Jump to content

Iced Earth - Framing Armageddon 2007


52 replies to this topic

#1 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 13:54

Posted Image
След като вече го изслушах веднъж мога да кажа, че това е един доста добър албум :yes:
По-слабичък от Glorious Burden като цяло, но все пак много добър. Е да феновете на Мат Барлоу няма да го харесат и предполагам, че много хора окончателно ще отпишат Iced Earth :)
Историята ми се види интересна ама това мога да го кажа след като прочета текстовете де :pardon:
Единственото, което мога да го определя като минус, е че Тим Оуенс нещо много еднообразно го дава :( В Beyond Fear повече се стараеше :)
На албумчето определено му трябват поне 3 прослушвания обаче засега му давам 6/10 ъъъ всъщност точно на това, което аз слушам 5 заради досадния глас на Джон Шафър :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#2 pSy_ZeRo

    Evildoer

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Location:Otsego

Posted 24 юли 2007 - 14:28

На мен лично Барлоу никога не ми е бил -чак- толкова любим вокалист - наистина има много характерен глас, но никога не би се спраил с Бърдъна примерно. Оуенс според мен се справя повече от прилично с вокалите във Framing Armageddon. Бих дал на албума 8/10.
Sullen disturbance of limited minds, cannot understand
The superior, omnipotent organization of chaos and its dynamics
The massive wave of the third millenium revolution

#3 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 24 юли 2007 - 14:35

Гимлиту,
слушаме албума толкова време преди официалната дата на излизане, така че няма какво да недоволстваме :)
Иначе аз се опитах да го чуя, ама Джон Шафер много бързо ме отказа :)
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.

#4 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 14:37

Е то при положение, че пак ще го качат в нета що се морят от тия лейбъли правят такива смотани промота :) :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#5 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 24 юли 2007 - 15:33

Аз ще почакам нещо с по-добро качество и тогава ще го преслушам,дано да си струва .Последният албум нещо не ми влезе,за тоя съм също малко песимист.
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#6 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 юли 2007 - 15:53

View PostДжуджето_GIMLY, on Jul 24 2007, 03:37 PM, said:

Е то при положение, че пак ще го качат в нета що се морят от тия лейбъли правят такива смотани промота :) :)
Заради смотльовци като тебе, дето никога няма да си го купят :)

#7 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 24 юли 2007 - 16:51

Нещо се обърках!
Исках да пиша за Iced Earth а пък съм натиснал New topic!?!
Моля модератора да изтрие темата "става"! -_- -_- :(
Става имах предвид за албума!

#8 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 24 юли 2007 - 20:46

View PostREYAV, on Jul 24 2007, 04:33 PM, said:

Аз ще почакам нещо с по-добро качество и тогава ще го преслушам


И аз така.
Ма и без тва Айсд без Мат са ми крайно гнусни, при все че любима група ми бяха.. ма слушам, братче чинно - да мога плюя после спокойно :D

Edited by Morrigan, 24 юли 2007 - 20:47 .

Slow down. God can hear you

#9 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 24 юли 2007 - 21:00

^ Ужасни са с Рипър-а, дам. Наистина гнусни ;/

Някак даже не ми се слуша и албума...
Всъщност той излязъл ли е вече?
Или сте го 'откраднали' :D

#10 pSy_ZeRo

    Evildoer

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Location:Otsego

Posted 24 юли 2007 - 22:47

Официално порМо с чичко Джон, който на всяка 44-та секунда ни напомня какво сме си изпиратствали, ако случайно сме забравили.
Sullen disturbance of limited minds, cannot understand
The superior, omnipotent organization of chaos and its dynamics
The massive wave of the third millenium revolution

#11 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 22:56

View PostIlith, on Jul 24 2007, 10:00 PM, said:


Или сте го 'откраднали' :D
Е естествено, че сме го откраднали :tomato2:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#12 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 25 юли 2007 - 07:38

Смятах да потърпя и да си поръчам оригинала, като излезе, ама така като ви чета...май ше взема първо да дръпна пормото (както го нарече някой :yes: )
Btw, и аз нещо не мога да приема Оуенс, макар че The Glorious Burden всъщност си е доста як албум и Рипъра пее...абе ше видим...

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#13 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 25 юли 2007 - 09:53

Има добри моменти на първо слушане. Отново чист, качествен звук. Рипъра си пее както си знае, а на места ми прилича на Дикинсъна /много странно/. Но те така или иначе Айсед си звучат като микс между Металица и Мейдън, може би е нормално. :yes:
Доста досадни са ми интепрлюдиите между песните. Малко стана като последния шит на Маньовар, но естествено Айсед са къде къде по-добре.
Следващото мнение след 7 прослушвания. :D

#14 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 25 юли 2007 - 10:48

View PostNEVERMORE, on Jul 25 2007, 10:53 AM, said:

Следващото мнение след 7 прослушвания. ;)

Същото мисля да направя и аз. Но първо трябва да се съглася с Гимли, че албумът е с доста прилично качество. Ще трябва, разбира се, още време, за да схвана някои неща в него и да посвикна с това вресливо гласище ( :) ), но за сега определено съм доволна от това, което чувам.
Странно защо, още след първата песен си помислих: "Леле, това ако го беше изпял Ханзи...?!" :)
За Барлоу не искам да говоря, че... :no:
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#15 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 11:04

View Postfeather, on Jul 25 2007, 11:48 AM, said:

Странно защо, още след първата песен си помислих: "Леле, това ако го беше изпял Ханзи...?!" :)

Абе сега като го чух пак забелязвам, че го има тоя момент :)
Май ако беше излязло като Demons & Wizards повече щяха да му се зарадват хората :no:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#16 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 25 юли 2007 - 12:40

View PostДжуджето_GIMLY, on Jul 25 2007, 12:04 PM, said:

Май ако беше излязло като Demons & Wizards повече щяха да му се зарадват хората :no:
Има нещо такова,само че чичко Джон и Ханзи изобщо не си дават зор да извадят нещо ново на бял свят.Струва ми се,че тоя им проект може и да изчезне от хоризонта.
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#17 iilnd

    поручик Гешанов

  • Енориаши
  • PipPip
  • 111 posts

Posted 25 юли 2007 - 12:47

View PostREYAV, on Jul 25 2007, 12:40 PM, said:

Има нещо такова,само че чичко Джон и Ханзи изобщо не си дават зор да извадят нещо ново на бял свят.Струва ми се,че тоя им проект може и да изчезне от хоризонта.

какво очакваш да излезе? нещо ново на бял свят със сигурност ще има, повярвай ми. просто след втория албум на Димонз и Визърдс Ханзи си седна на задника за Твист ин дъ Мит, а Жон направи същото заради новото Ицед Ърт. Сега ще се влачат по концерти, така че някъде чак към 2009 ще има трети албум на Демунз и Узарц, но е ясно, че ще има. Най-малкото щото пак ще им коства само един месец работа, а ще донесе облаги.
Търпение му е майката. :no:
"но май църквата трябва да не търси врагове само в официално регистрираните сатанински секти"

#18 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 25 юли 2007 - 14:33

View PostNEVERMORE, on Jul 25 2007, 10:53 AM, said:

Има добри моменти на първо слушане. Отново чист, качествен звук. Рипъра си пее както си знае, а на места ми прилича на Дикинсъна /много странно/.
Доста досадни са ми интепрлюдиите между песните. Малко стана като последния шит на Маньовар, но естествено Айсед са къде къде по-добре.
Следващото мнение след 7 прослушвания. B)

Не успях да го чуя целия, но на първите 2-3 песни съм МНООООГО по-доволен от Бърдена, особено в Something wicked pt.1. Дикинското звучене не помня дали го отбелязах в темата за сингъла...много ясно се усеща в ten thousand strong.
Следващо мнение - поне след 2-3 цялостни прослушвания :no:
засега - доволен, отдавна се отказах да сравнявам групата с Мати-периода...няма как просто. Все пак - Рипъра пее, не са много хеви вокалите, които мога да понасям.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#19 Dagon

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts

Posted 25 юли 2007 - 14:41

След 5 - 6 прослушвания мога да кажа, че албума ми харесва много. В никакъв случай не ми се струва по-слаб от "The Glorious Burden", но засега не мога да кажа, че е по-добър. Поне според мен, Рипър прави страхотни вокали и Барлоу не ми липсва ни най-малко. Каквото било с него - било. Приемам без предубеждения новата ера с Рипър.

#20 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 25 юли 2007 - 15:31

Чета мненията на по-горе писалите и за пореден път ме налягат противоречиви мисли.Да-народа е казал,че за всекаи влак си има пътници и всеки има право на мнение, но чак пък толкова негативни оценки-ееееее, май не бива!
1.Промото си е промо-който не харесва и се дразни -да не слуша, а не да плюе. Стига ,че е излязло доста рано и всеки може да си прецени за себе си качествата на албума.
2.Iced Earth не се състои от един човек, та да изливате тонове помия върху него.Рипърчето си е отличен вокал, който се вписа много добре в групата(според мен, без да ангажирам никой друг с това мнение)
3. Крайно време е да си спомните какво направи Примадоната Мат "Ушев'' Барлоу ака мр. Коса до Гъза.Заряза групата точно когато бе на върха...за мен дори малко бяха попрехвърлили пика(пак мое мнение) и се отдаде на сълзливо оплакване на съдбата, стоварила се върху "изтерзания"американски народ.После в стил "defender of the faith" пое по пътя на Ушевизма и заеба метъла уж за постоянно:rolleyes:
4.Мат ще провали предстоящия албум на Pyramaze(това е моя лична прогноза)Момчетата са си доста здрави и без него!
5.Последно , но не на последно място-Framing Armageddon е убийствено як албум, който абсолютно задоволи цялостните ми очаквания а именно -достойно продължение на Something Wicked... линията.
Метъл , метъл и пак метъл.Чичо Джон и Рипърчето си знаят работата.
www.etarfans.org





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users