Jump to content

Случаят "Катуница"......или какво правим с циганите


188 replies to this topic

#41 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 15:14

Днес е в Катуница. Утре близо до Столипиново. След това в циганската махала в София.

Проблем има. И личното ми мнение е, че той не може да бъде решен с насилие. Прекалено сложен и голям е, за да може да се реши с подпалването на 4 къщи във всеки цигански квартал в България.

Иначе думата "мангали" я замени с каквото си искаш. Стане ли онова, за което говорите масово, резултатите ще са като тези, които описах преди малко. Без абсолютно никакво значение каква точно е думата.
I don't know how I managed it...

#42 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 септември 2011 - 15:20

ОК, дай тогава да продължаваме да търпим мълчаливо, защото, видиш ли, трябвало да бъдем толерантни, каквото и да означава това...

P.S. Не знам защо, но се сещам за толерантните французи, които така успешно интегрираха циганите, че ги изселиха със самолети... Значи явно може да се направи нещо по въпроса, различно от прословутото интегриране - не за друго, а защото същото това интегриране е нежелано (не казвам "невъзможно" - казвам "нежелано") от никого.

#43 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2011 - 15:27

Днес, ако ми хрумне, имам желание, средства и време, мога да си купя билет за самолет и довечера да бъда на концерт в "Роял Албърт Хол". Всичко това срещу определена сума пари и лична карта. Нищо друго не ми е необходимо. Същото това нещо може ли да си го позволи Асенчо от "Татърли"? Може, разбира се. Той също притежава подобна лична карта и е въпрос на желание, средства и време, за да го стори. Е, има ли разлика между мен и Асенчо? Няма, естествено...

Криминалните деяния никога не бива да се политизират и преиначават, а точно това се случва в този момент. Да, времето е такова, предстоят избори. Някои политически сили по инерция и по навик черпят дивиденти от случващото се в "Катуница". Аз все пак се надявам прогресивната част от българския народ да не обръща внимание на нескопосаните провокации към етническо напрежение и да продължи да съжителства нормално със собствената си съвест. Да сменим плочата, казвам, слушали сме го този албум вече...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#44 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 15:29

Замислял съм се как може да се реши циганския проблем. Измислял съм решения от това да им се направи една изкуствена държава в някое забравено от бога място, да ги съберат всичките и да ги оставят да се развиват и изхранват сами, барем се научат на труд; до това ЦРУ/извънземни/бог да измисли някакъв щам тип СПИН, който да мори само циганите. Хем измират наведнъж, хем ние нямаме вина :spiteful:. Истината е, че нямам решение на проблема, а лошото е, че и по-умни глави и по-богати държави не могат да се справят с тях, както между другото не могат да се справят и с другите си подобни малцинства - справка бунтовете във Франция, наскоро и в Англия, че дори и в Америка. Какво правим при това положение, като няма решение? Трябва ли ни втори Хитлер? Или поне някой, който да ги плаши, колкото него? Да му се не види, готов съм да им оградя половин Добруджа и да ги напъхам там, да се оправят, както могат, само и само да прочистя останалата България.
... Through dreams I influence mankind...

#45 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 15:35

View PostЗмей Горянин, on Sep 26 2011, 16:29, said:

Трябва ли ни втори Хитлер?
http://bg.altermedia.info/?p=15332
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#46 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 15:37

View PostТигър, on Sep 26 2011, 16:35, said:

Четох го това, днес обикаля нета навсякъде. Лошото е, че Саркози е абсолютно прав. И аз да бях на мястото на Саркози, Швеция, Финладния и т.н. и аз щях така да се държа. Ние не си искаме циганите, та те ли да ги искат, да им развалят подредените държави.
... Through dreams I influence mankind...

#47 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 септември 2011 - 15:41

View PostЗмей Горянин, on Sep 26 2011, 16:37, said:

Лошото е, че Саркози е абсолютно прав. И аз да бях на мястото на Саркози, Швеция, Финладния и т.н. и аз щях така да се държа.
+ 1

#48 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 15:44

Трябваше да погледна източника, преди да го постна тоя линк:
http://neverojatno.w.../08/20/sarkozi/
"Истината такава, каквато можеше да бъде"... Саркози надали е казал нещо подобно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#49 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 септември 2011 - 15:47

^
Не го е казвал с думи, но с поведението си, уви - да. И е прав. Както и Холандия, Финландия и пр.

#50 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 15:51

View PostEnvy, on Sep 26 2011, 16:20, said:

ОК, дай тогава да продължаваме да търпим мълчаливо
Никъде не съм казвал нещо подобно.

Аз отговор на въпроса "Как да се справим с проблема" нямам. Имам предположения как евентуално това би станало. И тези предположения са в две насоки:

- правораздавателните органи в държавата да започнат да си вършат работата като хората - тук бих искал само да вметна, че по отношение на циганите те в общи линии наистина си вършат работата. 90% от хората в затворите са цигани. Циганите в Бългалия ги съдят и те влизат в затвора - това е факт. Е, това не се отнася за Кирил Рашков, разбира се, но по същия начин не се отнася и за Маргини, Руснаци, Клюнове и т.н., които не са цигани. Демек, тук проблемът не е етнически, а корупционен.
- всички циганчета да завършват средно образование - не ме питайте как да стане това, не знам. Но знам и съм абсолютно сигурен, че ако циганите имаха средно образование, проблемите ни с тях щяха да са в пъти по-малко.
I don't know how I managed it...

#51 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 септември 2011 - 16:01

освен да се солидаризирам с мнението на marillion (и ози) дори само от чисто професионални подбуди, друго не ми остава. останалото са несериозни неща.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#52 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 26 септември 2011 - 16:32

View PostOzzy, on Sep 26 2011, 16:00, said:

По никакъв начин не мога да си представя, че интелигентен и трезво мислещ човек може дори и за миг да допусне като вариант 6 милиона българи да хванат ножове, пушки, вили, пистолети и бухалки и да тръгнат срещу 800 000 цигани, които, между другото, също ще държат в ръцете си подобни неща. Резултатът от едно такова нещо е предварително ясен - по няколко десетки хиляди, а може би и няколко стотин хиляди жертви ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ, запалени села, унищижено за стотици милиони имущество и т.н.

Нищо чудно, че не можеш да си го представиш - нещата не стават по този начин :spiteful: Резултатите също няма да са такива. Всичко останало което казваш не е никак трудно за оборване, но ОК, да бъде както ти казваш. Принципно никога не говоря по такива теми с хора, които мислят по начин различен от моя - безсмислено е и за двете страни. Когато предварително е ясно, че се изхожда от диаметрално противоположни позиции и начин на мислене, когато и двете страни отлично знаят какво мисли другата и абсолютно не са съгласни с нея - разговорът просто се върти в кръг. Така е с всяка тема, не само с тази.

Етническо напрежение колкото и да говорим, че няма - има. Има го отдавна и то се засилва с всеки изминал ден. Да, разни кирливи смехотворни партийки го "яхват" с цел да се възползват, други също толкова кирливи смехотворни партийки го отричат и твърдят, че няма да го допуснат - със същата цел. Няма нужда от политизиране - то си съществува и става все по-силно. Няма и как да бъде другояче. Дори на най-тихите и кротки роби в един момент им омръзва да робуват. Тук изобщо дори не става въпрос за политизиране, расизъм или какъвто и да било "модерен" термин. Става въпрос само за непоносимост към престъпници и престъпления. Сега очаквам дружно да ми кажете, че не всички цигани са престъпници. Сори, няма да се съглася.

Остава само едно. Ти си съгласен, че има проблем, но сам казваш, че нямаш никаква представа как той може да бъде решен. Т.е. от хората мислещи като теб решение не може да се очаква - вие си го знаете и си го признавате. Това пък на практика означава само едно - запазване на настоящото статукво. Е, аз пък съм от тези, които са против това настоящото статукво да се запази. Хора разни - възгледи също :yes:

#53 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2011 - 17:43

View Postsatanicart, on Sep 26 2011, 17:32, said:

Остава само едно. Ти си съгласен, че има проблем, но сам казваш, че нямаш никаква представа как той може да бъде решен. Т.е. от хората мислещи като теб решение не може да се очаква - вие си го знаете и си го признавате. Това пък на практика означава само едно - запазване на настоящото статукво. Е, аз пък съм от тези, които са против това настоящото статукво да се запази. Хора разни - възгледи също :spiteful:


Дай сега с реалните предложения и забрави за "настоящото статукво". Според теб, какво трябва да се стори, за да се реши окончателно този проблем?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#54 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 18:19

Мисля, че знаеш много добре отговора на този въпрос. Знаеш и как ще му отговориш. Eто:
http://forums.katehizis.com/index.php?show...=435&st=160
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2011 - 18:28

View PostТигър, on Sep 26 2011, 19:19, said:

Мисля, че знаеш много добре отговора на този въпрос. Знаеш и как ще му отговориш. Eто:
http://forums.katehizis.com/index.php?show...=435&st=160

Да, също така виждам, че позицията ми по този казус не се е променила с годините. Това, естествено, не е никаква новина. Въпросът е дали сме стигнали до адекватни отговори на горните въпроси и дали сме готови да вървим към прилагането им на практика. Мен, ако питаш, още не сме готови и продължаваме да се въртим в кръг и да преповтаряме отдавна изречени постулати...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 26 септември 2011 - 22:23

View Postmarillion, on Sep 26 2011, 18:43, said:

Дай сега с реалните предложения и забрави за "настоящото статукво". Според теб, какво трябва да се стори, за да се реши окончателно този проблем?

Мисля, че вече е ясно какво е моето предложение, както и че ти например не си съгласен с него. Както казах, хора разни - възгледи също. Моят възглед е тотално унищожение. Няма смисъл да ми казвате какво мислите за това виждане или пък за човек с такова виждане - отдавна съм чул всички възможни ответни реакции. Приемам ги. Хората са различни.

Вашите предложения не работят - практиката го доказва. Вашите предложения нямат абсолютно никакъв шанс да успеят. Без значение от различията ни, вероятно поне с това ще се съгласите. Моето вероятно също няма да проработи - това пък бихме разбрали само ако опитаме да го приложим. Аз лично съм склонен да мисля, че и моето няма никакъв шанс да проработи. Не поради изтъкнатите от Ози причини, както казах те са лесни за оборване. А защото ние като нация не сме готови да го направим и съответно няма да го направим. Последиците от това ще плащаме както ние, така и децата ни. Най-вече децата ни. Добре дошли в света на хуманността и политическата коректност :spiteful:

#57 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 септември 2011 - 22:30

View Postsatanicart, on Sep 26 2011, 21:23, said:

Добре дошли в света на хуманността и политическата коректност :spiteful:
Да не извършваш геноцид не е политическа коректност.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#58 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 26 септември 2011 - 22:32

Аз просто искам, когато изляза по улицата да не виждам нагли черни лица, не искам, когато си пускам телевизора, да гледам лъжливи новини от "световни репортери" като Миролюба Бенатова, не искам двамата цигани наркомани зад блока ми да си оставят спринцовките там, където си играят децата от квартала, нито пък желая да слушам из Родопите че съм "гяур", не искам мултикултурен модел и джамии, за да покажем колко сме толерантни. Искам свободен свят, а не да се задушавам във вонята, в която живеем днес. Аз ли съм виновен за това или обществото, на което се натрапват грешни политики? Отново са виновни европейците за противообщественото поведение на малцинствата от Африка и Близкия изток, така ли? Съжалявам, но мен ми омръзна да слушам, че съм виновен за вековните несгоди на циганите. И на все повече хора им писва да понасят чуждите грешки. Аз не дължа на циганите никакво образование, нито им дължа помощи, нито пък трябва да плащам за престъпните деяния, нито пък желая моите сънародници да робуват на самозван ромски цар.

Ако някой чете изобщо това, което пиша, ще разбере, че аз по никакъв начин не подкрепям мерки, близки до геноцид, но разбирам проявеното насилие и знам, че само така може да се пробуди обществото. Разбира се, някои прояви не са правилни, някои хора използват ситуацията-това е ясно. За мен решението е циганите просто да си знаят мястото, както е било при соц. системата(която искрено презирам). Тогава просто те са си живеели в техните махали, работили са предимно в селското стопанство, имали са какво да ядат- достатъчно. И са знаели, че ги има заради българите. Разбира се, една такава програма трябва да бъде много добре обмислена и широко разработена.

По същия начин стои въпроса за държавността в Африка. На кого пречеха колониите? Храна за всички, спокойствие, ред. Сега, като имат държави, се избиват. Не ме разбирайте погрешно- всички те са хора и имат своите права, но това не означава, че хората са равни- това просто е абсурд и противоречи на природните закони.

Аз, както и други членове на форума, имаме възгледи на които не се гледа с добро око от доста години насам. С това съм свикнал, че съм глас в пустиня- също, че много хора смятат тези идеи за "несериозни неща"- това ми е ясно също. Но никога няма да свикна с това, че здрав трябва да носи болен, и че целият разумен свят трябва да лежи в краката на глупостта, наглостта и неспособността в лицето на някои групи.

Не мога да си представя, че докато си разтягаме още 20 години популистки приказки и си служим с модерни термини от ЕС и ООН, някои хора ще продължат да страдат и да бъдат подлагани на терор. Защото аз не мога да забравя виковете на един баща:"Спри! Спри! Газиш ми момчето!" Това не се толерира по всички правила на етиката, морала и здравия разум.

Edited by Valtyr, 26 септември 2011 - 22:35 .

NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#59 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 септември 2011 - 22:43

^
За жалост ще трябва да свикваш с всички тези така неприятни неща. И по-лошо ще става.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#60 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 септември 2011 - 22:48

View PostValtyr, on Sep 26 2011, 20:32, said:

Съжалявам, но мен ми омръзна да слушам, че съм виновен за вековните несгоди на циганите.

Това кой го е казал?

View PostValtyr, on Sep 26 2011, 20:32, said:

Ако някой чете изобщо това, което пиша, ще разбере, че аз по никакъв начин не подкрепям мерки, близки до геноцид, но разбирам проявеното насилие и знам, че само така може да се пробуди обществото. Разбира се, някои прояви не са правилни, някои хора използват ситуацията-това е ясно. За мен решението е циганите просто да си знаят мястото, както е било при соц. системата(която искрено презирам). Тогава просто те са си живеели в техните махали, работили са предимно в селското стопанство, имали са какво да ядат- достатъчно. И са знаели, че ги има заради българите. Разбира се, една такава програма трябва да бъде много добре обмислена и широко разработена.

Демек, да са живи все пак, да им спестим камерките, но пък да ги държим в обора с конете, кравите и другите домашни животни, то им стига.

View PostValtyr, on Sep 26 2011, 20:32, said:

По същия начин стои въпроса за държавността в Африка. На кого пречеха колониите? Храна за всички, спокойствие, ред. Сега, като имат държави, се избиват. Не ме разбирайте погрешно- всички те са хора и имат своите права, но това не означава, че хората са равни- това просто е абсурд и противоречи на природните закони.

Ем тия балами, за к'во се бориха толкова години, кажи им сега да се обърнат пак към колониализма, току-виж СПИНът взел изчезнал по магичен път.

View PostValtyr, on Sep 26 2011, 20:32, said:

Аз, както и други членове на форума, имаме възгледи на които не се гледа с добро око от доста години насам.

Ся ставаш репрсиран, естествено.

View PostValtyr, on Sep 26 2011, 20:32, said:

Защото аз не мога да забравя виковете на един баща:"Спри! Спри! Газиш ми момчето!" Това не се толерира по всички правила на етиката, морала и здравия разум.
Патос, патетика.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users