Jump to content

Agony and Ecstasy's Content

There have been 8 items by Agony and Ecstasy (Search limited from 28-April 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#43903 HammerFall и Sabaton в София

Posted by Agony and Ecstasy on 19 March 2009 - 08:48 AM in Концерти и фестивали в България

Силно съм разочарован от сетлиста на Sabaton. Не от към съдържание, разбира се, а от дължината. Само 8 песни?! :o Вярно, че HammerFall са хедлайнъри, но момчетата от Sabaton заслужават поне още няколко парчета отгоре. А като се има предвид, че поне 1/3 отиват на концерта точно заради тях. :yes: Жалко, много жалко.



#41651 Sabaton

Posted by Agony and Ecstasy on 24 January 2009 - 22:50 PM in Концерти и фестивали в чужбина

Невероятно! Пътеписа, както и цялото изживяване, е страхотно! Явно впечатлението, с което съм останал за тях е вярно. Готини и земни типове, които правят убийствени концерти.
Сетлиста е жесток. Въпреки, че ми се щеше да чуя Panzerkampf или Talvisota на живо, но няма значение... и тези песни са тотални резачки, така че няма от какво да се оплача. Жалко, че април е толкова далеч... Момчета, май ще делим първият ред заедно :metal: :metal:



#41650 Метъл кръчмета в София

Posted by Agony and Ecstasy on 24 January 2009 - 22:38 PM in Общ музикален форум

View PostSvil, on Jan 24 2009, 22:21, said:

атмосФера



Point taken. Ще внимвам повече с правописа... :metal: :metal:



#41646 Метъл кръчмета в София

Posted by Agony and Ecstasy on 24 January 2009 - 21:44 PM in Общ музикален форум

Вчера си говорих с един приятел относно "The Black Lodge". Беше останал с доста кофти впечатление.
За самото местенце - нищо лошо. Но пък хорицата, които се събирали там били от типа на "аз съм лошият гаден метъъъл, много готин и зъъл и съм много по-трю от теб!".
Общо взето били някакви отворковци. И вместо да се чувстваш нормално и на място, ти е тъпо и дразнещо, защото всеки втори те гледа злобно. Така или иначе, това не е мое впечатление. Макар да ми поохлади желанието, ще отида да видя какво представлява.
Лавалето смърдеше много здраво. Първият път, когато отидох, останах с що-годе добро впечатление. Вторият път обаче... хаха. Явно хорицата, които се събираха често там бяха правили някакви мизерий и какво ставаааа... Отивам аз там с един приятел за втори път (!), при което чакаме да отворят заедно с компанийката, която принципно се събира в заведението.
По едно време идва шефката и започва да им крещи за глупостите, които са правили миналата вечер и на половината казва, че няма да им позволи да влезнат отново. При което аз и моят приятел решаваме все пак да игнорираме всичко това и тръгваме навътре, но дъ бос явно реши, че съм страшно редовен посетител, че даже и аз съм бил замесен в работата миналата вечер и нямало как да ни пусне. От тогава не съм стъпвал там, а нямам и намерение.
Бил съм в Крос Пойнт и останах с много добро впечатление. Готина атмосвера, готина музика. Много приятно. :metal:
Ха-ха... сега се сетих! Някой знае ли дали "Амстердам" още съществува? Беше точно до старото ми училище, сутрин често съм виждал доста странни неща (субекти) там. :metal:



#41021 Форумски албум на година 2008-ма

Posted by Agony and Ecstasy on 10 January 2009 - 22:09 PM in Общ музикален форум

1. Sabaton - The Art of War
Смазващ!! Не вярвах, че могат да извадят нещо по-здраво от Primo Victoria или Attero Dominatus, но ето, че ме опровергаха. Всяка една песен от албума е абсолютен шедьовър. Два месеца подред преслушвах албума всеки ден поне по един път. Отдавна не се бях зарибявал по нещо толкова. Дълбок поклон за шведската машина. На концерта просто ще ни пометът, ометът и размажат и накрая убият. Нямам търпение.


3. Testament - The Formation of Damnation
Огромна изненада за мен. Попринцип не съм голям любител на траша, но пък Testament ме хванха здраво. Невероятно мачкащ албум. Тежък и същевременно мелодичен. Рифовете са толкова добри и запомнящи се, че няма на къде. Сколник си знае работата. Дано все повече траш групи ме хващат толкова, колкото Testament.


3. Trivium - Shogun
Всъщност също и при мен като Whiplash159, на първо слушане, че след второ и трето, албума не ме грабна. От време на време си слушах само Kirisuute Gomen, но само нея.
След време реших да дам на албума още един шанс. Е, тогава ме хвана за топките и не ме пусна.
От първа до последна песен. Не знам как стана, но около седмица само него въртях. Винаги съм се дивял на Trivium за умението им да вплитат в една песен страхотна мелодичност, след което да я разбият с тежки и брутални рифове и вокали. И всичко да звучи на място, а не изкуствено и несъвместимо. В този албум тотално се доказаха като майстори на такъв тип композици. Дано ни огрее да ги видим и тук.


4. Amon Amarth - Twilight of the Thunder god
Много чакан албум. И чакането се оправда. Още веднъш се доказа като любимата ми мелодик-дет банда. Макар, че With Oden on Our Side ми харесва повече, този е достоен негов наследник.


5. Pyramaze - Immortal
Както и повечето, предполагам, открих ги покрай целият шум, който се вдигна с Матю. И останах доволен, много доволен! Страхотен пауър албум, а в добавка с вокалите на Барлоу лесно ми се нареди в класацията. Покрай Immortal си намерих и останалите им албуми и също останах много доволен. Жалко, че последният Iced Earth не беше толкова добър...


6. Firewind - Premoniton
Още един страхотен пауър албум. Страхотни рифове, страхотни сола, запомнящи се песни. А и според мен бандата звучи най-добре с Аполо, който отново доказа качествата на гласа си. А след вчера албума ми стана още по-любим... Всяко едно парче на живо от този албум звучи разбиващо.




7. Ac/Dc - Black Ice
Истински Диси албум. Няма експериметни, търсене на ново звучене и т.н. Здрав, класически Ac/Dc хард рок. Точно това и исках. Те са една от групите, които НЕ искам да се променят въобще.


8. Motley Crue - Saints of Los Angeles
Голямото завръщане! Наистина беше голямо. Не пъхнах албума по напред в класацията, защото просто имаше много други, които ми харесаха повече, но пък към този нямам забележки. Макар, че звучат малко по-модерно, тръпката, присъща за техните парчета си остава. Бунтарски, див рок' енд рол.


9. Metallica - Death Magnetic
Много доволен останах. Има още сила в старите кучета. Death Magnetic най-много се доближаваше до любимите ми Metallica. Дано и следващит е такъв, та дори и по-добре. Знам, че никога няма да запишат втори Ride the Lightning или And Justice for all... така че за момента това е напълно достатъчно.

10. Judas Priest - Nostradamus

Попринцип, противно на много хора, съм фен на концептуалните албуми. Може би заради това ми хареса толкова. Не успя да ме хване чак толкова много, макар, че имаше доста здрави парчета. Но това, че Judas направиха концептуален албум и то смея да кажа добър, ги вкара в тази класация.



#41020 Форумски албум на година 2008-ма

Posted by Agony and Ecstasy on 10 January 2009 - 21:13 PM in Общ музикален форум

1. Sabaton - The Art of War
3. Testament - The Formation of Damnation
3. Trivium - Shogun
4. Amon Amarth - Twilight of the Thunder God
5. Pyramaze - Immortal
6. Firewind - Premoniton
7. Ac/Dc - Black Ice
8. Motley Crue - Saints of Los Angeles
9. Metallica - Death Magnetic
10. Judas Priest - Nostradamus



#41019 Концертният живот у нас през 2008г.

Posted by Agony and Ecstasy on 10 January 2009 - 20:58 PM in Концерти и фестивали в България

Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2008-ма в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Manowar
2. W.A.S.P.
3. Metallica

Кой е за Вас най-добрия концерт провел се у нас през 2008-ма в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Metallica
2. Kiss
3. Manowar


Разочарованието на 2008-ма (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
Няма такова.


Издънката на 2008-ма според Вас е:
Не се сещам за такава.

Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. ABV PRO
2. Joker Media
3. Balkan Entertainment


VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2009-та?
1. Iced Earth
2. Trivium
3. Amon Amarth
... и понеже не мога да се огранича само до 3....
4. Motley Crue
5. Ac/Dc
6. Virgin Steele
7. Testament
и още много... :lol:



#41018 Firewind в София

Posted by Agony and Ecstasy on 10 January 2009 - 20:37 PM in Концерти и фестивали в България

Концерта наистина беше невероятен. Лично за мен сетлиста беше перфектен, звукът беше на ниво, а за самите Firewind да не говорим - невероятно професионално шоу с много, много емоции.
Когато явно виждах, че и те се кефят страшно много, ми ставаше дори и по-хубаво.
Много топло отношение към публиката. Аполо постоянно се заиграваше с нас, дваше ни да пеем (особено на Between Heaven and Hell набута микрофона пред мен :dntknw: ). А пък понеже бях точно пред Гъс на няколко песни "пяхме" заедно, хаха. На Angels forgive me изпяхме целият припев! :yes:
А и това, че след концерта останаха до мърча, за да се видят с фенове беше наистина страхотен жест!
Никога не съм предполагам, че ще имам автограф и снимка с Гъс, както и с останалите членове.
А и Project Arcadia и Eldritch ме изненадаха приятно. Последните ги бях слушал преди, но на живо звучаха още по-добре. А за сънародниците - евала! Колега на баща ми е свирил с тях преди време, та от него знаех, че забиват здраво. Много добро ниво - вокала беше изключително добър, инструменталите също бяха на професионално ниво. Ако не знаех, че са българи най-вероятно нямаше и да повярвам.
В крайна сметка - страхотен концерт, на който се изкефих максимално, невероятна организация на ABV PRO, които определено доказаха, че са ПРО! Дано ни радват с още такива концерти. :lol: