Jump to content

анкета за браузърите


85 replies to this topic

Poll: Кой браузър ползвате (133 member(s) have cast votes)

Кой браузър ползвате

  1. Internet Explorer (31 votes [23.13%])

    Percentage of vote: 23.13%

  2. Firefox (78 votes [58.21%])

    Percentage of vote: 58.21%

  3. Opera (18 votes [13.43%])

    Percentage of vote: 13.43%

  4. Netscape (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Konqueror (1 votes [0.75%])

    Percentage of vote: 0.75%

  6. друг (6 votes [4.48%])

    Percentage of vote: 4.48%

Vote Guests cannot vote

#61 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 май 2009 - 12:50

Аз също съм влюбен в начина на search-ване при Firefox. Невероятно по-удобно е - пишеш и още от първите букви те насочва към вероятни обекти = бързина и резултатност. Като цяло като интерфейс Firefox e доста по- от IE, а да не говорим за стотиците улесняващи работата plug-in's. От към security мисля, че няма смисъл да коментираме. След Apple/Safari най-лесно за хакване и trojam/worm/keylogger/fishing vulnerability се нарежда веднага IE която и да е версия. Също е и по-ресурсопоглъщащ. FF е значително по-лек. Единственото, при което понякога FF e в по-задни позиции спрямо някои конкурентни браузъри (като Opera, но за Opera си има и големи фенове, които като цяло я намират много по-удобна като интерфейс енд стъф, но аз не съм от тях) е, че понякога не зарежда някои страници по точния начин, дето Световната асоциация за стандартизиране css и др. са си дружки с Microsoft и за това всички сайтове най-добре се виждат през IE, а Opera най-стриткно покриват тези стандарти също.

#62 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 12 май 2009 - 20:27

Ето една картинка за ползваната RAM памет от двата експлоръра при еднакви отворени страници

Attached Files

  • Attached File  IE.jpg   915,52K   30 downloads


#63 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 май 2009 - 20:37

View PostNew Age Messiah, on May 12 2009, 21:27, said:

Ето една картинка за ползваната RAM памет от двата експлоръра при еднакви отворени страници
Може и така да е, ако са го направили в IE новата версия да е по-лека, защото виждам, че разделя процесите на няколко места, по-рано не беше така. Но в случая се съмнявам.
По-акуратни тестове се правят, когато на пресен Уиндоус (за предпочитане) се инсталират пресно двата браузъра и тогава да се сравнява. Или поне да се върнат дефоулт настройките, като се изключат всички възможни плъгини за ФФ.

#64 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 май 2009 - 20:51

Предполагам човекът е отворил в табове съответните страници във Файърфокса и в отделен прозорец на ИЕ всяка страница, иначе нямаше да излязат отделни процеси.
Но би трябвало при отделни копия на браузъра да се ползва още повече памет.
Я сега аз да направя тест и при табове в нов ИЕ. Нямам плъгини за ФФ.

Стартирах нови копия на съответните програми. Отворих по три таба във всяка. В тях заредих Дир.бг, Яху и Гугъл.
ИЕ - 62,800 КВ памет
ФФ - 127,900 КВ
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#65 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 май 2009 - 21:29

View PostSatyr, on May 12 2009, 21:51, said:

Предполагам човекът е отворил в табове съответните страници във Файърфокса и в отделен прозорец на ИЕ всяка страница, иначе нямаше да излязат отделни процеси.
Но би трябвало при отделни копия на браузъра да се ползва още повече памет.
Я сега аз да направя тест и при табове в нов ИЕ. Нямам плъгини за ФФ.

Стартирах нови копия на съответните програми. Отворих по три таба във всяка. В тях заредих Дир.бг, Яху и Гугъл.
ИЕ - 62,800 КВ памет
ФФ - 127,900 КВ

Напротив, Chrome и новия ИЕ си правят отделни процеси за отделните табове и няма връзка със самата производителност.
Стана ми чудно, та реших и аз да направя едно експериментче.
IE ми е чисто прясно инсталиран, без никакви bookmarks и тн
Firefox ми е дефоулт браузъра със сумати отметки за страници, включително шорткъти под адрес бар-а. Без да съм чистил хисторито и настройките. Имам и един плъг-ин, от всичко това следва да върви по-бавно защото е по-натоварен.
Firefox версия 3.0.10
Internet Explorer версия 8.0.0.7

резултати при зареждани същите три сайта в табове както при Сатир:
Firefox - 38 020 kb
Internet Explorer - 63 708 kb

Posted Image

По интернет има и професионални тестове, за да се убедите от първа ръка.

#66 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 май 2009 - 21:45

View PostNosferatu, on May 12 2009, 22:29, said:

Напротив, Chrome и новия ИЕ си правят отделни процеси за отделните табове и няма връзка със самата производителност.
Имам отворени пет ИЕ-та. В едно от тях девет таба. И общо ТРИ процеса на iexplore.exe. Това е защото някои прозорци са отваряни един от друг и си се води същия процес. Това при ИЕ 7. Осмицата дали ги разделя, не знам :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#67 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 13 май 2009 - 03:38

Да поясня за моя пост - ползвам 64 битовия IE8 и последната мозила. ОС-а ми е пресен, преинталирах го преди около седмица и за това време не съм правил почти нищо. Мозилата ми е в състиянието, в което я ползвам, в което ми върши работа, т.е. с инсталирани Fast Dial и некъф черен скин :D , IE-то го ползвам чисто. Отделните му процеси са от отделните отворени табове, като всичко това става под Виста 64 Ultimate. Не че ще се циганя за некви си 10-20Mb RAM.. Просто в последно време мозилата я направиха доста по-напомпана от преди и ако примерно си с 1Gb RAM, то понякога тези 20Mb са от по-голямо значение. При това положение, поставям двата експлоръра на кантар с лек превес на мозилата, защото открих хипер дразнещ бъг в IE8 :

Attached Files

  • Attached File  IE1.jpg   255,45K   21 downloads


#68 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 13 май 2009 - 09:20

View PostSatyr, on May 12 2009, 21:45, said:

Имам отворени пет ИЕ-та. В едно от тях девет таба. И общо ТРИ процеса на iexplore.exe. Това е защото някои прозорци са отваряни един от друг и си се води същия процес. Това при ИЕ 7. Осмицата дали ги разделя, не знам :D
Именно, новия ИЕ го направиха както гугълския Chrome. За всеки таб отделен процес. Което честно казано не знам защо са го направили... Чел съм, че така браузъра е "по-гъвкав" от към лапане на ресурски. Каквото и да имат предвид с това.

View PostNew Age Messiah, on May 13 2009, 03:38, said:

Да поясня за моя пост - ползвам 64 битовия IE8 и последната мозила. ОС-а ми е пресен, преинталирах го преди около седмица и за това време не съм правил почти нищо. Мозилата ми е в състиянието, в което я ползвам, в което ми върши работа, т.е. с инсталирани Fast Dial и некъф черен скин :D , IE-то го ползвам чисто. Отделните му процеси са от отделните отворени табове, като всичко това става под Виста 64 Ultimate. Не че ще се циганя за некви си 10-20Mb RAM.. Просто в последно време мозилата я направиха доста по-напомпана от преди и ако примерно си с 1Gb RAM, то понякога тези 20Mb са от по-голямо значение. При това положение, поставям двата експлоръра на кантар с лек превес на мозилата, защото открих хипер дразнещ бъг в IE8 :
Аа, ясно, трябваше да кажеш, че си с 64 битова ОС. Сега не се учудвам, че ти лапат и двете по 100+ мб за няколко таб-а. На мен до толкова ми достига, ако отворя 15-20 таб-а със сайтове.
А иначе, аз не съм ползвал все още 64-битова ОС, въпреки, че процесора ми е 64-битов. Но за сега нямам нужда, защото така ОС гълта 2-3 пъти повече ресурси.
Сега, ИЕ8 ти е 64 битова също. А ФФ 64-битов ли е? Защото, ако не е, то той е оптимизиран за съвсем друго. Пък и може би тези 20 мб идват именно от Fast Dial-a и най-вече от черния скин. Скиновете винаги товарят доста. Всъщност ФФ2 беше по-тежък за времето си от колкото се очакваше (за разлика от първата версия на браузъра за времето си). ФФ3 се оказа много по-лек от колкото много очаквахме. Особено като излезе Хром на Гугъл с претенциите да е най-лекия браузър, някои побързаха да го окачествят като такъв, без да видят, че разхвърля разни процеси насам-натам, но не ги подрежда един под друг както ИЕ8, та можеш да изпуснеш някой в таск мениджъра. Но в някои отношения Хром всъщност е по-лек. ИЕ8 обаче не е. От друга страна ИЕ8 е малко по-бърз, което от гледна точка на сегашния интернет няма кой знае какво значение, че ще чакаш някоя страница секунда-две или части от секундата по-малко. Но със сигурност ИЕ8 е много, много по-добър от ИЕ7, така че Сатире, препоръчвам ти да ъпгрейдваш. Един голям недостатък на ФФ е, че няма опция за прайвът браузване. Т.е нещо дето не се записва в никакви регистри, Историята и тн. Не е толкова лошо де, след всяка такава сесия можеш да натиснеш Clear Private Data...

Ето едно сравнение:
http://tech-junky.com/internet/browser-war...-chrome-vs-ie8/

едит: @New Age Messiah от последния ти скрийншот със замазания фейсбуук не разбрах нищо. В смисъл отдолу си посочил нещо, но е изрязано и не вдянах за какъв бъг говориш.

Edited by Nosferatu, 13 май 2009 - 09:22 .


#69 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 13 май 2009 - 10:50

http://ripie6.com/ :D
Comfortably Numb

#70 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 13 май 2009 - 12:19

Nosferatu, това което е на скрийншота, е точно това, което виждам като отворя сайта. Въпросният бъг е, че не ми показва страницата коректно, а изрязва барчето, което съм посочил. Това се случи при 1 от четерите сайта, с които съм го тествал. Представям си, ако започна да го ползвам, с колко подобни неща ще се сблъскам. Ноо не знам, може и да е нещо от резолюцията на монитора,но въпреки всичко не трябва да е така.
Що се отнася до ОС-а, имам някакви спомени, че мозилата ми дърпаше горе-долу толкова рам и под XP. Тя си е 32-битова и това, че работи под 64-битова ОС не би трябвало да е от значение за перформънса й. Следобяда ще тествам и 32-битовата версия на IE8, но най-добре ще е някой с по-слаба машина да засече и работата на процесора, приблизителното време за старт и поведението на системата при някой тежък сайт.

#71 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 15 май 2009 - 12:13

Гледам - никой май не използва Google Chrome?
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#72 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 15 май 2009 - 14:43

Аз, вече! Имам го от почти година и съм напълно доволна от него. Ако въведат опция за смяна на цветовете, окончателно ще забравя за останалите браузъри. Освен че е по-лек, началната му страница е изключително удобна, съответно е лесен за употреба.
Don't mistake lack of talent for genius.

#73 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 21 май 2009 - 08:54

IE8 е с firefox-ки search :)

#74 9TEEN8T9

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 17 юни 2009 - 18:29

Използвам Лисицата. Разбирасе уважавам и другите рилиизи като Опера, но съм свикнал вече с ФФ.

#75 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 17 юни 2009 - 18:51

View Post9TEEN8T9, on Jun 17 2009, 19:29, said:

Използвам Лисицата. Разбирасе уважавам и другите рилиизи като Опера, но съм свикнал вече с ФФ.
Защо пишеш със зелени букви?

#76 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 19 юни 2009 - 09:22

^^^ ;) :yes: :yes:
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#77 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 19 юни 2009 - 10:32

Google Chrome още с първия му бета релийз... Кефи ме на макс. Казваха,че Сафари-тпо го бие по скорост на работа, но така и не съм го пробвал. ФФ така и не можа да влезе под кожата ми, не знам защо винаги ми е действал "слабително".

#78 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 19 юни 2009 - 20:27

Firefox. Най-добрият засега. Това е положението.

#79 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 16:24

Свикнал съм с Firefox, а и понякога използвам FireBug(много полезен плъгин за мен). Иначе Опера-та бива, а Google Chrome го изтрих след като си направи половин гигабайт папката.

#80 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 април 2010 - 18:11

В стремежа да го минимализират Гугъл са допуснали доста недостатъци на "Кром"-а. Може би най-големият е, че не можеш да изключиш или контролираш големината на кеша. И ако я определя в проценти от HDD-то - не ми се мисли :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users