Jump to content

Коя книга прочетохте последно?да видим кой какво чете (и защо?)


630 replies to this topic

#21 jija_

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 24 юли 2007 - 20:17

"Ерагон", но в момента нямам време за втората част "Първородният" -_-
Интересна, при положение, че такива книги много много не ми харесват -_-

#22 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 24 юли 2007 - 20:27

View Postjija_, on Jul 24 2007, 09:17 PM, said:

"Ерагон", но в момента нямам време за втората част "Първородният" -_-
Интересна, при положение, че такива книги много много не ми харесват -_-

мхм
особено пък като се има предвид, че авторчето е било едва 16 годишно, като е написало първата част.(то на толко некъде беше и самия Ерагон май)
Евалата, братче.
Slow down. God can hear you

#23 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 21:34

View PostFester Addams, on Jul 24 2007, 08:08 PM, said:

Последно четох "Тъй рече Заратустра" на Ницше.Като цяло ми харесват неговите разсъждения,но в някои моменти просто адски си личи,че пичът дълго време е бил на сухо :(

"Дълго време е бил на сухо" е твърде меко казано, при положение, че Ницше е имал един сексуален контакт с жена и при него се е разболял от сифилис. Както казва Светосав Витков - "Жените са за педерасти!" :D
Иначе "Тъй рече Заратустра" е невероятна. :tomato2:

P.S. Прави ми впечатление, че преобладаващата част от мъжете във форума четат SF и Fantasy. Дали това е случайно?
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#24 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 24 юли 2007 - 21:48

ОТ два месеца (с прекъсвания) чета автобиографията на Леми:

Posted Image

Нощем преди заспиване го чета - един голям фен руснак ми я прати на файл.
По-смешно нещо в скоро време просто не съм чел. Леми е такъв изрод, че и да не си никакъв фен на Моторхед, ще се скъсаш от смяф.
nemo me impune lacessit

#25 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 24 юли 2007 - 21:49

View PostХарпалике, on Jul 24 2007, 03:07 PM, said:

Сигурна съм, че ще й дадеш шанс - заслужава си :D . Това е последната книга, която прочетох. Абе малко взе да ме ядосва Харуки, защото е някакак еднотипен (особено като герои), но пък увлекателно пише и има за какво да се замислиш, докато го четеш.

Да, еднотипен е, но това просто му е специфична черта.
Иначе е от онзи тип автори, които хем ти предават част от посланието на книгата директно - с конретни разсъждения и мисли, хем те провокират да дълбаеш.
... на теб коя от книгите му ти допада най-много?
Slow down. God can hear you

#26 Sehnsucht

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 24 юли 2007 - 22:53

Последната книга, която прочетох беше "За писането" на Стивън Кинг. Сега сам на "Мъртвата зона" :D

#27 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 25 юли 2007 - 07:50

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 24 2007, 10:34 PM, said:

Иначе "Тъй рече Заратустра" е невероятна. :yes:

...но си мисля, че това е последната книга, която човек трябва да прочете на Ницше... или пък единствената
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.

#28 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 25 юли 2007 - 08:36

View PostIlith, on Jul 24 2007, 05:36 PM, said:

'Третото око'
Т. Лобсанг Рампа


Да се откъсна малко от фентъзито...
И останах приятно изненадана.
Не ми се обяснява за какво става въпрос, но е наистина страхотна...
:yes:
Абс съгласна. Особено оная част, дето Лобсанг обяснява как точно са му отворили третото око. Човек очаква нещо не чак толкова буквално. :D

Аз чета "Донесете ми главата на принца" на Шекли и Зелазни.
Стилът е странен - в смисъл, че не прилича на стила на нито един от двамата поотделно. Не съм сигурна още дали ми харесва, но пък съм едва в началото. Раздвоена съм.
Omnia mea mecum porto

#29 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 25 юли 2007 - 08:46

Quote

... на теб коя от книгите му ти допада най-много?

Първият сблъсък, т.е. Норвежка гора. Хареса ми не само заради първооткривателския ентусиазъм на намиране на нещо ново и ценно. Героите и техните съдби са разказани леко и същевременно увлекателно и "прилепчиво" - провокира те да дълбаеш, ако използвам твоите думи. Харесва ми и това, че не е намесено четвърто измерение :D :yes:
Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#30 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 25 юли 2007 - 09:27

View PostФайона, on Jul 25 2007, 09:36 AM, said:

Аз чета "Донесете ми главата на принца" на Шекли и Зелазни.
Стилът е странен - в смисъл, че не прилича на стила на нито един от двамата поотделно. Не съм сигурна още дали ми харесва, но пък съм едва в началото. Раздвоена съм.

Три книги са("Донесете ми главата на принца", "Ако с Фауст не успееш", "Просто един шеметен фарс"-последната така и не я открих) и аз съм абсолютно очарован от тях, въпреки че ги четох преди 7-8 години още като студент. Просто двамата са вложили толкова хумор...толкова леко и бързо се четат...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#31 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 10:38

View PostBlacky, on Jul 25 2007, 10:27 AM, said:

Три книги са("Донесете ми главата на принца", "Ако с Фауст не успееш", "Просто един шеметен фарс"-последната така и не я открих) и аз съм абсолютно очарован от тях, въпреки че ги четох преди 7-8 години още като студент. Просто двамата са вложили толкова хумор...толкова леко и бързо се четат...

Ако не се лъжа, "Просто шеметен фарс" я имаше на последния Панаир на книгата на щанда на "Дамян Яков" за жълти стотинки. Струва си да хвърлиш един поглед на следващия Панаир дали няма отново да изскочи.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#32 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 11:27

"Зовът на Ктхулу" на Лъвкрафт
Ми не е лошо сборничето ама от един момент нататък става малко екв :no:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#33 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 25 юли 2007 - 11:58

*проверява си в тефтерчето* :)

А, да, последната е била "Майките" на Теодора Димова. Съвременен български роман, който ме хвърли в размисли - не само относно съдържанието, но и за състоянието на българската проза в момента. Доста доволна останах, между другото. Пък и ми помогна да изкарам приятна оценка по "литературна комуникация". ;)
В момента съм захванала две едновременно (както се случва често напоследък :) ). "Истината" на Пратчет и безумно преведената от "Otherland", "Адърланд" (1 книга) на Тад Уилямс. :no: За сега доста доволна. :)
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#34 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 25 юли 2007 - 12:24

View PostInferno, on Jul 25 2007, 08:50 AM, said:

...но си мисля, че това е последната книга, която човек трябва да прочете на Ницше... или пък единствената

По-скоро единствената,защото до голяма степен тази книга обобщава всичко,което е написал преди това.Нещо като Черния албум на Металика :no:
Шоу да става!

#35 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 25 юли 2007 - 17:56

Последно: "Жюстин или неволите на добродетелта" на Маркиз дьо Сад
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski

#36 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 25 юли 2007 - 18:47

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 24 2007, 10:34 PM, said:

"Дълго време е бил на сухо" е твърде меко казано, при положение, че Ницше е имал един сексуален контакт с жена и при него се е разболял от сифилис. Както казва Светосав Витков - "Жените са за педерасти!" :harhar:
Иначе "Тъй рече Заратустра" е невероятна. :blink:



..Ницше е бил един добър,но прекалено тъжен човек,чиято самота и огорчение от мръсотиите на околният свят,провокират създаването на горепосочената книга....Част от теориите,които изобилстват в нея,оказват едно силно въздействие върху човешката психика,но за жалост не винаги са тълкувани правилно,често ужасно изопачавани :D Поради грешното анализиране на идеите ..при споменаването на името му сякаш по-често лъхва на нещо негативно....

Иначе аз препрочитам "Майстора и Маргарита" на Булгаков..."Да,човекът е смъртен,но това не е толкова страшно.Лошото е,че той понякога е внезапно смъртен,това е номерът!"....
...But grey is still black...

#37 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 18:52

Защото Анушка вече е купила олиото и не само го е купила, ами го е и разляла :harhar:

"Майстора и Маргарита" ми е твърдо в Топ 3 на най-любимите книги.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#38 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 25 юли 2007 - 19:02

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 25 2007, 07:52 PM, said:


"Майстора и Маргарита" ми е твърдо в Топ 3 на най-любимите книги.


Сметнах,че само фентъзитата са приоритет на мъжете тук :harhar: .......приятно изненадана...
...But grey is still black...

#39 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 25 юли 2007 - 19:53

View Postfeather, on Jul 25 2007, 12:58 PM, said:

А, да, последната е била "Майките" на Теодора Димова. Съвременен български роман, който ме хвърли в размисли - не само относно съдържанието, но и за състоянието на българската проза в момента. Доста доволна останах, между другото. Пък и ми помогна да изкарам приятна оценка по "литературна комуникация". :harhar:

Аз лично харесвам нещата на Теодора Димова, които съм чела
..... тежък е "Майките", но ми допадна!
"Емине" повече , де.... и лиричен, и патетичен по някакъв начин - странен ми беше първоначално, щото е написан сякаш в архаичен стил и въпреки това върви леко...
Роман за екстремизма в чувствителността и за това колко чупливи или стоитивни можем да бъдем.
Хубава книга.
А и много напевно и запомнящо се е името на героинята - Яна Илинда. Инак ми навява мисли за Алиса от “Passion или смъртта на Алиса” на Емилия Дворянова.
Сега се присетих.
Ще взема да ги прегледам пак.

Quote

ме хвърли в размисли - не само относно съдържанието, но и за състоянието на българската проза в момента.

Какво е състоянието на българската проза в момента?
Интересно ми стана.

Edited by Morrigan, 25 юли 2007 - 19:57 .

Slow down. God can hear you

#40 Culfalathiel

    джуджанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 88 posts

Posted 25 юли 2007 - 20:06

View PostNosferatu, on Jul 23 2007, 08:02 PM, said:

Коя книга прочетохте последно?
При мен Малазан 5-та книга...Среднощни Приливи - най-скучната книга от иначе доста добрата фентъзи поредица..

Дай малко повече инфо за четвърта и пета част? Аз оправих трета и събирам сили и средства за следващата... То един работещ човек само за Стивън Ериксън може да отдели време... :harhar:
Все пак: в момента съм на "Една одисея в космоса..." на Артър Кларк и съм много приятно изненадана! Очаквах да не ми хареса


BAUGHURST (n.)
That kind of large fierce ugly woman who owns a small fierce ugly dog.

Powered by The Meaning of Liff by D. Adams





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users