Jump to content

Слушате ли целите албуми? А зацикляте ли на някоя група?или само по 1-2-3 парчета


36 replies to this topic

#21 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 18 November 2007 - 22:05 PM

Ем ако имам време и/или албума е як-слушам целия обаче ако има някоя песен от даден албум която особено много да ми хареса я ръгам в МР3-то заедно с другите...и си ги/я слушам примерно на път за даскало...

Edited by the_mess, 18 November 2007 - 22:06 PM.

Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#22 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 18 November 2007 - 23:27 PM

Разбира се че целите, една група не може да бъде оценена само по няколко песни... започва се с няколко песни да, обаче после /ако тези няколко песни са ти харесали/ си слушаш и албумите! Поне аз така правя... :worship:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#23 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 19 November 2007 - 23:01 PM

View PostGeddy, on Nov 16 2007, 10:54, said:

Как слушате музиката на дадена група? Правило ми е впечатление като зяпам профилите на някои хора в Last.fm, че много рядко изслушват цял албум на дадена банда и по често редуват различни парчета на различни банди или най-много една банда, но песни от различни албуми.


Очевидно тук сме се сбрали все ценители на музиката, които прилежно и страстно гълтат цели албуми, вместо да ги разчленяват на песни. Приятна констатация, нали :worship:
И друго - на си гледал правилните ластефемски профили :worship:

Edited by little'circle, 19 November 2007 - 23:03 PM.


#24 KhettiSathaShemsu

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 67 posts

Posted 20 November 2007 - 01:37 AM

В албумите на Nile има толкова много за слушане ,че от 2004 слушам главно това ...и все изникват нови и нови работи...действително група ,която разби на пух и прах секви ограничения и разграничения в стилов вариант

...иначе дискографиите на Slayer , Death ,Pestilence ... !!! - велико ,просто групи без слаби албуми ( има и още един куп...) , но на тия 4-те със сигурност ги зимам на самотен остров :worship:

#25 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 20 November 2007 - 01:48 AM

Ами тогава айде и аз да си кажа дискографиите, които имам! :metal: :worship:
Cradle of Filth
Dimmu Borgir
CoB
Satyricon
:metal: :worship:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#26 KhettiSathaShemsu

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 67 posts

Posted 20 November 2007 - 02:05 AM

а тех ли ше ги земеш на самотен остров или радиоточка ?:worship:и енерго

#27 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 20 November 2007 - 17:30 PM

Понякога слушам целия албум, а друг път отделни песни. Зависи какво ли се слуша.
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#28 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 20 November 2007 - 19:51 PM

View PostKhettiSathaShemsu, on Nov 20 2007, 02:05, said:

а тех ли ше ги земеш на самотен остров или радиоточка ?:no:и енерго

Да не дава Дявола да отивам на самотен остров, че требва да взимам не само тях ами и целия си апартамент, барабар с техниката! :) :crying: :lol:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#29 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 20 November 2007 - 21:56 PM

Слушам целите албуми.Напоследък умишлено търся по-разнообразна в стилово отношение музика и нея слушам вечер,когато всички любими дразнители са заспали :crying:

#30 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 21 November 2007 - 21:12 PM

Quote

Слушате ли целите албуми? А зацикляте ли на някоя група?, или само по 1-2-3 парчета

Слушам цели албуми,
зациклям на някоя група,
а понякога - само по 1-2-3 парчета.

През другото време правя други работи.
nemo me impune lacessit

#31 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 24 November 2007 - 20:45 PM

Ми цели албуми, тва да не е поп музика.

#32 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 January 2009 - 10:39 AM

Ровейки из форума се натъкнах на тази стара тема.И тъй като нещата драстично се промениха за мен,ето какво имам да кажа: :dntknw: Вече!!! предпочитам да слушам единствено и изцяло цели албуми.Любовта ми към сборните дискове отшумя.Единственото сборно,което слушам са избрани мои любими песни на телефона(щото като пътувам из тролеите,ми е много трудно да се съсредоточа върху цял албум).Те хората за това ги издават тези албуми - за да се слушат от-до.Иначе музиката щеше да се върти около сингли :lol:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#33 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 12 January 2009 - 11:20 AM

Не слушам цели албуми. Слушам квото ми падне.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#34 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 16 January 2009 - 00:51 AM

Определено слушам цели албуми. Ако не ми се хареса от първият път, оставям го за друг ден.
Може просто да не съм била в правилното настроение. Ако и на второто пускане пак не ми допадне, тогава просто вече няма шанс.
А пък ако някой албум ме грабне от раз, го пускам по няколко пъти, т.е зациклям.
Случва се да зацикля само на отделни песни, или пък на групи. Въртя ги докато ми е приятно да ги слушам. Наистина много зависи от моментното ми състояние.
В общи линии, при мен музиката е сортирана по албуми и дискографии.
Ако работя нещо на компютъра, си пускам музика за фон, като зареждам дискография на някоя любима група и си я слушам. Може и да не е дискография, а само част от албумите които имам в наличност.
Но на телефона съм си качила най-любимите песни на най-обичаните от мен групи, получило се е нещо като сборна компилация, но така пътя до службата става по-приятен.
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#35 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 01 February 2009 - 12:03 PM

Задължително се слуша целият диск! Изключение се прави за концерт - тогава може да се слуша примерен сетлист за загрявка, ама колко е то на фона на останалото.

Ако се случи албумът да се паузира на средата, може да минат и 10 дена, но задължително се продължава до края, иначе се побърквам :metal:.

Никога, ама никога не се пускат произволно парчета. Не е това моята религия! 3-4 пъти ми се е случвало да правя изключение, но винаги е било с опознавателен характер на повечко неслушани досега артисти. Естествено преживяването не е много приятно за слушащия (тоест мен).

Нямам проблем със зациклянето на дискографии. За мен даже не е зацикляне, понеже не ми тежи, особено ако имам глад за съответната група.

В последно време се наложи следната практика: музиката се слуша на 3 места. Вкъщи, в работата и на път, посредством телефон с достатъчно памет и скроблър за ласт.фм (професия информатик, болестта е хронична). Вкъщи общо взето слушам старите и вече познайни дискографии, загрява се за концерт и се прави обзор на изминал период. В работата се запознавам с нови групи посредством един албум или (може и в последствие) цяла дискография. От телефона звучат последните албуми, които ще претърпят по-обстойно слушане.

Общо взето музиката се сваля от интернет, но това е защото от скоро си вадя хляба сам и не мога още да си позволя закупуването на всички албуми, които слушам в момента (това естествено ще се промен към добро). За момента се ограничавам с най-доброто от вече изслушани албуми, обикновено закупени в диджипак вариант, ако е достъпен (последният Kreator има страшен диджипак - разгъвах го половин час, докато стигна до дисковете B) ).

Общо взето е това. Често спорим с един приятел кой начин е по-правилен, моят с обстойното запознаване на албум, а после и дискография и така с творчеството на една група (колкото и трудоемко да е на моменти и времеопглъщащо, но пък удовлетворяващо занимание) или неговият, свързан със слушането на 2-3 песни на изпълнител (от които се познават 1-2) и постоянното цъкане на бутонa Next в WinAMP... Мисля, че в този форум ще ме подкрепят повече хора, отколкото в "суровата реалност" извън слушалките на моя телефон.

ЕДИТ: Цял докторат! На сесия да пишех толкова много думи, идващи ми отвътре щях да съм професор. :worship: Надявам се все някой да го изчете :).

Edited by Fanatik_Priest, 01 February 2009 - 12:04 PM.

You Rock! ™
I Rock! ®



#36 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 01 February 2009 - 14:58 PM

Мен даже ми се обиди един човек като нарекох повърхностно слушането само на отделни песни.

#37 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 02 February 2009 - 22:14 PM

Зависи, случвало ми се е да зациклям на даден албум за по 2-3 седмици и да слушам само него до пръсване. Слушайки цял албум добивам по-пълна представа за дадена група.

Рядкост е да си пусна някоя дискография, но все пак ги има и такива моменти. В момента съм на такава вълна - прослушвам нещата на Agalloch, че в последно време са ми влязли под кожата.

Иначе си пускам и отделни песни... На МР3-ката, освен последните албуми, които съм си свалил и трабва да изслушам си имам и папчица с Favourites, в която съм се направил една своеобразна и цветна Best Of компилация. :crying:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users