядкост" или "т'ва го слушаме само аз и още един" :D Ето за това смятам,че всички били на концерта си знаеха мястото.А и изпълнението на To Be With You беше много хубаво...

P.S. На Addicted To That Rush така обсъжданият чипс ми излетя от устата.Грозна гледка <_<
P.S. 2 - Най-много ми хареса изпълнението на Space Trucking <_<
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#44 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 октомври 2009 - 12:48

View Postdeep purple, on Oct 3 2009, 11:21, said:

Hold Your Head Up на Argent?
Баш! :worship:

Quote

P.S. 2 - Най-много ми хареса изпълнението на Space Trucking :D
Действително чудесно изпълнение! :crying:
I don't know how I managed it...

#45 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 05 октомври 2009 - 11:02

Подкрепям Ози - Addicted to that Rush, барабар с всички чудесии по средата, беше най-впечатляващото изпълнение на вечерта! Но концертът си беше страхотен като цяло! :)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users