Jump to content

Гонят ученици заради дълга коса !!! ( 7мо СОУ )невероятно, но факт!


76 replies to this topic

#41 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 25 November 2008 - 22:04 PM

View PostSatyr, on Nov 25 2008, 20:10, said:

Както бе отбелязано - има си други начини, а и няма как ограничението за косите и т. н. да реши останалите проблеми с разюздаността. Голяма част от тях са причинени от фактори и извън училището.

На Запад е съвсем друга бира. Елитните и подобни училища, където има униформи и строг ред, са също така и скъпо платени. Там като ти турят униформата, се гордееш и се показваш с нея - вижте ме къде уча, наш'те имат кинти и т. н.
Така че подобни съпоставки не са релевантни.


Журналистите казват, че е елитно и тем подобни глупоисти и как можело да се случват такива неща там, от таква гледна точка го казвам.

Визирам не само ограничението за косата! Има вечерен час, контрол от учителите, по-голяма отговорност от родителите (на повечето въобще не им пука или са заблудени). В крайна сметка много от учениците се държат толкова арогантно, че косата им е най-малкия проблем. Въпроса е да има правила и те да се спазват, а не да правим анархия и да си мислим, че сме велики. Особено нещо като не ни изнася, да плюем и да викаме комунистите това комунистите онова. Ограничения трябва да има, законите съществуват навсякъде, просто има други механизми за контрол.
Аз все още не съм убеден, че точно дългата коса е проблема, но кой знае. Пък, като е толкова за косата да върви в друго даскало момчето, свободна държава сме! И 2 дена да му остават все тая като е курназ, да се премести.
Rock n' Roll

#42 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 25 November 2008 - 22:31 PM

View PostCode187, on Nov 25 2008, 22:04, said:

Журналистите казват, че е елитно и тем подобни глупоисти и как можело да се случват такива неща там, от таква гледна точка го казвам.

Визирам не само ограничението за косата! Има вечерен час, контрол от учителите, по-голяма отговорност от родителите (на повечето въобще не им пука или са заблудени). В крайна сметка много от учениците се държат толкова арогантно, че косата им е най-малкия проблем. Въпроса е да има правила и те да се спазват, а не да правим анархия и да си мислим, че сме велики. Особено нещо като не ни изнася, да плюем и да викаме комунистите това комунистите онова. Ограничения трябва да има, законите съществуват навсякъде, просто има други механизми за контрол.
Аз все още не съм убеден, че точно дългата коса е проблема, но кой знае. Пък, като е толкова за косата да върви в друго даскало момчето, свободна държава сме! И 2 дена да му остават все тая като е курназ, да се премести.

Единственото за което съм безпрецедентно съгласен с теб, е че не точно дългата коса е проблема. :bomb:

А защо, ей Боже, половината грамотно население си мисли, че първите седем (в някои случаи седемнадесет) години на човек може да се компенсират с "ограничения" и "механизми за контрол" и до ден днешен не ми е ясно. :angry2:

Законите са си закони, порядките - порядките, но не мисля, че някой гамен ще се вчовечи ако го карат да си ляга с костюм и вратовръзка, или го постригват като пудел всяка сутрин.
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#43 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 26 November 2008 - 00:12 AM

View PostJorko_Beliata, on Nov 25 2008, 22:31, said:

Единственото за което съм безпрецедентно съгласен с теб, е че не точно дългата коса е проблема. :bomb:

А защо, ей Боже, половината грамотно население си мисли, че първите седем (в някои случаи седемнадесет) години на човек може да се компенсират с "ограничения" и "механизми за контрол" и до ден днешен не ми е ясно. :angry2:

Законите са си закони, порядките - порядките, но не мисля, че някой гамен ще се вчовечи ако го карат да си ляга с костюм и вратовръзка, или го постригват като пудел всяка сутрин.


Не е въпроса дали може да се компенсират, а да се контролират последствията!

Никой не говори за това какво правиш през свободното си време. Въпроса е, че в някой институций си има порядки и те донякъде трябва да се спазват без значение кой си.
Rock n' Roll

#44 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 26 November 2008 - 09:25 AM

View PostCode187, on Nov 25 2008, 19:15, said:

Майките бият децата си за белите които вършат, не съм видял някой да се противи, че на детето му се нарушават правата, защото това е част от възпитанието. Не говоря за крайностите, които съществуват в много семейства.



Абе като гледам как волно боравиш с възпитателните методи и понятия, се надявам като да имаш време да си промениш възгледите за възпитанието към момента, в който да станеш родител....щото ако не е крайност майките да бият децата за белите, които вършат :D не ми се иска да зная кое е крайност ;)
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#45 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 26 November 2008 - 09:27 AM

View PostJorko_Beliata, on Nov 25 2008, 22:31, said:

А защо, ей Боже, половината грамотно население си мисли, че първите седем (в някои случаи седемнадесет) години на човек може да се компенсират с "ограничения" и "механизми за контрол" и до ден днешен не ми е ясно. ;)



Респект Жорко за това ти изказване!
Точно тъй стоят нещата. :D
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#46 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 26 November 2008 - 14:30 PM

View PostHard rock fan, on Nov 26 2008, 09:25, said:

Абе като гледам как волно боравиш с възпитателните методи и понятия, се надявам като да имаш време да си промениш възгледите за възпитанието към момента, в който да станеш родител....щото ако не е крайност майките да бият децата за белите, които вършат ;) не ми се иска да зная кое е крайност :metal:

А на теб Респект за това изказване! :D :lol: :lol:

Сериозно, голямата причина много хора да са такива, каквито са е, че родителите им и куче не знаят как да отгледат, камо ли дете... :D
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#47 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 26 November 2008 - 18:20 PM

View PostHard rock fan, on Nov 26 2008, 09:25, said:

Абе като гледам как волно боравиш с възпитателните методи и понятия, се надявам като да имаш време да си промениш възгледите за възпитанието към момента, в който да станеш родител....щото ако не е крайност майките да бият децата за белите, които вършат :D не ми се иска да зная кое е крайност :metal:


Темата е за някакво хлапе дето не го пуснали в час, защото имал дълга коса, а не това как аз ще отглеждам децата си.

На кого му липсват първите седем години не искам да коментирам, защото рецепта за да създадеш свестен човек няма! Ако вие сте я намерили може да я споделите. Може пък всички деца да станат мили и приятни и целия свят да е залян от ведри и хубави хора (скука).

Тъкмо ще ги създадем по калъп, да слушат хубава музика, да не гонят, като пораснат учениците с дълги коси и да са като роботи. Да мразят комунизма и учителките, и хората в трямвая, но иначе да са мили и драги, и да не им липсват първите седем години, а само 2 примерно.
Rock n' Roll

#48 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 26 November 2008 - 20:37 PM

Сега ще споделя нещата така, както аз мисля, че са. Възможно е да има противоречия, недомислици и разни подобни. Ще се изчистват в последствие. Така...

Първо ще споделя нещо за себе си. Докато бях ученик, всеки, който ме е погледнал накриво заради косата ми, е съжалявал след това. Дали ще е съученик, учител или директор няма значение. Не че съм бил скандалджия или нещо подобно, но и не съм оставал длъжен никому. Веднъж направих изключително груба забележка на заместник-директорката, защото заяви пред класа, че трябвало да си връзвам косата с розова панделка и да си правя коламаска. Това сериозно, между другото. Тая жена и други проблеми ми правеше, ама не бяха достатъчно сериозни, че да се впечатлявам от тях. А ако се беше въвело някакво истинско ограничение за дължината на косата... Е, тогава щеше да стане страшно. По принцип рядко оставям на други контрола на външния си вид. Не защото съм суетен или нещо подобно, а защото това си е моя работа. Като се изключи дългата коса, до "изцепки" никога не стигам. Нито съм се разкарвал целия във вериги и шипове, нито съм носил тениски, изрисувани с кръв и карантия(всъщност нямам нито една метъл-тениска вкъщи, много странно), нито съм се разхождал в най-големите жеги в кожи и кубинки - въобще облеклото, което се приписва на средностатистическия метълист от неуките, ми беше чуждо. Не че аз съм метълист, де, ама за такъв ме взимат хората, какво да се прави. Но на косата си държа още от преди да прослушам "дългокоса" музика по-сериозно.

Що се отнася до репортажа - самият репортаж беше обективно зле, но не вярвам да е нагласен. Защо беше зле? Защото нямаше интервю с нито един родител. Трябваше да повикат поне родителите на Боян и да поговорят малко с тях. Нямаше интервюта с учители - а трябваше да проведат такова поне с дългокосия. Или поне да бяхме разбрали името му. Мисля, че трябваше и да цитират закона, според който заповедта на Ямболиева е дискриминация. Примерно:

Quote

Конституция на Република България
Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.

На това попаднах в друг форум, където се разглеждаше същият случай. Стига по този въпрос. Сега следващият.

Защо мисля, че репортажът не е нагласен? Първо, Боян ми направи добро впечатление. Не го познавам, всъщност не познавам никого от онова училище. Обаче Боян ми се видя кротко, неагресивно момче, говореше спокойно. А и си държеше косата така, че не пречи на околните. Второ, директорката каза, че тази заповед имала за цел да научи учениците, че в живота имало правила. ????? Грандиозна глупост, бих казал, и това е толкова очевидно, че няма смисъл да го обяснявам. Каза и че ако Боян не се подстриже, няма да му позволи да завърши. Не знам как точно и е бръкнал в здравето, но мисля, че ако го наказва за някаква простототия, която е извършил, не би говорила по този начин пред камерите. А и щеше да се усети, ако бяха отрязали сериозна част от приказките й.

А и нещо друго ме притеснява. Защо толкова много хора си мислят, че дългата коса е нещо неприемливо или ненормално за един мъж? И какво точно я прави по-неприлична от голата глава? Или от оформената като тарареж прическа, с която се разхождаше Денислав от "Мюзик Айдъл"? И какво пречи на ученика да спази нормите на директорката, но да се появи с оцветен във всички цветове на дъгата пънкарски гребен? Какво дефинира неприемливата прическа като такава?

Сега обаче леко ще сменя позицията. Всъщност това, което ще напиша, вероятно може да се изтълкува като противоположно на изписаното по-горе. А може би не.

Понякога си мисля, че отново трябва да се въведат ученическите униформи. С все ограниченията. Но не поединично, едновременно за всички държавни училища. Като под ограничения разбирам еднакви прически за всички без ограничения, примерно. Защото дългата коса не е по-неприлична от фешън-олигофренските бодли или голата глава. Причините, поради които мисля така, са доста сходни с изложените от georid - индивидуалността трябва да личи от личността на ученика, не от прическата или дрехите му. Различната прическа не те прави различен. Нито пък шантавите дрехи. А и, както казва Джоуи Ди Майо, метълът е в сърцето. И от там никой не може да го махне. Това важи за всяка музика. И за всяка идеология. Дългата коса е символ. А, както често се получава със символите, носенето им понякога не е нищо повече от поза.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#49 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 26 November 2008 - 22:43 PM

"Христос си е бил бунтар в едно казармено общество."

Това го казва не кой да е. Казва го местното превъплъщение на Христос!

Posted Image

Оу, Джийзъс!
Така е то.

#50 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 27 November 2008 - 21:06 PM

Хайде сега, косите на децата били проблем. Не е хубаво, не е и възпитателно, каквото и да казва чичко Георид. Не се сещам за случай, когато не съм знаела, че нещо е неприемливо/забранено, да са го забранили лично на мен и аз да съм се почувствала възпитана от това... За да се спазват правилата, трябва да се знае, че важат за всички - иначе изпадаме в дребнавости, лично отношение към дългокосия Деян, Боян или Пепи и някакво усещане, че сме длъжни да се бунтуваме.
Аз съм ученичка, смятам училището си за елитно - не познавам/съм чувала за нито един свой съученик, който да е бил третиран различно от учители заради външния си вид. И знам, че ако на мен ми кажат, че не мога да си нося тениската на Пантера, в никакъв случай няма да спра. Защото всички знаем правилата и до колко можем да ги прекрачваме.
Не би било възпитателно да ми отнемат тениската, нали?

#51 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 28 November 2008 - 11:03 AM

View Postlittle'circle, on Nov 27 2008, 21:06, said:

Хайде сега, косите на децата били проблем. Не е хубаво, не е и възпитателно, каквото и да казва чичко Георид.
Да се раздават категорични присъди на базата на един телевизионен репортаж и да се вадят генерални заключения за свободата, независимостта, индивидуалността, правото на избор, системата, борбата и смисъла на живота от един частен и все още недостатъчно добре изследван от науката случай, е леко странно.

Това се опитвах да кажа, чичовото.
Така е то.

#52 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 28 November 2008 - 19:47 PM

:ninja:

С какво мъжете са по-различни от жените според Конституцията? Скоро и на мен ще ми кажат да си отрежа косата или пък, по-точно да ходя със забрадка?

В 21 век нещата няма накъде да се променят освен към по-лошо, каквото и да цели директора на това училище.

А иначе - ясно е, че от репортажа няма как да се разбере истината.
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 December 2008 - 09:56 AM

View Postman on a mission, on Nov 25 2008, 09:15, said:

"Ма защо" я питам аз и идва отговора "Ми щото всички дългокоси момчета и мъже са наркомани,още повече тия дет' слушат метъл" :o :) :)
Винаги съм смятал, че за лошият имидж, който метълите имат сред останалата част от населението /особено у нас/, вина имат единствено и само самите метъли. Те, а не някой друг в голямата си част се държат като свине, изглеждат като свине, смърдят като свине, говорят като свине. На такива съм се нагледал с хиляди. Особено ярко се открояват, откакто има концерти в Каварна. Там можеш да видиш цели кочини с такива свине. Разбира се, не желая да генерализирам, има и достатъчно количество фенове на метъл музиката, които изглеждат като хората /в това число с всякакви коси и дрехи/ и се държат като хората. Сред тях включвам и себе си.
Не следващия фест в Каварна просто се огледайте и се опитайте за миг да видите това, което виждат неметълите, местните хора и т.н. Виждат смърдящи и грухтящи свине, пияници и наркомани. Това виждат.
За имиджа на метълите са си виновни само метълите.

View PostHard rock fan, on Nov 24 2008, 23:15, said:

Може и училището да е в правото си своеволно да налага подстрижки (макар да се съмнявам, понеже не е като да е частно)
Частно, държавно - без значение. Има нещо, което се нарича вътрешен правилник на училището. Там пише имали униформи, няма ли... Трябва ли прическата да е еди каква си или не... Може ли да имаш обеца на срамните устни и гордо да я показваш из коридорите или не...
Ако в правилника на 7-мо училище пише, че не се позволява на момчетата да бъдат с дълги коси - ученика, а не директорката смуче и ще смуче мощно. Ако нямат такива изисквания това училище - директорката е в много сериозна грешка, ако си мисли, че може нещо да направи на ученика.
А иначе съм съгласен с Георид - това е един свръх повърхностен репортаж.
I don't know how I managed it...

#54 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 December 2008 - 10:12 AM

View PostOzzy, on Dec 2 2008, 09:56, said:

Частно, държавно - без значение. Има нещо, което се нарича вътрешен правилник на училището. Там пише имали униформи, няма ли... Трябва ли прическата да е еди каква си или не... Може ли да имаш обеца на срамните устни и гордо да я показваш из коридорите или не...
Ако в правилника на 7-мо училище пише, че не се позволява на момчетата да бъдат с дълги коси - ученика, а не директорката смуче и ще смуче мощно. Ако нямат такива изисквания това училище - директорката е в много сериозна грешка, ако си мисли, че може нещо да направи на ученика.
А иначе съм съгласен с Георид - това е един свръх повърхностен репортаж.
Все таки, ако в правилника пише, че не може да има момчета с дълги коси, то това е почти равнозначно да пише, че момичетата не могат да правят секс, ако не са омъжени. И т. н. Това не е Англия, която дори Конституция няма, ами се управлява със закони от 1400 и не-нам-си коя. Не е и Правилникът на Софийския университет от 1888 г., в който пише, че в двора на СУ може да пасе само кравата на ректора :no:
Всеки правилник, съставен през 2000 и някоя си година, трябва да е съобразен с времето си. Иначе има опасност училището да се опитва да се прави на пандиз...
И не е ли тъкмо педагогиката науката, която учи, че особено подрастващите не трябва да се образоват и възпитават с наказания, а най-често (и препоръчително) - със стимули.
Да си направи училището такова, че децата с кеф и желание да му носят униформите, както и с кеф и желание (момчетата) поне да си връзват дългите коси, когато са на територията му и това вече ще е съвсем друга бира.
На старата бира срокът й на годност изтече след 45 години неправилна употреба.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#55 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 December 2008 - 10:19 AM

View PostSatyr, on Dec 2 2008, 10:12, said:

Всеки правилник, съставен през 2000 и някоя си година, трябва да е съобразен с времето си.
Разбира се. Напълно съм съгласен. Но това е нещо съвсем различно от това, за което говоря. Аз не говоря за това дали вътрешния правилник на 7-мо училище е съобразен с времето или не. Аз говоря за това дали 7-мо училище има такъв вътрешен правилник и какво пише там за дългите коси на момчетата. Ако пише, че дълги коси йок - ученика смуче. Ако не пише - директорката смуче. Толкоз. А съобразен ли е с времето е отделна тема. :no:
I don't know how I managed it...

#56 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 December 2008 - 10:21 AM

Ако не е съобразен с времето си, пак директорката смуче :no:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 December 2008 - 10:55 AM

View PostSatyr, on Dec 2 2008, 10:21, said:

Ако не е съобразен с времето си, пак директорката смуче :)
Директорката не го избира и одобрява еднолично. Прави се от училищен съвет или каквото и да е там... Ще речеш, ако не е съобразен с времето си, учителския съвет смуче. Да, но дали е съобразен с времето си е малко субиктивно мнение. За директорката може и да е, за теб не. Аз примерно смятам, че в училищата трябва да има униформи. Всяко училище със собствената си униформа. Веднага ще се намерят хора, които да ми кажат, че това е глупост, че това е било нормално по времето на комунизма и сега не е съобразено с времето.
И понеже мнения може да има хиляди, за това се приема за меродавно мнението на тези, които са измислили въпросния правилник. Учителите в училището. За това са избрани те да са там, за да избират правила и да възпитават и обучават децата. Не сме съгласни с начина по който го правят?! Отиват всички родители на митинг пред училището и министерството, казват си исканията и директорката бива сменена. Такива родители за момента пред 7-мо не виждам, видях в репортажа двайсетина негодяи-хрантутници, които си мислят, че като са застанали пред камера и им е много голяма работата. И като заговорихме за негодяи-хрантутници застанали пред камера, ви предлагам да попрегледате ето това, което по стечение на обстоятелствата също се е случило тези дни. То е резултат от 20-годишно тотално безхаберие в българските училища и семейства, от липсата на ред и дисциплина, от липсата на униформи и респект към родители и учители, от тоталното безразличие на родители и училище относно вида /вътрешен и външен/ на подрастващото поколение. Като някой пенсионер-комунист ли ви се струва, че говоря? Вижте пак видеото :no:
I don't know how I managed it...

#58 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 December 2008 - 11:08 AM

Все таки, директорката има решаваща дума по отношение училището си. Можела е да поиска и получи махането на точката за дългите коси на момчетата, ако е преценила, че е нужно. И училищният съвет вероятно щеше да се съгласи с нея. Иначе, ОК - съгласен съм - не конкретно учителката, а училищният съвет смуче, ако в правилника пише, че не може да има момчета с дълги коси. Но директорката, като част или представител, или там каквото се явява, също смуче.

Едва ли има човек, който да иска повече от мен кадрите, които си показал да са невъзможни. Няма човек, който да би се поколебал по-малко от мен да ошамари някое самозабравило се хлапе :no:

Но не такива правилници и не налагани по този начин ще решат проблема. И пак казвам - голяма част от разхайтеността на днешната младеж е причинена от фактори извън училищата.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#59 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 December 2008 - 11:15 AM

View PostSatyr, on Dec 2 2008, 11:08, said:

а училищният съвет смуче, ако в правилника пише, че не може да има момчета с дълги коси.
Смуче, ама примерно смуче според теб. А според голяма част от учителите и родителите, сигурен съм, че изобщо не смуче.

Quote

Но не такива правилници и не налагани по този начин ще решат проблема.
Не такива правилници ще решат проблема, разбира се, а И такива правилници. Наред с много други неща, които бяха изтървани последните 20 години.

Quote

И пак казвам - голяма част от разхайтеността на днешната младеж е причинена от фактори извън училищата.
За това споменах и семейството. Това са двете най-важни за изграждането на един млад човек места - домът и училището. И други има, разбира се. Всички те си ебаха мамата и резултата се вижда в клипа.
I don't know how I managed it...

#60 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 December 2008 - 11:22 AM

View PostOzzy, on Dec 2 2008, 11:15, said:

Смуче, ама примерно смуче според теб. А според голяма част от учителите и родителите, сигурен съм, че изобщо не смуче.
Но според голяма част от страничните наблюдатели и самите ученици, също смуче.
Защо не се занимаваме примерно с правилника на 16-о у-ще, в който примерно пише, че не можеш да влезеш с куче в час? Защото той поне в тази си част не смуче.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users