Jump to content

Европейско първенство 2008в Австрия и Швейцария


233 replies to this topic

#41 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 12 юни 2008 - 16:33

View PostNosferatu, on Jun 12 2008, 15:30, said:

интересно, споменаваш за Дания през 92-ра (които тогава си бяха класен отбор всъщност), пък в същото твърдение разправяш как Холандия и Испания никога не са направили нищо съществено пък били считани за фаворити. Еми какво тогава според теб е европейската титла на Испания за 64-та или как Холандците станаха европейски шампиони 88-ма във ФРГ? Чехите също имат титла и предишното първенство се представиха блестящо, но далеч не е като да се каже, че са традиционно силни.
Германия уж и те нищо не направили, само дето имат три европейски титли, най-прясната от които е от 96-та игра.


Хахаха :P . За Германия съм написал точно това което и ти :P . Не играят невроятен футбол, но печелят. Те са сред моит фаворити, заедно с Чехия. За другите отбори или добро, или нищо :)
Rock n' Roll

#42 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 12 юни 2008 - 19:56

Лоша работа с германците :P , за съжаление обаче трябва да призная, че хърватите бяха по-добри. По-лошото е, че след тази загуба най-вероятно е да се класират втори в групата и да играят с Португалия на четвъртфинал. А португалците са в доста добра форма и като нищо ще секнат ентусиазма на дойчетата :)
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#43 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юни 2008 - 20:11

Ех как се израдвах като хърватите насметоха гордите (и малко нагли в играта) германци :) :P евала!

#44 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 13 юни 2008 - 04:59

В предишния си пост споменах, че германците ще си намерят майстора, но не очаквах това да стане толкова скоро :P Във връзка с това ми се иска да кажа, че тази игра не става само с хъс и тичане, а се искат умения и футболен интелект - неща, откъм които германците са сериозно ощетени. Имаше времена, в които Германия разполагаше с наистина класни играчи като Матеус, Клинсман, Мьолер и Хеслер. Личности, които разполагаха с необходимата класа, за да направят Германия световен шампион. Сегашните "звезди" само могат да мечтаят за качествата на горепосочените.
Затова напълно закономерно ще бъде, дори ако германците отпаднат още в групите. А ако това не стане, тогава излизат срещу Португалия, а в този мач просто виждам как Роналдо чупи кръстовете на снажните арийски "дървета" :)
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#45 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 юни 2008 - 08:20

Страдам горко за Германия :) :P и много, ама много ще им стискам палци да ударят Португалия.

Щото срещу отбор като Хърватия не се играе лесно: да не забравяме за експириънса и на Англия :P , и не че Португалия е лесен отбор, напротив, но Германия може да играе срещу отбор като Португалия, в смисъл, че повече й върви играта срещу подобен стил на игра, какъвто имат португалците.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#46 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 юни 2008 - 08:22

View PostNosferatu, on Jun 12 2008, 21:11, said:

Ех как се израдвах като хърватите насметоха гордите (и малко нагли в играта) германци :) :P евала!

Какво значи "нагли в играта"? В интерес на правдата, ако иде реч за груба игра, хърватите определено имат първенство и никак не се притесняват да правят груби и опасни фалове.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#47 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 юни 2008 - 09:32

След Германия, най-любимият ми чужд отбор е Хърватия. Искаше ми се само по-интересен мач и да свръши 2:3/3:2, 4:3/3:4 с повече обрати :)
Немците отдавна нямат повече от един-двама играчи на супер ниво и това няма как да не им личи. И при хърватите свършиха годините на Златното им поколение - Шукер, Бобан, Бокшич и т. н., но те за разлика от България с нашето Златно поколение, което си отиде безследно, имат поне в някаква степен достойни заместници. И определено могат да бият всеки европейски отбор. Но типично по балкански, могат и да се изложат като кифладжии...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#48 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 13 юни 2008 - 10:56

Всичко ще си дойде на мястото, спокойно.Не бива да се правят трагедии от тази загуба, просто трябва да се извлекат съответните поуки.А и няма голямо първенство, в което Германия да не е правила поне един разочароващ мач.Квотата е изчерпана демек и оттук нататък може да се надяваме на убедително представяне-и така до титлата.
Пътят към финала ще бъде разчистен още на четвъртфинала, когато ще си проличи колко надценен отбор е Португалия.Очаквам да видя онова противното Роналдо разплакано като детенце, на което са взели играчката! :blush:
www.etarfans.org

#49 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 13 юни 2008 - 12:19

View PostJourneyman, on Jun 13 2008, 11:56, said:

Очаквам да видя онова противното Роналдо разплакано като детенце, на което са взели играчката! :blush:
хаха именно :> педалчето бтв, все си плачка, дали са били или паднали. Наистина португалците са малко надценени и според мен. Въпреки, че не съм много за Германия, ще бъда за тях, ако играят срещу Португалия.

#50 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 13 юни 2008 - 21:26

Муту-наркоман нещастен!
Как можа да биеш така дузпата ,бре :D
Ей, да му се невиди, тези жабари гадните пак извадиха късмет, калитари неземни са те!А колко хубаво щеше да е комшиите да ги проводят към ботуша , да се забавляват с "неземното "си първенство :D
www.etarfans.org

#51 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 13 юни 2008 - 22:42

Мамка му. Въпреки, че се радвам и за Холандия, адски много ме е яд, Франция в 2/3 от мача играха адски силно, по-силно от Холандците, ама два гола на Купе (да, вратарски гол и няколко пропуска в защитата) и ...в същото време тотално малшанс за десетките атаки на Франция, но...това е футбола. Резултата е категоричен. И другия мач ще е доста интересен, току виж се класират румънците вместо големите италианци и големите французи :>

#52 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 юни 2008 - 22:50

View PostNosferatu, on Jun 13 2008, 23:42, said:

Мамка му. Въпреки, че се радвам и за Холандия, адски много ме е яд, Франция в 2/3 от мача играха адски силно, по-силно от Холандците, ама два гола на Купе (да, вратарски гол и няколко пропуска в защитата) и ...в същото време тотално малшанс за десетките атаки на Франция, но...това е футбола. Резултата е категоричен. И другия мач ще е доста интересен, току виж се класират румънците вместо големите италианци и големите французи :>

И мене ме е яд за Франция, макар да са отбор, който не обичам.
Яд ме е и за Италия и то още повече: те загубиха мача с помощта на съдията :D

За Румъния нямам думи: ако те се класират, това освен че би било крайно несправедливо, би било и истинска пародия и подигравка с футбола. :D
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#53 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 13 юни 2008 - 23:00

сега гледам анализите и повторенията, още не мога да повярвам! Купе е с реакциите на умрял кон, бе, god damn it!!! А това уж е най-добрия вратар във Франция, Лион са 8 пъти шампиони от 10 години насам. Слаб ден ли му беше не знам. Баси, напомня ми на онова световно, дето Франция не минаха групите, а играха адски, ама АДСКИ силно с 100 греди и положения, все едно някой беше заровил магаре под врата и правил вуду магии. Какво е това нещо не знам. Баси резултата.
За Румънците, наистина съдията им помогна малко. Интересно следващия мач Италия и Франция ще се скъсат един друг. Дано Холандците обаче не отпуснат темпото и да подарят на Румънците мача, въпреки че не ми се вярва.

#54 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 юни 2008 - 23:09

View PostNosferatu, on Jun 14 2008, 00:00, said:

Дано Холандците обаче не отпуснат темпото и да подарят на Румънците мача, въпреки че не ми се вярва.

И аз затова се моля, дано не бутнат на Румъния, с цел да прецакат грандовете.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#55 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 14 юни 2008 - 01:19

Стига ги оплаквахте тези умрели коне.Франция играли силно!Да,ама резултатът е 4-1 с цифром и словом с 4 гола от игра на Холандия.Аз съм респектиран.Тия са умопобъркани.Трябва им отбор като Швеция да ги отрезви, че както е казал народа-от високо най-лесно се пада.
Не ги жалете гадните французи толкова-по-слаба игра от тях рядко се вижда.Треньорски грешки, неправилно избран състав и нападател като Джибрил Сисе пред телевизора :)
Доменек, това май е края на треньорството ти, психопат такъв!!!
www.etarfans.org

#56 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 юни 2008 - 09:09

Във футбола често се среща някой отбор да играе силно и въпреки това да падне, ама тук вече стана малко крайно с тоя резултат. Накрая чисто се спекоха. Представи си какво е да ти вкарат гол и да играеш с всичка сила да върнеш резултата...ама все да не влиза, десетки атаки и не влиза и изведнъж ти вкарват още един, направо те връщат в 1-ви. Психология, това онова...
Но иначе съм съгласен с теб за Доменек. Изложи се. Защо пусна Анелка, а не Бензема? Какви са тея Govou и Gomis? От какъв зор ще взима на Европейско Анелка, а не Трезаге? Защо не доведе Жибрил Сисе? ...

#57 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 юни 2008 - 10:25

Трябва във футбола да се въведат някои правила като в бокса - ако един отбор отнесе с 3:0 настоящия световен шампион и с 4:1 подгласника му, автоматично да бъде обявяван за Вселенски шампион :) и да не се занимава с някакво Европейско, където нещата не винаги се знаят. Щото всичко сме виждали - дори и след такива игри Холандия може да няма ден или да й се падне "куц" отбор и да се препъне :P
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#58 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 юни 2008 - 10:33

View PostSatyr, on Jun 14 2008, 11:25, said:

Трябва във футбола да се въведат някои правила като в бокса - ако един отбор отнесе с 3:0 настоящия световен шампион и с 4:1 подгласника му, автоматично да бъде обявяван за Вселенски шампион :) и да не се занимава с някакво Европейско, където нещата не винаги се знаят. Щото всичко сме виждали - дори и след такива игри Холандия може да няма ден или да й се падне "куц" отбор и да се препъне :P

Е, което си е верно, верно си е!! :huh:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#59 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 14 юни 2008 - 13:10

НЯМА отбор на европейско или световно, който да е тръгвал толкова убедително и след това да е ставал шампион. Просто няма. Холандия ще отпадне на 1/4финал от Хидинк и това ще е възможно най-голямата ирония на първенството. :)

Холандия? Добър отбор, атомно нападение, великолепен вратар и ужасен треньор, който обаче изпъква на фона на Доменек и Донадони. Че имат класа - имат. Но тия резултати, които ги направиха, са плод до голяма степен на щастливо стечение на обстоятелствата и на ужасни простотии от страна на двете Д-та начело на Италия и Франция. Ето, че вчера Донадони се усети и ако в първия мач беше почнал с Де Роси, вместо Амброзини, Гросо, вместо Бардзали и Дел Пиеро, вместо Ди Натале, се съмнявам, че нещата щяха да се развият по същия начин. Алекс влезе в края на мача и за пет минути изработи три положения за гол.

И французи, и италианци имаха по няколко чисти положения, а холандците се възползваха на контри, които нямаше да се случат, ако другият отбор не натискаше яростно. А и не е като да не получават съдийска помощ - първият гол срещу Италия е напълно редовен спрямо буквата на закона, но напълно нередовен спрямо принципа, а вчера французите не получиха дузпа при 1-0 още.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#60 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 юни 2008 - 14:04

View Postcadaurus, on Jun 14 2008, 14:10, said:

НЯМА отбор на европейско или световно, който да е тръгвал толкова убедително и след това да е ставал шампион. Просто няма. Холандия ще отпадне на 1/4финал от Хидинк и това ще е възможно най-голямата ирония на първенството. :P
Това е абсолютно вярно :) А и холандците най-често си ходят на 1/4 финал :>





4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users