Jump to content

Метъл магазини


46 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 юни 2009 - 12:47

View PostSatyr, on Jun 13 2009, 09:55, said:

Това че "Амазон" пращат мейл като шип-нат поръчката, не замества и няма общо с обаждането за потвърждение, практикувано от някои български магазини.


Е, това е нещо съвсем друго, за което поне аз не говоря по-горе. Да очакваш гласно потвърждаване на поръчката, може би е практика в България, главно заради обърканата система за разплащане. Когато пазаруваш от "Амазон" въвеждаш данните от кредитната си карта и на практика транзакцията/разплащането се осъществява веднага или когато пратката бъде изпратена. До изпращането И имаш потенциална възможност да откажеш поръчката, но веднъж заминала за посочения адрес, търговецът удържа сумата от сметката ти и няма вариант за връщане освен в случай на рекламация. Това е смисълът на този тип търговия - икономия на време и средства.

Ако ще се обаждаме по телефона след всяка поръчка, по-добре да отидем до магазина и да си купим продукта. Друг е въпросът, че магазина на Metal Katehizis например, е изключително толерантен към клиентите си и самото разплащане се извършва чак при получаване на стоката. Предполагам имало е случаи на некоректно отношение на клиенти поръчали заглавия, които впоследствие са отказвали да получат и заплатят. В този случай финансовите негативи остават за сметка на Metal Katehizis/Wizard, което е жалко, но факт...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 13 юни 2009 - 15:39

View Postmarillion, on Jun 13 2009, 13:47, said:

Ако ще се обаждаме по телефона след всяка поръчка, по-добре да отидем до магазина и да си купим продукта.
Това не го разбрах. Аз не мога да отида да магазина, защото живея в Шумен, а там такъв магазин няма.

И всъщност държа да получа обаждане или имейл или каквото и да е, по две причини:
първо - почти никога не нося пари в брой, а е конфузно да ти доставят нещо и ти да нямаш налични да го платиш.
И второ - да мога да осигуря кой да получи пратката. В делничните дни обикновено вкъщи няма никого. Ако се случи така, когато знам в кой ден ще ми я доставят, предупреждавам портиера, че очаквам пратка и му оставям пари.
Omnia mea mecum porto

#23 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 юни 2009 - 17:50

View PostФайона, on Jun 13 2009, 16:39, said:

Това не го разбрах. Аз не мога да отида да магазина, защото живея в Шумен, а там такъв магазин няма.


През цялото време сякаш не се разбираме с теб и Сатира в тази тема, но така е, понякога се случва хора да казват едно и също по различни начини... :worship:

Ще се опитам да изясня позицията си съвсем кратко. Не считам за необходимо потвърждение на извършена поръчка. С предприемане на всички действия свързани с процедурата по извършване на поръчката, клиентът се съгласява с условията оферирани от търговеца. Следователно, офертата е приета, имаме сделка. Може да се изпрати потвърждаващ мейл, но да се чака телефонно обаждане е напълно лишено от смисъл. Необходим е мейл /или телефонно обаждане/ при изпращане на поръчката с указания за очаквано време за доставка. Това се прави с цел улеснение на двете страни по сделката - клиентът, за да знае кога да очаква пратката и евентуално кога да плати, а търговецът, за да е наясно, че изпратената от него поръчка ще бъде приета/заплатена от крайния клиент. Сега вече, ясен ли съм? :worship:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 юни 2009 - 18:01

Според мен ти не си ме разбрал също.
Много български магазини практикуват обаждането, не за да дадат информация на клиента, че поръчката е приета, а да се застраховат срещу фалшива поръчка, доколкото е възможно. От там вероятно в някои хора се създава погрешното впечатление, че обаждането е задължителна част от процедурата и, едва ли не, ако не им се обадят, поръчката не е приета.
Освен това - редица сайтове се обаждат само при първа поръчка. Ако тя бъде изпълнена нормално, клиентът се счита за надежден и от там нататък заявките му се изпълняват без допълнителни проверки.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 14 юни 2009 - 23:39

Разбрах те.
О, чудо, разбрах ви и двамата. :D

Аз лично не се заблуждавам, че се обаждат за мое удобство. Ясно ми е, че трябва да са сигурни, че десетгодишния ми син не си е напазарувал каквото му е хванало очото без мое знание. Но наистина си мислех, че обаждането е задължителна част от процедурата.
Вече знам, че не е. :D
Omnia mea mecum porto

#26 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 15 юни 2009 - 00:56

В един "Тангра" знам че правят такива поръчки ама е много забутан.Няма сайт в нета,много е ъндърграунд общо зето :D

#27 Ahriman

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 16 юни 2009 - 00:03

Сигурно е затова, че ми се спи, но не чатнах за тези магазини. Сми от Блек Уидоу например си поръчвах тениска по мое желание щампа и отивах и си ги взимах. Не ми е далече. Доволен съм.
Ама понеже четох, че имало желаещи за тениска на еди коя си група, еди кой си албум, сиреч не на щампа по мой избор....Тааа понеже в Метъл Хевън няма точно на Батори тази тениска, която искам аз, в тва Ози има ли я? А и какъв е този магазин на катехизиса? :blink:

#28 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 16 юни 2009 - 06:35

Всъщност за да не бъдем голословни трябваше да почнем направо така:

Katehizis.com
Wizard
SMF
OZZ

Katehizis-а се снабдява от Wizard, така че каквото можеш да намериш там ще го има и в нашия сайт. Разликата между тези двата и другите два е, че SMF и OZZ зареждат стока директно от чужбина и при тях можеш да намериш дискове, фланелки и аксесоари, които ги няма в Katehizis-а и в Wizard. Първите три от изброените са базирани в София, а OZZ е във Варна.

Това са онлайн магазините, които аз ползвам. Има и още един, който съм си букмаркнал, но досега не съм пазарил през него (ако някой е, да даде отзиви) - KupiCD. Естествено винаги има и EBAY.
Обикновено когато реша да си купувам нещо (било то диск или пък фланелка) проверявам всички от изброените за да видя къде ще намеря търсеното на най-изгодна цена. Задължително правя и една врътка през EBAY защото ми се е случвало да си намирам и купувам неща от там, които (барабар с доставката) да ми излязат по-евтино отколкото ако си ги поръчам от България.
ПИСУК!

#29 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 юни 2009 - 12:12

View Postwhiplash159, on Jun 16 2009, 07:35, said:

Има и още един, който съм си букмаркнал, но досега не съм пазарил през него (ако някой е, да даде отзиви) - KupiCD.

Много точен пич от Ямбол. Поръчвал съм десетки пъти от него и досега няма нито една издънка. Принципът е да пуснеш мейл със запитване за най-ниска цена на определено заглавие. В противен случай, ще се отчаяш от високите цени посочени в онлайн каталога. Предполагам са автоматично генерирани и не отговарят на истината. Препоръчвам този магазин за доставки от САЩ, там е силата на KupiCD.

Иначе си забравил да споменеш за "бялата лястовица" на онлайн търговията с музикални продукти в България Дюкян Меломан Въпреки, че магазина е изцяло обърнат към джаз и етно ценителите, там също можеш да откриеш твърде интересни заглавия на съвсем приемливи цени.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#30 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 16 юни 2009 - 12:33

View Postmarillion, on Jun 16 2009, 13:12, said:

Много точен пич от Ямбол...
От Ямбол !??! Това звучи много интересно :metal: Аз си мислех, че в Ямбол вече не е останал никой, който се занимава с продажба на музика, след като поумряха магазинчетата с пиратски дискове. Да не би да се казва Николай ? Защото в такъв случей ще се окаже, че го познавам, но не знам, че се занимава с внасяне на оригинални дискове :metal:

Edited by Javor, 16 юни 2009 - 12:34 .


#31 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юни 2009 - 08:50

Не знам дали тук му е мястото, ама колко лева е доставката за София на магазина на Метъл Катехизис? :D
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#32 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 юни 2009 - 14:37

С куриер 2,50 лв., независимо от броя на поръчаните стоки :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#33 Вирджиния

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 36 posts
  • Gender:Female

Posted 05 юли 2009 - 08:14

http://www.ozz-bg.com/shop/index.php OZZ се намира във Варна ,но доставките не са чак толкова скъпи. Аз лично съм много доволна има всичко от албуми до чаши с лика на Таря Турунен . :metal:

#34 wasp

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 11 август 2009 - 21:08

А да попитам,тениските и анораците в Metal Heaven качествени ли са и щампата ситопечат ли е,защото при картинките от онлайн магазина черното на щампата ми се струва различно от черното на самия плат?

#35 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 25 август 2009 - 01:22

Аз пък преди по -малко от час си харесах едни ботуши от Горгон... ама проблема с финансите си остава, да му ... :yes: :no:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#36 GodsMck

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 14 март 2010 - 19:34

*

Edited by Ozzy, 15 март 2010 - 09:52 .
Не е написано на български език.


#37 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 14 март 2010 - 21:04

Ако се ориентираш и към по-добър правопис, няма да е зле.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#38 GodsMck

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 15 март 2010 - 10:48

Здравейте :worship:. Искам да попитам за магазинчета кадето мога да намеря нещо от бандата ГодсМак.Гледах в озз но нищо не ми допада.Ако може да ме ориентирате към някои магазин в Варна или някои Онлине.
Мерси предварително.

Edited by GodsMck, 15 март 2010 - 10:49 .


#39 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 март 2010 - 10:58

View PostGodsMck, on Mar 15 2010, 10:48, said:

Здравейте :). Искам да попитам за магазинчета кадето мога да намеря нещо от бандата ГодсМак.Гледах в озз но нищо не ми допада.Ако може да ме ориентирате към някои магазин в Варна или някои Онлине.
Мерси предварително.

Здравейте :). Искам да попитам за магазинчета кадето мога да намеря нещо от бандата ГодсМак. Гледах в озз, но нищо не ми допада. Ако може да ме ориентирате към някои магазин в Варна или някои Онлине.
Мерси предварително.
I don't know how I managed it...

#40 GodsMck

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 15 март 2010 - 11:13

човек хората ще ме разберат защо са правиш сега не мога да те разбера ... Както ти казах пиша от телефон и може да има пропуски





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users