Jump to content

Защо (не)харесвате MUSE?


243 replies to this topic

#1 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 август 2008 - 18:00

Прави ми впечатление, че колкото пъти се спомене това име във форума и веднага настава лека патардия. Едни ги харесват, други не, трети направо не могат да ги понасят. Абе, готино и забавно е когато някой (често пъти това съм аз, разбира се :P ) напише многозначителното MUSE... :lol:

Дайте викам да ги обсъдим хубавците от Девон. Всякакви коментари са добре дошли - положителни или отрицателни.

Обаче винаги съм се чудил какво не им харесват MUSE на меломани като Свил и Дуенде на които горе-долу познавам музикалните вкусове и съм убеден, че специално те трябва да са луди по тази банда? С какво MUSE толкова ви дразнят бе джанъм? И мислейки върху този фундаментален въпрос :lol: , стигнах до ето тези три предположения за ваше оправдание. Вие сега кажете, на прав път ли съм, или не съм? :wacko:

Предположение № 1: виенето, а не пеенето на Матю Белами

Ако това е вашата опция сте в голяма заблуда приятели. :harhar: Гласът на Матю по мое скромно мнение създава музика в музиката. Единственото което трябва да направите, за да я чуете е да забравите предразсъдъците си някъде и да прослушате три пъти албума Absolution отначало докрай с "волумето на мах..." :metal: Гарантирам положителен резултат след третото и финално прослушване на последната композиция Ruled By Secrecy. После със сигурност ще посегнете към моя най-любим техен албум Origin of Symmetry, където рано или късно заклети прогъри като вас откриват защо MUSE се асоциират с прогресив рок през последните години...

Предположение № 2: неопределеният стил на MUSE

Много хора споделят това мнение. Действително групата се лута между почти всички стилове в музиката, но в крайна сметка с течение на годините изгради свой собствен. В същото време лично аз не познавам друга нова група, която да консолидира толкова разнообразна фенска маса - от заклети прогъри до отявлени метъли!

Предположение № 3: Не сте успяли да чуете и цял албум на групата преди да ви хванат нервите :D

Мисля, че доста от отговорите ще бъдат концентрирани около това предположение. :lol: Нищо друго не ми остава освен да ви помоля да "се насилите" следващия път и да не натискате копчето стоп на дистанционното преди на дисплея да се визуализира краят на CD-то.

Е, това е...
Много ли си пролича колко много харесвам тази група?
А, казах ли ви, че според мен MUSE са от малкото групи които държат рок музиката будна днес? :harhar:

EDIT: А, казах ли ви, че Матю Белами е най-симпатичния ненормалник който познавам? :lol:

Edited by marillion, 18 август 2008 - 18:05 .

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#2 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 18 август 2008 - 19:16

View Postmarillion, on Aug 18 2008, 19:00, said:



Предположение № 1: виенето, а не пеенето на Матю Белами



Предположение № 3: Не сте успяли да чуете и цял албум на групата преди да ви хванат нервите :metal:

При мен са верни цели две от предположенията... :wacko: В една друга тема май споменах за чувствата си към Матю Белами, а тук е мястото да кажа, че след онзи безобразен кретенизъм (с извинение към феновете) Black Holes & Revelations, загубих желанието за по-нататъшни опити за прослушване на каквото и да било тяхно...Това парче ми действа просто като размахано пред бик наметало :harhar:
А иначе волюмето на макс е територия за малко Антракс днес :harhar:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#3 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 август 2008 - 19:28

View Postforeigner, on Aug 18 2008, 20:16, said:

след онзи безобразен кретенизъм (с извинение към феновете) Black Holes & Revelations, загубих желанието за по-нататъшни опити за прослушване на каквото и да било тяхно...Това парче ми действа просто като размахано пред бик наметало :harhar:


Предполагам, че говориш за парчето Supermassive Black Hole от въпросния албум, което си гледала като клип и всъщност не си слушала целия Black Holes & Revelations? :harhar: Ако е така, вземи го чуй... Не веднъж и дваж го чуй, знам, че накрая ще ти хареса и то много ще ти хареса... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#4 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 18 август 2008 - 19:35

Аз хараресмузиката на Muse,но ще си позволя да напиша няколко реда.

Признавам,че ми трябваха две години за да ги харесам.Преди да изкарат последният си за сега студиен албум колкото и да ги слушах така и не успявах да им хвана честотата.Музиката им беше добра,но нищо интересно.Струваха ми се леко лигави (заради вокалите).

После изкараха "черните дупки" на които също не обърнах особено внимание,чух колкото да имам някаква обща култура.И продължих със стандартното си отношение към тях - слушам две,три песни от дъжд на вятър.После видях колко впечетлен е останал @marillion от тази модерна група.Беше ми много интересно как зрял човек с подчертани предпочитания към така любимият и уважаван прогресивен рок ги слуша и хвали.Именно заради това реших да дам "още един шанс" в който вече усетих честотата на музиката им и вече спокойно можех да се наслаждавам.Мислех си тези дни да спретна едно кратко есе за последния албум в рубликата "какво ви жужи" но май вече е излишно.В действителност музиката на Muse е доста интересна - поне последният албум си струва да му се даде едно ухо.Ако при Tool можем да говорим за алтернативно отношение към прогресивният рок,при Muse отношението към прогресивната и красива музика е чрез поп-рок стилистиката на златните години на U2,ранен Radiohead,the Verve...

Струват си!
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#5 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 август 2008 - 19:44

View PostRob Roy, on Aug 18 2008, 20:35, said:

Мислех си тези дни да спретна едно кратко есе за последния албум в рубликата "какво ви жужи" но май вече е излишно.

Направи го тук. Наистина ще ми бъде интересно да разбера какво мислиш за този албум. :harhar:

Много от приятелите ми прогресари обвиняват групата, че именно с този албум едва ли не са предали индипендънт статуса си и са навлезли прекалено дълбоко в комерса. Ако това е комерс, аз съм с две ръце за този комерс им отговарям пък аз... :harhar: Изключителен албум е Black Holes & Revelations! При него, както и при Absolution просто няма нито една, повтарям, нито една слаба композиция!! Всъщност в Absolution има една и тя се нарича The Small Print...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#6 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 18 август 2008 - 21:59

View Postmarillion, on Aug 18 2008, 20:28, said:

Предполагам, че говориш за парчето Supermassive Black Hole от въпросния албум, което си гледала като клип и всъщност не си слушала целия Black Holes & Revelations? :harhar: Ако е така, вземи го чуй... Не веднъж и дваж го чуй, знам, че накрая ще ти хареса и то много ще ти хареса... :harhar:
хаха, да, моя грешка :metal: представи си степента ми на ненавист (и незапознатост) към групата, че да бъркам песен с албум! Имам приятелка, която ги харесва и за огромно мое неудоволствие ми е пускала половината албум (след четвъртата песен я заплаших с нагледен урок за Еди Гейн :lol: ), не мога да се насилвам повече от това. Не казвам, че всичко е необратимо, след 3 години например мога да чуя нещо, което да ми хареса и да събуди интереса ми, но засега не смятам да рискувам. :wacko:

View PostRob Roy, on Aug 18 2008, 20:35, said:

После видях колко впечетлен е останал @marillion от тази модерна група.Беше ми много интересно как зрял човек с подчертани предпочитания към така любимият и уважаван прогресивен рок ги слуша и хвали.
На мен продължава да ми е интересно :lol:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#7 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 18 август 2008 - 22:07

Неопределеният стил на Muse - ето това е нещото което днес ме кара да слушап Muse.Не знам защо,но винаги съм правел паралели между тях и Куин :P :lol: ,дори прословутото пеене на вокала ми напомня на Фреди :harhar: Няма значение,вжното тук е че им се радвам и за това дължа благодарности на един френд че ме открехна за тях(благодаря ти Яца - Хаджи Димитър рулес :lol: )


И тази тема е един основателен повод :D да си пусна любимото ми Muse творение - TSP :lol: :lol: :harhar: :metal: :wacko:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#8 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 август 2008 - 23:19

View Postman on a mission, on Aug 18 2008, 23:07, said:


И тази тема е един основателен повод :lol: да си пусна любимото ми Muse творение - TSP :wacko: :lol: :harhar: :harhar: :metal:

Това би трябвало да означава The Small Print, нали? Ако е така, това е още едно доказателство за необикновеността на музиката сътворена от Матю Белами и MUSE. За мен това е една от най-слабите им песни, а за теб "любимото творение".

@foreigner, не го приемай като натрапване, познаваме се и знаеш, че не го правя с такава цел. Моля те, чуй последователно тези неща на MUSE. Няма нужда да гледаш, просто слушай... :lol:

Blackout

Plug In Baby

Unintended

Exo-Politics

Invincible
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#9 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 18 август 2008 - 23:34

View Postmarillion, on Aug 19 2008, 00:19, said:

За мен това е една от най-слабите им песни, а за теб "любимото творение".
Да уточня - аз не съм слушал всичко тяхно,но това беше първото ми докосване до Muse и за това тази песен ми харесва толкова много,а иначе не са за пропускане и Plug In Baby,Stockholme Syndrome и Hysteria :harhar:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#10 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 19 август 2008 - 01:06

View Postmarillion, on Aug 19 2008, 00:19, said:

@foreigner, не го приемай като натрапване, познаваме се и знаеш, че не го правя с такава цел. Моля те, чуй последователно тези неща на MUSE. Няма нужда да гледаш, просто слушай... :lol:


Благодаря за препоръката :metal: Вярно е, че си ме насочвал към невероятни неща, но този път отбелязваш пропуск :lol: Изслушах ги всичките, но...не е това моята бира :harhar: Сега ще си лекувам слуха с малко Queensryche, чийто албум си закупих днес... :harhar: Всъщност ето това ми харесва в Мюз-че всеки път щом ги чуя, оценявам колко любими са ми "моите" групи :wacko:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#11 readonly

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 20 август 2008 - 19:15



Бате Гойко, ти си Muse !

#12 whipmaster

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 20 август 2008 - 19:36

View Postman on a mission, on Aug 18 2008, 22:07, said:

винаги съм правел паралели между тях и Куин :yes: :no: ,дори прословутото пеене на вокала ми напомня на Фреди :angel:
+1
А това стига...

#13 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 22 август 2008 - 07:33

Първото ми докосване до Матю Белами беше като истинска буря за мен.Парчето New Born ми подейства като лекарство срещу еднообразието , може би и момента беше точно подходящ да се появи точно такова увлечение.Absolution вече един много любимите ми албуми чух го десетки пъти.Тази музика се докосва до сърцето.Уникално съчетание на пиано и китарни рифове :D

#14 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 22 август 2008 - 22:18

не ги харесвам защото ми приличат корпоративни мениджъри

#15 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 август 2008 - 09:14

Дойде време и аз да се разпиша тук, макар и с голямо закъснение. Сори, ама работа. Какво да се прави и натоварен летен график :fool:

За мен стилът на групата не е неопределен. Напротив, съвсем определен си е и е някакъв алтърнатив. Не понасям тоя стил още от времето на сиатълската вълна. Въобще нищо прог не чувам в музкиката им, колкото и да се напъвам.
Предложение 3 също важи за мен. Ми не успях да чуя цял албум. Дразнят ме и това е.
Друго, което ме дразни е издуханият им външен вид, не знам на колежанчета ли се правят, на юпита или на емота. Все ми е тая. Не ми харесва.
И накрая много ме дразни комерсиалния им успех. Прога не предполага такав комерс, нито толкова голяма фенска маса.
В един търговски център тук в Бургас има голям екран над входа, на който вървят реклами на магазините вътре. Между рекламите много често въртят Supermassive black hole. Еми няма такава боза ебаси. Много ме нервира тая песен.
Та такива ти ми работи.
Това да въртиш нещо, докато почне да ти харесва сме го коментирали и друг път. Въпроса е, че аз MUSE НЕ МОГА да ги въртя толкова, щото на второто парче ме хваща амока :wub:

#16 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 23 август 2008 - 10:05

^ Прогът като не предполага такъв комерсиален успех, защо Pink Floyd са продали толкоз много албуми? Защо Tool (за които сигурно ще ме нападнат някои, че не са баш прог) противно на всички закони на музикалната индустия също продават толкоз албуми?

Друг е проблемът. Доколко Muse свирят прог няма да дълбаем, но хорта масово ги асоциират с други мейнстрийм групи като Coldplay, Radiohead и техните производни (съжалявам, че не мога да дам много примери - не това е моят вихър). После някой вижда нестандартните неща, които правят с музиката си и се стига до това, че хората, които слушат групата са почитатели на различни стилове дори извън рок/метъл общностите. И така се стига до тази масовост, на която се радва групата. Поне това е моето наблюдение върху моите приятели и върху това, което от време на време чета в нета.

Съжалявам, че съм малко офтопик, но се стигна и до този проблем като довод на горни мнения и мисля, че е добре и той да се "разнищи".

Edited by Fanatik_Priest, 23 август 2008 - 10:07 .

You Rock! ™
I Rock! ®



#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 август 2008 - 10:52

View PostFanatik_Priest, on Aug 23 2008, 10:05, said:

Прогът като не предполага такъв комерсиален успех, защо Pink Floyd са продали толкоз много албуми?
Това е един от най-лесните въпроси откак съществува планетата Земя. Отговорът: защото Флойд са точно толкова прог, колкото Сашка Васева :wub:
I don't know how I managed it...

#18 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 23 август 2008 - 10:54

Аз явно живея още в пещера, защото си признавам най-чистосърдечно, че нито една песен на Muse не съм чувал или може би съм чувал ама нямам представа, че е тяхна :fool: Ще взема да преслушам един техен албум, та да се опитам да разбера мненията на участващите в тази интересна дискусия :wub:

#19 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 август 2008 - 12:25

За Pink FLoyd Ози ти го е казал. А за Tool въобще не виждам на какво основание могат да се причислятъ към прога. Отделен е въпроса, колко албуми са продали Tool? Щото струва ми се, не са толкова много.

#20 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 август 2008 - 18:32

View PostSvil, on Aug 23 2008, 10:14, said:

Дойде време и аз да се разпиша тук, макар и с голямо закъснение. Сори, ама работа. Какво да се прави и натоварен летен график :huh:

За мен стилът на групата не е неопределен. Напротив, съвсем определен си е и е някакъв алтърнатив. Не понасям тоя стил още от времето на сиатълската вълна. Въобще нищо прог не чувам в музкиката им, колкото и да се напъвам.
Предложение 3 също важи за мен. Ми не успях да чуя цял албум. Дразнят ме и това е.
Друго, което ме дразни е издуханият им външен вид, не знам на колежанчета ли се правят, на юпита или на емота. Все ми е тая. Не ми харесва.
И накрая много ме дразни комерсиалния им успех. Прога не предполага такав комерс, нито толкова голяма фенска маса.
В един търговски център тук в Бургас има голям екран над входа, на който вървят реклами на магазините вътре. Между рекламите много често въртят Supermassive black hole. Еми няма такава боза ебаси. Много ме нервира тая песен.
Та такива ти ми работи.
Това да въртиш нещо, докато почне да ти харесва сме го коментирали и друг път. Въпроса е, че аз MUSE НЕ МОГА да ги въртя толкова, щото на второто парче ме хваща амока :blush:
Тук вече съм съгласна до последната буква :)

Сетих се за тази тема, след като току-що хванах по VH1 Starlight-ето от тази песен мен ме хваща амокът, дразни ме повече и от Mama Said на така впряганите напоследък Металика, което си е направо рекорд! Аз също не мога да чуя прог в Muse. @Мерилиън, знам, че нямаш предвид, че самата група е прог ами по-скоро искаш да засегнеш някакъв аспект в звученето им, който носи такава атмосфера, но той яко ми убягва. :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users