Jump to content

Mor-Rioghain's Content

There have been 29 items by Mor-Rioghain (Search limited from 27-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#110155 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Mor-Rioghain on 15 April 2014 - 15:08 PM in Общ музикален форум

View PostEnvy, on 14 April 2014 - 21:14 PM, said:

Поздрав с една от най-великите песни в историята на музиката
За мен ли е? Нали може, нали??? Posted ImageВъпреки че няма как да отговоря подобаващо. :(




#110150 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Mor-Rioghain on 14 April 2014 - 20:15 PM in Общ музикален форум

^ Няма пък, лоша съм. И, на мен не ми е интересно.

Posted Image

И март ще бъде септември!



#110146 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Mor-Rioghain on 14 April 2014 - 16:51 PM in Общ музикален форум

^ Изключително сериозно.

Posted Image

My Silent Wake - Shadow of Sorrow



#110144 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Mor-Rioghain on 14 April 2014 - 15:41 PM in Общ музикален форум

^ Наистина ли се налага да обяснявам колко сериозно бъркаш датата?

По темата:

Posted Image

Blame my cloven hooves.



#110142 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Mor-Rioghain on 14 April 2014 - 14:49 PM in Общ музикален форум

Тая така няма да я бъде, категорично.




#110055 Суеверни ли сте?

Posted by Mor-Rioghain on 06 April 2014 - 15:01 PM in Общ форум

^ Това е, защото, изглежда, още не са достигнали до XVI век. :rolleyes: Което е достатъчно показателно.



#108452 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Mor-Rioghain on 20 January 2014 - 14:46 PM in Общ музикален форум

View PostEnvy, on 20 January 2014 - 14:44 PM, said:

Виж, ако говорим за албума на 2014-а - ясно е, че ще е на Laibach.

Подкрепям (но тайно).



#108442 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Mor-Rioghain on 20 January 2014 - 14:03 PM in Общ музикален форум

^ Вече и на ушенце. :angel:

Така или иначе, Неговите вкусове слабо ме интересуват и не е тук мястото да Ги обсъждаме в подробности.

Относно класацията, би могла да се комбинира и с анкета за средната възраст на съставителите й, но няма да бъде учтиво. :girl_witch: Аз от мнооого отдавна съм свикнала на подобни резултати, даже се възгордявам все повече и повече от това.



#108440 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Mor-Rioghain on 20 January 2014 - 13:51 PM in Общ музикален форум

View PostEnvy, on 20 January 2014 - 09:35 AM, said:

Прости им, отче, те не знаят какво вършат...

Бог слуша Black Sabbath...

А дяволът с някакви динозаври си губи времето. ;)



#108358 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Mor-Rioghain on 10 January 2014 - 13:58 PM in Общ музикален форум

1. A Pale Horse Named Death – Lay My Soul to Waste
2. Satyricon – Satyricon
3. Hypocrisy – End of Disclosure
4. Watain – The Wild Hunt
5. Rotting Christ – Κατά τον δαίμονα εαυτού
6. October Tide – Tunnel of No Light
7. Cult of Luna – Vertikal
8. Aosoth – IV: An Arrow in Heart
9. Thyrfing – De Ödeslösa
10. Glorior Belli – Gators Rumble, Chaos Unfurls
11. Summoning – Old Mornings Dawn
12. Alice in Chains – The Devil Put Dinosaurs Here
13. Endstille – Kapitulation 2013
14. In Vain – Ænigma
15. Cathedral – The Last Spire
16. Darkthrone – The Underground Resistance
17. Vreid – Welcome Farewell
18. Agrypnie – Aetas Cineris
19. Thorngoth – Schwarz-Karg-Kalt
20. Mourning Beloveth – Formless



#105173 Roger Waters в София

Posted by Mor-Rioghain on 06 June 2013 - 20:32 PM in Концерти и фестивали в България

За мен беше удоволствие. :)



#105169 Roger Waters в София

Posted by Mor-Rioghain on 06 June 2013 - 19:51 PM in Концерти и фестивали в България

Не бих се изненадала, ако и Гугъл не си е пил бирата с Мартин, а предполагам, че той доста бира е изпил. :lol2: Признавам си най-откровено, че писах в темата само и единствено за да потвърдя, че събитието е голямо. :P Изобщо не съм се съмнявала в професионализма на екипа.



#105166 Roger Waters в София

Posted by Mor-Rioghain on 06 June 2013 - 18:30 PM in Концерти и фестивали в България

То, че е голямо, голямо е, обаче, името на Мартин не продължава ли да си бъде Schirenc? :P



#105120 "Kavarna Rock Fest - 2013"

Posted by Mor-Rioghain on 05 June 2013 - 23:22 PM in Концерти и фестивали в България

View PostVeron, on 05 June 2013 - 21:29 PM, said:

Линкин Парк !

Ох, дано, дано, данооо... :dance:

(Ама надали. :old: )



#105070 В помощ на преводачите на филми/автори на субтитри

Posted by Mor-Rioghain on 04 June 2013 - 18:40 PM in Кино

^ Ми, спираме да се занимаваме с него. B)
Не виждам какво дискутираме в момента, освен ако не смяташ, че въпросният персонаж трябва да се нарича "Йезей" (например).



#105065 В помощ на преводачите на филми/автори на субтитри

Posted by Mor-Rioghain on 04 June 2013 - 17:32 PM in Кино

View Postnousha, on 04 June 2013 - 15:19 PM, said:

Платон на гръцки е Πλάτων. На английски е Plato. Защо са изпуснали "н"-то?

Заедно с азбуката, са възприели и доста други "латински" привички. ;)

Но аз продължавам да се питам, защо, аджеба, някой е решил, че точно гореописаните правила са "правилни", по-лесни за прилагане или, какво? Както вече се спомена, изключенията сякаш са повече от имената, които следват указанията, и как иначе, при положение, че толкова често биха се получили пълни абсурди. Затова, наистина разчитам на колегите да се постараят в посока подобряване на ситуацията.

П.П. Специално с "поангличанването", проблемът е съвсем различен, и не бих използвала думи като "грешка". За правопис като българския, толкова добре пригоден към езика, от ключова важност е как се пише.



#105035 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Mor-Rioghain on 04 June 2013 - 14:00 PM in Общ музикален форум

View PostEnvy, on 25 May 2013 - 15:13 PM, said:

A Pale Horse Named Death - "Lay My Soul to Waste" [2013]

И аз, най-сетне.

Албумът е страхотен. Хареса ми забележимо повече от дебюта, което е много, много сериозно постижение. Съмнявам се, че и през оставащата половина на годината ще се появи нещо по-добро.



#105028 В помощ на преводачите на филми/автори на субтитри

Posted by Mor-Rioghain on 04 June 2013 - 12:36 PM in Кино

За първия въпрос разумен отговор няма. :P И тъй като в останалата част на света не са такива тарикати, е просто задължително имената на перонажи, които не са директно онези от гръцката и римската митология, да се четат по правилата на съответния им роден език. Morpheus от "Матрицата" си е -иъс, пък. :P



#104984 В помощ на преводачите на филми/автори на субтитри

Posted by Mor-Rioghain on 03 June 2013 - 12:27 PM in Кино

View PostHeathenHeart, on 03 June 2013 - 11:41 AM, said:

Нещо такова е. По смътни спомени от книгата, филма не съм гледала и не знам дали ще, Speaker е някакво лице, което говори вместо Оз, защото последният е премного велик да приказва с простосмъртни.

Филмът, за който става дума, не е "Оз", а Olympus Has Fallen. Информацията на @Тигър е напълно точна.

В друга новина :lol2: , някак ми е неясно каква, конкретно, е целта на тази тема? Да започнем да изброяваме грешките, забелязани в субтитрите (и дублажите!) по националните телевизии, с надеждата, че "виновните" ще си вземат поука? Надали. Най-вече, твърде много са.

Всъщност, вече не обръщам внимание на това, но нали се предполага в края на всеки филм да се съобщава и името на преводача?! :search:



#104720 Eurovision 2013

Posted by Mor-Rioghain on 20 May 2013 - 17:41 PM in Музика

View PostHeathenHeart, on 20 May 2013 - 11:52 AM, said:

По твойта логика де що е естрада е чалга.

Мхммм. :yes:

Quote

ценностите са различни или поне малко "по-висши" в полза на шлагера.

Нямаше как да не получа подобен отговор... Не съм правила проучване на всички текстове на шлагери, нито на всички "поп-фолк" текстове, обаче, за разлика от цитата, който даваш, и подобните нему, основната част от това, което се пее във втория жанр, са съвсем "нормални" "лирики" за любов и забавления. Точно както и във френско-немско-английския поп-шлагер-естрада. "Малките различия" са наистина малки, и се дължат само и единствено на постоянно обсъжданата разлика между манталитета тук и в Чужденеция. Да, Там са по-чистички и дисциплинирани, съответно - по-богати, но и те се напиват (дори по-лошо от нашенците), и на тях не са чужди никои човешки слабости, възпявани във светлото изкуство на маането... До преди 30-ина години тук също беше практически невъзможно да се развиват подобни простотии, просто отвъд бившата Желязна завеса все още са в такава ситуация.

Всъщност, важното в случая не са думите. И на самата "Евровизия" пеят на езици, от които си нямам дори минимална представа. Дразни ме плоската, натрапчива, непрестанно повтаряща се мелодия (и фрази). Точно както в чалгата. И в рок музиката - както навсякъде - има такива изрази, от които ми се изправя косата, но, изглежда, това си остава единственият жанр, който допуска и един различен поглед върху нещата.



#104682 Eurovision 2013

Posted by Mor-Rioghain on 19 May 2013 - 21:25 PM in Музика

Според мен, липсата на ориенталски мотиви не прави от никое произведение по-висше изкуство. Нивото на "таргет групата" им е съвсем същото.

Това ми напомня колко се радвам, че в България още никой не е спечелил певческо риалити с чалга, за разлика от кънтрито и естрадата по на запад. Опитите да пробутваме несвойствени за културата ни елементи като представителни за нея са ми крайно отвратителни.



#104680 Eurovision 2013

Posted by Mor-Rioghain on 19 May 2013 - 19:21 PM in Музика

View PostHeathenHeart, on 19 May 2013 - 18:34 PM, said:

много по-добре от чалгата

Просто е чалга, по дефиниция. Нито повече, нито по-малко. Точно затова съм толкова изненадана, когато открия нещо по-интересно в предаването (редом с 'ъзис и Софри :fie: ).



#104676 Eurovision 2013

Posted by Mor-Rioghain on 19 May 2013 - 16:33 PM in Музика

View PostHeathenHeart, on 19 May 2013 - 16:02 PM, said:

ако са нагласените неща, за мен те са даденост и почти не им обръщам внимание.

И аз така. Проблемът ми е именно шлагерната насоченост на целия цирк, просто не понасям подобни композиции и лигавенето от страна на всички на сцената. Под "сериозни," имах предвид по-скоро "хора с искрено отношение към изкуството и ценящи репутацията си," иначе, ако става въпрос за "известни" представители на UK, Blue и Енгилбърт Хъмпърдинк в съвсем скорошните издания могат да се броят. Обаче, англичаните сами си признават колко са зле на "Евровизия", въпреки че и те продължават да се излагат всяка година. :lol2:

Като цяло, ми се струва, че изписахме по въпроса много, много повече, отколкото заслужава. :angel:



#104674 Eurovision 2013

Posted by Mor-Rioghain on 19 May 2013 - 15:27 PM in Музика

Напълно съм съгласна с горното, само че, определено не мога да си спомня кои ще да са въпросните сериозни изпълнители. Най-впечатляващото име тази година, например, беше Бони Тайлър, чиято наистина приятна песен не беше оценена високо. Лично аз започнах да хвърлям по някое око на представлението, когато започнаха скандалите около българското участие, докато междувременно печелеха певици като Руслана и Елена Папаризу, които съвсем искрено ме радват. Очакванията ми винаги са били за нещо, което, всъщност, силно ще ме натовари, и биват изпълнявани на 99%. :D



#104670 Eurovision 2013

Posted by Mor-Rioghain on 19 May 2013 - 13:42 PM in Музика

Бледа имитация на Шакира. Posted Image Този кОнкурс винаги си е бил пълна подигравка, разбираемо е, че сериозните изпълнители не си губят времето с него, така или иначе би било цяло чудо, ако постигнат някакъв успех в него.