Jump to content

Amorphis в София30.10.2009г. - клуб "Blue Box"


60 replies to this topic

#41 EDGECRUSHER

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 13 posts

Posted 28 октомври 2009 - 13:30

А някъде казано ли е в колко отварят вратите реално ?
ITS NOT JUST ONLY MUSIC, ITS A CHOSEN WAY OF LIFE !

#42 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 28 октомври 2009 - 14:10

View PostEDGECRUSHER, on Oct 28 2009, 13:30, said:

А някъде казано ли е в колко отварят вратите реално ?
Някъде четох, че ще пускат от 19 ч.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#43 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 02 ноември 2009 - 09:55

е това наистина не мога да го повярвам 3ти ден и нито един коментар, разбирам да беше някой пънк концерт или архаичен блус ама т'ва са Аморфис все пак. никой ли не посети концерта?
все се надявах да прочета как е минало
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#44 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 02 ноември 2009 - 10:30

Снощи се прибрах от София, уморен и измръзнал. Затова чак днес си събрах спомените и настроенията.
Концерта беше супер. По-малко хора от 2007-ма, но по-отбрани, дошли специално за Аморфис, което направи атмосферата в пъти по-приятна, щом чак у групата усетих задоволство. Томи беше доста по-отпуснат от предния път и дори се заиграваше с публиката. На House Of Sleep си имаше и моменти, в които оставяше само ние да пеем. Дори и другия Томи - Коивусаари - се усмихваше, че и ръкуваше с публиката след края, заедно с Ян Рехбергер - а предния път само се криеше зад кубетата и си свиреше, забил поглед в китарата си.
С ДСЛР нямаше да те пуснат, а и Гимли го нямаше(дано е оздравял вече), но и него нямаше да пуснат :yes: Звукът си беше добре, поне от моето място, малко напред и вдясно от озвучителите, като изключим няколкото проблема с микрофона на Томи. Влизането и излизането бяха на ниво, концерта започна по график с някакви си 5-10 минутни разлики, което само прави чест на организатора. Направи впечатление, че доста хора отвън бяха без билети и се надяваха на някакво чудо може би и разпитваха всеки дали не му се намира излишен. В последния момент се оказахме с покани, благодарение на приятели, така че успяхме да ощастливим 4-ма от тях, а останалите - дано им се е усмихнал късмета.
Като цяло напуснах залата по-удовлетворен от предния път, нищо че тогава я имаше еуфорията на "първия път". За разлика от повечето групи, не се ангажираха с обещание да идват отново, но дойдат ли - пак съм там - любима група от доста години вече. Единственото негативно впечатление е изпълнението на Black Winter Day - не мога да я възприема от този вокал, както и песните на Паси Коскинен. Но пък, от друга страна, концерт на Аморфис без Black Winter Day, My Kantele и Alone, някак не бива да има :blink: Искаше ми се и някоя снимка да пусна, но единствената която направих със смотаната камера на телефона ми, не става за нищо, така че ще се въздържа. От съфорумците тук, се видях с Violator за малко в началото на сета на Аморфис пред бара :metal:

Edited by Blacky, 02 ноември 2009 - 10:33 .

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#45 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 02 ноември 2009 - 11:13

аз също посетих концерта,просто ми беше интересно мнението на форумците защото аз просто не можах да го гледам, може би бях леко настинал и с никакво желание да се бутам в тълпата пробвах да се мушна но успях да стигна малко преди вратите и толкова. затова се върнах на бара и се лекувах с уранизирана кола и сладки приказки. надявам се, че като има следващ концерт на да съм напълно здрав.
колкото до фотото още като пристигнах пред залата разбрах че този път ограничението е много брутално, добре че живея на близко и отскочих да си прибера фотоапарата. в последствие чух че и на Сатир не са му позволили да снима
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#46 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 02 ноември 2009 - 11:36

Гледах една от най-любимите ми групи и оцелях в онзи пържещ ад, какво по-хубаво от това. :metal:
Беше наистина много емоционално за мен лично преживяване, не знам какво да кажа друго за този концерт.
Искам още, всеки път бих ходила да ги гледам, ако ми е възможно :yes:
Someone's gonna love me...

#47 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 02 ноември 2009 - 11:51

View PostAbadon, on Nov 2 2009, 11:13, said:

затова се върнах на бара и се лекувах с уранизирана кола и сладки приказки.
Интересно, бил ли си там, като минавах и си разменихме 2-3 приказки с violator-а, щото аз изобщо не се огледах кои са останалите :metal:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#48 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 ноември 2009 - 11:58

View PostBlacky, on Nov 2 2009, 11:51, said:

Интересно, бил ли си там, като минавах и си разменихме 2-3 приказки с violator-а, щото аз изобщо не се огледах кои са останалите :metal:
Че какво ти пречи да помолиш Вио да се наведе и в крайна сметка да огледаш :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#49 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 02 ноември 2009 - 12:27

Хах, правилно, че заемаше доста от полезрението, ама и аз бързах, щото Silver Bride вече се преполовяваше, а и компанията ми вече влизаше, а вътре трудно щях да ги открия, беше си доста трудно за провиране.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#50 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 02 ноември 2009 - 14:12

бях, бях. почти цялото време изкарах със Вио.
но наистина покрай него бледнея, голям човек е той :metal:
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#51 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 02 ноември 2009 - 14:19

Беше размазващо :blink: Като изключим големия задух и проблемите със звука, получи се доста емоционален концерт. Никакви забележки към сетлиста. Много добри впечатления оставиха Before The Dawn, а групата на айдълчето имаше интересни попадения.
Едва си възстанових гласа за концерта след тежката настинка миналата седмица, но след безпрепятствената обмяна на вируси в претъпкания клуб пак го позагубих... Толкова ли трудно беше да се организира концерта в нормална зала, където да не се бориш за всяка глътка въздух :metal: За сравнение в другия Box на следващия ден беше направо рай. Аморфис не заслужават да свирят в такива условия. Относно забраната на снимки за сайта просто нямам думи :yes:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#52 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 03 ноември 2009 - 17:13

Велико беше!
Бях си най-най-отпред и въобще не ми пукаше за проблемите с озвучаването. Като искам перфектен звук, си имам съответната техника вкъщи. Amorphis са ми една от най-любимите групи и бях там, за да ги видя. Пък ако ще руски частушки да ми бяха пели акапелно, пак щях да вия от кеф. :yes:
Само дето малко попретупаха Sky is mine, обаче не мога да им се разсърдя за такава дреболия. А Томи го чувах без проблем, дори когато микрофонът му се прецакаше. Егаси гласището дето го вади от това ситно телце!
Omnia mea mecum porto

#53 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 03 ноември 2009 - 19:40

Продължавайте да ме дразните...

#54 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 03 ноември 2009 - 21:06

View PostSvil, on Nov 3 2009, 19:40, said:

Продължавайте да ме дразните...
Жестоко беше! Концертът на годината! Размазах се! :D
Жал ми е за всички, които не можаха да дойдат! :yes:

Прекалих ли? :D
Omnia mea mecum porto

#55 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 04 ноември 2009 - 07:18

View PostФайона, on Nov 3 2009, 21:06, said:

Жестоко беше! Концертът на годината! Размазах се! :D
Жал ми е за всички, които не можаха да дойдат! :harhar:

Прекалих ли? :D
Ще дойде и моят ред...

#56 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 04 ноември 2009 - 22:00

Защо са били толкова затегнати мерките за фотоапаратите?
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#57 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 ноември 2009 - 09:49

Предполагам, защото ТМР си мислят, че като има снимки само при тях, хората ще се избият да им посещават сайта. Но не щеш ли изненада - хората не се избиха :(
Би трябвало да са наясно след концерта на Sepultura, когато скроиха същия безпрецедентен номер, че не става така, ама - нъц :no:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#58 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 ноември 2009 - 11:10

Всичко е направено само и единствено от грижа за фотографите - не са били допуснати не за друго, а за да не бъдат заразени.
Като гледам водещите рок-новини на сайта на ТМР през последните дни, става ясно, че персоналът на радиото един по един бива покосен от някакъв мега-вирус, така че това ще да е причината, да...

#59 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 06 ноември 2009 - 08:11

View Postforeigner, on Nov 4 2009, 22:00, said:

Защо са били толкова затегнати мерките за фотоапаратите?
За да не ми се пречкат фотографите и да мога да си гледам спокойно, затова. :metal:
Бяха пуснали само две дребни женици да снимат. Между другото снимките им са кофти. Влязох в сайта на Тангра, за да си избера снимка за бекграунд и нищо не можах да си харесам. :metal:
Omnia mea mecum porto

#60 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 06 ноември 2009 - 14:19

View PostФайона, on Nov 6 2009, 08:11, said:

Между другото снимките им са кофти. Влязох в сайта на Тангра, за да си избера снимка за бекграунд и нищо не можах да си харесам. :metal:

Много ясно. То това е защото не пуснаха Сатир или мене :metal:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users