Jump to content

Tarja Turunen в Пловдив21.09.2011г. - "Античен театър"


92 replies to this topic

#81 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 септември 2011 - 19:49

View PostBeerMe, on Sep 20 2011, 19:52, said:

Няма отърване..... :worship: цък
Бе Ге промоутърите ме кефят все повече и повече! Концертът на единия още не е минал, другият вече обявява следващ... :metal:

#82 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 20 септември 2011 - 20:32

View PostEnvy, on Sep 20 2011, 20:49, said:

Бе Ге промоутърите ме кефят все повече и повече! Концертът на единия още не е минал, другият вече обявява следващ... :metal:

Ако правилно разбирам, не промоутърите са обявили следващия концерт, а самата Таря :worship:

#83 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 20 септември 2011 - 21:01

View PostMetal Heart, on Sep 20 2011, 12:01, said:

Явно всичко си остава по старому:

Допълнителните билети и те свършили.
Остава ни да се надяваме, че прогнозата на weather.digsys.bg е вярна и утре вечер в Пловдив няма да вали ;)
Според тия прогнози дето аз гледам ще си вали :lol:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#84 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 20 септември 2011 - 23:56

View Postivjordan, on Sep 13 2011, 12:01, said:

Аз не съм се и съмнявал, че този концерт ще се разпродаде.
Първо, предишните и концерти бяха широко посетени и второ, на този ще отидат много хора от Пловдив, за които това е значително местно събитие, без да са хард фенове.
Да не забрявяме и факта, че театъра побира около 3000 души, т.е. не става въпрос за чак толкова много хора.

Не става въпрос за чак толкова много хора,но на предишните и концерти посещаемостта варираше точно от 3 000 до 5 000 души. Колкото за Античния театър - с добавените места ще побере почти 4 000.

Edited by THE DEADMAN, 20 септември 2011 - 23:57 .


#85 Serendipity

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 21 септември 2011 - 12:23

А аз не успях да си купя билет ;)

Случаааайно някой да продава?

#86 Iohanez

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts

Posted 21 септември 2011 - 15:44

В Пловдив вали и е доста мрачно. Някакви слухове за преместване на концерта има ли?

#87 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 22 септември 2011 - 00:38

Концертът не се премести, състоя се на Античния театър. Започна малко след 8 и продължи до 10:30 вечерта, като имаше по средата 20 минути антракт.
За интересуващите се от метеорологичната обстановка - поваля ни дъждец, макар и да не беше проливен, макар и да не подгизнахме до кости, но пък си беше лекичък и напоителен. И сега продължава да тропа по перваза на прозореца ми, докато пиша.
Хареса ми шоуто "Beauty and the Beat" - като идея, разнообразие и спектакъл. Имаше доста класика - арии от опери, оперети и мюзикъли ("Кармен", "Вилхелм Тел", "Моята прекрасна лейди", "Уестсайдска история"), няколко кавъра (Queen и Nightwish) и песни от двата солови албума на Таря. Пловдивската филхармония начело с Левон Манукян и по-късно и хорът към нея създадоха прекрасна обстановка.
Аз лично много се насладих на номерата на Майк Терана, който излезе на сцената костюмиран, по нататък смени ризата и вратовръзката с черна тениска, но запази сакото, а за едно от появяванията си беше с костюм и перука, с които олицетворяваше Моцарт (негово произведение изпълняваше). Имаше и една закачка с хора - когато хористите излязоха и се наредиха в дъното на сцената, Терана се намърда между тях. А, и също така в началото на една от композициите сложи до барабаните си стойка с ноти, после уж нещо объркваше нотите, диригентът жестикулираше в негова посока и накрая отиде, хвана партитурите и ги обърна - и Майк засвири правилно, хаха ;) Въобще - страхотен тип е този Терана!
За Таря какво да кажа... За съжаление, колкото и да ми е симпатична и с риск да си навлека много псувни - пеенето й е в най-добрия случай посредствено.
Била съм на всичките й концерти в България досега. Харесвам я като изпълнител и ми допада присъствието й на сцената - смятам, че успява така да владее тълпите най-вече с харизмата си. Ако хипотетично я запишем и дадем на съдиите в предаване от типа на "Гласът на България" или "Х фактор" (актуалните в момента) да я оценят, предполагам че няма да стигне много далече. Не че и тези предавания са някакъв критерий, просто ми изникна това сравнение.
Не казвам, че Таря не може да пее. Може си. Школувана е доста добре. Но няма колорит в сопраното си, няма онази частица, която ме кара да се просълзявам, когато слушам големи оперни гласове (за съжаление в момента се сещам само за мъж като пример - Андреа Бочели - но неговото пеене може да докосне душата ми, а на Таря - само се плъзга по повърхността).
Искам да изкажа огромната си благодарност към финландското девойче, че този път не съсипа едно от любимите ми парчета на Whitesnake - Still of the Night. Не се пъна и с Poison на Alice Cooper. Kiitos, Tarja!
Разбира се, и капчица не съжалявам, че си купих билет (не ми се случва често последните години да давам пари за билети :lol:) Забавлявах се искрено. На следващия концерт на Таря също ще отида. И тогава вече ще пиша официален репортаж и вероятно няма да е добра идея да отбелязвам, че вие като Карпатска вълчица :metal:
Завършвам с един кадър на Терана:
Posted Image

#88 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 22 септември 2011 - 16:08

View PostFlorimel, on Sep 22 2011, 01:38, said:

И тогава вече ще пиша официален репортаж и вероятно няма да е добра идея да отбелязвам, че вие като Карпатска вълчица :lol:

Защо да не е добра идея? Репортажите трябва да са обективни ;)
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#89 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 22 септември 2011 - 16:26

Според мен никой репортаж не е обективен, а представя гледната точка и спектъра от информация, с който разполага пишещия. Да не казвам голяма приказка, има време до януари - ще я видя кака Таря как ще се представи и ще реша какво да пиша. Пък и да сме всички живи и здрави дотогава и концертът да се случи ;)
Ако изпее пак Still of the Night или Poison, определено ще яде дървото. Ако се придържа към своя репертоар - като например Underneath, Rivers of Lust, The Oasis и др. подобни, които изпълни и снощи, ще я слушам с наслада и ще я похваля.

#90 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 септември 2011 - 16:32

View PostFlorimel, on Sep 22 2011, 17:26, said:

кака Таря
Кака?! Друг път...

Quote

Ако изпее пак Still of the Night или Poison, определено ще яде дървото.
:lol:
Подкрепям. Не бива да прави подбни неща леля ти Таря ;)
I don't know how I managed it...

#91 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 22 септември 2011 - 21:01

Подмайтапвах се :harhar: Аз харесвам как Таря пее, освен когато прави "Poison" и др. подобни, но от гледна точка на това, че репортажът е обективен за пишещия и субективен за четящия, трябва да сме верни на себе си (не на промоутъра, колкото и на него да му се ще), тъй че ако кака... пардон, леля вие, ми к'во да се прави, да е мислила по-рано :)
С теб кога ще се видим :harhar:
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#92 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 22 септември 2011 - 21:05

View Postnousha, on Sep 22 2011, 22:01, said:

С теб кога ще се видим :harhar:

Ами ей го, In Flames дойде - другия петък :harhar:

#93 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 22 септември 2011 - 21:19

Аз май няма да ходя, ама да не спамим тука, ще мина на лични :harhar:
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users