Jump to content

Европейски клубни турнири


127 replies to this topic

#101 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2009 - 20:14

Най-напред,преди да се впусна в бурни овации,искам да кажа,драги фенове на ЦСКА,че няма смисъл да защитаваме честта на отбора,при положение,че днес 11 момчета се грижеха за престижа на любимия ни отбор.

Поздравления!Отрано бях оптимист за мача,вие сте свидетели,но такъв мач не очаквах,право да си кажа.Играчите излязоха с хъс,със самочуствие,както трябва да се излиза,готови за победа.И я постигнаха.Въпреки гола от съблекалнята,ЦСКА се съвзе бързо и върна гола след прекрасна комбинация и прекрасен плонж на MOTM-Спас Делев.След равностойната игра се стигна до гола на Иван Иванов,който вече окончателно преобърна мача.Наистина правилната схема,постоянното движение по терена,отдадеността на играчите,защитаващи червената фланелка показаха кой е отбора пленил толкова скалпове на шампиони и грандове.Тотално надмощие.Караджов направи ключови спасявания,защитата ни предпази от инфарктни моменти,халфовата линия постоянно захранваше с пасове,отнемаше топки и се включваше успешно в атаката,а Делев,Стоянов и Тодоров меко казано развинтиха руската защита.Особено последните не дадоха глътка отдих на руснаците,постоянно тормозиха отбора и всяка атака беше евентуална опасност за гол.
И тук се видя кой отбор играе като Барселона,след тоталното надмоюие,и най-важното-крайния успех.

Кой съм аз обаче да коментирам отбора,аз съм фен,и просто исках да покажа гордостта и задоволството от този клуб,който ни поднесе поредната изненада и обрат.
Няма нужда от повече писания-САМО ЦСКА!

#102 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 27 август 2009 - 21:39

Честито на всички армейци!

ЦСКА завинаги!
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#103 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 28 август 2009 - 11:44

Няма как да не призная постигнатото вчера от ЦСКА.Уточнявам - ненавиждам,мразя този отбор и това е до гроб.Винаги ще съм против тях,винаги ще се радвам на загубите им и тъжните им лица,но и винаги ще остана реалист.
Та какво видях снощи? Тим от европейска класа (боли ме,че го използвам епитета за тях) съизмерима с малко отбори.Не,причината не е във футболистите.Причината се казва Любо Пенев.Не искам да правя неуместни аналогии,но този човек е на път да се превърне за ЦСКА в това,което беше Мъри за нас - новатор,експериментатор и реалист.Което затвърждава мнението ми,че в момента това са двамата добри треньори в България.
Балоните се пукат много лесно.Доказва го самочувствието на Батков.Доказа го и самочувствието на т.нар. "колос" Динамо.Това ли е толкова титулуваният руски тим,който за два мача създаде 5 положения? И най-вече вчера.И то при резултат 1:1.Любо показа как се играе футбол на такова ниво.Доста отдавна не бях виждал ЦСКА да играе футбол.Едва ли Сливен или Берое са критерий.Видя се борбеност,дух и увереност.Като че ли тези момчета играят от 20 години на евро равнище.Та половината им отбор са ми набори.Няма какво повече да добавя за снощния мач.Всички,които са го гледали знаят за какво иде реч.
Една кратка равносметка.
Това е и ще бъде най-слабият сезон за Левски.Предвиждам 3 или 4 място в крайното класиране на пролет.Молех се Баку да ни отстранят,но не би.Като болен фен на Левски не искам и не мога да понасям унижения.Има един човек,който подлага всички нас на това - Тодор Fuckin' Батков.Този човек пречи на БГ футбола.Да вземат да се съберат с Томов и Христолов и да си направят собствено първенство.И да умират.Предвийдам и максимум 1 точка от групите на Лига Европа.
Предвиждам успешен сезон за ЦСКА.Може и да не е плодороден.Категорични шампиони на България.Убеден съм.Каквото и да стане в Лига Европа с тях никой не може да ги съди. Няма и право.Видяхте ли лицето на Караджов след последния съдийски сигнал? Това момче стана свидетел на чудо.Но го постигна в колектив.ЦСКА е отбор в момента.Не е съставен от единици.За разлика от Левски.Левски си има Зе Соарес,Петков,Тасевски и Бардон.Е т'ва е.
Боли ме от тези равносметки,но истината не винаги е приятна.А от ЦСКА в момента най-големият печаливш не са футболистите,Пенев или феновете.Печели футбола.
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#104 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 28 август 2009 - 12:20

View Postdeep purple, on Aug 28 2009, 12:44, said:

Няма как да не призная постигнатото вчера от ЦСКА.Уточнявам - ненавиждам,мразя този отбор и това е до гроб.Винаги ще съм против тях,винаги ще се радвам на загубите им и тъжните им лица,но и винаги ще остана реалист.
Та какво видях снощи? Тим от европейска класа (боли ме,че го използвам епитета за тях) съизмерима с малко отбори.Не,причината не е във футболистите.Причината се казва Любо Пенев.Не искам да правя неуместни аналогии,но този човек е на път да се превърне за ЦСКА в това,което беше Мъри за нас - новатор,експериментатор и реалист.Което затвърждава мнението ми,че в момента това са двамата добри треньори в България.
Балоните се пукат много лесно.Доказва го самочувствието на Батков.Доказа го и самочувствието на т.нар. "колос" Динамо.Това ли е толкова титулуваният руски тим,който за два мача създаде 5 положения? И най-вече вчера.И то при резултат 1:1.Любо показа как се играе футбол на такова ниво.Доста отдавна не бях виждал ЦСКА да играе футбол.Едва ли Сливен или Берое са критерий.Видя се борбеност,дух и увереност.Като че ли тези момчета играят от 20 години на евро равнище.Та половината им отбор са ми набори.Няма какво повече да добавя за снощния мач.Всички,които са го гледали знаят за какво иде реч.
Една кратка равносметка.
Това е и ще бъде най-слабият сезон за Левски.Предвиждам 3 или 4 място в крайното класиране на пролет.Молех се Баку да ни отстранят,но не би.Като болен фен на Левски не искам и не мога да понасям унижения.Има един човек,който подлага всички нас на това - Тодор Fuckin' Батков.Този човек пречи на БГ футбола.Да вземат да се съберат с Томов и Христолов и да си направят собствено първенство.И да умират.Предвийдам и максимум 1 точка от групите на Лига Европа.
Предвиждам успешен сезон за ЦСКА.Може и да не е плодороден.Категорични шампиони на България.Убеден съм.Каквото и да стане в Лига Европа с тях никой не може да ги съди. Няма и право.Видяхте ли лицето на Караджов след последния съдийски сигнал? Това момче стана свидетел на чудо.Но го постигна в колектив.ЦСКА е отбор в момента.Не е съставен от единици.За разлика от Левски.Левски си има Зе Соарес,Петков,Тасевски и Бардон.Е т'ва е.
Боли ме от тези равносметки,но истината не винаги е приятна.А от ЦСКА в момента най-големият печаливш не са футболистите,Пенев или феновете.Печели футбола.

Моите уважения към това изказване.

#105 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 август 2009 - 12:51

View PostDavidian, on Aug 28 2009, 13:20, said:

Моите уважения към това изказване.

Присъединявам се, рядко обективно мнение на левскар и особено ми хареса началото. Това е истински фен, мрази противника и обожава любимците си. Останалото е подлизурщина, всеки който ми говори за уважение на противника и, че видиш ли трябвало да сме българи когато "кръвния враг" играе в Европа, е или подлизурко или просто не е истински фен на футбола. Винаги съм твърдял, че ако Левски играе с Луната, аз съм за Луната и то твърдо за Луната. Така е, и така трябва да бъде, същото съм убеден би казал и deep purple по въпроса.

Още веднъж, браво за мнението, въпреки че не споделям чак толкова големите хвалебствия по адрес на ЦСКА. Да, снощи отбора направи поредното чудо, но това чудо е предопределено от историята. ЦСКА е орисан да печели срещу големите, но по-важно е дали ще се запази нивото и в групата, където по традиция очаквам най-силните съперници да се паднат за ЦСКА.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#106 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 28 август 2009 - 15:47

Все едно феновете на A.S. Roma да подкрепят S.S. Lazio или тези на Real Madrid - Barcelona.

Пълна идиотщина!

Иначе, жребият днес бе добър. "Вълците" са изразеният фаворит в групата. С Fulham и FC Basel имаме реалния шанс да се борим за второто място. Ако покажем мобилизацията и волята за успех от мачовете с Динамо (Москва), можем да преминем във фазата на директна елиминация. Вярвам, че ще успеем.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#107 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 август 2009 - 15:56

Базел е отборът който ще реши класирането на ЦСКА. Ако успеем да изкопчим нещо от швейцарците, което определено ме съмнява много, бихме могли да се преборим с Фулъм, още повече, че ги посрещаме в София докато все още не са навлязли във върхова форма... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#108 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 28 август 2009 - 16:38

Аз пък смятам, че да си болен запалянко или краен фен е по-скоро медицинска /психиатрична/ диагноза, отколкото състояние на духа :yes: То всъщност да си краен в каквото и да било е за лечение при психиатър, но крайната фенщина е патологичен фактор и е присъща за екстремистите, а не за трезвомислещите. Аз може да не съм истински фен на футбола /въпреки че съм тренирал в ЦСКА-то и винаги ще бъда от ЦСКА, независимо от нивото, формата на отбора, треньора и ръководството!/, но точно това ми помага да мисля по-трезво и да преценявам нещата по-добре от фанатизираните запалянковци. И се надявах, че Левски и Литекс ще се представят по-добре в мачовете си срещу Дебрецен и БАТЕ, точно защото са български отбори и щяха да вдигнат коефициента на страната ни ... А пък за ЦСКА се радвам истински, че ме опровергаха в умерения ми песимизъм, че може и да играят добре, но няма кой да вкарва головете, докато вчера ЦСКА можеше да победи Динамо с 5-6 на 1, но и 2:1 бе достатъчно :D Радвам се за младите момчета от ЦСКА, че си повярваха, че излезнаха и играха с високо вдигнати глави и с рядко срещано за БГ-отбор самочувствие, показаха комбинативност и мисъл, играеха с дух и сърцатост ... Вярно, че съдията малко ни помогна /за мен нарушението в наказателното поле в началото на второто полувреме, преди втория гол на ЦСКА, си беше 100% чиста дузпа!!!/, но както казвах и в други теми - късмета помага на по-силните! Браво на момчетата, браво на Любо Пенев, че е успял да им вдъхне увереност и кураж!
Иначе отново умерено песимистичната ми /може и умерено оптимистична да се нарече/ прогноза е, че Левски ще спечели максимум 1 точка /равенство с Ред Бул евентуално .../, докато ЦСКА могат да се надяват на поне 4 точки, ако не и 5 или 6 /една твърда победа над Базел и хикс с Базел, а защо не и хикс с Фулъм, с Рома само искам да не падаме със 7:1, както Рома печели последните си два домакински мача на стадио Олимпико от сегашната европейска кампания :harhar: / и дори евентуално излизане от групите на Лига Европа. Времето ще покаже до каква степен мога да се сравнявам с Нострадамус ... :lol:

#109 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 28 август 2009 - 16:55

View Postdeep purple, on Aug 28 2009, 12:44, said:

Няма как да не призная постигнатото вчера от ЦСКА.Уточнявам - ненавиждам,мразя този отбор и това е до гроб.Винаги ще съм против тях,винаги ще се радвам на загубите им и тъжните им лица...
До тук с тва мнение. Изобщо не ме ебе кво пише по-натам. :yes:
За мен тва е мнение на нездрав човек... Мразел нашия... Поне спри да ни го вреш в лицето с всяко си мнение, става ли? Ебах ти омразата, ебах ти чудото... :harhar:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#110 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 28 август 2009 - 17:15

Ми не му обръщай внимание.Или не мога да изразявам мнението си ?
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#111 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 август 2009 - 17:40

View PostMinstrel in the Gallery, on Aug 28 2009, 17:38, said:

Аз пък смятам, че да си болен запалянко или краен фен е по-скоро медицинска /психиатрична/ диагноза, отколкото състояние на духа :yes: То всъщност да си краен в каквото и да било е за лечение при психиатър, но крайната фенщина е патологичен фактор и е присъща за екстремистите, а не за трезвомислещите.

Току що анатемоса половината прогресивно човечество... :harhar:

Без майтап, футболът е феномен дори и с това, че поражда особен вид омраза между привържениците. Тук не говорим за онази омраза водеща до ексцесии, а за особения вид омраза, породена от спортната злоба. Нека не бъркаме двете чувства, това ми е мисълта... :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#112 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 28 август 2009 - 17:47

View Postdeep purple, on Aug 28 2009, 18:15, said:

Ми не му обръщай внимание.Или не мога да изразявам мнението си ?
Изразявай си мнението като нормален човек, кво си се размразил тука. :yes:
Влизам да разгледам мненията, евентуално да изкажа своето, а то някой ми обяснява надълго и на широко как мразел ЦСКА! :lol: По този начин обиждаш голяма част от пишещите/четящите, включително и мен. Тва са лапешки простотии ебаси. Предполага се, че в този форум пишат уж по-интелигентни хора. А дали наистина е така? :harhar:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#113 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 28 август 2009 - 17:57

Еми ок,нека да е така.Значи съм прост и нагъл,'щото едва ли не си налагам мнението на целия форум.Ако погледнеш в по-задни постове има същите коментари и за Левски.Ама дали би реагирал така?
P.S. Спирам със задочния спор.Ама преди да ме квалифицираш обърни внимание на "ебе ме кво пише" или "ебах ти омразата,ебахти чудото".Ако аз съм се изразил просташки - ОК.Явно нормите са сменени.
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#114 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 28 август 2009 - 19:13

По задни постове не съм гледал. Все едно е дали става дума за Левски или за ЦСКА, за Черноморец или за Нефтохимик, събрали сме се хора с подобни музикални интереси, лафим си адски готино, но винаги в добър тон, с уважение един към друг.

Съвсем нарочно използвах нецензурен изказ, за да вляза в стилистиката на ултрасите... :harhar: Отвратително е, нали? Именно заради умопомрачението на ултрасите и заради зверската омраза към "врага" преди около 5 години спрях да ходя на мачове, дори за няколко години бях спрял изобщо да се интересувам. Какво са ти направили ЦСКА та ги мразиш? Все едно да мразя колегите в конкурентните фирми. :D Няма смисъл, нездравословно е. :lol: Не целя да променям нечии възгледи, просто споделям своите.

Яд ме е, защото споделям голяма част от музикалните ти вкусове, харсвам мненията ти, виждам, че си доста грамотен музикално, а изведнъж тук мразиш, ненавиждаш и т.н. наистина безсмислени неща...

Във фотболнмите теми винаги се стига до едно и също, за това предпочитам да ги няма в нашия форум... :yes:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#115 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 28 август 2009 - 19:32

Ето това е нещо,което е достойно за уважение.Прости ми,но може и да не съм разбрал правилно постовете ти.Във всеки случай не съм някакъв агресор или профан,дори и ултрас не мога да се нареча.Когато казвам,че мразя ЦСКА ,това е на чисто футболна основа.Нито им мразя футболистите,нито феновете.Едни от най-добрите ми приятели са цесекари.
Прав си,главното в този форум е музиката.Футбола е допълнение.Важна е музиката.
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#116 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 30 август 2009 - 19:53

Mалии, какъв спор стана тука. ;) Така - първото и много важно нещо за един фен на даден клуб е да ОБИЧА отбора си ПОВЕЧЕ отколкото да МРАЗЯ другия. В България има много псевдофеновете( не намесвам никой от катехизис), които само псуват, не ходат по мачовете, а само спамят, пристрастени към компа. Избиват си комплексите. Така в един спортен форум прочетох това: " Искам публично да се откажа от "Левски" след като Дебрецен ни би. Много са зле тия". Кажете ми това нормален фен ли е? ;)
Аз съм на 20г и си спомням как баща ми като бях на 9г ме заведе на първия мач Левски - Нефтохмик на ст.Васил Левски. Паднахме 2-3, но това нямаше значение. ЗАОБИЧАХ ЛЕВСКИ. Спомням си когато бихме цска 3-1 ( 2000г май) и заплаках съвсем непринудено, когато цска вкараха почетен гол.
Казвам всичко това за да изразя, че винаги съм обичал повече любимия отбор, отколкото да мразя антипатичният. Омразата се поражда от страх. Просто има прекалено много псевдофенове в БГ, пример на мач Левски - Ливърпул(фенове на цска подкрепят мърсисайдци). Видяхте как цяла Унгария подкрепи Дебрецен, всички се ОБЕДИНИХА, в името на победата. Кога ще стане това в БГ футбола? Никога...
За шансовете на Левски и цска - групата на "червените" е една идея по-лека. Но те почнаха да се превъзнасят - шефовете им искали купата!? :yes: Почнаха да летят в облаците. Чета мненията на феновете им във форума на гонг -всички си честитят вече класиране напред... :metal: Според мен ще са трети - Рома ще ги бие на 2 пъти, Фулъм ще ги "схруска" у дома и хикс в софия. Срещу Базел вече цска ще вземат победа или 2. Това е реалността.
Левски - 4 точки макс срещу Залцбург, 1 срещу Лацио( с много късмет!) и 2 загуби от "Виляреал". Иска ми се повече, ама нямам големи надежди. С този отбор и тази супер зле направена физическа подготовка от Кокала - толкова... И 5 точки ще са ни много. :lol:
ЗА Литекс просто нямам думи. Такъв шанс да имат и да го пропилеят. Мъри все повече ми пада в очите.
Да имаш преднина от 1 гол на чужд терен и да играеш за "хикс" е недопустимо. И 86мин да ти вкарат, когато вече си виждал класирането... ЗА срама в продължението няма да говоря. То треньора на БАТЕ го каза още преди реванша - Левски много повече ни затрудни миналата година...

Edited by cliffburton, 30 август 2009 - 19:56 .

Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#117 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 30 август 2009 - 21:30

Леле,колко последователни мнения,без аз да съм писал между тях... ;)

Темата за обичта и мразенето няма да я подхващам,но и аз както в горния пост ще отбележа,че живея за да обичам своя отбор,а не другия.До тук по тази тема.

За групите,бих казал група,нормална за ЦСКА.И искам да попитам къде шефовете на ЦСКА са искали купата?Не съм чел подобно нещо,а дори и да има-всеки има желание да спечели купата,не виждам нещо нередно.Играта на отбора дава надежди на феновете и на отбора и в това не виждам нищо лошо-това е една от най-хубавите части при подкрепянето на любимия отбор-да имаш надежди и то с реални шансове. Аз отрано бях сигурен,че ЦСКА ще победят,сега бих казал,че имам и надежди за излизане от групите.Фулъм не са отбор за надценяване-последните години са им много слаби,те самите заявиха,че ще се борят тази година за оцеляване,така че и тук овцата не е толкова черна,да не я превъзнасяме както с Динамо.Това,че са англичани и играят в най-силното първенство не им печели победата,ние пък сме ЦСКА и такива и още по-силни сме ги били.Прогнозирам една победа срещу Рома.Не,не съм луд,очаквам го това.Може би ще има доза подценяване,при малко късмет и силна игра,защо не?Най-големи проблеми ще има срещу Базел.И те като уж по-слаб отбор ще знаят къде е сигурното и най-много ще се трудят срещу нас.Там ще е интересно.

Нека не правим българската грешка да си мислим,че ситуациите са безнадеждни.Напротив,не са,ако получим добра игра.сериозност и малко късмет,всичко ще си дойде на мястото!

#118 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 31 август 2009 - 06:31

View Postcliffburton, on Aug 30 2009, 20:53, said:

Видяхте как цяла Унгария подкрепи Дебрецен, всички се ОБЕДИНИХА, в името на победата. Кога ще стане това в БГ футбола? Никога...
Не съм видял, но вероятно е така. И за туй ми е много интересно като каже някой "Да сте видели фенове на "Интер" да подкрепят "Милан", на "Манчестър" да подкрепят "Ливърпул"?" и т. н. Колкото и ми е интересно като почнем да се сравняваме с Германия и Англия в музикално отношение. Не казвам, че задължително трябва да се подкрепят българските отбори от всички, независимо чии фенове са. Но да се дават примери с Италия и Англия... Ами, айде, ама като ги "настигнем", бе.... ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#119 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 17 септември 2009 - 23:59

След ЦСКА - Fulham FC.

Опознавателно, бих казал, първо полувреме, в което до голяма степен видяхме какво ще предложат като тактика и какво могат като игра англичаните. С резерви или - не, те не са лош отбор, но нищо повече. Напълно преодолим съперник. Все си мисля, че мача в Лондон можем дори да го спечелим.
През втората част се видя, че вероятно така трябваше да започнем мача - по-настървено, по-амбициозно.

ЦСКА има доста потенциал. А тази вечер не го демонстрира. Поне не напълно. В този ред на мисли мачът с A.S. Roma в италианската столица идва тъкмо навреме. Шансовете за победа/равен там са напълно реални. Фен съм на "вълците" от много години и през този сезон (поне в началото му) препятствията няма да са едно и две - лошото начало в Serie A, липсата на средства за повече трансфери през лятото, нестабилното (според официалната информация и според слуховете) финансово състояние в клуба, смяната на треньора, новата игрова постройка, завръщащи се след травми играчи и т.н.

Така или иначе, ключовите срещи в групата ще бъдат тези срещу швейцарския Basel и точно от постигнатите резултати ще разберем накъде отиват нещата в Europa League за ЦСКА.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#120 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2009 - 09:01

Всъщност, това беше и максимумът, но нека да започнем оттам откъдето трябва да започнем... :no:

Публика и Традиции - тези две величини предопределиха снощното участие на българските отбори.

ЦСКА се упова отново на своята блестяща Публика и с помощта на Традицията бе близо до сензационен успех. Фулъм може и да играха с резервите, но тези резерви струват повече от всичките ни отбори в "А", "Б" и "В" група барабар с базите им. Да се омаловажава успеха на ЦСКА по този показател е грешно. Иначе, няма как да скрия, че в настоящия момент отборът е пълна нула, спасява го ентусиазма и младостта, но това е крайно недостатъчно за големия футбол. От друга страна, Фулъм е абсолютен средняк във Висшата Лига и отбор без Традиции. Ако през 80-те години на миналия век, ЦСКА беше завършил 1:1 с Фулъм в София, щяха да последват унищожителни критики - и с право, онзи ЦСКА играеше за джакпота, а не за утешителните награди. Времената днес са други, така че поне според мен, резултатът е повече от добър и остава някакви шансове на отбора за чудо...

Левски се изправи в дъжда срещу отбор без Публика и с никакви Традиции. Загуби мача рутинно, но би могъл и да завърши наравно. Виляреал е поредният метеор в европейския футбол, който ще залезе съвсем скоро и то завинаги. От години не бях гледал мач от европейските клубни турнири по време на който освен, че Публиката може да се преброи поединично, домакините да нямат никаква агитка. Дори Ловеч имат агитка, да не говорим за агитката на Локо Сф. Логично по време на целия мач, аз чувах възгласите на петимата левскари на трибуните. В началото на 80-те години на миналия век, Левски отпадна в София след продължения от английския Уотфорд. Поражението се прие за истинска трагедия - средняк от Англия елеминира отбор притежаващ двата основни компонента Публика и Традиции. Чудя се, дали Борето Касабов помни тези срещи или срещите на онзи Левски с Щутгард. Как е възможно един журналист съвсем да се самозабрави и залутан в клубните си пристрастия, цял мач да обяснява на зрителите какъв "гранд" се е изправил срещу Левски. Виляреал никога няма да бъде голям отбор - липсва му, нали се сещате какво?

И като финал, снощи разбрах, че Левски отново са се обединили с отбора на Спартак - телевизия Про-Бг изписа съкратено името на отбора като LS... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users