Jump to content

Scorpions в София25.10.2010г. - стадион "Академик - Плиска"


349 replies to this topic

#41 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 19 August 2010 - 10:07 AM

Всеки може да хвърли едно око тук и да скролне леко надолу, за да види какво пише под Спортен комплекс "Академик"(IV км.). Цитирам дословно:

Quote

В момента там отбора не играе домакинските срещи, поради необходимостта да спешен и цялостен ремонт на съоръжението и терена е стадиона. За тази цел ръководствота на ПФК"Академик" София кандидаства за отдаването на спортния комплекс на концесия. Когато това се случи, е предивдено да се извърши основен ремонт на комплекасa.

Не знам до колко тази информация е актуална, но снимките изглеждат повече от... "прекрасни". По-добре да бяха оставили залата разпродадена :fool:
ПИСУК!

#42 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 August 2010 - 10:30 AM

Ето снимки на китния стадион:
http://tony96.snimka.bg/football/stadion-a....216910.5107308
I don't know how I managed it...

#43 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2010 - 10:34 AM

Така като го гледам този стадион, с билетите ще трябва да раздават и гумени ботуши. :fool: Един дъжд октомври месец и ще бъде незабравим концерт :D Надявам се да се сетят да наредят едни плоскости.

П.С Току що колегата ми подсказа, че имало в момента хубава трева на това теренче.

Edited by BeerMe, 19 August 2010 - 10:37 AM.


#44 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 19 August 2010 - 10:40 AM

View Postwhiplash159, on Aug 19 2010, 11:07, said:

Всеки може да хвърли едно око тук и да скролне леко надолу, за да види какво пише под Спортен комплекс "Академик"(IV км.). Цитирам дословно:



Не знам до колко тази информация е актуална, но снимките изглеждат повече от... "прекрасни". По-добре да бяха оставили залата разпродадена :D
Там пише и нещо друго интересно:

Quote

трибуна с петстотин седящи места
Толкова ли са продадените билети от 65 лв :o Или който свари - на седалките, а който не - долу, без значение колко е платил :fool:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#45 TEMPOS

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 19 August 2010 - 12:23 PM

О, лорд, че то игрището пред блока ми изглежда къде-къде по-добре от Академик :fool:

#46 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 19 August 2010 - 12:49 PM

Аз съм доволен, при всички случаи освен много проливен дъжд стадиона е по-добра оферта от закритата гробница Фестивална. Сега вече може да си взема билет. Ше се създаде суматоха в БАН :fool:
П.П. Интересно ми е това което са разпространили, че споменават само националния стадион и нищо за стадиони Славия, Герена, Раковски... Пак да минат по-тънко.

#47 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 August 2010 - 15:11 PM

Бахти смешния стадион. По-добре тук на стадион Черноморец. Поне има ограда и трибуната му е що годе читава.

#48 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 19 August 2010 - 15:45 PM

Сега забелязах, че е намесено и радио Z-Rock... Няма концерт, отбелязващ годишнина на радиото, който да не е бил променян - дата, място, цени, дори последният на Foreigner беше отменен. Толкова ли бе трудно да се предположи, че желаещите да видят Scorpions трудно ще се съберат в зала, имайки предвид, че досега всичките им концерти у нас са били на стадион :fool:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 August 2010 - 15:51 PM

View PostMetal Heart, on Aug 19 2010, 16:45, said:

Толкова ли бе трудно да се предположи, че желаещите да видят Scorpions трудно ще се съберат в зала, имайки предвид, че досега всичките им концерти у нас са били на стадион :fool:
Не. По скоро е било трудно намирането на място на открито. "Фестивална" е най-голямата ни зала и въпреки това е неподходяща за случая. Стадион "Академик" и "Локомотив", както и една камара други стадиони са без лиценз. "Националния" е прекалено голям за Скорпионс, а и там от тази есен се играят мачовете на всички отбори, чиито стадиони са без лиценз. Славия и Левски по всяка вероятност не си дават стадионите за концерти. Изборът не е голям. Така ще е докато нямаме зала.
I don't know how I managed it...

#50 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 19 August 2010 - 19:45 PM

На мен в едно ми се губи връзката. Академик и Локомотив нямат лиценз - затова не може да се проведе там концерта. А нима това ... нещо има лиценз? Или не му е нужен, щото не е официален стадион? Тогава как на него може да се проведе изобщо някакво събитие? :fool:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 August 2010 - 20:05 PM

Това "нещо" няма козирка, която всеки момент може да падне и да убие няколко стотин души. "Академик" и "Локомотив" имат такива козирки.
I don't know how I managed it...

#52 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 19 August 2010 - 20:39 PM

Беше ясно (поне за мен), че ще преместят концерта още след съобщаването на новината за неговото провеждане. Scorpions не е група за подобна зала.

Искрено се надявам да се сетят да покрият тревата навсякъде, защото при един дъжд (все пак става въпрос за октомври) ще стане интересно ... А ако снимките, които видях в постнатите линкове по-горе, отговарят на истината към максимално близка до днес дата ... :fool:

ОК. Факт е, че "Академик" и "Локомотив" са под всякаква критика и за футбол, и за концерти. Но нима на "Васил Левски" не може да се построи сцената така, че да има хора отчасти на терена, на лекоатлетическата писта и основно в сектор "А", както и в "Г" и "Б" откъм "А"? Нали говорим за посещаемост от около 15 000 души примерно.

Обърнете внимание:
Последният кръг от футболния ни шампионат преди концерта е на 2-ри октомври, а следващият чак на 16-ти. Националният стадион за Scorpions е напълно и съвсем свободен. Причината - на 8-ми националният отбор има мач от евроквалификациите за Евро 2012, гостува на Уелс.

Затова ми е интересно не можаха ли промоутърите да забележат "дупката" от мачове на Националния стадион? Ако говорим за наем и т.н., все си мисля, че сумата далеч не е невъзможна.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 August 2010 - 20:50 PM

View PostSailing Ships, on Aug 19 2010, 21:39, said:

Ако говорим за наем и т.н., все си мисля, че сумата далеч не е невъзможна.
Нали можеш да си представиш каква е разликата в наема на Националния и на тази нива?
I don't know how I managed it...

#54 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 19 August 2010 - 21:07 PM

Чудесно си я представям.

Но кое е по-важното - да платиш по-малко, да дадеш на хората повече точност и комфорт, за да ти имат доверие при следващ организиран от теб концерт, или да не станеш за смях пред музикантите и мениджмънта им?

Лично аз бих предпочел последните две опции. Очевидно аз не съм и единственият. Петър Петров (BEC) в едно интервю за Katehizis казва сходни неща.

Сам знаеш, че на повечето места от прощалното турне групата идва 1-2 дни предварително, за да разгледа града, но и мястото, на което ще свири. София не е изключение. Е, тогава един добър организатор какво би избрал - да предостави нива за по-малко пари или място за повече, на което Klaus Meine, Rudolf Schenker и Mattias Jabs са били през не съвсем далечната 1993 г. и вероятно си спомнят все нещо от онзи концерт? Да не говорим и за впечатленията им от Каварна ... :fool:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#55 Тракторист-камикадзе

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 19 August 2010 - 23:24 PM

View PostSailing Ships, on Aug 19 2010, 21:39, said:

Искрено се надявам да се сетят да покрият тревата навсякъде

Ми аз така като гледам те хората са покрили доста добре тревата. До степен, че изобщо не можеш да познаеш къде е :fool:

#56 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2010 - 06:28 AM

На не едно и две места вече се написа, че в момента тази "картофена нива" има перфектна тревна настилка, на която хората дори тренират, така че тези снимки са леко НЕактуални. Ще е хубаво някой да го снима този стадион, за да си починат всички.

Edited by BeerMe, 20 August 2010 - 06:29 AM.


#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 August 2010 - 07:42 AM

Имам обещанието на наш съфорумник, който живее съвсем близо до стадиона, да направи няколко снимки в началото на следващата седмица и да ги пусне тук. Нека изчакаме снимките, може пък да останем и приятно изненадани. Знае ли човек...
I don't know how I managed it...

#58 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 20 August 2010 - 13:59 PM

И аз живея там, а до преди 2 години дори плувах на закрития басейн на Академик. Всъщност, тия дни ще мина да преценя наистина колко зле беше положението. Голямо капиталовложение ще е провеждането на събитието именно там. Поне аз така го виждам. :blush:
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#59 Bai_Ganio

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 22 August 2010 - 12:50 PM

Или всички коментиращи тук не са от София, или просто си нямат понятие за какво говорят. Стадионът, който показвате на снимките наистина се казва "Академик", но се "поддържа" от Софийския университет като база за студентите му. По-точно се казва база "Академика". Истинският стадион "Академик", на който ще се проведе и концертът на Scorpions, се намира точно на гърба на зала "Фестивална". Доста по-голям е от това мочурище, което показвате на снимките и наистина там в момента расте добра тревица. А и тя ще се запази до октомври, просто защото там не се играе футбол. Така че не бързайте да плюете по организаторите, без да знаете за какво става въпрос. Мисля, че това е най-добрият вариант, защото другите два стадиона, които стават за концерти в София, не са удобни за случая. "Васил Левски" ще изглежда направо празен, а това не е добре за такава велика група като Scorpions, а пък на "Локомотив" може да има и отрязани глави. Айде, със здраве! B) :blush:

#60 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 22 August 2010 - 13:10 PM

:blush: B) :D
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users