Jump to content

"Kavarna Rock - 2014"27-29.06.2014 г. - стадион "Калиакра"


69 replies to this topic

#41 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 25 февруари 2014 - 22:16

^ Аз така го написах общо за промяната на положението, даже не се и замислих откога има концерти в Каварна. :)
Hedniska Blod

#42 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 26 февруари 2014 - 03:10

Тоя през 2010 беше именно последната Каварна, която посетих. Оттам нататък започна рязък спад и като организация, групи, посещаемост... та въпреки че дотогава се беше превърнало в традиция лятото винаги да сме на Каварна започнах все повече да се ориентирам към чуждестранни фестивали. Кофти ама кво да прайш, само заради "подкрепете българското" не става.
Но да 2010 няма да се забрави - немския траш на куп + Корпиклаани за първи път! Незнам кой е мрънкал за ранния час и стиловата несъвместимост, ама се получи идеално. Така и не се повтори...
Сабатон - ясно. Усетих се че ше ме изконтрите за това, ама вече пуснах поста и ме домързя да едитвам :) ми тех сме ги гледали незнам колко пъти вече, освен тва не свирят в типично скандинавси стил, само една вайкинг песньовка имат така измежду другото и ако оставим настрана, че леко се разпаднаха вече солидно почват да се осират и комерсиализират.

#43 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 26 февруари 2014 - 11:52

^Май пак те е домързяло - кой е този "типично скандинавси стил". :)
А "вайкинг песньовката" си е епик пауър, много по-фолк е това на Сабатон.

Например аз мрънках за стиловата несъвместимост между Корпиклаани и немския траш, защото не слушам траш и се влачих в жегата само за Корпитата, след което си тръгнах. :)
Hedniska Blod

#44 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 26 февруари 2014 - 13:56

Е предполага се, че ше ме разбереш. Крайно недостатъчно фолк е за мен ;) и да - отдавна не е имало и траш концерти като се замисля. Ся не тръгвайте да ми пробутвате Sepulturi разни - и тук предполагам е ясно какво имам предвид

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 февруари 2014 - 14:02

То, че е ясно какво имаш предвид - ясно е. Ама и Sepultura-та си е чудна трашарийка :)
I don't know how I managed it...

#46 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 26 февруари 2014 - 14:07

Траша ако искат да си го карат на Каварна. :harhar:
Hedniska Blod

#47 Thrash3d

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia,Bulgaria

Posted 28 февруари 2014 - 00:31

Дайте ни траш !
Траш и бира да има !

#48 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 февруари 2014 - 08:52

Като ти гледам подписа и като знам какви слухове за групи циркулират наляво и надясно, май само с бирата ще трябва да се задоволиш :D
I don't know how I managed it...

#49 Josellyn

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 28 февруари 2014 - 10:34

Съвсем случайно открих това http://www.ulijonrot...rts_tours_1.htm , където има следната информация:
28.06.2014 -B U L G A R I A -K A V A R N A - Rock Fest

Edited by Josellyn, 28 февруари 2014 - 10:35 .


#50 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 февруари 2014 - 10:43

http://www.werock.bg...s.php?id=27257
I don't know how I managed it...

#51 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 28 февруари 2014 - 10:45

За другите не знам, ама на мен ми допада доста - Europe, Helloween, Uli Jon Rot & Jorn ... + екстри, на които ще им се отдаде възможността а ме спечелят ;)
и всичко това за 70 лв
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#52 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 28 февруари 2014 - 10:54

Ей го и плаката от сайта на фестивала:
Posted Image
ПИСУК!

#53 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 28 февруари 2014 - 10:57

Аз съм доволен. B)

#54 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 28 февруари 2014 - 10:58

Лайн-ап-а е идеален за североизточна и югоизточна България. Цените на билетите също. Ще има много доволни, особено ако към разнообразната фестивална програма се включи и питона Арнолд Шварценегер с шоу на пилон.

#55 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 28 февруари 2014 - 11:38

View Postalarmapunk, on 28 февруари 2014 - 10:58 , said:

Лайн-ап-а е идеален за североизточна и югоизточна България.

Ето още някой да смята, че има за "регионални" вкусове. :)

Като цяло групите не са лоши, а вторият ден си е направо екстра, поне според мен.
Hedniska Blod

#56 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 февруари 2014 - 11:47

От кога съществува този фестивал? Станаха ли вече 20 години от първите концерти в Каварна? Както и да е, пиша в темата единствено, за да споделя, че за толкова години така и не се намери един артист/група, който да ме накара дори и да помисля за евентуално пътуване до Каварна. Реално погледнато имаше концерт, който със сигурност щях да посетя, но пропуснах поради отсъствие от страната и този концерт беше на Робърт Плант. Имаше и една заигравка с имената на Преподобния Морз и Пендрагън, което така и не се случи и пак ми се размина пътуването. Всичко останало е било и очевидно продължава да бъде напълно безинтересно за мен, което от моя гледна точка е идеално извинение за игнориране на тези събития...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#57 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 28 февруари 2014 - 12:42

И тази година имаше покана към Пендрагон (което за мен щеше да осмисли феста), но те отказаха заради записите на новия албум...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#58 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 28 февруари 2014 - 13:39

Дам, лайнъпа определено ме успокоява - до сега се намираше поне по 1 група за която да съжалявам поне малко, че ще пропусна, ама тоя път вече нема проблеми :)

Edited by Warlord, 28 февруари 2014 - 13:39 .


#59 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 28 февруари 2014 - 14:38

Ако беше в София - отивам.
Най-готините групи са откриващите - Ули Джон Рот и Прити Мейдс. Джорн също ми се гледа, а концерт на Хелоуин отдавна не съм пропускал.
Просто тия 500 км + хотели + три дена "фестивална атмосфера" и още 500 км, леееко се сблъскват със пенсионерският ми начин на живот.
До голяма степен няма "задължителна" група - миналата година Пърпъл, 2011-та целият фест, получава се малко като 2012-та - тогава събраха най-добрите вокали в хард рока, и за това беше интересно, или по-скоро беше любопитно, а като посещаемост беше много зле.
По същият начин - на 6 ти май има Майкъл Шенкър, и то в този страхотен състав - Раребел, Дъги Уайт, обаче петсот вперед петсот назад....
Ще си помисля....

#60 Atiel

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 30 posts
  • Gender:Male

Posted 10 март 2014 - 16:00

Абе като се съчетае с Джулай става супер. Пък и Krokus... <3
Миналата година проспах половината им песни, но тази ще ги хвана как си трее. :D

Edited by Atiel, 10 март 2014 - 16:01 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users