Jump to content

Националите - Заблудата!


73 replies to this topic

#21 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 31 юли 2007 - 12:32

Абе не съм много убеден, че бяхме ОТБОР. Знаем, че е имало яко скандали след мача с Нигерия, сърдни и обиди. ЗНаем и за определението, което ни лепна Кройф ли кой ли - "организирания хаос". Знаем и че Пенев взе в Щатите много халфове и нападатели и почти отидохме без защитници. Всеки мач някой беше наказан от защитниците за картони, налагаха се размествания, Ивайло Йорданов да играе като защитник и какво ли не. Ако говориш за отборен дух - сигурно го е имало, докато са се плацикали в басейна, но ако се бяхме издънили по-рано щеше да видиш какви скандали щяха да си спретнат помежду си. Както и да е, световното в Щатите е един пример за това как понякога и разпасана чета от индивидуалисти да направи нещо голямо заедно. Шанс 1:100. Точно затова и е толкова ценно представянето ни. ОТБОР бяха Гърците на европейското. Ние бяхме шайка хуни :D
... Through dreams I influence mankind...

#22 stargazer

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 128 posts

Posted 31 юли 2007 - 15:12

имахме всичко на всичко 2 защитници резерв- Киряка и Ники Илиев който обаче беше контузен . другите бяха туристи като пепи александров, михтарски, който го пуснаха за 1 мин срещу мексико щото жена му се помолила на пената :blink: велко йотов, гецата георгиев. да се чуди човек чий го държаха там цял месец ей тез а не взе някой дето щеше да върши работа

#23 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 31 юли 2007 - 15:27

Хубавото с новия ни стар треньор е, че ще се наслаждаваме отново на подобни изказвания :blink:
http://www.standartnews.com/bg/article.php...&article=197942

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 31 юли 2007 - 15:30

Разправяли са ми, че след уволнението на Пената през 96-а, след като сдал служебния автомобил, в него били намерени в голямо количество люспи от слънчогледови семки и какви ли не още "паметници на културата" :blink:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 31 юли 2007 - 17:53

[url="http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-07-31&article=197942"]http://www.standartnews.com/bg/article.php...&article=197942[/url]
[/quote]

Класик, класик... :nyam:

А иначе не споделям мнението, че ни липсват качествени треньори. Проблемът е, че вечно някой им се бърка в работата или са свързани с разни мениджърски агенции, което им пречи да си вършат най-добре работата... Освен Мъри, бих добавил и Ясен Петров, Сашо Станков, Краси Балъков. Сигурно има и други...

Не отписвайте старата ни треньорска школа. Има много сериозни спецове... Един Марчело Липи, например, на 100 и нещо години стана световен шампион. ;)

#26 tekumse

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 02 август 2007 - 17:34

View Poststargazer, on Jul 27 2007, 07:26 AM, said:

защото :

1. три птички пролет не правят. всъщност сега май е само една- Барби. стенли и мартин все още са в графа "чакаме силните им мачове за сегашните отбори"

Сякаш другите отбори на световното бяха бъкани с "птички". Ей Украйна, Швейцария, Австралия, Гана, Еквадор минаха и групите. Колко шведи играят в големи отбори? Нас ни бият колко пъти с 2-3 играча - Ларсон, Люндберг и Ибрахимович.

Много играчи имат само Бразилия, Аржентина, Франция, Италия, Англия, Германия, Испания, Холандия, Португалия, Чехия, Нигерия, Камерун. Другите всички са много пълнеж ама се класираха - Полша, Сърбия, Хърватско, Того, Ангола, Тунис, Иран, Япония, Корея, С Арабия, Коста Рика, ТНТ, Парагвай...

Гърците как станаха Европейски? Дрогба как сам класира БСК на финала в Африка?

#27 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 22 август 2007 - 21:35

Днес пак взехме,че се изложихме срещу Уелс.Вярно,че е контрола,но е недопустимо да падаме на родна земя от такъв отбор,при положение,че имаме претенции за класиране на европейско.Лусио Вагнер няма място в отбора,на няколко пъти подходи изключително несериозно към няколко на пръв поглед елементарни ситуации.Стилиан Петров беше абсолютно безидеен,Телкийски няма място в средата,където се чуди какво да прави с топката.На него си му е добре да дава пасове от дясно.Велизар Димитров трябваше да почне титуляр,създаде тоста положения и ако беше играл цял мач може да вкара 1-2 гола.Единствено Мартин Петров се раздаде,но нямаше късмет в опитите за гол.
Шоу да става!

#28 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 август 2007 - 21:55

Аз мисля, че трябва да оценим мача положително. Отдавна не съм наблюдавал среща на националите с толкова голови положения, особено през втората част. Определено офанзивния футбол е все още кредо на чичо Пенчо и аз лично съм доволен от този факт...

Да ме прощават обаче "евробойците", но Мечо, Клечо, Ювелири, Вагнери (без Бах) и т.н. място в национала нямат. Те са си за вътрешното първенство. Там да им ръкопляскат и да им се радват...

Иначе, какво? Да поспрем и да изправим паса първо, а? Велик е Пената!! :lol2:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#29 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 22 август 2007 - 22:04

Aбе да не забравяме, че Уелс не са кой знае какво... Отделно, бяха без голяма част от титулярите. Не съм оптимист за мача с Холандия там... дано поне не отидем на разлика. :lol2: Всичките други мачове трябва да ги вземем, щото иначе просто отпадаме... със сигурност.

#30 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 23 август 2007 - 00:06

View PostPecado, on Aug 22 2007, 23:04, said:

Не съм оптимист за мача с Холандия там... дано поне не отидем на разлика. :)

Това е най-слабата Холандия, която съм гледал изобщо, а ван Бастен конкурира Стоичков откъм некадърност. Дори с Пламен Марков начело щяхме да ги бием. А сега? С чичо Пенчо отново ще сме четвърти... в групата си.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#31 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 23 август 2007 - 10:27

View Postcadaurus, on Aug 23 2007, 01:06, said:

Това е най-слабата Холандия, която съм гледал изобщо, а ван Бастен конкурира Стоичков откъм некадърност. Дори с Пламен Марков начело щяхме да ги бием. А сега? С чичо Пенчо отново ще сме четвърти... в групата си.

Проблема е, че и нашите не са цъфнали и вързали. Чичо Пенчо мисля все още не се е пренастроил от занаята да рекламира бира към занаята на треньора, в който се е доказал. То това е и основния проблем май - щото каквото и да направи - няма какво да доказва вече. Т.е. мотивация никаква.
Подобно положението беше с Ицо. Като беше гладен - нямаше кой да го спре. Сега - стана звезда и се пристрасти към това да ни грее с неговата величествена "звездност".

Аз от това, което видях в мача - май ни хвана синдрома Тампере на национално ниво. Сякаш някои хора вече предварително в ума си решават, че няма как да паднем, или че трябва да паднем (даммм, колкото и грозно да звучи и футболистите са хора - и те играят Еврофутбол).
Кой ли още ще ни пере само, не знам.

Иначе играха с настроение - което е огромна крачка напред в сравнение с Ицовия драматизъм.
Освен това Пената пак показа, че има нюх за играчи - Ивелин Попов игра доста добре, но защо ли останах с впечатлението, че (както с много добри футболисти за съжаление) има мозък колкото амеба. Дано да греша. Дано да ме опровергае.
nemo me impune lacessit

#32 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 23 август 2007 - 12:47

View Postmabon, on Aug 23 2007, 11:27, said:

Проблема е, че и нашите не са цъфнали и вързали. Чичо Пенчо мисля все още не се е пренастроил от занаята да рекламира бира към занаята на треньора, в който се е доказал. То това е и основния проблем май - щото каквото и да направи - няма какво да доказва вече.

Основният проблем е, че не сме 1994. Пенев използва футболисти, които не познава и не знае как да използва оптимално. Стилян вече за трети пореден треньор не може да си намери мястото, Пелето го изтеглиха назад и в крайна сметка настъпи обичайният хаос, но не организиран, както преди 13 години. Да не забравяме, че треньорът на националния отбор не е учител по футбол, той е селекционер и неговата работа е да следи кой къде играе и да го избира за национала. В това отношение чичо Пенчо трудно ще се оправи, особено като нарича Томашич - Томаш, а Ст. Петров - Стилян Ангелов.
Ивелин трябва да напусне България до един-два сезона, иначе и той ще потъне в блатото.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#33 tekumse

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 24 август 2007 - 16:13

View PostFester Addams, on Aug 22 2007, 15:35, said:

Днес пак взехме,че се изложихме срещу Уелс.Вярно,че е контрола,но е недопустимо да падаме на родна земя от такъв отбор,при положение,че имаме претенции за класиране на европейско.Лусио Вагнер няма място в отбора,на няколко пъти подходи изключително несериозно към няколко на пръв поглед елементарни ситуации.Стилиан Петров беше абсолютно безидеен,Телкийски няма място в средата,където се чуди какво да прави с топката.На него си му е добре да дава пасове от дясно.Велизар Димитров трябваше да почне титуляр,създаде тоста положения и ако беше играл цял мач може да вкара 1-2 гола.Единствено Мартин Петров се раздаде,но нямаше късмет в опитите за гол.

Вагнер че се полигави е вярно, но е много по-добър от алтернативите. И с Марто си пасват много добре, само дето липсва трети да правят прослувутите триъгълници на Венгер. Велизар едва ходи след 60мин на последните си мачове - не може да се очаква да играе 4 мача за 10 дена. Йовов и Телкийски в депресия ли си не знам ама направо ги е страх да стрелят, Мечката с топката във вратата искаше да влезе. Но в национала традиционно играят хора дето са били добри преди година и сега им е паднала формата, вместо играчи във върхова.

Чиликов направи всички грешки на Бербо без нито една от положителните му страни. Не мога да разбера как Уелс могат да центрират два пъти и да намерят по-ниските си нападатели из по-високи защитници. А ние с 20 центрирания не можем да нацелим нашите нападатели дето са по-високи от пазачите си. Колко мача трябва да гледаме да видим веднъж един наш играч да атакува топката на близката греда вместо да се крие на далечната и да се надява тя магически да стигне до него през куп защитници и вратаря.

#34 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 24 август 2007 - 16:34

View Postcadaurus, on Aug 23 2007, 01:06, said:

Това е най-слабата Холандия, която съм гледал изобщо, а ван Бастен конкурира Стоичков откъм некадърност. Дори с Пламен Марков начело щяхме да ги бием. А сега? С чичо Пенчо отново ще сме четвърти... в групата си.

Е, да... Ама при Пацо имахме плеймейкър и то не кой да е, а Краси Балъков. Сега няма кой да връзва играта, Стенли е по-полезен в дефанзивен план, а Чавдар Янков го гласяхме за новия Лечков, ама курец... :blink: Иначе така си е за Холандия и Ван Бастен. Грях си е, пак имат уникално поколение...

#35 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 08 септември 2007 - 22:36

Е, посрещнахме реалността право в очите... Може би е по-добре да изпуснем и това Европейско първенство, поне да не се излагаме с разни знайни и незнайни бразилци, хървати, легионери и т.н. родно "Дзвезди".... No Comment.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#36 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 09 септември 2007 - 09:59

Паднахме и какво от това!

Аз лично харесах играта на отбора ни. Много ще се очудят, но имаше една огромна и много съществена разлика от предните мачове, играчите не бяха като мишки. Имаше много индивидуални грешки, но в много периоди от мача Холандия наистина незнаеха къде се намират. Заслужавахме един гол, не го реализирахме. Определено има напредък и се надявам да видим резултатите в следващите мачове. А дали е важно да се класираме или не, е въпрос на гледна точка.


P.S. Колкото и да ни разочероват, може да ги псуваме и коментраме, но знам, че пак ще си ги подкрепяме на стадиона и пред телевизорите, защото нямаме друг национален отбор и други играчи ;) :D :fans:
Rock n' Roll

#37 lizardman

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 30 posts

Posted 09 септември 2007 - 11:23

Абсолютно така си е! заслужавахме си равенството тоя мач, ама ко да са праи. според мен класата е факторът. щото явно класните отбори могат да си позволат мръсни игрички и се измъкват безнаказано. да, ама тия мръсни игрички или ни попречват да отбележим или са причината да ни отбележат. човекът, който мога да обвиня за загубата е Иванков. напълно неясно остава за мен, що не взимат по-стабилния Петков. другият не на ниво си беше Вагнер. и тва е. другите играха добре, като отбор. никой не се опита да изпъкне, а постоянно мислеше за отбора като цяло. ех...

#38 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 09 септември 2007 - 14:15

View PostCode187, on Sep 9 2007, 10:59, said:

Паднахме и какво от това!

Аз лично харесах играта на отбора ни. Много ще се очудят....

Като те гледам как пишеш - хич не се Учудвам, че са ти харесали.
Защита нямахме никаква, Иванков беше като ударен от метеорит, а "звездните" ни нападатели отново показаха, че за тях никога няма такова нещо като "100 %-ови положения", даже да бъдат на 2 метра сами пред голлинията. Да не говорим, че аз не видях НИТО ЕДИН точен пас на нашите през цялото второ полуДреме.

View PostCode187, on Sep 9 2007, 10:59, said:

P.S. Колкото и да ни разочероват, може да ги псуваме и коментраме, но знам, че пак ще си ги подкрепяме на стадиона и пред телевизорите, защото нямаме друг национален отбор и други играчи ;) :D :fans:

Ами те отдавна вече са показали, че могат много да ни разочАроват, тъй че няма какво да ги коментИраме и да се ядосваме на глупостите им.
Уважавам логиката ти, че и лайна да са - наши са си, и трябва да им се радваме и поощряваме, щото други нямаме (макар, че е отделно въпроса защо някои от играчите въобще играха - сигурно чичо Митко трупа за пенсия). Само че хайде да не се увличаме в "поощряването" и "радването" - като ги виждаме какви простотии правят по терена.
nemo me impune lacessit

#39 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 09 септември 2007 - 16:23

View Postmabon, on Sep 9 2007, 15:15, said:

Като те гледам как пишеш - хич не се Учудвам, че са ти харесали.
Защита нямахме никаква, Иванков беше като ударен от метеорит, а "звездните" ни нападатели отново показаха, че за тях никога няма такова нещо като "100 %-ови положения", даже да бъдат на 2 метра сами пред голлинията. Да не говорим, че аз не видях НИТО ЕДИН точен пас на нашите през цялото второ полуДреме.
Ами те отдавна вече са показали, че могат много да ни разочАроват, тъй че няма какво да ги коментИраме и да се ядосваме на глупостите им.
Уважавам логиката ти, че и лайна да са - наши са си, и трябва да им се радваме и поощряваме, щото други нямаме (макар, че е отделно въпроса защо някои от играчите въобще играха - сигурно чичо Митко трупа за пенсия). Само че хайде да не се увличаме в "поощряването" и "радването" - като ги виждаме какви простотии правят по терена.

No Comment.

Харесах мача имам си своите доводи и споделям мнение. Изводите ти са грешни както на всеки предубеден т...к.
Rock n' Roll

#40 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 19 октомври 2007 - 17:51

Хайде, вече загубихме и теоретични шансове за Европейското. Това ли е дъното? Мачът с Албания, как мислите? Краси Балъков да поема националния от следващите квалификации, пък да видим какво ще стане... Причините за да сме толкова зле - много и все предъвквани. Школи, лоши условия за подрастващите (пък и не само) футболисти, корупция, слаба конкуренция и т.н.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users