Jump to content

Кой филм гледахте последно


361 replies to this topic

#21 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 юли 2007 - 09:14

View PostSatyr, on Jul 23 2007, 05:03 PM, said:

Това е и единственият недостатък на новия спрямо стария форум...

Мен ако питаш, основният недостатък не е това. Повече ме притесняват следните неща:

- като отвориш съответната тема, не те прехвърля автоматично на първото непрочетено мнение. Това прави внимателното следене на темите твърде трудоемко. Трябва или да помниш до къде си чел, което е безумие при сериозна активност и ако следиш всички подфоруми, или да четеш отзад - напред. Което, ако темата е завързана, разваля кефа и смисъла. Ако имаше възможност са преглед в "сгънат режим", при който непрочетените мнения са отбелязани по накакъв начин, това нямаше да е такъв проблем.

- няма възможност за друга цветова схема. Черното ми е любимият цвят, но се оказва, че не е особено комфортно за очите. Но с това ще се свикне. :(

- тесничък ми се вижда в режим "преглед". И с това ще се свикне.

Edited by violator, 24 юли 2007 - 09:34 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#22 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 09:20

Когато в някоя тема има нови мнения, до нейното заглавие се появява една малка оранДжава... джвъчка. Кликаш на нея и те води на първия нов пост.

А горе, вдясно, където пише "Опции" са налични и различните видове "прегледи" на темите, сред които и outline (сгънат).

Така че - всички тези неща ги има, просто не си свикнал :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#23 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 24 юли 2007 - 09:25

Последно гледах "The fog" на Карпентър. Баси тъпотията.
Не ми беше минавал пред погледа преди, при все че режера ми е любимец... останах супер разочарована - като атмосфера биваше и в началото бях сигурна, че ще ми допадне, но после стана твърде изтъркано и безинтересно. :( B)
Пфу.

Спрях го по някое време и си пуснах "Cigarette Burns" епизодчето от Masters Of Horror, режисирано точно от по-горе споменатият - е тфа вече е друга бира - яко мрачно и зловещо. Препоръчвам! :lol:
...след като го гледате - включете си за всеки случай малката ламБа с/у нощни страхове... и посетители :D
Принципно поредицата адски ми тъпее и за тва не съм гледала много... донякъде ми допада и "Jennifer" и толкоз за сега.
Slow down. God can hear you

#24 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 юли 2007 - 09:45

View PostSatyr, on Jul 24 2007, 10:20 AM, said:

Когато в някоя тема има нови мнения, до нейното заглавие се появява една малка оранДжава... джвъчка. Кликаш на нея и те води на първия нов пост.

А горе, вдясно, където пише "Опции" са налични и различните видове "прегледи" на темите, сред които и outline (сгънат).

Така че - всички тези неща ги има, просто не си свикнал :lol:

Ай, ай....родих се с тая джвъчка! :( Очевидно всичко е въпрос на навик!

Благодарско за уточненията! B)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#25 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 24 юли 2007 - 10:27

violator, това е темата за филмите бря :) И все пак, нещото, което ме дразнеше е синия цвят на предишния форум, като мисля, че е 1000 пъти по дразнещо от черно. Вярно, че там май са се променяли де, ама аз кога съм го разбрал това, вече се преместихме тук. Този форум е много по-добре! Няма спор. Стига оффтопик.
по темата: Pirates Of The Carribean: At The World's End, за втори път. По-слаб от 2-рата част според мен, но все пак добър, свеж хумор, интересна идея, култови персонажи, добър саундтрак. 8.5/10

#26 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 24 юли 2007 - 14:09

Последно гледах "Зодиак" на Финчър, който ми е може би най-любимия режисьор. Чесно казано имах доста високи очаквания за филма, но ме поразочерова. Има си своите силни моменти, но му липсва стабилната сценарна основа, която да изнесе тези два часа и половина.
Лична оценка 7/10 главно заради непогрешимия дарк стил на Финчър.
П.С. А сега ще взема да се разкъртя с "Боен клуб"..... за кой ли път :)

Edited by whiplash159, 24 юли 2007 - 14:10 .

ПИСУК!

#27 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 14:10

Снощи гледах великолепния "The Elephant Man" на уникалния Дейвид Линч. Във филма участва и чичко Ханибал Лектър :). Иначе филмът е много дълбока драма за предрасъдаците на хората. Доста препоръчителен! Само не се залъгвайте от черно-бялата картина - филмът е от 1980-та.

Ето и постера:

Posted Image
You Rock! ™
I Rock! ®



#28 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:12

А пък за всякакви други картинки, които се постват отвън, ограничението е на ширина - макс. 500 пиксела :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#29 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:46

View PostSatyr, on Jul 23 2007, 07:55 PM, said:

Абсюлеймо! Аз му давам даже 9/10 :)
и аз вчера го зяпах, като малък исках да стана като Джон Маклейн, то и като голям пак искам да стана като него.
много олдскуул започна филма, класически стар екшън, само на едно място ме издразни сцената със самолета филма изобщо нямаше да пострада ако я бяха махнали никак не се връзваше с останалото, или пък ако бях на мястото на сценариста щях да накарам бате Джон да отиде и нарита катапултиралия пилот преди да се разправи с лошите
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#30 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 14:48

Да, сцената с изтребителя беше излишно абсурдна. Но поне бе краткотрайна. Ако продължаваше повече от 5 минути, само заради нея бих смъкнал една-две единици от оценката.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#31 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 14:51

Абе част от сцената биваше ама това цялото разрушаване на магистралата и почти фантастичното спасяване на Брус Уилис беше наистина излишно :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#32 darksorrow

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Location:Neverland

Posted 24 юли 2007 - 14:56

Ashes and Snow

Posted Image

Заслужава си, особено ако човек има по-специален интерес в областта.

#33 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 24 юли 2007 - 17:42

'Memoirs Of A Geisha'

Posted Image

Не очаквах толкова да ми хареса...
Всички ми казваха, че бил скучен и протяжен, но мен ме съсипа от кеф...
-_-

#34 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 24 юли 2007 - 19:18

Гейшата е много добър...
последно: Vacancy
Posted Image
Сносно трилърче за някви дет' се отбиват в мотел, а там мотел-мениджъра и две пишлеменца си правили нещо като биг брадър по стаите, само дето избиват наемателите и после продават видео касетките с филмите на някъв кирлиФ тираджия...ако не доскучаваше отвреме на време, въпреки, че е клиширан отвсякъде щеше да получи по-голяма лична оценка...а сега 6.5/10 (Kейт Бекинсейл вдига автоматично оценката с една единица -_- )
Attack Of The Gryphon
Posted Image
A това е най...повтарям най-дебилния и долнопробен филм на фентъзи тематика, който съм гледал през живота си! Просто...съвет - не си тровете нервите...или пък може и да се посмеете от сърце на откровено глупавите реплики, сценарии, ефекти, костюми, реквизити и тн. Единственото нещо хубаво (заради което давам оценка 1/10) е, че има една готина пи***а, която даже не е и главната героиния -_- , а е чирачка на главния злодей-зъл-магиосник-който -просто-трябва-да-се-види-колко-е-смешен-!-!-! оценка: 1/10

Edited by Nosferatu, 24 юли 2007 - 19:24 .


#35 jija_

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 24 юли 2007 - 19:33

Три пъти се мъчих да гледам "Умирай трудно" 4.0 и пак не го доиздледах... нещо тъпичък ми се стори -_-

Edited by jija_, 24 юли 2007 - 19:37 .


#36 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 19:38

Quote

A това е най...повтарям най-дебилния и долнопробен филм на фентъзи тематика, който съм гледал през живота си!
Фентъзито е най-ощетеният жанр -_-
Горната фраза съм я казвал за поне 5-6 филма и всеки път си мисля дано да е за последно, ама не би.
Това е, защото повечето хора си мислят, че е много лесно да се направи фентъзи, а всъщност е тъкмо обратното...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#37 Frodo

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 24 юли 2007 - 19:56

Последно гледах Nightbreed... доста съм доволен. 9/10

#38 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 24 юли 2007 - 20:05

View PostSatyr, on Jul 24 2007, 08:38 PM, said:

Фентъзито е най-ощетеният жанр -_-
Горната фраза съм я казвал за поне 5-6 филма и всеки път си мисля дано да е за последно, ама не би.
Това е, защото повечето хора си мислят, че е много лесно да се направи фентъзи, а всъщност е тъкмо обратното...

така е -_-
@jija_ за Умирай Трудно 4. по-добре го гледай в киното :( ще се изкефиш...

#39 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 24 юли 2007 - 20:32

View PostSatyr, on Jul 24 2007, 08:38 PM, said:

Фентъзито е най-ощетеният жанр :(
Горната фраза съм я казвал за поне 5-6 филма и всеки път си мисля дано да е за последно, ама не би.
Това е, защото повечето хора си мислят, че е много лесно да се направи фентъзи, а всъщност е тъкмо обратното...



Стига, бе
нищо не мож бие "Пръстена на Нибелунгите", баси :tomato2:

няма и да я гледам оназ по-горе спомената лимонадена боза.

Бе то всъщност аз принципно мразим фентъзи филми(в по-голямата им част)... ама верно някои бият всички всевселенски рекорди по малоумие. :D
Slow down. God can hear you

#40 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 24 юли 2007 - 21:39

Е, друзья, аз съм тотално разочарован от DIE HARD 4.
Честно не вярвах, че някога мога да го кажа, щото харесвам предните три, ама по-малоумно нещо скоро не съм гледал. Джон Маклейн тука беше пришит към такава безумна и безсмислена история, и даже неговите мутрички и лафове не успяха и на една трета да компенсират.
Това хлапе хакерчето беше и изглеждаше пълен кретен - и то толкова типично пълен кретен - такива филми с хакерчето бягащи до големия пич сигурно вече 50 съм гледал (от тях 29 със Стивън Сигал)...

Учудващо - лошия пич даже изглеждаше още по-голям кретен, може би заради някак анимационно-недостоверната роля, в която мяташе разни неща от бюрото, и правеше една и съща муцунка тип "Кой ми изяде еклера". Не може никак да се сравнява с Уилям Садлър, Алан Рикман или Джереми Айрънс. Последната сцена тотално доказа, че е идиот - т.е. сценаристите - аз по-безумен развой на събитията не бях виждал. Първо се скъсах от смях с изстребителя и камиона - ама то може ли да смятат, че всички зрители са или инфантилни или наивни - вярно, че екшън, ама поне 3 грама достоверност да има. Брус Уилис пада, става - беше като в един друг свой филм UNBREAKABLE (който обаче беше доста по-хубав) - направо по-корав и от хлебарките у нас, накрая като поигра брейк на опашката на самолета, падна и следващия кадър - незнайно как - се озова точно, където лошите бяха хванали хакерче и щерка му и необяснимо защо не я пипнаха даже.

Слава богу, че бързо свърши - щото вече направо тъжно ми стана за изгубеното време.
Що не ги правят само CGI анимации тия филми?? И поне маааааалко по-интересен сценарии.
Имам чувството, че филма е направен само, за да може Кевин Смит да се хвали псоле, че и той е играл в УМИРАЙ ТРУДНО>

Жал ми става за хамериканското кино... още по-жал, че хамериканците го намират за забавно. Експлоатират едни и съи идеи и сценарии по сто милиона пъти. Анимации, римайки, продължения и все безумни глупости. Тук там някое смислено нещо и после пак.
nemo me impune lacessit





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users