Jump to content

Гонят ученици заради дълга коса !!! ( 7мо СОУ )невероятно, но факт!


76 replies to this topic

#21 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 November 2008 - 19:07 PM

- Не е същото, нали?
Но мечтите и идеите са същите.

Гледах го по телевизията. Тази директорка смуче здраво и се надявам най малкото да я уволнят заради своеволия :crazy_pilot: и нарушаване на конституционни права :vinsent:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#22 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 November 2008 - 19:51 PM

View PostHard rock fan, on Nov 24 2008, 19:07, said:

Гледах го по телевизията. Тази директорка смуче здраво и се надявам най малкото да я уволнят заради своеволия :crazy_pilot: и нарушаване на конституционни права :vinsent:
Познавам я, не съм съгласна изобщо (освен с Code187), но след като проуча какъв е проблемът, ще постна резултати.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#23 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 November 2008 - 20:05 PM

View Postforeigner, on Nov 24 2008, 20:51, said:

Познавам я, не съм съгласна изобщо (освен с Code187), но след като проуча какъв е проблемът, ще постна резултати.


Аз коментирам принципно (въз основа, на което видях от репортажа). Лично никого не познавам, затова коментарът ми е само на база на казуса.
Казусът беше: момчето е с дълга коса. Или да се подстригва, или да напуска училището.
А това е безумен казус. Това са същите мечти и идеи на онея в трамвая :crazy_pilot:


И не дългите коси са проблемът във възпитанието.
И не с подстригване ще се решат.

Edited by Hard rock fan, 24 November 2008 - 20:06 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#24 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2008 - 21:13 PM

View PostHard rock fan, on Nov 24 2008, 20:05, said:

Аз коментирам принципно (въз основа, на което видях от репортажа). Лично никого не познавам, затова коментарът ми е само на база на казуса.
Казусът беше: момчето е с дълга коса. Или да се подстригва, или да напуска училището.
А това е безумен казус. Това са същите мечти и идеи на онея в трамвая ;)
И не дългите коси са проблемът във възпитанието.
И не с подстригване ще се решат.

Абсолютно, подкрепям с 2 ръце твоето мнение, това имах предвид и аз! Образованието ни е в страхотна криза и не глупости като правила за външния вид ще оправят кризата. Докато има остатъци от тия в трамвая и мисленето им, тези проблеми ще се появяват отново и отново!
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#25 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 November 2008 - 22:25 PM

View PostRebel, on Nov 24 2008, 21:13, said:

Докато има остатъци от тия в трамвая и мисленето им, тези проблеми ще се появяват отново и отново!
Тези в трамвая са функция на тези извън трамвая.
Държавата е функция на народа.
Безхаберието на държавата е функция на безхаберието на народа.

Тази трогателна история за дългокос келеш и климактерична даскалица е пиксел от общата картина.

Общата картина е функция от липсата на естествен кортектив. Естествен коректив може да бъде гражданското общество. При липса на такова се припознава единствено институционален коректив. Институционалният коректив е функция на дъжавата. Кръгът се затваря.
Така е то.

#26 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 24 November 2008 - 22:38 PM

Абе яаааа:

http://vbox7.com/play:5b42f926

;)
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#27 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 November 2008 - 22:47 PM

View PostHard rock fan, on Nov 24 2008, 19:07, said:

- Не е същото, нали?
Но мечтите и идеите са същите.

Гледах го по телевизията. Тази директорка смуче здраво и се надявам най малкото да я уволнят заради своеволия ;) и нарушаване на конституционни права :P
Кой да я уволни? Онези от трамвая?
Ако е така, следователно очакваш справедливост от онези, които са й идентични? В това има някакво вътрешно противоречие.

Какви конституционни права е нарушила?
Така е то.

#28 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 November 2008 - 22:49 PM

View PostJorko_Beliata, on Nov 24 2008, 22:38, said:

Абе яаааа:

http://vbox7.com/play:5b42f926

;)
:P :yes: ->

Quote

Именно външния натиск за унификация и за потискане на индивидуалността изгражда различие и отвоюва независимост.

Характер се изгражда в сблъсъка система - личност.
Системата потиска, личността търси себеизява напук на системата.

При липса на система липсва и съпротива - т.е. липсва притискащия фактор, който те кара да отсояваш себе си, да си различен, да си личност. Ако няма срещу какво да се бориш - каква ти креативност, какво себеизграждане, какъв характер.

Така е то.

#29 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 November 2008 - 22:56 PM

View Postgeorid, on Nov 24 2008, 23:47, said:

Кой да я уволни? Онези от трамвая?
Ако е така, следователно очакваш справедливост от онези, които са й идентични. В това има някакво вътрешно противоречие.

Какви конституционни права е нарушила?

Е, да има противоречие. Нооо...нали уж има (или би трябвало да има) някакъв граждански контрол в (случая) сферата на образованието. Та да бъдат сезирани там инспекторати, едно-друго, министерство, че и Гиньо Ганев ;) (примерно, де).

Малко се изсилих, сигурно в конституцията не пише нищо за дължина на косите, обаче пък пише за права на човека (а човек е в правото си да има каквато си иска коса, не ли?)

Щото съгласно този казус, на момчето би му било нарушено правото на образование, заради...дължината на косата.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#30 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 November 2008 - 23:00 PM

View PostHard rock fan, on Nov 24 2008, 22:56, said:

Ако отида утре гол на работа, дали ще ме уволнят?
Къде в конституцията пише, че не мога да ходя гол?

Момчето не го познавам. Нито директорката познавам. Не знам кой чии права нарушава и по какъв начин. Гледах един повърхностен репортаж по телевизията. И толкоз.
Така е то.

#31 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 November 2008 - 23:06 PM

View Postgeorid, on Nov 24 2008, 23:00, said:

Момчето не го познавам. Нито директорката познавам. Не знам кой чии права нарушава и по какъв начин. Гледах един повърхностен репортаж по телевизията. И толкоз.
те тука уцели десетката
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#32 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 November 2008 - 23:15 PM

View Postgeorid, on Nov 25 2008, 00:00, said:

Ако отида утре гол на работа, дали ще ме уволнят?
Къде в конституцията пише, че не мога да ходя гол?

Момчето не го познавам. Нито директорката познавам. Не знам кой чии права нарушава и по какъв начин. Гледах един повърхностен репортаж по телевизията. И толкоз.

То и аз никого не познавам. Но познавам мечтите и идеите и методите на онези от трамвая. По отношение на дължината на косата. И да ти призная, хич не ми харесват.
Може и училището да е в правото си своеволно да налага подстрижки (макар да се съмнявам, понеже не е като да е частно), може да няма нищо общо с конституцията и правата, но на мен наистина ми напомня за СЪЩИТЕ идеи и мечти, които БЯХА на всеки километър, ама се надявах да не СА до края на света. ;)

А ти говориш за социално приемлив външен вид. Дългата коса не е социално неприемлива.
Още повече, явно не е и непримелива за Седмо - показаха учител с дълга коса :P

Edited by Hard rock fan, 24 November 2008 - 23:17 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#33 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 November 2008 - 23:31 PM

View PostHard rock fan, on Nov 24 2008, 23:15, said:

Не мисля, че има нещо общо с онези от трамвая. По-скоро е среща на манталитети. Един недовтасал, който се предполага, че изразява някакво различие чрез дълга коса. И един превтасал, който се предполага, че изрязява някакъв коректив чрез заканата си. Нито едното е различие, нито другото е коректив.
Така е то.

#34 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 25 November 2008 - 09:15 AM

Недопустимо е това,което се случва в днешни времена.Вчера споделих с колежката ми прочетената новина и нейния коментар беше"Правилно,така трябва да е". "Ма защо" я питам аз и идва отговора "Ми щото всички дългокоси момчета и мъже са наркомани,още повече тия дет' слушат метъл" :angry3: :angry3: :angry3: Ми по тая логика,тя е лесбийка щото слуша Енрике Иглесиас.Проблема е че общоприетото мнение в обществото за такъв тип хора е че са наркомани,вандали,отрепки и т.н.ОК, има и такива,но това не дава право на никой да категоризира крайно и да вади генерални изводи."Ма те мйетълитйе са ниечистоплътнй,шйот са с дълги коси и с бради" - ми FUCK OFFFFFFFFFFFF.Аз пък познавам хора с дълги коси,които се къпят по три пъти наде,бръснат си гъза,краката,ръцете и т.н.Обаче,понеже обичат да носят дълга коса или пък смятат,че им отива да носят брада са еди какви си...Не знам дали това е и комунистическо мислене,дали не е твърде крайно и за доказани изверги като тях.Напълно съм съгласен,че това си е чиста форма дискриминация.Айде да свършвам вече,че имам да убивам директорки :bomb: :P :dwarf: :yes: :moil: ;) :orc:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#35 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 25 November 2008 - 09:42 AM

Мммм, не съм съгласен с georid, че подтискането на индивидуалността отвън води до формирането на личността. Личността се формира преди всичко от средата на индивида, ерго - хората и занимавките с които човек прекарва повечето си време. Подтискането на личността води до по - други събития. :P

Въпроса с външния вид и обществото е до голяма степен двуяк - от една страна е недопустимо да накараш някой да си обръсне брадата/да си подстриже косата, ако не иска, да се облича по еди-какъв си начин, а от друга самото ни общество до голяма степен толерира стереотипността - какъв според вас ще бъде резултата от интервю за детска учителка на което се явава небръснат метъл с пусната кечара, но с подходящо образование и перфектно възпитание?

От една страна - дааа, дайте да сме толерантни, всеки има право да бъде различен, даже гейовете оставихме да си направят ш....н парад, от друга обществото ни само изхвърля нестереотипните хора, и трябва "да си много напред", за да можеш да се "правиш на интересен" без последствия. :yes:

А това да карат хлапетата да се подстригват си е чиста глупост и хабене на време за безполезни неща - сигурен съм че в 7-мо има доста повече проблеми за оправянне от външния вид на децата.

Извод: Пребийте директорката с водопроводна тръба или 2*4! ;)

:angry3: :angry3: :angry3:

Edited by Jorko_Beliata, 25 November 2008 - 09:49 AM.

Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#36 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 November 2008 - 10:32 AM

View Postgeorid, on Nov 24 2008, 23:31, said:

Не мисля, че има нещо общо с онези от трамвая. По-скоро е среща на манталитети. Един недовтасал, който се предполага, че изразява някакво различие чрез дълга коса. И един превтасал, който се предполага, че изрязява някакъв коректив чрез заканата си. Нито едното е различие, нито другото е коректив.

Може и така да е. На мен ми прилича на носталгия (от страна на директорката) по отминали времена, когато всички момчета трябваше да са късо подстригани, а момичетата - с плитки ;)

Тъй или инак, обаче, както и да го тълкуваме, аз съм на страната на ученика и не намирам за редно да бъде подлаган на натиск да се подстригва. Щото на няколко пресечки от Седмо, в кое да е друго училище, никой няма да му прави проблем за дългата коса.
Де да знам, сигурно понеже в училище съм била винаги бунтар и винаги съм гледала да заобикалям тъпите им соц порядки (доколкото беше възможно тогава), ме втриса от мисълта, че някой се опитва (макар и на изключително локално ниво) да отнема една придобита свобода на младите хора.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#37 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 25 November 2008 - 17:31 PM

View PostJorko_Beliata, on Nov 25 2008, 09:42, said:

Мммм, не съм съгласен с georid, че подтискането на индивидуалността отвън води до формирането на личността. Личността се формира преди всичко от средата на индивида, ерго - хората и занимавките с които човек прекарва повечето си време.
"Средата" е организирана опозиция на истаблишмънта. "Средата" е общност, формирана около сходно занимание и като следствие - споделяне на общо отношение към останалите. Дали ще е слушане на определен тип музика, влечение към футбола, колективна възхита по Шопенхауер и неговите възгледи, четене на поезия или бой със сопи - няма значение. Външната морфология е една и съща: "среда" <-> "истаблишмънт".

Тук под "истабишмънт" може да разбираш един опростен модел - на общата маса от хора, която в своята колективно осъзната посредственост винаги е задавала норма.


Quote

самото ни общество до голяма степен толерира стереотипността
Всяко общество винаги е толерирало и ще толерира стереотипността. То и затова се нарича "общество" - защото е подчинено на нещо общо, а общото винаги е опозиция на частното.

Ярките индивидуалности се раждат като реакция. Христо Ботев и Георги Бенковски не са били отличници, не са казвали "добър ден" и "извинявай". В общото възприемане от страна на тогавашното общество те са били нехранимайковци. Затова и съдбата им е такава. Отредена им е от обществото тази съдба. Когато човек не може да се докаже спрямо обкръжаващите го еснафи или не намери среда на споделяне, той се доказва пред себе си, следователно - пред вечността. Защото такива ярки индивидуалности са със силно его. Изпепеляващо его.

"да каже нявга народът" не е обръщение към народа на бъдещето. То е обръщение в настоящето, направено пред огледалото.
Така е то.

#38 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 25 November 2008 - 17:56 PM

Така по - става :)

Quote

"истаблишмънт"

- интересен термин. :)

Quote

Ярките индивидуалности се раждат като реакция.

Възможно :) Съдейки по себе си донякъде е така, донякъде - не съвсем. См. не виждам необходимост човек да е чак антисоциален (нехранимайко) за да е ярък индивидуалист - според мен това е по - скоро въпрос на самоосъзнаване отколкото на реакция спрямо еснафлъка.

Извода ми за директорката остава :bomb: :angry2: :worship:
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#39 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 25 November 2008 - 19:15 PM

Много разсъждения, според мен едно е ясно децата в съвременна България са изпуснати! Трябва ред и дисциплина. Прекалено много им се позволява. Стига с този комунизъм, демокрация и т.н. Има една дума (пиша го в този форум за пореден път) която трябва да води обществото и политиката, независимо как се определя тя. Тази дума за мен, вярвам и за вас, е нещо свщенно и тя е простичка, и изпълнена с много история.


БЪЛГАРИЯ!


Когато искаме от хлапетата да влязат малко в строя, да се учат, да не се подвяват по цяли ден, да се напиват, да се шибат като зайци и да правят глупости, ще създадем и малко по-строги мерки. Майките бият децата си за белите които вършат, не съм видял някой да се противи, че на детето му се нарушават правата, защото това е част от възпитанието. Не говоря за крайностите, които съществуват в много семейства.

Незнам въобще, защо се повдига въпроса по телевизията, за едно тъпо даскало. Дори незнам кое определя даскалото, като елитно! Аз съм учил в по-елитно и едно от най-старите училища в България, и какво от това. На запад (какво търсим там незнам :bomb: ) елитните училища са толкова консервативни, че нямам думи. Младежа нямаше да види даже и вратата на училището ако се появи в този си вид. Нали на там се стремим образовано общество, знаещи хора, наука, производство развитие. Като не ни изнася започваме да бучим, чакайте малко спрете се. Хем искаме да сме добре хем да не жертваме малко от себе си, няма как да стане. И вълкът сит и агнето цяло :angry2: .


П.С. Днес сутринта слушах едно интервю по БТВ, за едни биологични лекарства, как се получават какво се прави с тях. Коментара на журналягите беше убийствен, то не разбира и бъкел за какво иде реч седнал да ми развива терорий. Спуках се от смях, че и нагли на всичкото отгоре, и се оправдават доста злобно, защото са направили простотията ама да не си признаят.
Rock n' Roll

#40 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 November 2008 - 20:10 PM

View PostCode187, on Nov 25 2008, 19:15, said:

Както бе отбелязано - има си други начини, а и няма как ограничението за косите и т. н. да реши останалите проблеми с разюздаността. Голяма част от тях са причинени от фактори и извън училището.

На Запад е съвсем друга бира. Елитните и подобни училища, където има униформи и строг ред, са също така и скъпо платени. Там като ти турят униформата, се гордееш и се показваш с нея - вижте ме къде уча, наш'те имат кинти и т. н.
Така че подобни съпоставки не са релевантни.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users