Jump to content

Режисьорите, които Ви хващат за гърлото са...и това е така защото...


66 replies to this topic

#61 kaya

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 август 2008 - 12:27

View PostINXS, on Aug 11 2008, 00:10, said:

Аз съм чел Полетът 19 пъти и филмът ми въздейства не по-малко.А вътрешният свея на Вожда е толкова дълбок,че и в романа стои някак недоразкрик.... :metal:

Че то в романа ако е недоразкрит, то какво остава за филма:))

И се съгласявам веднагически с Нещото което вие в нощта, че въпреки гениалния Никълсън във филмовата адаптация на Гнездото липсва много, ама много от чара на книгата.
А за да стане по-достъпен - м'че да го анимират:)

#62 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 август 2008 - 12:51

Нямам представа кога сте гледали дискутирания филм. Лично аз го гледах преди много години на премиерата му в студийно кино "Витоша". Не помня годината, но беше в началото на осемдесетте. Тогава този филм предизвика истинска сензация, както с играта на Никълсън, така и с невероятната режисура на Форман. Не съм гледал филма от много много години, но поне тогава той се запечата трайно в съзнанието ми за разлика от книгата която прочетох по-късно...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#63 kaya

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 август 2008 - 14:29

Може би е важен редът на възприятие - първите ми емоции са свързани с книгата, а филмът ги напласти впоследствие. И никой никъде не е споменал, че филмът е слаб, даже наопЪки, може би е бил и революционен за времето си:angry3:

#64 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 11 август 2008 - 19:18

View Postrodd1ck, on Aug 11 2008, 10:10, said:


Иначе за Дарабонт+Кинг няма как да не споделя впечатлението си за миналогодишното недоразумение The Mist и особено края му. Една Marcia Gay Harden така и не можа да го спаси.

Така е, The mist не е на нивото на новелата. Даже Марша Гей Хардън е тотално неподходяща за фанатичната Г-жа Кармъди. Литературният първообраз на Кармъди е вмирисана стара вещица, религиозна фанатичка и въпреки това силно повлияна от окултното. Тя страни от всички и всички я мраязят. Представях си я като злобна бабка с изкривено лице, наднормено тегло и голяма шапка. Марша е прекалено деликатна и нежна дама, за да се впише в този образ.
Спомнете си "Проходът на Милър", където брилянтно изигра изкусителна фатална жена... просто не ми се вписва.

Това е и проблемът на "Мъглата". Филмът има грабваща атмосфера, чудесни визуални ефекти, гъста мъгла, но там, където би трябвало да е най-силен...

Там, където е сърцето на смисъла в творбата на Кинг - отношенията, перипетиите, психологията на героите (обикновени хора, изпаднали в екстремна ситуация) филмът е претупан.

За да съм по темата - много хора надценяват Дарабонт. Той бе докоснат от вдъхновението веднъж в живота си и написа сценарият на Шоушенк. Но нека си признаем - Шоушенк е актьорски филм. Морган Фрийман, Тим Робинс, Боб Гънтън, Кланси Браун.... всички тези невероятни актьори правят филма.

Без тях Шоушенк би бил добър, но не велик. Дарабонт не успя да повтори успеха си - Зеленият път бе интересен, но сладникавите американа моменти развалиха удоволствието.

#65 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 11 август 2008 - 19:51

Напънло подкрепям това мнение. :angry3:
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#66 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 11 август 2008 - 21:43

Аз всъщност поемата не съм я чел, но горе-долу знам как се развива, а и краят й със сигурност не е подходящ за успех на филм за масовия вкус. И наистина е много претупано всичко, не усетих естественост, даже обратното. А пък накрая ми беше толкова безумно - "Направихме всичко възможно. Да, Бог ни е свидетел" и последващите събития.
След като не съм запознат с оригиналната творба нямах никаква представа за героинята на Марша Гей Хардън и може би заради това ми хареса толкова много. Заразлика от другите в залата, които постоянно недоволстваха от нея, даже някои и псуваха постоянно.
А ефектите всъщност бяха на доста ниско ниво, особено там с пипалата в гаража направо дразнеха.

#67 Sci-Fi Geek

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts
  • Location:Cydonia. Mars

Posted 18 ноември 2008 - 23:55

Питър Джаксън, разбира се :yes:
Няма да коментирам Властелинът на Пръстените, а Кинг Конг.
Една история, която винаги ми е била абсолютна боза, сега ми хареса толкова много, че гледах филма 2 пъти за един ден. Филмът си беше наистина красив, краят беше прекрасен!
"Сянката на Смъртта" пък беше най-смешният и приятен филм от години насам!
"Божествени Създания" също беше добър. като си помсиля, че всеки един би могъл да се превърне в такова нещо...бррр....настръхвам^^

Друг мой любим режисьор е Гор Вербински.
Пак няма да кометирам "Карибски Пирати", а "Предизвестена Смърт 1"
Един филм, който наистина ме уплаши!!!!
Така де, гледам много хоръри, за да се посмея и аз, но тоя така ме ужаси, че нямаше накъде...
/мани, че след филма звъннах на дружаката си, дето го гледаше по същото време и казах само '7 дни'. В следващите ни срещи я снимах не на фокус нарочно^^ а точно след седем дена подкупих брат й да зареди двд-то с момента, вкойто Самара се кани да излезе през телевизора. Бяхме тримата на канапето и брат й тайничко пусна телевизора и плейна момента^^ лелеее, такова пищене не е било^^/





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users