Jump to content

Muse – муза, революция, или шибана претенция?културна дискусия


263 replies to this topic

#61 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 август 2012 - 15:04

Споко, поне няма начин да те опъне на някой стадион, предвид музикалните му предпочитания... :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#62 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 28 август 2012 - 15:05

View Postmarillion, on 28 август 2012 - 14:28 , said:

Ако съдим по сравненията между Матю и Човека глас, може да се окаже, че има нещо вярно в това, то като ти излезе име... :blush:

То е ясно, че в тази тема за музика няма да се говори, обаче, както самата аз разбрах тези дни, Матю е сгоден за Кейт Хъдзън, и имат дете. Дотук бяха надеждите.

Нещо друго ме притеснява мен: ако, все пак, установим, че всички суперлативи, които се изреждат по адрес на някоя група, са абсолютната истина, какво от това? Как трябва да реагират всички?

Muse са си бахтимуяката група открай време, и нямам никакви намерения да се преселвам в по-добро измерение заради мнението на когото и да било за тях.
Don't mistake lack of talent for genius.

#63 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 август 2012 - 15:07

View Postmarillion, on 28 август 2012 - 15:04 , said:

Споко, поне няма начин да те опъне на някой стадион, предвид музикалните му предпочитания... :lol:

:lol2:

Да не говорим, че има шанс и да е от пасивните - тогава съвсем няма от какво да се притеснявам B)
I don't know how I managed it...

#64 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 август 2012 - 15:12

View PostMor-Rioghain, on 28 август 2012 - 15:05 , said:


Muse са си бахтимуяката група открай време, и нямам никакви намерения да се преселвам в по-добро измерение заради мнението на когото и да било за тях.


Именно, нали затова си дуднем в темата...

best,
you've got to be the best
you've got to change the world
and you use this chance to be heard
your time is now

change,
everything you are
and everything you were
your number has been called
fights and battles have begun
revenge will surely come
your hard times are ahead



18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#65 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 28 август 2012 - 16:10

Аве комшо, ти кога ще ми дадеш онази бутилка водка, дето я спечелх от теб на бас, хванат в един Дон Домат преди около 3-4 години?

Чаай да ти разясня как стоят нещата по другия въпрос. Значи: не съм ходил в казарма, не съм цепил дърва и не съм прекопавал нива, не съм построил къща, не съм футболен хулиган, не обичам да пия бира, харесвам MUSE, Radiohead, Coldplay и още една камара ънтрюта... Да продължавам ли още? Сега какво мислиш за сексуалната ми ориентация?
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#66 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 август 2012 - 16:12

Баси заблуденото емо-самоубиец... :shok:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#67 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 август 2012 - 16:15

^^
За сексуалната ти ориентация вече не знам какво да си мисля. А тая бутилка водка - я ми припомни за какво става въпрос, че нещо нямам спомен за такива неща.
I don't know how I managed it...

#68 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 28 август 2012 - 16:19

Пред целия форум ли да ти припомня? По-добре не, че ще трябва да сменяш ника... B)
Но с какъвто и ник да си, аз все ще те обичам. Ти си мой син.
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#69 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 август 2012 - 16:46

Да, без да се сещам за какво става въпрос, май е по-добре да ми го припомниш като се видим :lol2:
I don't know how I managed it...

#70 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 28 август 2012 - 17:09

View PostOzzy, on 27 август 2012 - 09:20 , said:

^
Понеже виждам, че темата отива в посока...
:harhar: :harhar: :harhar: :lol2: :lol2:
Hedniska Blod

#71 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 28 август 2012 - 18:45

View Postviolator, on 28 август 2012 - 14:16 , said:

Изобщо не се шегувам. Монархията e отвратително ретроградна и архаична институция, нямаща никакво място в съвремието, наред с организираните религии.
Смятам, че британците обиждат себе си, наричайки някаква баба "кралица", а някакво привилегировано семейство, чиито членове на всичкото отгоре много често стават за смях и подигравки, "кралско". :yes:

По въпроса за монархията във Великобритания, скъпи приятелю, искам да те цитирам:

Поведението на Принц Хари е "мощно, адекватно, модерно и актуално, вече повече от десетилетие"!

Събитията от миналата седмица доказаха твоето твърдение.
Крайният резултат - кралският двор отказа всякакъв коментар! В името на традициите!!!

Що се отнася до селекцията на групите и парчетата, които се въртяха през Олимпиадата, нямам намерение да коментирам предпочитанията на организаторите!
Ще припомня какво се случи на закриването - по време или по-скоро преди изпълнението на "Wish you were here"!
В резултат - "кралският двор" или по-скоро "организаторите" отказаха всякакъв коментар!!!
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#72 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 28 август 2012 - 22:24

View Postwolfy, on 28 август 2012 - 11:20 , said:

Toва Muse какво свири? Нищо не ми говори, той ли е, тя ли е... То ли е? Posted Image

Добре дошъл в гората, приятелю! Тъкмо се бях притеснил, че съм единственият пещерняк тук. Хубаво е да знаеш, че не си единствен простак на този свят!

Posted Image

Видях какво направи там отзад!!!
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#73 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 28 август 2012 - 22:38

^ Днес едно любезно момиче ми обясни и показа разни техни неща. Не е за мен тая група. А не съм се ебавал, наистина нищо не ми говореше името... и, оказа се, с право. Posted Image
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#74 Дамаджан Петров

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts
  • Gender:Male

Posted 29 август 2012 - 00:42

"In the Guinness Book of World Records 2010, Bellamy is credited as holding the world record for most guitars smashed on a tour. His record, 140, was set during the Absolution Tour."

Със сигурност момчето е претенциозно... към китарите си :384800-nunu:

#75 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 29 август 2012 - 12:43

В последните година-две си изработих някакъв по-особен стереотип на слушане на музика. Определен кръг от групи слушам само в колата, други - само в домашна обстановка. В колата някак по-лесно възприемам по-директните банди, по-лесно смилаемите, а други, които искат повече отдаване си ги пускам в по-спокойна ситуация в къщи. Има и трети вид – естествено, които биха вървели навсякъде.

Не съм правил точен списък по видове :P, но Muse определено е от първия, мобилния вид. Не ги подценявам, ако по-горе се усеща нещо такова. За мен те не са нито едно от определенията в заглавието. Просто звучат мощно, адекватно, модерно и актуално, както казва съфорумецът @violator. Харесват ми, особено албумите от „Origin..” до „Black Holes…”.

Скоро ми се наложи да направя една компилация, в която вкарах няколко песни на Muse, заедно с комерсиални и модерни групи като The Killers, Arctic Monkeys, Green Day, Linkin Park, дори добавих и Arcade Fire и oще наколко. Компилацията беше поискана като услуга, аз не слушам компилации. Muse се чувстваше комфортно в тази компания, някак уютно и приятелски, не стоеше като въшка на чело, или като Наполеон сред редници.

Разбира се, предпочитам Muse пред гореизброените. Най-малкото притежавам три оригинални албума на тази група, от останалите – нито един.

Подобно на случая с Manowar и тук има загадка за мен: малко странни са ми емоциите, които отключва тази група по форумите. Не че има лошо – добре е да върви приказката, но нито една от бандите в горния абзац не води хората към такива изявления. Не знам защо става така с тази група. Може би заради възгласите „революция, феномен... етц” Ако аз се произнеса че American Idiot на Green Day е едно от най-популярните свидетелства на параноята на Америка в началото на века и е страхотна, не, ФЕНОМЕНАЛНА творба, дали ще ме обвинят в.... не знам какво, дайте идея. :dntknw:
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#76 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 29 август 2012 - 13:15

View Postincarnate, on 29 август 2012 - 12:43 , said:

Ако аз се произнеса че American Idiot на Green Day е едно от най-популярните свидетелства на параноята на Америка в началото на века и е страхотна, не, ФЕНОМЕНАЛНА творба, дали ще ме обвинят в.... не знам какво, дайте идея. :dntknw:

Аз лично ще се съглася, макар и не точно с определението феноменална - твърде бомбастично е. Имам си причини за това, но все пак темата не е за Green Day, а за Muse. Към вторите нямам кой знае какво отношение тъй като не "говорят" на моя език обаче на черното бяло не мога да кажа - обективно погледнато са изключително добра група.
ПИСУК!

#77 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 29 август 2012 - 14:23

Много често виждам да се използва една дума в тази тема, която искам да уточним(най-вече със "защитниците" на групата) с какво значение се използва- "революция". Каква по-точно?

Ако говорим за социална такава, за ценностна или идеологически насочена към младите интелигентни хора, то явно аз живея в друга реалност, защото в Muse не виждам нищо такова. Докато пиша това, слушам Minor Threat- група, свиреща много простичка музика,но която е накарала много хлапета да се замислят и да се дистанцират от боклуци като алкохол и наркотици, показвайки им, че има и друг начин, различен от преобладаващия. Просто го давам като пример.

Ако говорим за музикална революция, може би някои от вас са прави. Аз лично имам доста аматьорска музикална култура и да си призная, не бих се наел да коментирам доколко виртуозни или не са Muse. Това, че не ги харесвам изобщо, никога не би ме накарало да кажа нещо от сорта на:"Тия не могат да свирят, затова не ги слушам!" Това е глупаво! Но какво бих направил: имам един роднина, който е професионален музикант, даже беше и диригент на оркестъра на Армията. Бих му пуснал нещо на Muse и да видим той какво ще каже.

Edited by Valtyr, 29 август 2012 - 14:25 .

NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#78 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 29 август 2012 - 17:50

И какво значение би имало мнението на въпросния професионален музикант? Ако ти каже, че Белами и компания са страховити музиканти, ще започнеш ли да ги харесваш? Разбира се, че не. Но то не е и необходимо да ги харесваш. Не са за теб, не ти импонират, точка по въпроса. Не разбирам защо вече не знам колко пъти държиш да обясниш на всички колко много не харесваш MUSE...? Mи ОК, ясно. И това е напълно нормално, уверявам те.
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#79 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 29 август 2012 - 19:02

С извинение към феновете им, но в цялата история на музиката е почти невъзможно да бъде намерена по-смотана и скучна група...

Edited by satanicart, 29 август 2012 - 19:03 .


#80 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 29 август 2012 - 19:18

View PostJoey, on 28 август 2012 - 01:12 , said:

Вече съм сигурен, че не са те прегръщали като малък. Как не видях едно твое мнение, каква музика ти харесва. Аз мисля, че всищност мразиш музиката и само слушаш такава за да я намразваш още повече! Само: "Тези са бездарници", "Този не може да пее". Човек, спешно потърси специална помощ, защото като гледам, скоро ще завършиш с пушка в някои киносалон! А най-добре........ :russian_roulette:
А относно Muse........... ами шибана претенция!
oт най-тънките психолзи си, не ще и дума, аз съм сигурен, че пък теб музиката не те е прегръщала никога, но това е основание да гръмнеш само себе си от отчаяние, ама едва ли ще имащ този кураж





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users