Jump to content

Ходите ли на Църква?


77 replies to this topic

#1 CORPUS VILI

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 60 posts
  • Location:...in the middle of nowhere

Posted 19 август 2007 - 20:33

аз не... антихристка съм
Bikkja bit, og ormen sting,
og stuten stend og stangar -
de slepp ingjen ivi Gjallarbrui
som feller domane vrange.
For manen skin'e,
og vegjine falle so vie.


#2 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 август 2007 - 21:02

Ходя като в музей - ако църквата е местна архитектурно-историческа забележителност, за да я разгледам от тази гледна точка.
Иначе, да се черкувам не :worship: - опазил ме Господ <_<
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#3 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 19 август 2007 - 21:10

View PostCORPUS VILI, on Aug 19 2007, 21:33, said:

аз не... антихристка съм
самото понятие "антихрист" те вкарва "в кюпа" на вярващите.
аз съм атеист и по принцип анти-всякакви религии
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#4 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 19 август 2007 - 21:22

Хах!Аз един път ходих на църква да се моля за прием в гимназията и оттогава не съм ходил...иначе днеска ходих на една джамия в Турция...била най-яката на Балканише полуостров...

Edited by the_mess, 19 август 2007 - 22:51 .

Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#5 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 20 август 2007 - 13:13

Абе, да...
И аз веднъж бях в една джамия и е някак много по-яко и по-интересно вътре :yes:
Иначе - не, не съм била на църква от години, за какво ми е да ходя.
Не съм набожна, всичко това ми е адски безразлично. Но наистина, ако, както каза Satyr, ако е някаква забележителност и е различна от другите, тогава да.
(=

#6 CORPUS VILI

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 60 posts
  • Location:...in the middle of nowhere

Posted 20 август 2007 - 14:22

View PostSatyr, on Aug 19 2007, 22:02, said:

Ходя като в музей - ако църквата е местна архитектурно-историческа забележителност, за да я разгледам от тази гледна точка.
Иначе, да се черкувам не :metal: - опазил ме Господ :yes:

същата работа и с мен :metal:
...катедралите са много красиви btw :metal:
Bikkja bit, og ormen sting,
og stuten stend og stangar -
de slepp ingjen ivi Gjallarbrui
som feller domane vrange.
For manen skin'e,
og vegjine falle so vie.


#7 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 20 август 2007 - 14:43

View PostCORPUS VILI, on Aug 20 2007, 15:22, said:

...катедралите са много красиви btw :yes:
...и много потискащи и смачкващи психологически човека...това им е и целта де-да се почустваш нищожество пред бог, да разбереш че си нищо, че бог може да прави каквото си иска с теб, че имаш само задължения пред него, не и права...да, типични неща за доста религии, затова и не изповядвам такава, а и не обичам да влизам в храмове-става ми лошо. А и...знам че може за някои да звучи налудничаво, но според мен там отиват много хора, за да се разтоварят психически, а отрицателната им енергия остава там...и някои хора като мене явно са чувствителни към този огромен резервоар от отрицателна енергия...
...пък ако си говорим за религии-моята религия са приятелите, музиката и природата

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#8 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 20 август 2007 - 14:48

View PostGeddy, on Aug 20 2007, 15:43, said:

моята религия са приятелите, музиката и природат
и моята!Само ще добавя и изкуството.Е то музиката е изкуство но аз говоря за изобразителното изкуство,литературата...абе останалите му форми...

Edited by the_mess, 20 август 2007 - 14:49 .

Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#9 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 20 август 2007 - 18:13

Ходя от време на време и паля свещи. Чета Библията когато имам време.

#10 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 20 август 2007 - 18:23

Geddy.. нямаше как просто по-добре да се каже (:

#11 CORPUS VILI

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 60 posts
  • Location:...in the middle of nowhere

Posted 20 август 2007 - 19:39

View PostGeddy, on Aug 20 2007, 15:43, said:

...и много потискащи и смачкващи психологически човека...това им е и целта де-да се почустваш нищожество пред бог, да разбереш че си нищо, че бог може да прави каквото си иска с теб, че имаш само задължения пред него, не и права...да, типични неща за доста религии, затова и не изповядвам такава, а и не обичам да влизам в храмове-става ми лошо. А и...знам че може за някои да звучи налудничаво, но според мен там отиват много хора, за да се разтоварят психически, а отрицателната им енергия остава там...и някои хора като мене явно са чувствителни към този огромен резервоар от отрицателна енергия...
...пък ако си говорим за религии-моята религия са приятелите, музиката и природата


... тея работи не действат м/у мен :harhar:
Bikkja bit, og ormen sting,
og stuten stend og stangar -
de slepp ingjen ivi Gjallarbrui
som feller domane vrange.
For manen skin'e,
og vegjine falle so vie.


#12 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 20 август 2007 - 20:16

View PostCORPUS VILI, on Aug 19 2007, 21:33, said:

аз не... антихристка съм

Да не би да е дошло Второто пришествие щом Антихристът броди сред нас?
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#13 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 20 август 2007 - 20:37

View PostНещото което вие в нощта, on Aug 20 2007, 21:16, said:

Да не би да е дошло Второто пришествие щом Антихристът броди сред нас?
ъ-ъ-ъ...проспали сме го...отново...ще чакаме Третото такова...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#14 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 21 август 2007 - 20:11

хода да, оти шо? проблематичност ли виде? ;) не бе сериозно...не ходя, защото съм против организираната религия като цяло. Нека всеки си вярва в каквтото си иска, но съм против пошлите методи на различните религиозни деноминации. Но въпреки това обичам църквите, катедралите и тн. от архитектурна гледна точка...и абе някво изкуство си е :> Точно както каза Satyr.

View PostGeddy, on Aug 20 2007, 15:43, said:

...и много потискащи и смачкващи психологически човека...това им е и целта де-да се почустваш нищожество пред бог, да разбереш че си нищо, че бог може да прави каквото си иска с теб, че имаш само задължения пред него, не и права...да, типични неща за доста религии, затова и не изповядвам такава, а и не обичам да влизам в храмове-става ми лошо. А и...знам че може за някои да звучи налудничаво, но според мен там отиват много хора, за да се разтоварят психически, а отрицателната им енергия остава там...и някои хора като мене явно са чувствителни към този огромен резервоар от отрицателна енергия...
...пък ако си говорим за религии-моята религия са приятелите, музиката и природата
"Geddy.. нямаше как просто по-добре да се каже (:" ъъъ... не, по-лошо нямаше как да се каже. Твърдението ти като цяло е твърде погрешно. Разбирам да говориш за себе си лично, но го каза като по принцип. Няма нищо такова, че една красива катедрала цели да смачка самочувствието на човек и да го кара да се чувства жалък, от къде ти хрумна? През историята на християнството е имало какви ли не извращения и несправедливостти, като най-голямото е силното изопачаване на истинската религия и истинското послание на християнството, но това не е едно от тях. И как тогава очакваш, че много хора (както казваш) ходят там за да се разтоварват психически, ако една такава катедрала или църква те кара да се чувстваш жалък и нищожен??? Противоречиш си без да се усещаш.

#15 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 21 август 2007 - 20:40

Quote

...и много потискащи и смачкващи психологически човека...
И аз останах със същото впечатление. Не че аз лично се потиснах, но си помислих точно това - представих си веднага Светата Инквизиция и страха от нея в Средновековието. Все пак зависи от стила и периода, но готическите катедрали са точно с такова внушение - с губещ се в облаците връх и мрачен вид.
Наште църкви са доста по-"приветливи", ама и аз ги гледам като музеи....
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#16 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 21 август 2007 - 20:57

Междо другото смятам некой ден да вляза в наща ямболската църква с пентаграм на гърдите да видим кво ше стане ;)
Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#17 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 21 август 2007 - 21:15

^ Това съм го правила.. никой не ме забеляза ;)
Но имах един познат, който на връх Великден влезе в църквата с някакъв суичър на някакви норвежки блек метъли, пентаграми и глупости.. и просто го изгониха, хъх.

#18 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 21 август 2007 - 21:35

Разправяха една случка за дупнишките Anathema, влезли в една църква (май пак на Велик ден) с обърнати кръстове, попа се развикал "Марш!! АНАТЕМА!!" и единия - Виде ли бе Пешо, и тука имаме фенове" :>

#19 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 21 август 2007 - 23:06

Ами не съм вярващ и не ходя на църква освен ако от семейството не ме замъкнат :blush: Всеки е свободен да вярва в каквото си иска,според мен това е въпрос на интелект.
Шоу да става!

#20 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 22 август 2007 - 07:02

View PostNosferatu, on Aug 21 2007, 21:11, said:

Не налагам мнение и не споря. Имал съм възможност да пътувам доста в чужбина и от чист интерес съм влизал в огромни катедрали-наистина ми е ставало зле вътре и съм се чуствал потиснат и това нещо са ми го споделяли и много други хора-не съм единствения човек с някакви странни усещания. Разбира се може леко крайно да се изказвам, но мнението ми по-горе важи най-вече за католицизма. В православието нещата имат доста по човешки и "уютен" вид, който не е чак толкова...хм...потискащ. Въздействието е по-различно. Пак казвам-с мнението си не искам да засегна нечии вярвания, не искам да засегна никого. Твърденията ми са на базата на мои и чужди воечатления, както и на обща представа от историята и по какъв начин религията се е намесвала в нея.
Що се отнася до противореченето-не мисля че е така. Говорейки за въздействието на катедралите говоря по принцип и особено много за средните векове, когато църквата е имала много по-голямо влияние в държавата и в живота на хората. Говорейки за разтоварването, имам предвид днешно време, когато много хора ходят на църква не чак от толкова силна вяра, колкото заради традицията и защото се разтоварват някакси...пак говоря на базата на мои и споделени от други хора впечатления.

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users