Jump to content

ОЛАФ. доклади и т.н.защо ги търпим


23 replies to this topic

#21 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 21 July 2008 - 19:45 PM

View PostCode187, on Jul 21 2008, 20:13, said:

Хайде отидете да поживеете в Швеция и като се върнете пак ще поговорим.

Хо-хо, че кво общо имат шведските социалисти с нашенските самозвани социалисти, деца на номенклатурата на БКП....
Била съм в Швеция, но това не е от значение за разговора.

Та не социалистите (като хора, изповядващи тази идея) ми пречат, пречат ми тия нагли, крадливи ексбкп "социалисти", които за n-ти път доказват, че освен всичко са и безкрайно некадърни, явно в школите на АОНСУ навремето са се учили единствено как да бъдат...номенклатурчици в система на тоталитаризъм. Сега в условията на псевдодемокрацията, която си създадоха, се научиха и как да крадат, т.е. да са бизнесмени (ма и в това не ги бива, все се дънят, то...и затова интелект е нужен).
Какви "социалисти" са Станишев, Овчаров и т.н шайка?

Edited by Hard rock fan, 21 July 2008 - 19:53 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#22 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 21 July 2008 - 20:18 PM

Quote

Хо-хо, че кво общо имат шведските социалисти с нашенските самозвани социалисти, деца на номенклатурата на БКП....
Била съм в Швеция, но това не е от значение за разговора.



Много добре си ме разбрала, не е виновна идеята виновни са хората, но дайте да ги наричаме с имена, а не да слагаме общия знаменател. Защото нещата които са построени по време на социализма, държат държавата да не рухне окончателно, вече 20 години. И тези посторени неща са сторени от хората, които сега тънат в мизерия и тъй като си спомнят какво е било тогава, гласуват за същото защото сега е по-зле (кой ще го отрече). Не можем да ги разпнем защото са вярвали, че строят живота си. По скоро мисля, че младото поколение им дължи много. И младото поколение е виновно, че нещата са такива, защото когато е трябвало са били овци и са се покрили и са избягали за да не поемат отговорността.



Quote

Та не социалистите (като хора, изповядващи тази идея) ми пречат, пречат ми тия нагли, крадливи ексбкп "социалисти", които за n-ти път доказват, че освен всичко са и безкрайно некадърни, явно в школите на АОНСУ навремето са се учили единствено как да бъдат...номенклатурчици в система на тоталитаризъм. Сега в условия на псевдодемокрацията, която си създадоха, се научиха и как да крадат (ма и в това не ги бива, все се дънят).
Какви "социалисти" са Станишев, Овчаров и т.н шайка?



Хайде сега напиши същото нещо, само че с демокрация, СДС НДСВ и всички които управляваха преди тази шайка около 8 години и ми кажи каква е разликата. Аз лично не виждам. Проблема е че наричаме едните и другхите с различни имена, но те са едни и същи хора като действия и разбирания, само че едните се наричат социалисти и не си крият вълната, а другите се наричат демократи и се крият като овца под вълча кожа. И двата варианта не са приемливи за мен. С комунистите и така нататък просто прехвъляте отговорността от собствените си решения на някой друг. Аз искам да взимам собствени решения и да поемам отговорността за последствията, не е ли това свободата. За съжаление някой го разбират като анархия и други хубави идеи, но това е истината. И ако всички хора които изброи с т.н. и които ще изброиш ако направиш това което споменах в началото, поемаха сами отговорността за грешките си сега щяхме да имаме перспектива, но те са безочливи, а има и кой да ги търпи и си правят каквото си искат и стигнамхме дотук и вярвам, че това не е дъното.


Мога да ти кажа, защо нещата в България не потръгват след малките революцийки. Има едни хора, които подтикват тълпата да тръгне на бунт, ако той е успешен, част от тези хора се скриват, защото си мислят, че не са за тази работа и оставят нещата в ръцета на останалите хора, които са се скрили зад тълпата и когато всичко отмине упрравляват за собствено благо, а не за благото на тълпата. Част от хората, които са се покрили, наистина смятат, че политиката не е за тях, други просто се изплашват от последствията от собствените си решения (овци). И така в един омагьосън кръг оставаме в ръцете на бай-ганьовците, защото ако все пак някой от хората повели бунта управляват със съвест биват ликвидирани от бай-ганьовците за да не пречат на рахатлъка им и виват забравени много бързо от тълпата. Извода е, че тълпата си е тълпа, а ти даваш най-доброто от себе си тя да е добре. В България нещата не стоят както при извода затова сме в Лайната.

Edited by Code187, 21 July 2008 - 20:24 PM.

Rock n' Roll

#23 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 July 2008 - 14:52 PM

Развитието на темата дава категоричен отговор на поставените в нея въпроси. Нещата не се случват така както ни се иска на всички в България, защото явно двадесет години не стигат, за да се приключи с безумното противопоставяне и делене на обществото на комунисти и демократи. Тогава когато страната е в ЕС ние не правим нищо повече от това да обвиняваме едните или другите за състоянието на пътищата, икономиката и галопиращата инфлация. Трудно, да не кажа невъзможно е да излезем от този омагьосан кръг, ако веднъж завинаги не заработим заедно за успеха. И въпреки, че това звучи като клише ще ви кажа, че почти всяка година прекарвам известно време в чужбина и винаги когато се върна в България си повтарям, че трябва да запазя доброто си възпитание и тук. Засега се справям, а удоволствието от резултата е несравнимо. То се изразява в погледа на чистачката на входа, която не крие искрената си изненада от съвсем обикновеното, но топло "Добро утро", което получава от мен всяка сутрин.

И така, нека оставим за момент политиците настрана и всеки един от нас прояви европейски маниери поне за един ден, като например:

1. Бъде вежлив в магазина и на работното място.
2. Се усмихва повече през деня.
3. Слага колан, използва мигач и дава предимство на колата пред него търсеща пролука за престрояване в дясната лента.

Списъкът може да продължи, но идеята е ясна. Въпреки условията, нека бъдем европейци. Поне за един ден, а пък после може и да се оплачем от управниците...

Толкова ли е трудно?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#24 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 28 July 2008 - 17:24 PM

View Postmarillion, on Jul 28 2008, 15:52, said:

Развитието на темата дава категоричен отговор на поставените в нея въпроси. Нещата не се случват така както ни се иска на всички в България, защото явно двадесет години не стигат, за да се приключи с безумното противопоставяне и делене на обществото на комунисти и демократи. Тогава когато страната е в ЕС ние не правим нищо повече от това да обвиняваме едните или другите за състоянието на пътищата, икономиката и галопиращата инфлация. Трудно, да не кажа невъзможно е да излезем от този омагьосан кръг, ако веднъж завинаги не заработим заедно за успеха. И въпреки, че това звучи като клише ще ви кажа, че почти всяка година прекарвам известно време в чужбина и винаги когато се върна в България си повтарям, че трябва да запазя доброто си възпитание и тук. Засега се справям, а удоволствието от резултата е несравнимо. То се изразява в погледа на чистачката на входа, която не крие искрената си изненада от съвсем обикновеното, но топло "Добро утро", което получава от мен всяка сутрин.

И така, нека оставим за момент политиците настрана и всеки един от нас прояви европейски маниери поне за един ден, като например:

1. Бъде вежлив в магазина и на работното място.
2. Се усмихва повече през деня.
3. Слага колан, използва мигач и дава предимство на колата пред него търсеща пролука за престрояване в дясната лента.

Списъкът може да продължи, но идеята е ясна. Въпреки условията, нека бъдем европейци. Поне за един ден, а пък после може и да се оплачем от управниците...

Толкова ли е трудно?


Много хора го правят. Въпроса е как тези, които не го правятм да се научат да са отчтиви и да си намерят мястото! И все пак за глобалните проблеми на странта се "работи" от двайсет години и ще минат още доста дори и да се намери правилният човек и път. Все пак ЕС са един корктив, другото си зависи от нас.
Rock n' Roll





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users