Jump to content

Тениски, суичъри... гардеробиПреди всичко - да бъдем фйешън!


119 replies to this topic

#1 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 март 2008 - 15:03

View Postmarillion, on Mar 9 2008, 13:06, said:

А ето и официалното облекло за фестивалните дни на екипа на DPRP

откъде се сдоби с нея?
ето ти тема за тишъртки, изтупване на гардеробите, наличности и всякакви там фотосесийни изяви на форумци и форумки, их... :yes:

#2 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 март 2008 - 15:13

View Postwiktory, on Mar 14 2008, 15:03, said:

откъде се сдоби с нея?
ето ти тема за тишъртки, изтупване на гардеробите, наличности и всякакви там фотосесийни изяви на форумци и форумки, их... :yes:
ей, айде верно да си направим такава! ама твоето мнение и това на marillion трябва да са първите от нея...Сатире? :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#3 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 март 2008 - 16:11

да я направим B)
захващам се с идеята, но като си помисля какъв куп ме чака за гладене преди снимките....

всъщност как предпочитате? да си купувате или да рисувате дрешките :)
скоро намерих и едно съвсем мъничко арт магазинче, в което едно момче прави страхотни щампи...
да си разменим тук подобни впечатления, адреси, линкове и интересни идеи :yes:

веднага се сещам за един сайт - http://www.vampire.co.uk/, откъдето взех вече три идеи и пробвах с въпросните щампи. получи се изключително добре :D

от опит знам, че за любима група се изръсваш колкото и да ти кажат...
колекционирате ли внимателно и с подбор или трупате каквото се предлага на пазара, интересно ми е

Edited by wiktory, 14 март 2008 - 16:19 .


#4 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 март 2008 - 16:28

ето за дамите примерно, от същия сайт - http://www.vampire.c...y_Clothing.html идеи какво да направят с големите XL размери на тениски, които предлага катехизиса :D
с малко сатен и дантела в комбинация може да се получат страхотни неща....

като това например, за което съм приготвила една голяма тениска на Анатема



:yes:

Edited by wiktory, 14 март 2008 - 17:05 .


#5 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 март 2008 - 18:21

View Postwiktory, on Mar 14 2008, 15:03, said:

откъде се сдоби с нея?


Нали знаеш, че малко или много съм част от екипа на DPRP? :yes:

За да съм в крак с темата, ето още една от уникалните ми тишъртки. Правена е специално за миналогодишния концерт на групата и всъщност представлява български плаж с текст от песен на Marillion, като всеки един от музикантите бе така добър да се подпише събственоръчно върху нея преди концерта:

Attached Files


Edited by marillion, 14 март 2008 - 18:26 .

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#6 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 14 март 2008 - 19:37

не исках да спамя в темата за феста в Германия, ама тук ще си го кажа:
"КАК МОЖЕ ОФИЦИАЛНИТЕ ФАНЕЛКИ ЗА ФЕСТА ДА СА БЕЛИ"
тва е зъл комерсиален прогресарски ход, та там ще правите пого, ще се въргаляте на калната и/или прашна земя, ще се изцапат белите фанелки. и после от къде идвало лошото мнение за метълите че са прасета. така ще ви принудят да си купувате по някоклко
а и друго много постни ве, няма нито един череп, нито зомби, или дракон(поне някакво мистично чудовище), поне едно изкормено ембрионче на месарска кука ама не ;) :angry3: :angry3:
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#7 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 март 2008 - 20:04

View PostAbadon, on Mar 14 2008, 19:37, said:

не исках да спамя в темата за феста в Германия, ама тук ще си го кажа:
"КАК МОЖЕ ОФИЦИАЛНИТЕ ФАНЕЛКИ ЗА ФЕСТА ДА СА БЕЛИ"
тва е зъл комерсиален прогресарски ход, та там ще правите пого, ще се въргаляте на калната и/или прашна земя, ще се изцапат белите фанелки. и после от къде идвало лошото мнение за метълите че са прасета. така ще ви принудят да си купувате по някоклко
а и друго много постни ве, няма нито един череп, нито зомби, или дракон(поне някакво мистично чудовище), поне едно изкормено ембрионче на месарска кука ама не ;) :angry3: :angry3:

Явно не си се вгледал добре в логото на тениската или пък не си чел коментарите ми по този въпрос. Бялата тишъртка не е официална за феста, а по-скоро официална за екипа на DPRP (Dutch Progressive Rock Page). :bomb:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#8 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 март 2008 - 21:10

View PostAbadon, on Mar 14 2008, 19:37, said:

:angry3: :bomb: :( :lol2:
леле, ти ме уби, не съм се смяла така от дни!!! :lol2: "зъл комерсиален прогресарски ход" :lol2: напълно съм съгласна, терминът "бяла фестивална тениска" ми напомня на оная снимка с надпис "пазете тишина", сложен върху камбанария... :angry3:

по въпроса с тениските: имам двайсетина, като само една ми е точно по размер :D какво да се прави, всичко е L и нагоре, няма S-чета... ;) Имам няколко уникални попадения обаче, 2 от които-колекционерска рядкост, и вече почвам да се чудя да ги нося ли или да ги оставя в меморабилията...
ето ги, понеже не съм примерна като wiktory, са малко измачкани, прощавайте, ама...

*любимата ми, гордостта в колекцията-тениска на Journey от 1981, турнето към Escape... :wub:
лице:Attached File  DSCI3714.JPG   146,2K   111 downloads гръб:Attached File  DSCI3716.JPG   150,69K   85 downloads
*скорошно попълнение, турне на AC/DC от 1991 с повече от интересен съпорт, присъства и датата за Донингтън...
лице:Attached File  DSCI3712.JPG   145,76K   90 downloads гръб:Attached File  DSCI3713.JPG   160,5K   118 downloads
*официален мърч на Металика за 2002
лице:Attached File  DSCI3717.JPG   186,02K   77 downloads
гърбът е същият ама в b&w
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#9 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 март 2008 - 21:38

Хубаво е да срещна друг фен на истинския Journey ;) Тениската е страхотна, албумът също. По въпроса за носенето или неносенето. Аз съм го решил по следния начин за себе си. Специалните тениски не се носят, а след концерта се прибират. По-нататък планирам да превърна един от коридорите в апартамента си в нещо, като Hall Of Fame :angry3: , където в специални рамки ще бъдат окачени различни меломански артикули от колекцията ми, както и въпросните тишъртки... :angry3:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#10 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 март 2008 - 21:55

View Postmarillion, on Mar 14 2008, 21:38, said:

Хубаво е да срещна друг фен на истинския Journey ;)
подобно! :angry3:

Quote

Тениската е страхотна, албумът също. По въпроса за носенето или неносенето. Аз съм го решил по следния начин за себе си. Специалните тениски не се носят, а след концерта се прибират. По-нататък планирам да превърна един от коридорите в апартамента си в нещо, като Hall Of Fame :angry3: , където в специални рамки ще бъдат окачени различни меломански артикули от колекцията ми, както и въпросните тишъртки... :bomb:
ще ти трябва нов апартамент ми се струва... :(

тези тениски си ги нося, направо са железни, тази на Journey само леко е избеляла, а е по-дърта от мен!!!
като се сетя как се втрещих като я намерих, седяла съм да й се любувам 20 минути сигурно...
ама май в скоро време ще ги вадя от употреба, много са ми ценни и любими...

Edited by foreigner, 14 март 2008 - 21:55 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#11 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 март 2008 - 00:49

View Postforeigner, on Mar 14 2008, 21:10, said:


Я! През 1991 г. Мотли Крю са по-големи от Металика ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#12 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 15 март 2008 - 17:32

много обичам да разглеждам... чудни тишъртки, мммм няколко вариации и от мен :metal:































@ форинър, не съм изрядна, а са доста и на много места завирани... изскочиха и изненадващо забравени :worship:

Edited by wiktory, 15 март 2008 - 18:52 .


#13 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 март 2008 - 19:04

View Postwiktory, on Mar 15 2008, 17:32, said:

@ форинър, не съм изрядна, а са доста и на много места завирани... изскочиха и изненадващо забравени :metal:
стига бе, невероятни са! и много яко си ги аранжирала! :worship: тази на Yes е рисувана, нали? много ме израдва, ще взема и аз да накарам няколко приятели художници да спрат да се мързелосват, ами да ми спретнат нещо такова... :metal:
аз също много се кефя на уникални фанелки, а още повече на бижута...

Edited by foreigner, 15 март 2008 - 19:05 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#14 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 16 март 2008 - 14:31

View Postforeigner, on Mar 14 2008, 21:10, said:

по въпроса с тениските: имам двайсетина, като само една ми е точно по размер :D какво да се прави, всичко е L и нагоре, няма S-чета... :rolleyes:

ето какво може да се направи с големите размери ;)



или с такива, чиято щампа е гумирана, за да е най-изчистена картината, след което краищата прикрити с въображение и четка в ръка




благодаря! за аранжирането, модела, бижуто вярвам всяка жена е по свой начин възмжно най-креативна и може да намери идеалното решение за себе си, в зависимост от вкус, физика и тн... без да прескача границата на претрупаното или кичозното:)

един от любимите ми варианти тази зима с ПоС



и Pain



и съчетан вариант на рисувана от Ралица (както и Йес :drinks: ) с артикул, който фирма Gotcha предлага и на нашия пазар



в зависимост от стила - готик, пънк, фънк, метъл и тн. комбинациите са хиляди. и както казах в началото от тишъртка XL размер може да стане невероятна туника или рокля със съдействието на друг (художник, шивачка и тн.), който да успее да ти сглоби идеята.
(хаха, в това отношение съм страшно впечатлена от гардероба на RHCP при снощната прожекция на филма им по повод заснемането на видео клипове към Stadium Arcadium.... изроди! :yes: )


@ Abadon е - обожавам това чувство за хумор!... :worship:
хахаха
B)

#15 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 16 март 2008 - 17:04

View PostSatyr, on Mar 15 2008, 00:49, said:

са по-големи от Металика :rolleyes:

по-голяма, по-висока и странна форма не бях срещала...



#16 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 16 март 2008 - 22:51

Забавна темица!

Макар и да не ги нося често, имам известно количество ”музикални” фланелки. Рядко ми се отдава възможност да ги разхождам насам-натам, но много си ги обичам и си пазя ревниво най-любимите – дори и някой от тях да са вече остарели и поизбелели. Сигурно защото всичките са на групи и артисти, които са неразделна част от живота ми.
А принципно мразя щампи. Не понасям каквито и да било надписи и шарении по дрехи. Правя изключение единствено за музиката...и то само за групи и артисти, които значат много за мен и с гордост мога да си позволя да нося името или образа им на гърдите си.
Включвам се и аз в онагледяването:

Старият шрифт на Anathema също е як, но този ме разбива. Една от най-любимите ми:

Posted Image

Това е оригинална фланелка от ”Devotional Tour” /1993-94/. Не е обличана от десетина години, защото е безвъзвратно избеляла и прокъсана от много носене, но никога няма да я изхвърля:

Posted Image

Тази си я взех, защото я краси любимата ми обложка на Storm Thorgerson изобщо.

Posted Image

Може би най-любимата ми фланелка изобщо. И тя поизбеля, но е "гледала" на живо един от хората, изобразени на нея. Което я прави адски важна:

Posted Image

Тук няма нужда от излишни обяснения...., разкошотия:

Posted Image

Макар и да не е с новия надпис на Katatonia, който е доста по-стилен, също ми е много ценна. Ще я навлеча на концерта на Nile, че е олдслуул :rolleyes: :

Posted Image

Думите тук също са излишни. Един от най-великите албуми, създавани някога в музиката, любимият ми на Marillion:

Posted Image

За артуърка на Opeth или добро, или нищо. Най-красивата от всички:

Posted Image

Тази я навличам когато ми се прииска да седна с една каса бира за компания и да си свиря и пея блус цял ден и цяла нощ. Папа Рей:

Posted Image

Отново без думи:

Posted Image

.......
-----------------------------------------
Слушай силно!

#17 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 16 март 2008 - 22:54

А тази само като си я сложа...и ми се припива Джак Даниелс, хем съм върл водкаджия. Адски стилна:

Posted Image



Туйто! Имал съм и доста други, особено като ученик, но съм ги затрил. Тези са горе-долу актуални.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#18 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 март 2008 - 00:53

View Postwiktory, on Mar 16 2008, 14:31, said:


мерси за яките идеи, ако успея да си преборя мързела ще си спретна разни интересни неща от торбите на Пърпъл и Дио :drinks:


View Postviolator, on Mar 16 2008, 22:51, said:

Това е оригинална фланелка от ”Devotional Tour” /1993-94/. Не е обличана от десетина години, защото е безвъзвратно избеляла и прокъсана от много носене, но никога няма да я изхвърля:
точно това й придава чар и стойност според мен, иначе е все едно да дадеш на Брус Дикинсън да размахва чисто нов флаг на концертите... :rolleyes:


Quote

Може би най-любимата ми фланелка изобщо. И тя поизбеля, но е "гледала" на живо един от хората, изобразени на нея. Което я прави адски важна:
Nick Mason???


Quote

Тук няма нужда от излишни обяснения...., разкошотия:

Posted Image

их, откъде я намери тази??? :worship: Много ми се иска да си намеря фанелка със задната корица на Animals, ама май ще трябва да давам за щамповане, иначе не знам...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#19 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 17 март 2008 - 01:03

темицата я спретна Сатир (по моя реплика), а така и не показа онази убийствено сивата евър сивушка...! :rolleyes: :worship:
Мерилиън ни дължи още няколко уникални, докато разопакова багажа.... по новите стаи :yes:
трети навярно я... харесват. защото нищо не им говори?! неее :D
други са се вманиачили и предпочитат лято 2008, пред колекцита си до момента по други причини B)

но... последните правят отново... Ами страхотно е включването!!! ;)

Вайли, ей...

тази с Флойд... ама истина е, всичките....:drinks: невероятни са... 1000 x -)))))


кефите бе хора :) познавам форума, всички са толкова готини! :) или просто всички сме толкова... пролетно, изморени?
това си е тема - Мога да ги преведа, разкажа, снимам, опиша по дати, любимост и сантименти към групи, участия, турнета и прочее...
което ни разсъннва, ок?! (иху, в 0:60, гушвам възглавката, засрамено)
ма пък е по-лесно е да видиш (и можем да се огледаме) във....
спестява и питането, и нетърпението, какво, покрай фест или група и с нас си се случва B)
басси, яко е

#20 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 март 2008 - 01:12

така, ето още няколко от любимите ми, другите, колкото и да си ги харесвам, могат да се намерят във всеки метъл магазин, така че няма да ви занимавам с тях :)

започвам с любимите Foreigner, леле, бях се надъхала да си взема толкова неща от мърча, спестявах пари 3 месеца, а то само фанелки... :worship: поне един турбук(програма за турнето) да имаше... :rolleyes:
лице:Attached File  DSCI3721.JPG   235,17K   59 downloads гръб:Attached File  DSCI3722.JPG   280,92K   47 downloads

една фанелка, която щеше да ме умори от смях, когато ми я подариха, познайте защо...(жокер: името на албума и корицата... :drinks: )
Attached File  DSCI3725.JPG   276,59K   56 downloads

тук нужда от обяснения няма :D
Attached File  DSCI3723.JPG   229,07K   60 downloads

и сега една датска Harley Davidson, но в гърли-вариант(уточнение: ръкавите са дантелени...) :yes:
лице:Attached File  DSCI3726.JPG   228,05K   45 downloads гръб:Attached File  DSCI3727.JPG   221,98K   39 downloads

и аз призовавам другите да се включат, това все пак не е някакъв чат между 4 човека, интересно ми е бе хора, прилагайте снимков материал! B)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users