Jump to content

Riverside в София09.05.2010г. - клуб "Blue Box"


93 replies to this topic

#81 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 10 May 2010 - 10:35 AM

Както винаги се представихме страхотно и като посещаемост и като публика.
Направи ми впечатление обаче, че доста малко хора знаят текстовете...а това си заслужава.
Изключително разочарован от липсата на Риалити Дрийм.
За самия концерт мога да кажа, че първата ми среща с Пантъммайнд на живо не беше чак толкова вълшебна, но определено ще ида на самостоятелен техен концерт.
Самите Ривърсайд изключително сдържани и скромни хора. Човек ще каже че са британци...
Рейнбоу Бокс сънувах! Нали не съм сънувал че я свириха :angry3:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#82 Locust

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 32 posts
  • Location:GB

Posted 10 May 2010 - 12:56 PM

Разцепихме се :angry3:
ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ от името на Pantommind към ПУБЛИКАТА - бяхте велики! :blink: :D :worship:
Riverside:
Поляците се оказаха много близки по манталитет с нас, много сърдечни и готини пичове, изкарахме си страхотно!!
А колко водка изпихме с дръм техника им......не е истина :lol:

#83 MESHUGGAH

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 375 posts
  • Gender:Male

Posted 10 May 2010 - 13:11 PM

Какво става с репортажа и пълните сетлисти от концерта? :angry3: Следя през 5 мин. :blink:
METAL RELIGION

#84 Dreamskeeper

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 10 May 2010 - 13:15 PM

Ето и сетлиста им от вчера (може да има някъде малки разлика в подреждането):

Riverside, live in Sofia, Bulgaria - club Blue Box, 09 May 2010

1. Hyperactive
2. Driven To Destruction
3. Cybernetic Pillow
4. Egoist Hedonist
5. Conceiving You
6. Parasomnia
7. Left Out
8. Dance With The Shadow
9. Rainbow Box
10. Hybrid Times

Encore 1:
11. Rapid Eye Movement
12. O2 Panic Room

Encore 2:
13. Lucid Dream IV

#85 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 May 2010 - 13:39 PM

Наистина се получи страхотен концерт!!Много стегната и добра публика,страхотно свирене на Riverside-просто съм без думи,единствената ми забележка е звука на барабаните на Riverside-някак не се чуваха добре,а тва е един много здрав и мощен барабанист все пак щеше да е хубаво да се чуе по добре!Иначе един велик прогресив концерт,дано да има за напред още такива прог изживявания за в бъдеще!

#86 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 10 May 2010 - 13:39 PM

View PostDreamskeeper, on May 10 2010, 14:15, said:

Ето и сетлиста им от вчера (може да има някъде малки разлика в подреждането):

Riverside, live in Sofia, Bulgaria - club Blue Box, 09 May 2010

1. Hyperactive
2. Driven To Destruction
3. Cybernetic Pillow
4. Egoist Hedonist
5. Conceiving You
6. Parasomnia
7. Left Out
8. Dance With The Shadow
9. Rainbow Box
10. Hybrid Times

Encore 1:
11. Rapid Eye Movement
12. O2 Panic Room

Encore 2:
13. Lucid Dream IV

Сетлистът ти е напълно точен, поздравления! :-)

Очаквайте пълен репортаж и сетлиста на Pantommind в следващите часове, лично съм отговорен за закъснението...
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#87 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 10 May 2010 - 17:37 PM

Прекрасен концерт. Радвам се, че дойдоха. Изключително се радвам. Сетлиста ми допадна, въпреки че щях да се радвам да чуя и още от тях. Прекрасен звук, прекрасно изпълнение, невероятна музика. Това, за което и мечтаех.
За мен са живи легенди, но и доста недооценени.

Адмирации към групата!
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#88 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 10 May 2010 - 18:26 PM

Голямо изживяване беше този концерт. Първият ми, но вероятно не и последен, прогресив такъв, на който присъствам. Емоцията не може да се опише с думи. Цялото изпълнение си беше като една безкрайна песен, която не ти се иска да приключи. Определено и господа поляците бяха изненадани от посрещането, а аз от доста пълната зала - наистина не очаквах чак толкова много хора. Много съм доволен от последното. Успях най-сетне да стисна ръката на Ози, както и на Whiplash отново, но той малко изглеждаше като да не ме помни особено :) А на Digger вероятно все още моето присъствие там му се струва мираж ;)
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#89 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 10 May 2010 - 20:21 PM

View PostBlacky, on May 10 2010, 19:26, said:

Голямо изживяване беше този концерт. Първият ми, но вероятно не и последен, прогресив такъв, на който присъствам. Емоцията не може да се опише с думи. Цялото изпълнение си беше като една безкрайна песен, която не ти се иска да приключи. Определено и господа поляците бяха изненадани от посрещането, а аз от доста пълната зала - наистина не очаквах чак толкова много хора. Много съм доволен от последното. Успях най-сетне да стисна ръката на Ози, както и на Whiplash отново, но той малко изглеждаше като да не ме помни особено :) А на Digger вероятно все още моето присъствие там му се струва мираж ;)
Дааа! Знаех си, че въпросният индивид с дълга коса ми е бил познат от някъде, а това си бил ти :lol: Голяма работа са снимките във форума

Иначе за концерта нямам думи! Невероятен, макар малко да се разочаровах, че нямаше нищо от Out Of Myself, но не съжалявам за нето секунда от изживяването.

#90 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 10 May 2010 - 21:59 PM

View Postfantucho_, on May 10 2010, 21:21, said:

Дааа! Знаех си, че въпросният индивид с дълга коса ми е бил познат от някъде, а това си бил ти :) Голяма работа са снимките във форума
Тука леееко ме пообърка ;)
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#91 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 10 May 2010 - 22:03 PM

View PostBlacky, on May 10 2010, 22:59, said:

Тука леееко ме пообърка ;)
Ми, имаше един господин зад мен, който се чудех от къде ми е познат и сега като те видях тук се сетих, че си бил ти. Не че се познаваме, просто от снимки, които си поствал във форума съм те запомнил някак си, но не и достатъчно, за да те позная на концерта.

#92 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 10 May 2010 - 22:17 PM

Аха, светна ми. ;) Ами ако си бил на 2-3 ред отпред вляво на сцената, горе-долу пред китариста, и някъде близо до мястото, от което са правени клиповете, качени в сайта, значи аз съм бил въпросният, макар че пред мен май само девойки имаше...
И, за да не избягам съвсем от темата - да спомена за голямото удовлствие, което ми донесе гледането как този човек си свири на баса! Ту нежно галене на струните, ту невероятно бързи танци с пръсти върху тях, ту яростно стъргане с перце... Уникален просто - с такава лекота буквално "създаваше"(както пише Яни в репортажа) музиката пред очите ми.

Edited by Blacky, 10 May 2010 - 22:18 PM.

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#93 Pusciferian

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 28 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2010 - 11:58 AM

Аз се чудя, какво да кажа - да си правя ли ревю на моето изживяване или да си мълча.
Може ли да се оплача ;) Всички казвате - колко добре са се представили Pantommind... но на мен не ми хареса.
Много уважавам групата и най - вече музиката им, но точно това, което и най-много харсвам не звучеше така, че да ме грабне.
Звука ме издразни - звучаха много постно... именно семплите които едвам се чуваха - сякаш бяха много не лепо заглушени...
Нямам упрек към групата за свиренето - чудесно се справят, имам упрек към звука - нещо липсваше - нещо сериозно ми липсваше.

Riverside - ... (думие са излишни)

Публиката - понеже не влизам особенно често във Форума, няма как да кажа, че съм видял някого познат. : ))
Видях доста лица, които смятам че съм засичал по снимки тук и там, имаше хора от Про-Рок, от (разбира се) Тангра, Катехизис (остана и да няма)
мисля, че като цяло не бяхме много хора, за да не можем да се огледаме хахаха : ))

Текстовете, странно за мен - около мен почти не чух да се пее, аз обаче май наваксвах :)

Страшно се бях въодушевил... куфях си, скачах, пеех - и на края след концерта не бях изморен, не бях с изтощен глас - бях омагьосан, бях в състояние на покой, бях със затворени очи, и виждах само мелодии - само цветове...

Още по-специално е, че в края се сдобих с автографи от китариста и вокала, стиснах си ръцете с тях, изразих възхищението си, споделих възбудата от концерта.
Много ми харесаха като хора : )) чудесни.
Всички думи, които драснах тук ми изглеждат бледи и неадекватни - но и целия пъзел се разби пред една мелодия и едно изпълнение, в което нямам право да разглеждам по отделно - беше точно и прекрасно. Имаше липсата на песни, имаше и приятни (за мен) изненади!

Riverside - поклон!
"- Тук времето е относително - каза демонът." - Нийл Геймън.

#94 Dreamskeeper

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 12 May 2010 - 09:11 AM

View PostPusciferian, on May 11 2010, 12:58, said:

Аз се чудя, какво да кажа - да си правя ли ревю на моето изживяване или да си мълча.
Може ли да се оплача :harhar: Всички казвате - колко добре са се представили Pantommind... но на мен не ми хареса.
Много уважавам групата и най - вече музиката им, но точно това, което и най-много харсвам не звучеше така, че да ме грабне.
Звука ме издразни - звучаха много постно... именно семплите които едвам се чуваха - сякаш бяха много не лепо заглушени...
Нямам упрек към групата за свиренето - чудесно се справят, имам упрек към звука - нещо липсваше - нещо сериозно ми липсваше.

Riverside - ... (думие са излишни)

Публиката - понеже не влизам особенно често във Форума, няма как да кажа, че съм видял някого познат. : ))
Видях доста лица, които смятам че съм засичал по снимки тук и там, имаше хора от Про-Рок, от (разбира се) Тангра, Катехизис (остана и да няма)
мисля, че като цяло не бяхме много хора, за да не можем да се огледаме хахаха : ))

Текстовете, странно за мен - около мен почти не чух да се пее, аз обаче май наваксвах :(

Страшно се бях въодушевил... куфях си, скачах, пеех - и на края след концерта не бях изморен, не бях с изтощен глас - бях омагьосан, бях в състояние на покой, бях със затворени очи, и виждах само мелодии - само цветове...

Още по-специално е, че в края се сдобих с автографи от китариста и вокала, стиснах си ръцете с тях, изразих възхищението си, споделих възбудата от концерта.
Много ми харесаха като хора : )) чудесни.
Всички думи, които драснах тук ми изглеждат бледи и неадекватни - но и целия пъзел се разби пред една мелодия и едно изпълнение, в което нямам право да разглеждам по отделно - беше точно и прекрасно. Имаше липсата на песни, имаше и приятни (за мен) изненади!

Riverside - поклон!

Не знам и аз какво да добавя повече... Поздравления за начина, по който си описал преживяването.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users