Jump to content

Съвременно Европейско Кино


27 replies to this topic

#21 Suffer Me

    Passenger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 24 август 2007 - 11:37

Мдам. Едва ли има човек, обичащ киното, който с ръка на сърцето си да каже "Холивуд изобщйе не струва." Не може да ме убеди. Моментално се усеща разликата между Холивудския и европейския филм - без значение отде идват парите. Но ако филмът разполага с всички необходими елементи, за да бъде въздействащ, впечатлителен и трогателен (което няма да има еднакъв ефект върху всички зрители, разбира се), няма голямо значение за мен на кой континент е сниман... Важното е, да те "жегне" по начин, който ще помниш още дъъълго... :)

Edited by Suffer Me, 24 август 2007 - 11:48 .


#22 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 август 2007 - 12:15

View PostSuffer Me, on Aug 24 2007, 12:37, said:

Мдам. Едва ли има човек, обичащ киното, който с ръка на сърцето си да каже "Холивуд изобщйе не струва." Не може да ме убеди. Моментално се усеща разликата между Холивудския и европейския филм - без значение отде идват парите. Но ако филмът разполага с всички необходими елементи, за да бъде въздействащ, впечатлителен и трогателен (което няма да има еднакъв ефект върху всички зрители, разбира се), няма голямо значение за мен на кой континент е сниман... Важното е, да те "жегне" по начин, който ще помниш още дъъълго... :)

Напълно съгласен с мнението ти. Още повече, че голяма част от европейските режисьори снимат именно в Л.А. Напоследък пък се наблюдава обратна тенденция - например братя Уошовски понастоящем снимат в Берлин не един, а два филма...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#23 valя

    интересуваща се

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 29 август 2007 - 16:48

View Postduende, on Jul 25 2007, 17:47, said:

Какво ви е мнението за съвременното европейско кино?
Причиняващо нелеки душевни сътресения, непускащи поне няколко дни поред ... Достатъчно е само да да се отбележат "Танцьорка в мрака", "Пианистката", "Необратимо" :dance: ... Иска ми се да спомена и за - макар и периферно-европейски - "Сезонът на канарчетата" (българското кино винаги ме е изумявало с безумията и крайностите си, ама защо ли, пусто, толкова го обичам... :( ).

ПП: уважавам мъже, които плачат на филми (стига да си струват сълзите, де :neo: )

#24 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 30 август 2007 - 10:46

View Postvalя, on Aug 29 2007, 17:48, said:

Причиняващо нелеки душевни сътресения, непускащи поне няколко дни поред ... Достатъчно е само да да се отбележат "Танцьорка в мрака", "Пианистката", "Необратимо" :wacko: ... Иска ми се да спомена и за - макар и периферно-европейски - "Сезонът на канарчетата" (българското кино винаги ме е изумявало с безумията и крайностите си, ама защо ли, пусто, толкова го обичам... :) ).

ПП: уважавам мъже, които плачат на филми (стига да си струват сълзите, де :) )


"Интимност"

#25 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 01 септември 2007 - 21:26

На мен пък новите френски комедиики много ми допадат... типично европейски хумор, а не тъпа американ комедиика разлигавена до възможно най-просташки сцени и ....ааааагхххххх както и да е.
Имаше едно филмче френско - Леон. Еееей на него как съм плакала. Много ми хареса... Дочувам, че Шведите правели някакви хубави филми напоследък, но лично нищо не съм гледала. Препоръчаха ми Evil ( е сега ако съм сбъркала държавата направо ще се ударя по челото). Иии да си призная харесвам българското кино. :worship:
На скоро гледах един много интересен филм, говореха на македонски. Не знам как се казва филмът, но беше много приятно меланхоличен.
Разликите... осезаеми. Може би защото повечето европейски филми са по-ниско бюджетни и залагат главно на сюжет и акьорска игра, на фона на излезлите като от матрица американски касоразбивачи... Еми предпочитам си староконтиненталното пък!
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#26 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 03 септември 2007 - 01:59

Имаше един трилър, който гледах преди време по някоя от Диемите. Мисля, че беше испански.
В началото стана инцидент, запали се изоставена къща, имаше и мъж вътре. По време на филма един по един биваха убивани участниците в инцидента.
Някой сеща ли се?

#27 valя

    интересуваща се

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 21 септември 2007 - 13:35

View PostKristin, on Sep 1 2007, 22:26, said:

Иии да си призная харесвам българското кино. :unsure:
Добро е бг кино. :worship: Макар и с преобладаващо мрачната си стилистика. Явно подобно и на най-доброто от съвременното европ. кино. Но все пак последното си има и своите свежи моменти, предвид например "Невероятната съдба на Амели Пулен" - много сладък филм (макар и на места с почернен хумор, ма карай:D)).
Иначе съвсем забравих да спомена един от любимите си филми - "Апартаментът", украсен от, според мен най-красивата жена в нашето съвремие, Моника Белучи.
Както и "Басейнът" - занимателен :worship:
И "Мечтатели" - странен :)

#28 Mermaid

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts

Posted 21 септември 2007 - 15:09

View Postviolator, on Aug 12 2007, 16:12, said:

Един от малкото филми, на които съм се скъсвал да цивря! :) И то само при мисълта за него. Защото в залата се сдържах, за да не се излагам.

Ах, тиии, душата златна! Пред кого ще се изложиш бре?! Пред всички дето не се сдържаха и цивриха в залата ли? :worship:
Помня, че го гледахме заедно ;) Помня, че и аз се сдържах тогава (все още не проумявам как успях) :unsure: Но до ден днешен ме държи този филм в размисъл и чувства... :D

Български филм, който ме накара да се почувствам така е "Черната лястовица" :worship:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users