Jump to content

Левски vs. ЦСКАВечното дерби...


655 replies to this topic

#621 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 юли 2013 - 08:50

View Postmarillion, on 13 юли 2013 - 15:20 , said:


Така. Дойде нов ден. Днес за международните успехи на ЦСКА след 1989 г. може ли да се говори? Ако не може - значи съм провокатор.

Нямам много време, порових малко из Нета и май, май най-големият успех на ЦСКА след 1989 е през... 1991 г. - отстраняване на "Парма" на 1/32-финал с геройските резултати 0:0 у дома и 1:1 като гост.
Само че - май, май "Парма" тогава не е това, което стана малко по-късно, защото 1991 г. е първото тяхно участие на евротурнири.

Има и други отделни силни мачове - победа над "Ливърпул" в Англия, две победи над "Байерн" (ама Леверкузен), но те не са свързани с по-предно класиране в съответните турнири. Има я и геройската победа над "Ювентус" в София, която обаче по-късно бе анулирана от УЕФА, а и бе последвана от позорното 5:1 в Торино...
Не знам...

Налага се (отново) изводът, че след 1989 г. "Левски" има по-големи международни успехи от ЦСКА.

Налага се (отново) изводът, че добре че има и много издънки, за да могат феновете на ЦСКА с нещо да се хвалят :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#622 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 юли 2013 - 11:02

View PostSatyr, on 14 юли 2013 - 08:50 , said:


Налага се (отново) изводът, че след 1989 г. "Левски" има по-големи международни успехи от ЦСКА.


Естествено. В посочения период Левски има участие в груповата фаза на ШЛ + четвъртфинал в турнира ЛЕ. ЦСКА не може да се похвали с подобно постижение в този период. Откриваме топлата вода?

View PostSatyr, on 14 юли 2013 - 08:50 , said:


Налага се (отново) изводът, че добре че има и много издънки, за да могат феновете на ЦСКА с нещо да се хвалят :)


Наред с двата споменати от мен успеха, за същия този период Левски получи прозвището "евроидиоти" (дадено не от български журналист или привърженик на ЦСКА, а от френски журналист на авторитетното издание "Екип"), а отскоро прозвището беше "обновено" на "евразийски идиоти". Направи си експеримент и "гугълни" думата "евроидиоти". Сега отново си направи експеримент и "гугълни" фразата "успехи на Левски след 1989 г.". Истината е, че двата безспорни успеха на Левски в Европа през този период са тотално обезличени от десетте тотални издънки "постигнати" в същия период от време. Затова темата "издънките на евразийските идиоти на футболното поле след 1989 г." е далеч по-актуална от темата "международните успехи на Левски след 1989 г.". По всичко изглежда, че този "евъргрийн" ще остане на мода и през следващите години. Предполагам виновни за всичко това са привържениците на ЦСКА, които умишлено предизвикват "евразийските идиоти" да захранват самочувствието им с храна за поколенията...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#623 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 юли 2013 - 11:17

Аха. Значи четвъртото място на България на световно първенство е обезличено от слабите представяния след това.
Тук отново откриваме ново измерение на понятието "спорт".

Аз не оспорвам неуспехите и издънките на "Левски", естествено. Посочвам първо, че на фона на тях успехите му са по-големи от успехите на ЦСКА, който уж бил големият боец на европейската сцена. И не щеш ли изненада - пада социалзмът и големият боец вече не е никакъв боец. Пак казвам - за период от над 20 години вече. Което не може да се оправдава със световни конспирации и заговори.
И идва да покаже, че причините за силата на ЦСКА, както вътре (до 1989 г. ЦСКА има и по-добър баланс срещу "Левски"), така и навън, са били конюнктурно-политически.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#624 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 юли 2013 - 11:24

Пак ме загуби за дискусията, щом отново стигнахме до партията, указа и останалите идеологеми, явно нищо не се е променило, жалко...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#625 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 юли 2013 - 11:35

Ами, да, нищо не се е променило. Годините си минават и минават, а ЦСКА не може да се приближи и на километър от големите си успехи преди 1989 г. Какво да се е променило? Миналото не може да се промени. А, един след друг, бъдещите сезони стават минали и ЦСКА отново ги хваща липсата из Европа.
Трябва да благодарят на "Левски" за издънките им. За които аз виновни навън (извън "Левски") не търся.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#626 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юли 2013 - 21:47

Не мога да разбера, как Ozzy се въздържа да се намеси в този диалог.... :)
... Through dreams I influence mankind...

#627 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юли 2013 - 09:07

Дните се точат, а "сините" шамани продължават да експлоатират все една и съща тема, що така?

http://www.donbalon....lusive5654.html
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#628 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 15 юли 2013 - 10:12

^Страшен сайт си посочил. Много е "интелигентен". Особено коментарите под статиите. :lol2:
(За всеки случай отново да напиша, че не съм фен на никой отбор.)
Hedniska Blod

#629 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 юли 2013 - 10:34

View PostHeathenHeart, on 15 юли 2013 - 10:12 , said:

Ами, аз нали това говоря отново и отново - най-големите успехи на ЦСКА в Европа след 1989 г. са неуспехите на "Левски". Цесекарите отделят повече време да се подиграват на тези неуспехи, отколкото да подкрепят собствения си отбор. Не стои вариант да се радват на собствени успехи, защото такива няма :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#630 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юли 2013 - 10:49

View PostHeathenHeart, on 15 юли 2013 - 10:12 , said:

^Страшен сайт си посочил. Много е "интелигентен". Особено коментарите под статиите. :lol2:
(За всеки случай отново да напиша, че не съм фен на никой отбор.)

Този сайт се води за официоз на "сините", а този журналист е един от техните шамани... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#631 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юли 2013 - 10:56

View PostSatyr, on 15 юли 2013 - 10:34 , said:

Ами, аз нали това говоря отново и отново - най-големите успехи на ЦСКА в Европа след 1989 г. са неуспехите на "Левски". Цесекарите отделят повече време да се подиграват на тези неуспехи, отколкото да подкрепят собствения си отбор. Не стои вариант да се радват на собствени успехи, защото такива няма :(

Нали вече говорихме за успехите на ЦСКА след 1989 г. и уточнихме, че успехите на Левски за същия период са повече? Още ли продължаваш да дъвчеш тази дъвка при положение, че темата на деня за всички фенове и журналисти (включително онези от тях, които пишат за Левски) в България е друга? И защото очевидно все към ЦСКА те влече, хайде сега ти на свой ред да извадиш най-големите издънки на "червените" след 1989 г. в Европа, за да ги сравним с тези на "вечно вторите". Нали искаш да сравняваме, твой ред е...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#632 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 15 юли 2013 - 11:03

View PostSatyr, on 15 юли 2013 - 10:34 , said:

Ами, аз нали това говоря отново и отново - най-големите успехи на ЦСКА в Европа след 1989 г. са неуспехите на "Левски". Цесекарите отделят повече време да се подиграват на тези неуспехи, отколкото да подкрепят собствения си отбор. Не стои вариант да се радват на собствени успехи, защото такива няма :(
Въздържам се от коментар по въпроса, защото доста хора се връзват. Ще напиша само баналния факт, че много неща преди 1989 г. бяха режисирани, като това се отнася за спорта изобщо.

View Postmarillion, on 15 юли 2013 - 10:49 , said:

Този сайт се води за официоз на "сините", а този журналист е един от техните шамани... ;)
Коментарите на фенове и от двете страни са безумни.
Hedniska Blod

#633 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юли 2013 - 11:09

View PostHeathenHeart, on 15 юли 2013 - 11:03 , said:


Коментарите на фенове и от двете страни са безумни.

Е, това е логично, чети статиите, коментарите са ясни. Когато журналисти започнат да пишат подигравателно за отбора, на който от години симпатизират и отразяват медийно, нещата наистина са стигнали дъното и няма как темата на деня да бъде различна от обсъждане на поредната издънка на евразийските идиоти на футболното поле... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#634 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 юли 2013 - 11:10

View Postmarillion, on 15 юли 2013 - 10:56 , said:

Нали вече говорихме за успехите на ЦСКА след 1989 г. и уточнихме, че успехите на Левски за същия период са повече? Още ли продължаваш да дъвчеш тази дъвка при положение, че темата на деня за всички фенове и журналисти (включително онези от тях, които пишат за Левски) в България е друга? И защото очевидно все към ЦСКА те влече, хайде сега ти на свой ред да извадиш най-големите издънки на "червените" след 1989 г. в Европа, за да ги сравним с тези на "вечно вторите". Нали искаш да сравняваме, твой ред е...
Аз ли на друг език говоря, ти ли не ме разбираш или се правиш, че не ме разбираш?
1. В една спортна игра най-важното и основно нещо са успехите.
2. Да, "Левски" се дъни многократно.
3. За феновете на ЦСКА обаче най-голямата радост в Европа след 1989 г. са не техните успехи, а неуспехите на "Левски"

Познай какво не се връзва в изброените точки.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#635 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юли 2013 - 11:15

View PostSatyr, on 15 юли 2013 - 11:10 , said:

Аз ли на друг език говоря, ти ли не ме разбираш или се правиш, че не ме разбираш?

+1
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#636 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 юли 2013 - 11:27

Ти повтаряш като латерна колко е зле "Левски" в Европа.

А аз, като латерна, се опитвам да ти обясня колко е зле ЦСКА, след като нямат с какво друго да се похвалят те на същия фронт, освен с издънките на "Левски".
При положение че аз нито отричам, нито оправдавам с някакви световни конспирации тези издънки, какво точно не успяваш да разбереш?

И сега пак ще ми отговориш с линк към някоя статия, която показва.... колко е зле "Левски".
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#637 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юли 2013 - 11:36

View PostSatyr, on 15 юли 2013 - 11:10 , said:


3. За феновете на ЦСКА обаче най-голямата радост в Европа след 1989 г. са не техните успехи, а неуспехите на "Левски"


Аз бих се съгласил с едно подобно твърдение ако ти на свой ред се съгласиш с друго едно твърдение, а именно, че най-големите успехи на Левски в Европа са успехите в директните мачове с ЦСКА. Това твърдение беше широко застъпено преди двата пробива на Левски в ШЛ и ЛЕ, но като цяло продължава да бъде валидно в пълна степен и днес. За мен е необяснимо отбор, който от години се радва на финансова независимост и добра за българските стандарти организационно-управленска структура, да не успява да легитимира всички тези свои преимущества в европейските мачове срещу очевидно далеч по-слаби противници. Наистина нямам обяснение на случващото се, но както сам виждаш, дори журналисти свързани с Левски твърдят (и с право на база статистиката), че въпреки тоталната си несъстоятелност от всяка една възможна гледна точка днес, ЦСКА не би позволил подобно унижение. Стигна се дотам, че ръководството на "червените" да откаже участие в турнира ЛЕ, което се прие и продължава да се възприема от ортодоксалните фенове на отбора, като предателство към историческите ценности, емблемата и марката ЦСКА. И когато ЦСКА е на своето историческо дъно, на ръба на оцеляването, на сцената излизат "евразийските идиоти" и за секунди превземат медийното пространство с поредното си географско откритие. А, ти искаш да си говорим за успехите на един полу-мъртвец... :(
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#638 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 15 юли 2013 - 12:00

View Postmarillion, on 15 юли 2013 - 11:09 , said:

няма как темата на деня да бъде различна от обсъждане на поредната издънка на евразийските идиоти на футболното поле... ;)
Коментарите бяха почти едни и същи независимо от темата на статията - най-важното е да си подхвърлят обиди, едните били говеда, другите свине. А футболът ни цъфти и връзва...
Hedniska Blod

#639 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юли 2013 - 12:02

View PostHeathenHeart, on 15 юли 2013 - 12:00 , said:

Коментарите бяха почти едни и същи независимо от темата на статията - най-важното е да си подхвърлят обиди, едните били говеда, другите свине. А футболът ни цъфти и връзва...

С това се опитваш да приравниш моето "евразийски идиоти" с обидите от коментари под статия в спортен сайт, така ли?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#640 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 15 юли 2013 - 12:16

View Postmarillion, on 15 юли 2013 - 12:02 , said:

С това се опитваш да приравниш моето "евразийски идиоти" с обидите от коментари под статия в спортен сайт, така ли?
Единственото, което искам да кажа е, че от нашия футбол са останали само запалянковски напъни срещу противниковия отбор. Цитирах тази част от твоето мнение заради "няма как темата на деня да бъде различна от обсъждане на поредната издънка", а не заради епитета.
Hedniska Blod





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users