Jump to content

14 януари 2009-та - Национален протест


121 replies to this topic

#1 protest

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 07 January 2009 - 01:57 AM

Години наред ние, СТУДЕНТИ и ГРАЖДАНИ живеем на дъното, живеем в страната на МАФИЯТА, БЕЗЗАКОНИЕТО и АМНЕЗИЯТА.

НО СТИГА ВЕЧЕ! Ние няма да сме РОБИ на управниците ни, нито те ще са нашите господари - те са НАШИ СЛУЖИТЕЛИ, които НИЕ ИЗБИРАМЕ, НИЕ КОНТРОЛИРАМЕ И НИЕ ЩЕ СМЕНЯМЕ! НАШЕТО ПРАВО НА КОНТРОЛ ще упражним НА УЛИЦАТА - СЛЕД КАТО ЛИПСВА ПОЛИТИЧЕСКИ МОРАЛ за достойно поведение и поемане на отговорности!

Започваме серия протести на 14.01.2009-та?:

Излезте с нас на 14.01.2008г от 10.00 часа. Събираме се традиционно пред зала "Христо Ботев" в откраднатия от нас, младите Студентски град и завършва с митинг пред Народното събрание (11:00 часа), където "СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА". Там се СЪЕДИНЯВАМЕ с всички недоволни граждани от изстрадалата ни от КОРУПЦИОННОТО РОБСТВО Родина.

Edited by protest, 07 January 2009 - 01:58 AM.


#2 protest

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 07 January 2009 - 02:04 AM

организаторите на националните протести ОЧАКВА ПРЕДЛОЖЕНИЯ и ИНИЦИАТИВИ от граждани и организации.
Очакваме ги на sroksos@gmail.com.

#3 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 07 January 2009 - 02:10 AM

Като за начало отвори темата в раздел Общ Форум и остави тази да я изтрият модераторите :metal:
\m/

#4 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2009 - 14:16 PM

View Postprotest, on Jan 7 2009, 01:57, said:

Години наред ние, СТУДЕНТИ и ГРАЖДАНИ живеем на дъното, живеем в страната на МАФИЯТА, БЕЗЗАКОНИЕТО и АМНЕЗИЯТА.

НО СТИГА ВЕЧЕ! Ние няма да сме РОБИ на управниците ни, нито те ще са нашите господари - те са НАШИ СЛУЖИТЕЛИ, които НИЕ ИЗБИРАМЕ, НИЕ КОНТРОЛИРАМЕ И НИЕ ЩЕ СМЕНЯМЕ! НАШЕТО ПРАВО НА КОНТРОЛ ще упражним НА УЛИЦАТА - СЛЕД КАТО ЛИПСВА ПОЛИТИЧЕСКИ МОРАЛ за достойно поведение и поемане на отговорности!

Започваме серия протести на 14.01.2009-та?:

Излезте с нас на 14.01.2008г от 10.00 часа. Събираме се традиционно пред зала "Христо Ботев" в откраднатия от нас, младите Студентски град и завършва с митинг пред Народното събрание (11:00 часа), където "СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА". Там се СЪЕДИНЯВАМЕ с всички недоволни граждани от изстрадалата ни от КОРУПЦИОННОТО РОБСТВО Родина.

Да си призная, не съм овца, че да се водя по всеки овен, който си пише "протест" на челото. Без конкретни искания не бих подкрепил подобно нещо. А такива не са ми известни. Това, което си написал тук, са бълнуванията, които си приказват недоволните от живота дядовци в трамвая. Без конкретни искания това не е протест, а безумие. Няма да го подкрепя.

Edited by Тигър, 07 January 2009 - 14:18 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#5 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2009 - 16:03 PM

Напълно съм съгласна, че за да е адекватен даден протест, той трябва да представи конкретни искания. А студентският протест беше абсолютно ялов със смешни искания, много ми е интересно кой точно е откраднал града, като студентите си пълнят заведенията??? За мен ефективен протест е не разходки пред Парламента, а в дадения случай като не сте съгласни, спрете да влизате в тези заведения и те ще фалират, не може през деня пред Парламента, вечер в дискотеката. Колкото до настоящия протест, всички сме съгласни, че правителството е малоумно и че държавата е в криза, но когато бъдат представени в писмен вид реални искания и реална алтернатива на настоящото управление или поне искане за предсрочни парламентарни избори, тогава се прави нещо. Празните крясъци не стряскат никого, ако държавата бъде тотално блокирана от всички, тогава би могло да се постигне нещо, мисля, че хората се умориха вече 20 години да блеят по площади и всичко да си остава същото. Според мен в настоящия момент няма качествена политическа алтернатива на комунистите и държавата ни е обречена на постоянна криза, независимо от правителството. Друг въпрос е, че от червените няма по-некадърни...

Edited by Rebel, 07 January 2009 - 16:05 PM.

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#6 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 07 January 2009 - 16:33 PM

Като цяло не харесвам тези горе играещи ролята на управляващи. Като виждам че и всички други не ги харесват. Този протест ще е просто фарс подобен на този от 1997. Тогава Костов игра защитника на народа а сега повечето гласували тогава за него го мразят. Сега ролята я играе Бойко. Предполагам налива масло заради това че популярността на партията му пада и по времето на изборите няма да е толкова голяма. И единствените които ще гласуват за него ще са тези казващи "Ще гласувам за него 'щото е пич". Подкрепям протеста, но не виждам алтернатива за управление. :)
\m/

#7 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 13 January 2009 - 13:07 PM

за мен смисълът на този протест е не да се правят предсрочни избори и да се сменя този с онзи управляващ мизерник. не да се искат конкретни неща, които така или иначе няма да бъдат изпълнени за пореден път.

смисълът е просто да се каже на тази гняс там горе "F*ck OFF!".
и това да го чуе Света.
...и покапаха жълти капки...

#8 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 13 January 2009 - 18:50 PM

Има нещо такова... Пределно ни е ясно май на всички, че с един гол протест няма да подредим пъзела, обаче можем поне да разпилеем частите на земята. Правото на изразяване на гражданско мнение ни е осигурено от мнимата демокрация, не е лошо да си го упражнм доколкото ни е по силите в момента. :unsure:

#9 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 13 January 2009 - 19:07 PM

Днес прочетох, че депутатите приели закон за митингите, който забранявал протестите пред сградите на Народното събрание, Министерския съвет и Президентството. :unsure:

#10 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2009 - 12:09 PM

Изказалите опасения относно протеста бяхме прави, в момента всичко става а ла мач Левски - ЦСКА, някакви хулигани трошат и мятат парчета лед, общо взето дори организиралите го май нямат глас в случая, а отново шепа лумпени правят хората за смях като реално протестите срещу правителството извикват единствено асоциацията за група ненормалници, което по никакъв начин не може да направи никакво впечатление на тези, срещу които се протестира, а напротив, по този начин никога никой адекватен човек няма да излезе да изкаже своя протест, за да не бъде идентифициран като част от точно тази тълпа.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#11 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 January 2009 - 13:58 PM

От сутринта следя този така наречен "Национален протест". Така и не разбрах за какво са се събрали тези млади хора пред Парламента? Нито разбрах какво искат да ми кажат, нито разбрах какво се опитват да постигнат. :D

Разбрах обаче, че футболните фенове били най-активни. Браво! :unsure: Аз съм футболен фен. Питам се защо сега не съм пред Парламента. Да викам, да скачам, да замерям полицаите със снежни топки. Пък ако успея да счупя някоя и друга полицейска кола или пък витрина, ехеее... Да псувам народните избраници, дето навремето сам съм ги избрах. Абе важно е дето има една дума, ахо-ихо да става. Другото ще се нареди някак си. И газ ще има, и поледицата ще изчезне, и улиците ще са чисти. И хората щастливи... ;)

Само дето аз няма да съм там. В центъра на народния протест. Жалко. :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#12 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 14 January 2009 - 14:52 PM

Ох, положението е критично, хора!!! Дано да не се стигне до по-големи безредици, че само това ни липсва сега! Баси, шепа народ сме, дай да се избием помежду си. Кой разрешава протести, като е ясно, че на протеста идеята му е агресия! Аз за мирен протест не съм чувал. Не че ми харесва простотията в БГ, ама някакви си футболни запалянковци, скинари и т.н. да протестират от името на народа си е зле. Добре, че не за самесили и метъл феновете ... засега :unsure:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#13 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 January 2009 - 15:21 PM

Най-страшно е тогава когато имаш хиляди лични причини, за да излезеш на улицата и да протестираш, но не виждаш нито една обществена фигура, в името на която да си заслужава да го сториш.... :unsure:

Моето усещане днес е именно такова, или както е казал поетът:

My ideals, my sanity, they seem to be deserting me,
But to stand up and fight I know we have six million reasons.

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#14 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 14 January 2009 - 16:10 PM

View Postmarillion, on Jan 14 2009, 13:58, said:

От сутринта следя този така наречен "Национален протест". Така и не разбрах за какво са се събрали тези млади хора пред Парламента? Нито разбрах какво искат да ми кажат, нито разбрах какво се опитват да постигнат. :unsure:

Разбрах обаче, че футболните фенове били най-активни.

откъде така вкусничко си следиш цяла сутрин протеста?...от някой далечен скришен прозорец над жълтите павета или от каквото си прочел оттук-оттам из медиите?

жалко е че имаш наглостта да критикуваш нещо, което дори не си видял със собствените си очи ,защото всяка медия, всеки коментар, който си прочел, е въпрос на нечия лична гледна точка, въпрос дори на сензация в повечето случаи...

аз бях там и знаеш ли какво видях? видях абсолютно мирни хора с лозунги "Искаме си природата" "Да сложим край на корупцията" и подобни...които изобщо не бяха агресивни, просто бяха дошли пред мълчаливо стояшия и сякаш безлюден парламент, да покажат, че са недоволни от всичко това, което в момента представлява България. и знаеш ли кой започна пръв безредиците? знаеш ли кой пръв извади палките и каза на хората да се разпръснат, при положение, че мероприятието е било заявено с продължителност до 6 ч?...естествената реакция на това бяха снежните топки, с коиро хората обсипаха полицаите, мислиш ли, че е толкова животоопасно това? ти никога ли не си се замерял със снежни топки?

видях един младеж как от страх че ще го пребият погналите го жандармеристи с вид на Дарт Вейдър, обърна на земята саксия с пътен знак, като инстиктивна реакция за правене на барикада пред насилника.

самите полицаи всъщност бяха повече от протестиращите и се бяха въоръжили и облекли така, все едно очакват насреща си армията на Чингиз хан, а не мирни протестиращи студенти.

вярно, имало е и вандалски прояви. твоите очи явно само там са гледали, ако изобщо нещо си видял!
...и покапаха жълти капки...

#15 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 January 2009 - 16:29 PM

View PostЯсмина, on Jan 14 2009, 17:10, said:

самите полицаи всъщност бяха повече от протестиращите и се бяха въоръжили и облекли така, все едно очакват насреща си армията на Чингиз хан, а не мирни протестиращи студенти.

вярно, имало е и вандалски прояви. твоите очи явно само там са гледали, ако изобщо нещо си видял!

Вандалските прояви със сигурност са били подготвени предварително. За да пуснат жандамерията, която предварително са мобилизирали на макс срещу хората. Формален повод да имат, един вид.
И да обяват резонния протест на хората за лумпенска проява на хулигани, които изливат агресия и не знаят какво искат.
Мамка им. :unsure:
Просто нямам думи да изразя гнева, който питая.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#16 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 14 January 2009 - 16:35 PM

Attached File  p1.jpg   180.73K   62 downloads

не успях да ги заснема, когато тръгнаха към мен с палките, защото си плюх на петите.

аз също съм на мнение, че вандализмите са нарочна провокация, при все че не бях свидетел на нито един такъв на площада.
...и покапаха жълти капки...

#17 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 14 January 2009 - 16:47 PM

Ясмина, явно и този протест е като някой голям концерт - всеки вижда това, което иска. Ето, например ти си видяла мирни хора, скандиращи "Искаме си природата", "Да сложим край на корупцията" и т.н. Аз, вярно, наживо по Интернет, видях идиоти, скандиращи "Българи! Юнаци!", крещящи националния ни химн като пиянска песен, викове "Оставка!" и подсвирквания като на футболен мач. Видях и заканите да се лее кръв довечера, видях поведението на подивяло стадо говеда, с което не искам да имам нищо общо. Съжалявам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#18 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 January 2009 - 16:48 PM

View PostЯсмина, on Jan 14 2009, 17:35, said:

Attachment attachment

не успях да ги заснема, когато тръгнаха към мен с палките, защото си плюх на петите.


Достатъчно добре си ги заснела. Изглеждат страховито. Точно като войска на Дарт Вейдър.
Нда...каква армия срещу студенти, майки (от бг.мама), селскостопански работници, пенсионери или просто хора, които не желаят повече да живеят по този начин, при това управление, в тази кал...
Наистина нямам думи.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#19 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 January 2009 - 16:53 PM

View PostЯсмина, on Jan 14 2009, 16:10, said:


вярно, имало е и вандалски прояви. твоите очи явно само там са гледали, ако изобщо нещо си видял!

Красноречив е патосът в думите ти, поради което няма да те питам за какво протестира днес. По-скоро ще те попитам за какво трябваше да протестирам аз днес? Дай ми една от милионите основателни причини, за да изразя недоволството си от социално-политическия живот в страната. Давайки ми тази причина също така те моля да ми подскажеш какво ще се случи ако реша да изляза и аз на улицата с теб и заедно постигнем така бленуваната победа. Всъщност, победа ли казах? Победа над кого, победа за какво? И ако ние с теб се радваме някога на тази победа с блеснали от адреналина очи се питам на кого да я подарим? Имаме ли политическа класа достойна за подобен подарък? Имаме ли гражданско общество готово за подобен подвиг?

А моите очи днес следяха новините от мястото на събитието поднесени ми на тепсия от различните новинарски агенции в интернет. Мога да те зарина с линкове по темата описващи различни по вид вандалски прояви, но ти ще кажеш, че става дума за провокации или пък за журналистически слугинаж...

За да завършим с патоса, искам да те попитам ти доволна ли си от днешното участие в този "Национален протест"? Постигна ли целите си, каквито и да са те? Намери ли отговорите, каквито и да са те? Направи ли нещо значимо през този ден, каквото и да е то?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#20 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 January 2009 - 16:56 PM

Направила е нещо значимо, да.
И браво на нея. И аз трябваше да отида.
Никога не сме имали по-гадно, крадливо, нагло и некадърно управление.
Това не е ли достатъчно?
П.П. И по-лошо: никога не сме имали упраници, които така да унижават достойнството на народа си.

Edited by Hard rock fan, 14 January 2009 - 17:02 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users