Jump to content

Bon Jovi в София14.05.2013 г. - стадион "Васил Левски"


364 replies to this topic

#61 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 31 октомври 2012 - 14:36

Вместо "Георги Аспарухов", "К.... :) Локомотив" е за събаряне :)

Как не успяха да го съборят Black Sabbath през 2005.... Все още не е ясно!
Явно "Локомотив" е издръжлив като мавзолея на "Вожда и Учителя"!

Усещам, че Marillion е имал/има вземане-даване с Гигов и затова е пристрастен :)
Или е купувал фактури от района, свързан с този стадион :lol2:
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#62 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 31 октомври 2012 - 14:50

View Postmarillion, on 31 октомври 2012 - 14:21 , said:

Щото ако се стегне
За да се стегне и да заприлича на нещо различно от разпадащата се клоака, която е в момента, трябва някой да вложи там много, много милиони. Не виждам в обозримо бъдеще как това ще се случи.

View Postmarooned, on 31 октомври 2012 - 14:36 , said:

Вместо "Георги Аспарухов", "К.... :) Локомотив" е за събаряне :)
Да.

Quote

Усещам, че Marillion е имал/има вземане-даване с Гигов и затова е пристрастен :)
Да.

Quote

Или е купувал фактури от района, свързан с този стадион :lol2:
Знае ли човек...

Роско, гледам, че напоследък все към форума те дърпа, сигурно ти е писнало в работата с тия сметки по цял ден. Ето ти един поздрав, да разведриш малко сивото ежедневие ;)
I don't know how I managed it...

#63 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 31 октомври 2012 - 15:43

Мислейки върху тенденцията за общо повишаване на цените на билети за концерти в страната, стигнах до следната хипотеза. Родните промоутъри изцяло за задраскали от сметките си приходи от основна фенска маса. В условия на тежка финансова криза големите в бранша се преориентират почти изцяло към платежоспособната част от населението. За тях е по-важно да разчитат на 20 000 готови да платят сума между 80 и 130 лева, независимо дали са фенове на групата/изпълнителя или хора решили да демонстрират по-висок жизнен статус, отколкото да очакват "истинските фенове" да прежалят своите от 60 до 80 лева за билет, които отговарят на реалните им възможности. Реално погледнато (тук нека математиците ме опровергаят), но дали ще напълниш стадион с 50 000 фенове или на стадиона ще присъстват "само" 20 000 души (сравнително малък брой фенове+кибици+мутри) няма абсолютно никакво значение, ако накрая сметките излизат и начинанието е с положителен финансов резултат. В такива времена живеем, може би не промоутърите са виновни за нашето недоволство, а обстоятелства извън техния контрол...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#64 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 31 октомври 2012 - 16:16

Само не мога да разбера, защо това подвеждащо име "равостоящи пред сцена /Standing FOS/", а не като на другите места Golden Circle. Кое точно му е пред сцената на тази категория? Тези в средата се намират зад "Диамантен кръг", а тези които са най-отпред са вече толкова встрани, че сцената там отдавна е свършила.
http://www.avtora.co...ce_category.jpg
I will win but never fight
That's the Art of War

#65 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 31 октомври 2012 - 16:22

View Postmarillion, on 31 октомври 2012 - 15:43 , said:

Мислейки върху тенденцията за общо повишаване на цените на билети за концерти в страната, стигнах до следната хипотеза. Родните промоутъри изцяло за задраскали от сметките си приходи от основна фенска маса. В условия на тежка финансова криза големите в бранша се преориентират почти изцяло към платежоспособната част от населението. За тях е по-важно да разчитат на 20 000 готови да платят сума между 80 и 130 лева, независимо дали са фенове на групата/изпълнителя или хора решили да демонстрират по-висок жизнен статус, отколкото да очакват "истинските фенове" да прежалят своите от 60 до 80 лева за билет, които отговарят на реалните им възможности. Реално погледнато (тук нека математиците ме опровергаят), но дали ще напълниш стадион с 50 000 фенове или на стадиона ще присъстват "само" 20 000 души (сравнително малък брой фенове+кибици+мутри) няма абсолютно никакво значение, ако накрая сметките излизат и начинанието е с положителен финансов резултат. В такива времена живеем, може би не промоутърите са виновни за нашето недоволство, а обстоятелства извън техния контрол...

Хм, интересна гледна точка! Аз знам, че е невъзможно цените за големите концерти последните години да са 30-60-70 лв., но дори и с ДДС-то, което доколкото знам се начислява на билетите за културни мероприятия от 2 години насам, не може да оправдае един ръст с 80% за последните четири години! Един наполовина разпродаден Bon Jovi и слабо посетен Roger Waters, може би ще подействат отрезвяващото на позабравилите се промоутърите! Не мисля, че заможни чалгари и музикални инвалиди, биха присъствали на някои от коментираните активно във форума концерти! Разбирам, че концертия бизнес не е лесен, но цените тук на моменти надхвърлят европейските, така че не мисля да говорим за каквато и да било логика! За себе си знам, че едва ли ще си позволя да посетя всички големи концерти догодина!

Insane in my brain

#66 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 31 октомври 2012 - 16:55

Едно на ръка, че ще трябват маса пари за интересните концерти, обявени досега за догодина... За някои от нас ще коства и половината годишна отпуска, а още не е обявено всичко. Но пък от друга страна вече не можем да се оплачем, че големите турнета ни подминават като малка гара :no: Всяко нещо си има цена.

Edited by Metal Heart, 31 октомври 2012 - 16:57 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#67 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 31 октомври 2012 - 17:06

Винаги съм се чувствал добре, че слушам блек, но когато се органзира голям и скъпо платен концерт на мейнстрийм група, като този, изпитвам почти оргазъм :)
... Through dreams I influence mankind...

#68 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 31 октомври 2012 - 17:52

View PostJoey, on 31 октомври 2012 - 16:22 , said:

Един наполовина разпродаден Bon Jovi и слабо посетен Roger Waters, може би ще подействат отрезвяващото на позабравилите се промоутърите!
От известно време си мисля, че няма какво да подейства отрезвяващото на позабравилите се промоутърите
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#69 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 31 октомври 2012 - 18:02

View PostJurisprudent, on 31 октомври 2012 - 17:52 , said:

От известно време си мисля, че няма какво да подейства отрезвяващото на позабравилите се промоутърите

Като генерират няколко загуби и ще им светне!

Insane in my brain

#70 stivan

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 137 posts
  • Gender:Male

Posted 31 октомври 2012 - 22:50

View PostJoey, on 31 октомври 2012 - 18:02 , said:

Като генерират няколко загуби и ще им светне!
Е те загубите нали ги генерират още от 2011г.,ама не се вижда още никакво сияние от светлината,само гуши и тумбаци се виждат и стават все по-големи.

Edited by stivan, 31 октомври 2012 - 22:53 .

"Металистите - това е най-развитата и напредничава класа и никой не може да отрича, че тъкмо те са предния отряд на целия пролетариат. (В.И.Ленин,"Събрани съчинения", том 24)"

#71 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 31 октомври 2012 - 23:04

View Poststivan, on 31 октомври 2012 - 22:50 , said:

Е те загубите нали ги генерират още от 2011г.,ама не се вижда още никакво сияние от светлината,само гуши и тумбаци се виждат и стават все по-големи.

Кое по точно е губещо 2011 г., София рокс с сравнително добрата си посещаемост и без половината групи или RHCP пред претъпкана зала, на доста високи цени? Всеки иска малка спретната кащурка с две коли отпред, ко да се прави!

Insane in my brain

#72 Дамаджан Петров

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2012 - 03:30

View PostJoey, on 31 октомври 2012 - 23:04 , said:

Всеки иска малка спретната кащурка с две коли отпред, ко да се прави!

Димитър Ковачев наскоро публично се похвали по един дебелашко-заобиколен начин, че е с "пет коли отпред". Така че отрезвяване няма да има, да.

#73 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2012 - 10:17

Промо билетите за "Dimond ring" с цена от 179 лева (100 на брой) се разпродадоха за около 5 минути и в 9 без 15 вече нямаше от тях. Промо билетите за пред сцената, с цени от 129 лева (500 на брой), също са солд аут.

Това за 1 час.

Скъпи са билетите, викате...
I don't know how I managed it...

#74 Shagrath

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts

Posted 01 ноември 2012 - 10:23

И след това защо качват двойно цените на билетите. И тройни ще ги направят!

#75 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 01 ноември 2012 - 10:35

View Postmarillion, on 31 октомври 2012 - 15:43 , said:

За тях е по-важно да разчитат на 20 000 готови да платят сума между 80 и 130 лева, независимо дали са фенове на групата/изпълнителя или хора решили да демонстрират по-висок жизнен статус, отколкото да очакват "истинските фенове" да прежалят своите от 60 до 80 лева за билет, които отговарят на реалните им възможности.

Естествено. Само с едно уточнение - това е напълно нормална и абсолютно правилна политика. Това е бизнес, не фен клуб.

View PostJoey, on 31 октомври 2012 - 16:22 , said:

Не мисля, че заможни чалгари и музикални инвалиди, биха присъствали на някои от коментираните активно във форума концерти!

Лично аз съм на напълно противоположно мнение. Твърдо съм убеден, че минимум половината присъстващи на концерта на Бон Джоуви ще бъдат точно посочените от теб.

Както казах и преди (ако не греша в темата за Депеш Мод, но по повод евентуален концерт на Ролинг Стоунс) - не подценявайте чудовищната популярност на някои групи :)

Edited by satanicart, 01 ноември 2012 - 10:36 .


#76 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2012 - 11:20

Промо седящите за 100 кинта също заминаха.
I don't know how I managed it...

#77 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2012 - 11:28

Говорейки за съсловието на заможните музикални инвалиди, чалгари и т.н., бих искал да споделя за един человек (да е жив и здрав), който се изтипоса до мен на концерта на Steve Vai вчера.
Въпросният "фен" беше с билет за ред 10 и място 10 (т.е. последен ред и най-крайно място от външната страна), в оркестрина Б. Малко преди началото на концерта, този "фен" най-необезпокоявано премести стола си - най-отпред, между двете оркестрини.
После охраната се намеси и той се долепи до мен.
През цялото време ме питаше дали Steve Vai свири парчета от новия си албум. Когато Steve започна акустичния си сет, въпросният "фен" се провикна:
"Hotel California"!
А върхът беше, когато Steve призова онази част от публиката, която има вагини, да се провикне и този "фен" изкрещя най-силно от всички в оркестрината!
Дори Steve го чу и се стресна :)
Към края на концерта, "фенът" отново се обърна към мен, когато Steve засвири For the love of God. Попита ме коя е тази песен, защото била му напомняла за друга.

Щом на Steve Vai присъстват такива хора - да са живи и здрави, какво да кажем тогава за концерт на Bon Jovi!
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#78 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 01 ноември 2012 - 14:41

View PostOzzy, on 01 ноември 2012 - 10:17 , said:

Промо билетите за "Dimond ring" с цена от 179 лева (100 на брой) се разпродадоха за около 5 минути и в 9 без 15 вече нямаше от тях. Промо билетите за пред сцената, с цени от 129 лева (500 на брой), също са солд аут.

Това за 1 час.

Скъпи са билетите, викате...

Скъпи са, но ще се продават, ко да се прави!!! :pardon:

Insane in my brain

#79 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 01 ноември 2012 - 14:46

View PostOzzy, on 01 ноември 2012 - 11:20 , said:

Промо седящите за 100 кинта също заминаха.

Що бе има още, даже и за мен! Дето толкова мрънкам! :spiteful:

Insane in my brain

#80 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2012 - 15:05

^
"в момента контингентът е изчерпан"
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users