Jump to content

Фестивалът "Rock the Balkans" в София29.06.2009г. - стадион "Академик"


217 replies to this topic

#21 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 09 April 2009 - 16:59 PM

90 лв за един ден? Тея са се ебали (извинявам се за нецензурираната думичка). нещо :huh: Какъв късмет, че не съм фен на тези групи. Поне няма да ме е яд.

едит: Не, че нещо, ама за толкова пари можеш да си купиш фестивален билет с по много и по-яки групи. Или бъркам?

Edited by Nosferatu, 09 April 2009 - 17:00 PM.


#22 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 09 April 2009 - 17:13 PM

Добре, де. Ако цените бяха: 15 лв. терен, трета зона; 30 лв. терен, втора зона; 50 лв. терен, първа зона; 65 лв. трибуни; 90 лв. - голдън съркъл; 120 лв. ВИП, всички щяха да викат "120 лв. за един ден, тези нормални ли са?"???
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#23 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 09 April 2009 - 17:22 PM

Не, ама сметни го 270 лв (за трите дни) какъв билет за фестивал можеш да си купиш и какви (и колко) групи да гледаш :>
Излагат се с/д мен. Тук ще имаме по 2-3 групи на вечер.

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 09 April 2009 - 17:25 PM

Дори и да са същите цените за другите два дни, сто на сто ще има и по-евтин тридневен билет.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 09 April 2009 - 18:19 PM

А дали ще останат за пред сцената или пак трябва да хитруваме и да си прехвърляме билети през оградата.

#26 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 09 April 2009 - 18:54 PM

Предварително искам да се извиня за изключително негативния пост, но това вече е оливане! 90 лв. за един ден, 270 за трите дни? Говорим за десетина групи. И къде са сега западните фестивали за по максимум 200 евро билет, с по 70 групи, къде е нашият със 135 евро за десет групи? Да не говорим, че това изобщо не е истински фестивал откъм атмосфера. :huh:

Бизкит мислех с кеф да ги пропусна, а сега точно те ми оскъпяват билета, че и сетът на Куинсрайх пак няма да е цялостен!! :metal: Цените обявени единия ден, билетите пуснати на следващия...Съвсем за балъци май ни взеха разните организатори :D А аз ще съм най-балък от балъците, защото предпочитам да си отхапя и десетте пръста, но да не пропусна Куинсарайх! -_- :D Ех, Райх... :D :D :D

едит: и не трябва ли първо да обявят и трите дни какво ще има, а чак после да пускат билети за феста, много е прее*ано!!!

и тоя фестивал обявен точно преди калиакрата... много колегиално, много добре съобразено с феновете, абе изобщо песен...

Edited by foreigner, 09 April 2009 - 19:12 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#27 bourgas

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 09 April 2009 - 20:05 PM

Да де,нали тва казвам и аз Сатире :huh: Все едно всички билети са по 90 лева.Второ не знаете какви ще са групите другите 2 дена,нито какви ще са цените там.А вече мрънкате.Взимате си по 65-75 лева билети и ви излиза не 270,а 200-225 някаде.Не че е малко,но пак е нещо.Скъпъчко е верно,ама това е положението.Не го решаваме ние.И какво сте се заоплаквали.Все пак концерта си беше обявен за Лимп Бизкит още преди няколко седмици.На мен кеф ли ми е,че трява да търпя някаква 80-ска рок група.Не.За BIOHAZARD супер,ама Queensryche къде ги сложиха с другите 2 банди не разбрах.Така че дано чичковците от Queensryche да свирят 1-и и феновете им да си ходят след това.Че след това започва мелето.Един път ще докарат нещо по-ново и пак ще трябва да търпя мрънкащи хеви метълчета преди това.

#28 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 09 April 2009 - 20:30 PM

айде малко уважение към групите и музиката въобще

Edited by rodd1ck, 09 April 2009 - 20:31 PM.


#29 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 09 April 2009 - 21:07 PM

View Postbourgas, on Apr 9 2009, 21:05, said:

Да де,нали тва казвам и аз Сатире :huh: Все едно всички билети са по 90 лева.Второ не знаете какви ще са групите другите 2 дена,нито какви ще са цените там.А вече мрънкате.Взимате си по 65-75 лева билети и ви излиза не 270,а 200-225 някаде.Не че е малко,но пак е нещо.Скъпъчко е верно,ама това е положението.Не го решаваме ние.И какво сте се заоплаквали.Все пак концерта си беше обявен за Лимп Бизкит още преди няколко седмици.На мен кеф ли ми е,че трява да търпя някаква 80-ска рок група.Не.За BIOHAZARD супер,ама Queensryche къде ги сложиха с другите 2 банди не разбрах.Така че дано чичковците от Queensryche да свирят 1-и и феновете им да си ходят след това.Че след това започва мелето.Един път ще докарат нещо по-ново и пак ще трябва да търпя мрънкащи хеви метълчета преди това.
Когато чичковците от Куинсрайк са творили музика,другите две групенца са били на зелено училище в Паничище.Аре верно малко уважение.Както виждаш,никой от съфорумците не е тръгнал да плюе по останалите 2 банди.А дано Куинсрайк да закрият,та на стадиона да останат само най-верните фенове на рока.Как звучи?
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#30 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 09 April 2009 - 21:30 PM

View Postbourgas, on Apr 9 2009, 21:05, said:

Второ не знаете какви ще са групите другите 2 дена,нито какви ще са цените там.А вече мрънкате.Взимате си по 65-75 лева билети и ви излиза не 270,а 200-225 някаде.Не че е малко,но пак е нещо.Скъпъчко е верно,ама това е положението.Не го решаваме ние.
Добре де, толкова е просто: и фестът в Каварна е тридневен, но излиза на половин цена (ако сметките с този излязат верни)? Да не би групите в Каварна да са мноооооого по-евтини? Не са :huh: Тогава защо?
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#31 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 09 April 2009 - 21:51 PM

View PostMetal Heart, on Apr 9 2009, 22:30, said:

Добре де, толкова е просто: и фестът в Каварна е тридневен, но излиза на половин цена (ако сметките с този излязат верни)? Да не би групите в Каварна да са мноооооого по-евтини? Не са :huh: Тогава защо?


Защото някой иска да се налапа - добре, че има фест в Каварна. Този определено, а и с тези цени, а и "кармазъ каскет", дето ще подскача като гъбка по сцената - моите уважения. И подливането на вода между организаторите започна - и въобще някои хора решиха с един заек, да напълнят торбичката, и то без да са го зашеметили дори...

Edited by Digger, 09 April 2009 - 21:54 PM.


#32 Black Heart

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 120 posts
  • Gender:Male

Posted 10 April 2009 - 02:46 AM

А и как ще го напълнят тоя стадион ми е много интересно щото ако продължавата така с разнообразните банди, кой ще ти даде 75 лв за да гледа 1 - 2 банди ...
22.04 - Fury UK

#33 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 10 April 2009 - 08:41 AM

Да, ама ще идат доста хора. И аз ще отида, щото няма да си простя ако не видя любимата си група от детството. Освен че имат сантиментална стойност са ми и някакъв "гилти плежър" и сега си ги преоткривам отново. За Бизкит говоря, другите групи и те са интересни. Жалко че трябва да ги гледаме така, със сигурност с орязани сетове и в нещо като фест, който никой не се съмнява, че ще куца откъм организация.

#34 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 10 April 2009 - 14:09 PM

View Postforeigner, on Apr 9 2009, 19:54, said:

А аз ще съм най-балък от балъците, защото предпочитам да си отхапя и десетте пръста, но да не пропусна Куинсарайх! ;) :D Ех, Райх... :crying: :crying: :crying:
При така композирана програма по-добре е да ги пропуснеш. Решенията на тур-мениджърите на Куинсрайх в каква сценична компания да поставят клиентите си, са по принцип много интересни. Но за толкова интересно решение едва ли някои би могъл и да си помисли.

Куйнсрайх ще е изживяване с противоречива природа (помни изявата им преди Джудас! - при все, че къде-къде повече се вързваха с тях).
Така е то.

#35 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 10 April 2009 - 14:32 PM

абе нещо тоя 1 ден не ме кефи biohazard не ме кефат Queensryche поне ги уважавам а limp Biskit немога да ги трая дано оповестат по бързо другите 2 дена

#36 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 April 2009 - 01:54 AM

View Postgeorid, on Apr 10 2009, 15:09, said:

При така композирана програма по-добре е да ги пропуснеш. Решенията на тур-мениджърите на Куинсрайх в каква сценична компания да поставят клиентите си, са по принцип много интересни. Но за толкова интересно решение едва ли някои би могъл и да си помисли.

Куйнсрайх ще е изживяване с противоречива природа (помни изявата им преди Джудас! - при все, че къде-къде повече се вързваха с тях).
След известно премисляне реших точно така да направя. Ще чакам самостоятелна тяхна дата нейде из съседите, това си е просто подигравка. :crying: Срещу 90 лв (защото колкото са ми любими Райх, няма да седна да си вземам билет за трибуни) получавам скъсен наполовина сетлист на любимата банда, за сметка на пълен на такава, която не мога да понасям. Без моите пари, ще вляза с покана, а кинтите ще си ги дам така или иначе за мърч на Куинсрайх. :crying: Един дебел среден от мен за Болкън. :crying:

Edited by foreigner, 11 April 2009 - 01:56 AM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#37 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 April 2009 - 08:16 AM

Този концерт според мен ще е фиаско за организаторите. По няколко основни причини:
- много малко ще са хората, които да са фенове поне на две от бандите, а пък още по-малко ще са тези, които да са фенове и на трите
- Limp Bizkit с настоящия реюниън са скъпи
- на кой обаче в настоящето в България му пука особено за Bizkit??? Не ме разбирайте погрешно - виждам, че доста хора са настроени носталгично, но колко ли ще са тези като вас? В крайна сметка голяма част от феновете (бившите???) на Bizkit се бяха запалили по тях когато бандата се въртеше константно по MTV (1998-2002). Тоест това са хора, които от една страна са фенове на MTV и, които (най-вероятно) вече са прехвърлили тийнейджърската възраст. Да се разчита на такива хора да дадат по 65-75 лв. е несериозно.
- полупразен стадион е по-жалка гледка от полупразна зала
- Biohazard са интересна банда, но не съм забелязъл да имат сериозно ядро фенове в България
- хората обичащи Queensryche със сигурност са тези, които най-много размишляват над посещение на този концерт, но огромен процент от тях ще се спрат заради високите цени и нуждата да плащат за групи, които няма или не искат да гледат. А и заради това, че Queensryche ще свирят не повече от час. Жалко.
- допускам горните ми разсъждения да са грешни, но леееееко се съмнявам :crying: Всеки е свободен да ме опровергае.
Този концерт според мен ще е фиаско за организаторите.
ПИСУК!

#38 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2009 - 08:28 AM

View Postwhiplash159, on Apr 11 2009, 09:16, said:

- полупразен стадион е по-жалка гледка от полупразна зала
Ние това много добре си го знаеме :crying: От 5-6 концерта годишно в Каварна, 5-6 са точно такива. За да не казвам за случаи с по 1000-1500 човека на Каварненския стадион /често срещано явление/. И? Да сме престанали да ходим? Да са престанали да организират там концерти? Не. Малко-много - толкоз. Организаторите си преценяват. Факт е, че точно пред полупразен стадион в България се организират концерти доста често. :crying:
I don't know how I managed it...

#39 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 April 2009 - 08:53 AM

Вярно е.
Този ред между другото го добавих чак след като бях написал останалата част от поста просто защото си дадох сметка, че за Guano Apes (чийто концерт беше обявен по същото време) може да се изпишат сходни неща както и за Bizkit :crying: Само дето едните ще свирят в зала, а другите на стадион.
ПИСУК!

#40 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 April 2009 - 09:56 AM

View Postwhiplash159, on Apr 11 2009, 09:16, said:

- много малко ще са хората, които да са фенове поне на две от бандите, а пък още по-малко ще са тези, които да са фенове и на трите

- на кой обаче в настоящето в България му пука особено за Bizkit??? Не ме разбирайте погрешно - виждам, че доста хора са настроени носталгично, но колко ли ще са тези като вас? В крайна сметка голяма част от феновете (бившите???) на Bizkit се бяха запалили по тях когато бандата се въртеше константно по MTV (1998-2002). Тоест това са хора, които от една страна са фенове на MTV и, които (най-вероятно) вече са прехвърлили тийнейджърската възраст. Да се разчита на такива хора да дадат по 65-75 лв. е несериозно.

- хората обичащи Queensryche със сигурност са тези, които най-много размишляват над посещение на този концерт, но огромен процент от тях ще се спрат заради високите цени и нуждата да плащат за групи, които няма или не искат да гледат. А и заради това, че Queensryche ще свирят не повече от час. Жалко.
- допускам горните ми разсъждения да са грешни, но леееееко се съмнявам ;) Всеки е свободен да ме опровергае.
Този концерт според мен ще е фиаско за организаторите.
Не мисля,че разсъжденията ти са грешни.Точно това е което и аз си мислех.За съжаление колкото и разни единици да се появяват и да говорят как им е писнало от стари групи и искат нещо свежо,накрая излиза че масово феновете са на класическите банди.
Пепи явно тотално се е побъркал.Това наистина не е ход,който ще привлече повече фенове.Я ми кажете аз като искам да чуя Куинсрайк,кво 'ше правя там некъв пич с шапка да ми се разхожда по сцената и да ми се кара на висок глас?Фиаското е гарантирано.Очаквам в някой от другите дни да обявят общ концерт на Хосе Карерас,Malevolent Creation и Gentle Giant.И накрая като хедлайнери да се появят Конкурент :crying: :crying: :crying:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users