Jump to content

Пролетарии - Музика за стъклените хора' 2007Дебютен албум


42 replies to this topic

#21 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 23 August 2007 - 00:43 AM

Ясно. Шедьовър е. @мерилиън - не, не съм в час - чакам ти да ме вкараш...батко

#22 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 23 August 2007 - 00:46 AM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 01:43, said:

Ясно. Шедьовър е.
Благодаря за отговора!

П.П. - Не очаквах нищо друго де :)
Next One Is Real

#23 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 23 August 2007 - 00:54 AM

Едва ли ще те убедя - та за това няма и да споря. Не, този Сашо не е участвал в проектите на Митко Воев и на Веско Станоев. Не знам какъв отговор очакваш, още повече, че си предубеден. :)

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 August 2007 - 00:55 AM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 01:43, said:

Ясно. Шедьовър е. @мерилиън - не, не съм в час - чакам ти да ме вкараш...батко

А не, ти си имаш родители за тази цел, мен ме отеби от тая схема...аз съм молецът в окото ти, както казва моят приятел Фиш, ама и той е от тези с кофтите композиции.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 23 August 2007 - 01:17 AM

Ами вече е късно за родителите ми да ме вкарват в каквото и да е..Хиххиии Фиш нали? Доста гадно старче. Пък мерилиън са бая кофти комерс, като изключим Script for a Jester's Tear, Fugazi и Misplaced Childhood. Хихиихиии ама ти се вживяваш като някакъв разбирач, така като ти чета мненията

#26 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 23 August 2007 - 01:22 AM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 01:05, said:

Аз ли нещо не разбирам или имаме самодейна читалищна група с фен във форум? Пък и някой си кипял от енергия за втори албум чак! По-добре да я вложи цялата тази енергия в нещо, което му се отдава...За това има чалга, а няма музика ва БГ....


Да живеят "самодейните читалищни групи"!!!! Слава богу, че са те, че да има музика в Бг!

Чалгата не е самодейна, не е читалищна, не е и група. Чалгата е начин на мислене - то се отличава с много къса логическа верига (ако въобще я има), от което следва никаква толерантност към оригиналното ("я, па тоя на къф се прай"), никаква ценностна система ("може да е простак, ама има пари"), никакъв стимул за развитие, дължащ се на страх кво ше си помислят околните ("ехх, щом комшията Пенчо го харесва това, значи и на мен трябва да ми хареса") и постоянно мрънкане, поради неспособност да промениш нещата и да направиш нещо по-добро ("маааму шайба на всичките тия...")

Та в тази среда на "комерсиализиран профанизъм", който ни залива отвсякъде и се пробутва на всички като "български фолклор"?!???? е истинско благословение, че има хора като Сашо.

Щото едничкото спасение за истинската музика в Бг, другарю Д.Р.И., се нарича самодейност!!! Точно затова я подкрепям и ще я подкрепям, за каквато и музика да става въпрос. И дори да не ми харесва. Щото иначе рискуваме да се превърнем в нация от "чалга-майндед" индивиди, заливани отвсякъде от обикновена простотия, извинена посредственост, оправдан мързел и липса на всякакви идеи за каквото и да е различно.
nemo me impune lacessit

#27 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 23 August 2007 - 01:38 AM

View Postmabon, on Aug 23 2007, 02:22, said:

Да живеят "самодейните читалищни групи"!!!! Слава богу, че са те, че да има музика в Бг!

Чалгата не е самодейна, не е читалищна, не е и група. Чалгата е начин на мислене - то се отличава с много къса логическа верига (ако въобще я има), от което следва никаква толерантност към оригиналното ("я, па тоя на къф се прай"), никаква ценностна система ("може да е простак, ама има пари"), никакъв стимул за развитие, дължащ се на страх кво ше си помислят околните ("ехх, щом комшията Пенчо го харесва това, значи и на мен трябва да ми хареса") и постоянно мрънкане, поради неспособност да промениш нещата и да направиш нещо по-добро ("маааму шайба на всичките тия...")

Та в тази среда на "комерсиализиран профанизъм", който ни залива отвсякъде и се пробутва на всички като "български фолклор"?!???? е истинско благословение, че има хора като Сашо.

Щото едничкото спасение за истинската музика в Бг, другарю Д.Р.И., се нарича самодейност!!! Точно затова я подкрепям и ще я подкрепям, за каквато и музика да става въпрос. И дори да не ми харесва. Щото иначе рискуваме да се превърнем в нация от "чалга-майндед" индивиди, заливани отвсякъде от обикновена простотия, извинена посредственост, оправдан мързел и липса на всякакви идеи за каквото и да е различно.

Ох, как не се уморявате да философствате толкова много в този форум? Ами не. Докато има такава самодейност - ше има и чалга. И в душата и в музиката. Пък и не съм свикнал, когато нещо не ми харесва да го подкрепям, за да поддържам някаква идея...малко е като в поговоркато "Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле". И това е чалга

#28 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 23 August 2007 - 08:22 AM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 02:38, said:

Ох, как не се уморявате да философствате толкова много в този форум? Ами не. Докато има такава самодейност - ше има и чалга. И в душата и в музиката. Пък и не съм свикнал, когато нещо не ми харесва да го подкрепям, за да поддържам някаква идея...малко е като в поговоркато "Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле". И това е чалга
В случая точно ти си символ на чалгата, за която Мабон по-горе говореше.
Точно от типа - не искам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле, нали? :agree:
Жив и здрав!
Someone's gonna love me...

#29 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 23 August 2007 - 08:51 AM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 01:54, said:

Едва ли ще те убедя - та за това няма и да споря. Не, този Сашо не е участвал в проектите на Митко Воев и на Веско Станоев.
Гледай сега, нямам нищо против нещо да ти харесва или да не ти харесва.
То няма начин всички да харесваме едно и също. Хубаво е да се чуват всякакви мнения.
Но когато говориш за композиции, аранжименти и звук, би трябвало да се аргументираш.

Иначе - не позна, Сашо е свирил в един от проектите на Мони Воев.
Ама допирни точки между Нова Генерация и сие и Пролетарии виждам само в стиловите рамки. И то само допирни точки.

За едно нещо със сигурност си прав - в 2007 - годината на траша, няма място за групи, които не свирят като Содом :agree: .
Next One Is Real

#30 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 23 August 2007 - 09:51 AM

Sodom нали? Хихихии. Ама само ми е много интересно, защо си мислиш, че съм строго ограничен в един музикален стил? И да, занимавал съм се с музика, мисля че съм учил достатъчно, за да говоря за композиция и аранжимент. И няма да се аргументирам. Това, което мога да кажа за Пролетарии, е че имат огромно желание. И до там. :agree: Плюс това си имам собствено мнение и едва ли ще ме убедиш, че тези момчета правят нещо хубаво и стойностно. Поне за мен. Пък вие си ги слушайте и им се радвайте. Това, че познаваш някого не те задължава да харесваш това, което прави. А между другото за годината на траша си закъснял с петнайсетина години :lol:

Edited by d.r.i., 23 August 2007 - 09:54 AM.


#31 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 23 August 2007 - 10:43 AM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 10:51, said:

Sodom нали? Хихихии. Ама само ми е много интересно, защо си мислиш, че съм строго ограничен в един музикален стил? И да, занимавал съм се с музика, мисля че съм учил достатъчно, за да говоря за композиция и аранжимент. И няма да се аргументирам. Това, което мога да кажа за Пролетарии, е че имат огромно желание. И до там. :agree: Плюс това си имам собствено мнение и едва ли ще ме убедиш, че тези момчета правят нещо хубаво и стойностно. Поне за мен. Пък вие си ги слушайте и им се радвайте. Това, че познаваш някого не те задължава да харесваш това, което прави. А между другото за годината на траша си закъснял с петнайсетина години :lol:
Абе човек, никой нищо не те задължава да харесваш.
Нито пък иска да ти променя мнението.
Няма да си повтарям думите от предния пост.
Респект към науките, който си изучил и аранжиментите и композициите, който си създал!

Единственото, което не разбирам е, защо се дразниш на факта, че някой харесва нещо, което ти не харесваш?
Аз примерно не понасям много бг рок банди. Нито като композиции, нито като аранжименти, нито като нищо.
Това не ме кара да ги обвинявам за чалгата в България...

П.П. Мисля, че си строго ограничен, защото не ми оставяш никакъв шанс да мисля нещо друго.
Next One Is Real

#32 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 August 2007 - 10:46 AM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 02:17, said:

Ами вече е късно за родителите ми да ме вкарват в каквото и да е..

Няма нищо, не си единствения...

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 02:17, said:

Хиххиии Фиш нали? Доста гадно старче. Пък мерилиън са бая кофти комерс, като изключим Script for a Jester's Tear, Fugazi и Misplaced Childhood

Добре че не си му пред погледа в този миг...
Това гадно старче скъпи ми 'd.r.i.' обаче притежава харизма и интелект, който никога няма да му позволи да каже, че Slayer са гадни или пък комерсиални... А за комерса в Marilo няма какво да говорим.

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 02:17, said:

Хихиихиии ама ти се вживяваш като някакъв разбирач, така като ти чета мненията

Вярно е, разбирач съм, ама не се изказвам за музика която не разбирам, не харесвам и не слушам. Някъде да ме чу да кажа нещо лошо за траша или метъла? Е, сега те моля да не се изказваш и ти за изкуство по-различно от твоето възприятие за нещата...

И не, не съм адвокат на Пролетарии. Това, което ме дразни е начина по който говорим за изкуство създадено от наш сънародник. Малко ми става обидно. Да защитаваш арт сред чалга, да се опитваш да промениш мисленето на промитите мозъци или да да накараш някой да не яде чесън на обяд, ако ще има среща след това. Ето това е трудно занимание...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#33 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 23 August 2007 - 10:47 AM

Quote

А между другото за годината на траша си закъснял с петнайсетина години

:P :(



а ти, ако също вече не си закъснял, бягай до кварталния РЕП да пазариш последния Про-Рок - там обясняват хората :worship: как траша се бил върнал бре :worship: B)

и аз не знаех, ама четох - черно на бяло си го пишат :agree:


View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 10:51, said:

Това, че познаваш някого не те задължава да харесваш това, което прави.




наистина ли :P очите ми отвОри :lol:

само не вдянах, аз сега като не го познавам този с ПролетарииТЕ, имам ли или нямам право да го `аресам :worship:

Edited by henna iv, 23 August 2007 - 10:49 AM.


#34 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 23 August 2007 - 11:00 AM

Върнал се казваш. Ами тази година на Rock am Ring видях колко се е върнал...Гооооляяяямоооо завръщане....само дето на Slayer имаше 15 хиляди, а на Linkin Park 100....Та къде се е връщал? В списанието пишело? Ами добре, ще се ограмотя, благодаря.

@marillion - ама на теб кой ти е казал какво слушам, харесвам и обичам? И си компетентен казваш. Сигурно. Да мерилън не ми харесват. Да, Фиш се чуди как повече кинти да събере. Нали си компетентен - значи си запознат с всичките му претенции със скандали и отцепвания. Знаеш и защо. Сигурно - нали си фенче. А между другото и Азис ни е сънародник. Кефи ли те? Пусни си го.

#35 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 August 2007 - 11:06 AM

След последното ти изказване загубих интерес от спора. Стана ми някак скучно, много ниска топка се оказа ти. Жалко, а имаше изгледи за конструктивен спор...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#36 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 23 August 2007 - 11:12 AM

Конструктивен спор с болен фен? Нямаше как да се получи. Така че пускай си там сънародниците и тихо :agree:

#37 Suffer Me

    Passenger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 25 August 2007 - 22:06 PM

View Postd.r.i., on Aug 23 2007, 12:12, said:

Конструктивен спор с болен фен? Нямаше как да се получи. Така че пускай си там сънародниците и тихо :metal:
Този стил на писане ми е много, много познат. Мисля, че съм чела негови (едит: на 'd.r.i.') доста лошо аргументирани хейтърски мнения и на други места. Конструктивни спорове няма в тоя филм. :D Явно мисли, че има големи топки. :metal: Но да не изгрубяваме... :metal:

edit: сега по-ясно ли му е на фрустрираното емотиконче долу? :metal:

Edited by Suffer Me, 25 August 2007 - 22:24 PM.


#38 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 August 2007 - 22:11 PM

View PostSuffer Me, on Aug 25 2007, 23:06, said:

Този стил на писане ми е много, много познат. Мисля, че съм чела негови доста лошо аргументирани хейтърски мнения и на други места. Конструктивни спорове няма в тоя филм. :metal: Явно мисли, че има големи топки. :metal: Но да не изгрубяваме... :metal:

:metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#39 d.r.i.

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 50 posts

Posted 25 August 2007 - 22:22 PM

Абсолютно съгласен - :metal:

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 August 2007 - 22:29 PM

View PostSuffer Me, on Aug 25 2007, 23:06, said:


edit: сега по-ясно ли му е на фрустрираното емотиконче долу? :metal:

Благодаря ти за това пояснение. Наистина в първия момент се обърках... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users