Jump to content

Училището и метъла


182 replies to this topic

#21 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 01 октомври 2007 - 11:19

View PostRocknRollNigger, on Oct 1 2007, 08:38, said:

Е, вие БНС-тата сте си трЮ отпред, отзад, отстрани, отвсякъде.
Е аз не съм от БНС :angry3: ...вече
\m/

#22 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 01 октомври 2007 - 11:20

View Postmarillion, on Oct 1 2007, 12:07, said:

По-фешън си бяха онези тъмносини ученически престилки за момичетата с онези ужасни копчета. Много трудно се разкопчаваха бе мама му стара... :D
Ти каква работа си имал да разкопчаваш на момичетата престилките бе? ;)
(Може би специален ритуал за посвещаване на "тъпи дискарки" в правата вяра към Вегетарианеца? ;))

Edited by Geddy, 01 октомври 2007 - 11:25 .

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#23 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 01 октомври 2007 - 11:30

View PostGeddy, on Oct 1 2007, 12:20, said:


(Може би специален ритуал за посвещаване на "тъпи дискарки" в правата вяра към Вегетарианеца? ;))

Ритуал започващ под звуците на Stripped /единственото парче на депешарите, което дишах по онова време/, преминаващ през нежността на Shine и завършващ с грохота на Sledgehammer. Има няма общо двадесетина минути... :D ;) ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#24 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 октомври 2007 - 11:44

View PostBlackiel, on Oct 1 2007, 12:19, said:

Е аз не съм от БНС :D ...вече

Защо? Не ти харесаха хубавите им кафяви ризи?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#25 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 01 октомври 2007 - 12:21

View Postcadaurus, on Oct 1 2007, 12:44, said:

Защо? Не ти харесаха хубавите им кафяви ризи?
причината е от лично естество :D
\m/

#26 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2007 - 12:40

View PostGeddy, on Oct 1 2007, 10:19, said:

Хехе, лесна вашта (на сегашните ученици де) ;)
Едно време (аз съм на 31 в момента) метълите не си личахме външно, щото кой ше ти позволи малко по-длъжка коса или по-особено облекло (като си помисля-даскали гледаха накриво дори ако носиш най-обикновени дънки).
Аз съм на 33 и още през 90 година, бях втори курс в техникума, си беше доста свободно. Интересното в нашия техникум беше, че много народ слушаше метъл, бих казал даже, че елитът слушаше метъл и някакси успяваше да привлече към метъла по-неориентираните. Трябва да ви кажа, че учителките се радваха на това как ходим облечени и донякъде се гордееха с това, че сме толкова различни и въпреки това имаме мозък в главите. Нещо като учителски триумф беше - как от и от камъка може да се изстиска вода :D А за това, кои остават метъли и след училище - на концерта на Blind Guardian се видях с 3 съученика от техникума - още тогава им бяхме фенове и ето, че не сме дезертирали... след толкова много години. Другата мода беше уейва и сръбското, но въпреки че бяхме приоритетно мъжки техникум никога не е имало скандали, побоища и т.н. на музикална основа.
... Through dreams I influence mankind...

#27 Coremania

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 29 posts

Posted 01 октомври 2007 - 15:21

Ами аз не се обличам с метълска униформа :yes: и съответно не ме и гледат накриво, но има и доста хора които се обличат така и често чувам " майкоо, ский я тая/тоя " . Не мога да разбера кфо им пречат толкова.

#28 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 01 октомври 2007 - 16:04

Ако си метъл/емо/пънкар и го показваш в Америка никой няма да го ебе шото там секви ги има!В България обаче дето е пълно с чалгаджии доста хора ще се обръщат като минеш покрай тях....и защо бе да е**а написах тоя пост като не е свързан с темата...

Edited by the_mess, 01 октомври 2007 - 16:06 .

Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#29 lizardman

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 30 posts

Posted 01 октомври 2007 - 16:51

^ми щото твърде отделяш внимание на гласовете...

черното не е еднообразно. хода си с черно. подигравали са ми се. заяждали са се. но никой два пъти. пука ли ми? ужасно много

#30 pSy_ZeRo

    Evildoer

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Location:Otsego

Posted 01 октомври 2007 - 18:08

Преди 3-4 години като че ли поне сред хората на моите години имаше по-малко фенове. Тогава се носех по-мйетълски и е имало леки проблеми. Сега пък хем стана модерно да се слуша рок, хем ми отъпя да нося униформа. Повечето ми приятели слушат различна музика и никога не сме се карали за нещо такова, даскалите в скул също не се хващат за това какво слушам или защо съм с някаква фланелка на група. Ся, ако някой се къпе един път седмично и пие спирт може би е нормално в даскало да си има известни проблеми...

Edited by pSy_ZeRo, 01 октомври 2007 - 18:11 .

Sullen disturbance of limited minds, cannot understand
The superior, omnipotent organization of chaos and its dynamics
The massive wave of the third millenium revolution

#31 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 01 октомври 2007 - 21:54

И все пак шибаното е че се оставяте да ви се подиграват. Набийте им един шамар, юмрук или каквото още искате. Не се оставяйте да ви се качват на главите. Метълът е шибан бунт, не го забравяйте! Трябва да сте бунтари!!!
\m/

#32 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 01 октомври 2007 - 21:58

Така е!!! :huh:
Требва да има бой, насилие и кръв! :unsure: :no: :D ;)
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#33 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 01 октомври 2007 - 22:38

View Postgeorid, on Oct 1 2007, 11:59, said:

Че какво му е било ужасното? Това е училище, да не е Fashion TV! :unsure:
Пък сините полички с белите якички и до днес ги смятам за едно от най-секси облеклата, измисляни някога :no:

Ужасителни бяха тия престилки, Геориде: много грозни, на мен ми мязаха на облекло за хигиенистки.

Изхитряхме си да слагаме дънки под престилката (баш като тия с майчиния език, ма тогава си мислехме, че е куул) и им запрятахме крачолите, така че да се скрият под престилката, докато минем през входа под зоркото око на някой дежурен даскал. Обаче...кат обуеш ластици...мъчнотия, влизаш с тех на прибежки в даскало.
Имах си едно дънково яке с надписи саморъчни на банди, торба от противогаз изписана тоже и дънкова лента за глава + значки, правени от приятели.
Като излеза от даскалото, престилката отива в торбата от противогаза и ..животът става по-хубав!

При нас чалгари нямаше...т.е. имаше, но нямаше чалга в този й вид. Чалгари за мене бяха дискарите, викахме им гъзари и като правило те бяха плебеите, а ние снобеехме и позьорствахме. :huh:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#34 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 02 октомври 2007 - 06:31

Учениците във форума да не се притесняват. В университета отношението е съвсем различно. Там напълно важи максимата "По дрехите посрещат, но по ума изпращат".
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#35 stiff

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 02 октомври 2007 - 07:40

View Postinsider, on Oct 2 2007, 07:31, said:

Учениците във форума да не се притесняват. В университета отношението е съвсем различно. Там напълно важи максимата "По дрехите посрещат, но по ума изпращат".

Моите впечатления, приятелю, за съжаление не са такива. Изпращаха ме по дрехите два пъти, че чак на третия се сетиха за ума. Но пък аз удържах на обещанието си да уринирам пред въпросната Алма Мател накрая и никога повече да не стъпя в подобно заведение. :)

It's a cash & carry world, you pay as you go...
...sometimes you have to pay a little, mostly a lot, once in a while all you've got
STEPHEN KING (STORM OF THE CENTURY)

#36 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 02 октомври 2007 - 11:24

View PostЗмей Горянин, on Oct 1 2007, 13:40, said:

Аз съм на 33 и още през 90 година, бях втори курс в техникума, си беше доста свободно.
Абе явно зависи де си бил попаднал. Аз и през 91 година в техникума (ТМЕ-Варна) си имах ядове. Имахме един луд замшеф дето строяваше всички преди часовете и всички биваха проверявани дали са ни отрязани ноктите! какво да говорим за косата...по късно си бях единствения метъл в класа, накрая все пак бях с дълга коса но категорично отказаха да ми издадат дипломата докато не се подстрижа и представя снимка с нормална коса...едни разправии бяха...хахаха. Иначе в училище...представи си щом се опитваха да ни набият в главите че метълите (и то говореха не за феновете, а за групите дето харесваме и дето сме се опитвали да им подражаваме) са наркомани, убийци, престъпници и какво ли не и че ако ги слушаме ще станем като тях...лелеее...

аз обаче бях леко привилегирован :D Учителите бяха задължени да изземват от учениците всякакви снимки, картинки и т.н., а майка ми е учителка и тогава ще не ще, колкото и да е свободомислеща, трябваше да събира нещата и да ги предава на шефовете, ама отвреме на време аз се сдобивах с кадри от "Междузвездни войни" или снимки на някоя "упадъчна капиталистическа група" ;)

Иначе много познати хора от онова време си слушаха метъл и рок заради модата, после минаха през хипхоп, техно (и всякакви такива) и завършиха в чалгата...други като мен си останаха верни на вкуса (като промените при мен бяха че прослушах и джаз, прогресив, малко уърлд, класика...)

View Postinsider, on Oct 2 2007, 07:31, said:

В университета отношението е съвсем различно. Там напълно важи максимата "По дрехите посрещат, но по ума изпращат".
Абе не знам, ама в МЕИто което завърших 2002 имахме някои преподавателки, при които официалния костюм по време на лекции и на изпит гарантираха тройката и поне една единица в плюс към оценката.

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#37 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 02 октомври 2007 - 12:00

View Poststiff, on Oct 2 2007, 08:40, said:

Моите впечатления, приятелю, за съжаление не са такива. Изпращаха ме по дрехите два пъти, че чак на третия се сетиха за ума. Но пък аз удържах на обещанието си да уринирам пред въпросната Алма Мател накрая и никога повече да не стъпя в подобно заведение. ;)

Всяко правило си има и изключения. Знам за какво става дума в твоя случай - то е отношението на един единствен човек, заради когото всичко отиде по дяволите два пъти :D
Но, не можеш да отречеш, че отношението във ВУЗ-овете е далеч по-либерално в сравнение с училищата ;)
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#38 Lacrimosa

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 02 октомври 2007 - 22:13

Mi az, dokato bqh na u4ebna praktika v Sedma matemati4eska gimnaziq v Sofiq (prepodavah istoriq na petoklasnici) si hodeh na 4asovete v teniska na Iron Maiden ili na G'n'R i nikoj ne me pogledna lo6o :angry2:

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 03 октомври 2007 - 00:39

View PostLacrimosa, on Oct 2 2007, 23:13, said:

Mi az, dokato bqh na u4ebna praktika v Sedma matemati4eska gimnaziq v Sofiq (prepodavah istoriq na petoklasnici) si hodeh na 4asovete v teniska na Iron Maiden ili na G'n'R i nikoj ne me pogledna lo6o :angry2:
Моля, пиши на кирилица. След втори пост на шльокавица вече се сърдя :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 03 октомври 2007 - 06:57

View PostBlackiel, on Oct 1 2007, 22:54, said:

И все пак шибаното е че се оставяте да ви се подиграват. Набийте им един шамар, юмрук или каквото още искате. Не се оставяйте да ви се качват на главите. Метълът е шибан бунт, не го забравяйте! Трябва да сте бунтари!!!
Уау!
Говна с лейна.
Ако смятате, че мятъла е да си вечната опозиция и да търсиш неодобрение във всеки човешки поглед и после да си мислиш - "брях, колко са тъпи и ограничени, че не ме разбират - дай да вдигна възстание", грешите.
Мнението ми за хората, които изглеждат подобно мене е често много отрицателно, а в 80% от случаите е и много оправдано. Нямам нищо напротив някой да ме посреща по дрехите ако ще 100 пъти - ако имам нещо в тиквата, ще си проличи, ако ли пък не оставам с голите претенции.
Хората имат право на лошо първо/второ/третоначално мнение и са прави.
Това, че сте решили да се размъкнете младите и да мрънкате после, че не Ви одобряват е по-скоро в ЕМО сферата, отколкото в сферата на сериозността.
Инкенбидон! [[[:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users