Jump to content

Форумна класация за албум на 2013-та година!Тема за обсъждане


121 replies to this topic

#81 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 January 2014 - 15:26 PM

View PostOzzy, on 20 January 2014 - 15:03 PM, said:

@marillion

Че аз това го знам отдавна, бе... Казвам го сега, за да нямат някакви излишни надежди Tool-аджиите, Mastodon-аджиите, Gojira-джиите и всякакви други подобни. И най-важното: хич и да не се надяват феновете на Dream Theater B)

Ето, това вече е приказка, особено последното е от изключителна важност... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#82 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2014 - 16:30 PM

^
Както и по-горе споменах - нещата са в твоите ръце!
I don't know how I managed it...

#83 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2014 - 16:58 PM

ама той Marillion и за ASIA каза, че отдавна са приключили с качествената музика (не ми се търси точен цитат), но мисля, че не съм далеч от него и така ... мисълта ми е - ако Asia направят албум и той спечели (не, че вярвам да се случи), дали ще мине за Prog албум или не?
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#84 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 January 2014 - 17:15 PM

ASIA, групата ASIA, кога точно са минавали за прог, че нещо се обърках? :shok:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#85 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2014 - 17:28 PM

Аз ви казах... Няма лесно да се оправите с него :lol2:
I don't know how I managed it...

#86 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 January 2014 - 17:38 PM

View PostOzzy, on 20 January 2014 - 17:28 PM, said:

Аз ви казах... Няма лесно да се оправите с него :lol2:

Напротив. Няма нищо сложно. ASIA, групата ASIA, никога не е била прогресив рок група. ASIA, групата ASIA,може да бъде наречена арт рок група или дори AOR група, но прогресив рок е абсурдно понятие за тяхната музика и това го знае всяко хлапе. Съща така всяко хлапе знае, че групите Yes, King Crimson, ELP са прогресив рок групи, но участието на техни членове в групата ASIA не превръща тази последна формация в прогресив рок група... :P

Мога и още... :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#87 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2014 - 17:45 PM

View Postmarillion, on 20 January 2014 - 13:31 PM, said:

Демек, като махнем пенсионерите на първите три места, класацията придобива съвсем друг и бих казал напълно заслужен вид... :P
Напълно заслужен вид ще добие от 6-то място нататък, като тези от 8-мо място станат първи. :P

View Postwhiplash159, on 20 January 2014 - 13:33 PM, said:

Набираща скорост? Че те Avenged с предния си албум (2010) бяха само на няколко точки от това да бъдат албум на годината за форума. Maiden тогава ги изпревариха с много малка преднина. Сега тази позиция си е направо отстъп за тях.
Набират скорост по масова популярност, пишещите тук не са точно масовата популярност.
През 2010 май не съм участвала в класацията (или съм забравила), така или иначе, или не съм виждала, или не помня резултатите. Както и да е, наистина излиза, че Avenged са отстъпили.
Hedniska Blod

#88 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 January 2014 - 17:54 PM

View PostHeathenHeart, on 20 January 2014 - 17:45 PM, said:

Напълно заслужен вид ще добие от 6-то място нататък, като тези от 8-мо място станат първи. :P

Честно да си призная, това име съм го прочитал няколко пъти единствено и само тук в този форум, но хабер си нямам за какво става дума, както си нямам никакво понятие от почти 90% от имената в анкетата, но за останалите 10% можем да спорим до утре сутрин... :yes:

(дали пък не се изсилих с тези 10% :blush: )
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#89 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 20 January 2014 - 19:06 PM

View Postmarillion, on 20 January 2014 - 17:38 PM, said:

но участието на техни членове в групата ASIA не превръща тази последна формация в прогресив рок група

ASIA, групата ASIA ли имаш предвид? :P

#90 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2014 - 19:14 PM

View Postmarillion, on 20 January 2014 - 17:54 PM, said:

Честно да си призная, това име съм го прочитал няколко пъти единствено и само тук в този форум, но хабер си нямам за какво става дума, както си нямам никакво понятие от почти 90% от имената в анкетата, но за останалите 10% можем да спорим до утре сутрин... :yes:

(дали пък не се изсилих с тези 10% :blush: )
"Това име" - почти сигурно няма да ти хареса.

Аз не съм подходящият човек за спор по тези (приблизително) 10%. :)

При мен ситуацията е - до 25 -100 % познати, от 25 до 100 - 11, т.е. 8,25% непознати имена, после непознатите нарастваха доста по-бързо и не ми се занимаваше да броя. Мен разнообразието на вкусове ме радва.
Hedniska Blod

#91 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2014 - 19:15 PM

View Postwhiplash159, on 20 January 2014 - 14:42 PM, said:

Ако на някой му се занимава - да пробва. Пак ако на кой му се занимава, мога да дам линкове към почти всяка от тези анкети както и към резултатите им и, съответно, да се правят каквито душа сака статистики.

Чудесно, дай линк към темата за 2012, 2013 е ясна, а за периода от 2003 до 2011 ще ползвам обобщените ти резултати. Ще посмятам.

#92 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 20 January 2014 - 19:28 PM

2012 и 2011.
ПИСУК!

#93 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2014 - 20:15 PM

View PostHeathenHeart, on 20 January 2014 - 17:45 PM, said:

Напълно заслужен вид ще добие от 6-то място нататък, като тези от 8-мо място станат първи.

Нищо по-заслужено няма, от това албумът на Black Sabbath да е на първо място в нашата класация. Тук дори няма да говоря за УБИЙСТВЕНАТА разлика, с която дедовците водят пред другите дедовци, които са на второ място. Няма нищо субективно тук. Има си факти, с които няма как да се спори:
- както и преди споменах, албумът извърша първите места на де що има класации по света;
- един от най-продаваните/търсени албуми за 2013-а. При все всичките поп бълвочи;
- три номинации "Грами" - това в конкуренция на всичко модерно/ново/съвременно и пр. в тежката музика;
- албумът е яка резачка. Във всяко едно отношение.

От там нататък: някои го харесват, други не, за някои e страхотен, за други е повторение и нищо ново. Това вече са субективни фактори. Пред обективното няма какво да говорим. И пак да повторя - вижте само разликата в точките между първото и второ място в нашата си анкета. Няма случайни неща.

Това всичкото го казвам що се касае до първото място. ЗАСЛУЖЕНОТО първо място От там нататък може и да има незаслужени позиции - това е друга тема на разговор :harhar:
I don't know how I managed it...

#94 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2014 - 20:30 PM

Не се пали, бре! :harhar:
Никой не оспорва първото място на Black Sabbath. Бъзикахме се с Мерилиъна, че ако махнем първите три "дедовци" и остане другото кой ще е напълно заслуженият вид на класацията.
Hedniska Blod

#95 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2014 - 21:04 PM

Да се паля?! Няма такова нещо. Търся заслужено признание за албума на годината от Envy, Cadaurus, marillion и други уважавани от мен люде.

Всъщност, аз много добре знам, че те, вътрешно в себе си оценяват величието на Sabbath (особено marillion) и новото им творение. Ама нали трябва да са все нАпреко... Първите двама защото се правят на модерни ъндърграундисти, за които е под достойнството да посочат Бащиците като пътеводната си светлина (въпреки, че те са точно това за тях), а третият, защото за прогресар е недопустимо да признае каквото и да е било достойнство в Black Sabbath, независимо от това, че 99% от прог групите ги посочват като нещо свръх естествено, величаво и отвъд междупланетарно.

Гледам и виждам през вас.

:)
I don't know how I managed it...

#96 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2014 - 22:04 PM

Има какво да ме учуди в класацията, честно да си призная. Като я погледне човек, ще реши, че една от най-известните рок-групи на планетата миналата година не е направила успешен от финансова гледна точка концерт пред пълен стадион в София... За Bon Jovi ми е приказката. Не че албумът им ми хареса - честно казано, в момента ми е трудно да си спомня дори един такт от него - но очаквах популярността им сама по себе си да им гарантира високо място. Някак странно е да са толкова зад групи като Civil War, които най-много някой клуб да запълнят.

Редно е да се отбележи разликата между първата и втората позиция - 146 точки. И разлика от подобен порядък беше лесно да се предвиди, в крайна сметка. Да се очаква друго е равносилно на това да се очаква печалба от тотото - има вероятност, но е толкова микроскопична, че всъщност я няма. Готиното е, че, като изключим първото място, всеки други две съседни позиции лесно биха могли да бъдат разместени само от една потребителска класация повече или по-малко, което, поне в моите очи, ги прави горе-долу еквивалентни. Ако не бях сложил Deep Purple в класацията си и всички останали бяха гласували по същия начин, в крайния резултат Helloween щяха да са на второ място. Примерно, де. Или ако някой от поставилите Deep Purple четири или повече позиции пред Helloween беше изтървал срока. Или... Ясно. И не, не недоволствам, албумът на Deep Purple е достатъчно прекрасен, че да си заслужи позицията, макар новото творение на Helloween да ми допадна повече. (Като се замисля, Тиквите са може би най-постоянната откъм качество на продукцията група, която харесвам, като при това не изпадат в брутално еднообразие.) Както и да е, дет` се вика, на печелившите честито.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#97 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2014 - 22:43 PM

View PostТигър, on 20 January 2014 - 22:04 PM, said:

Има какво да ме учуди в класацията, честно да си призная. Като я погледне човек, ще реши, че една от най-известните рок-групи на планетата миналата година не е направила успешен от финансова гледна точка концерт пред пълен стадион в София... За Bon Jovi ми е приказката. Не че албумът им ми хареса - честно казано, в момента ми е трудно да си спомня дори един такт от него - но очаквах популярността им сама по себе си да им гарантира високо място. Някак странно е да са толкова зад групи като Civil War, които най-много някой клуб да запълнят.
Всъщност е станало правилно - съди се за албума, а не за изпълнителя и негови други изяви.
Hedniska Blod

#98 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 January 2014 - 09:19 AM

View PostOzzy, on 20 January 2014 - 21:04 PM, said:

Търся заслужено признание за албума на годината от Envy, Cadaurus, marillion и други уважавани от мен люде.

С удоволствие бих си признал, но не мога - просто не се сещам кои бяха тези Black Sabbath... Прог ли са? :pardon:

#99 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 21 January 2014 - 10:20 AM

Нали се разбрахме, че с такива въпроси ще се обръщаме към marillion?
I don't know how I managed it...

#100 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 21 January 2014 - 10:50 AM

Това пък, което аз забелязвам в класациите е, че за толкова години в първите места се е класирала само една блек метъл група и 6 псевдо, екс, прото, прог и т.н. блек групи. Това не е добре, деца! :)
... Through dreams I influence mankind...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users