Jump to content

Chris Norman (Smokie) в София05.12.2010г. - зала 1, Н.Д.К.


34 replies to this topic

#21 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 14 ноември 2010 - 09:37

View PostOzzy, on Nov 13 2010, 17:27, said:

Ти си последният човек, който организаторите очакват да видят в залата. Този концерт си има точно определена таргет група и ти си на няколко стотин светлинни години от нея :mellow:
Аз, че съм далеч, далеч съм. Но съм убеден и че таргет групата на този точно изпълнител е доста ограничена в България. Хората на тия им знаят само (Who the fuck is) Alice и то щото е дежурна по всички сватби, не за друго :harhar:

#22 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 ноември 2010 - 10:59

Там е проблемът, че по-голямата част от младите хора познават именно тази версия за която говори Свил, а имаше години в които Смоуки бяха изключително уважавано име не само в България, да не забравяме и един техен легендарен концерт през 1984 в София, както и преди няколко години в същата препълнена Зала 1 на НДК...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#23 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 15 ноември 2010 - 12:35

View PostSvil, on Nov 14 2010, 09:37, said:

Аз, че съм далеч, далеч съм. Но съм убеден и че таргет групата на този точно изпълнител е доста ограничена в България. Хората на тия им знаят само (Who the fuck is) Alice и то щото е дежурна по всички сватби, не за друго B)

Тук, разбира се, си в голяма грешка. :D Макар и по-младото поколение в голямата си част да не е чувало за Смоуки, сред по-възрастното такова групата е много популярна и това го казвам от лични многократни наблюдения (само един произволен пример - на първия Рок Фест в Ловеч едиствените две групи, които бяха познати на абсолютно всички от заобикалящите ме т. нар. "възрастни", бяха Смоуки и Юрая Хийп, а Смоуки бяха категоричният победител сред тези от тях, които не слушат рок). Смоуки (както вече загатнах в скобите) имат и привилегията да са добре известни и на хора, нямащи много или нищо общо с рока, следователно потенциалната им публика нараства. А и "Living Next Door to Alice" съвсем не е едиственото тяхно известно и разпознаваемо от голям брой хора парче - "Have You Ever Seen the Rain" (макар и кавър), "Oh Carol", "Laying In the Arms of Someone" и може би други, които пропускам, са си достатъчно знакови и познати.

Преди година с моята група правихме импровизиран Коледен концерт в Ловеч с около 100 човека публика. Свирихме познати неща - Пърпъл, Металика, Мейдън, Контрол, Систем и т.н. Направихме и едно Смоуки ("Have You Ever Seen the Rain", техният вариант). Лично и спецаилно бях поздравен от няколко зрителя за нея (младежи към 30-те). Това като малко лирично отклонение. :lol:

#24 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 15 ноември 2010 - 13:33

Може и да си прав, не споря. Ще видим като дойде датата за концерта :lol:

#25 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 ноември 2010 - 14:25

Така. Майкъл Болтън, в пъти по-известен изпълнител от Нормън, ще има концерт в Royal Albert Hall на 23-ти ноември. Цените на зоната пред сцената са 42,5 паунда, което е равно на 98 лева според сегашния курс. Залата побира 5500 души според съвременните стандарти за безопасност. Оставям изводите на вас.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#26 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 ноември 2010 - 15:00

View Postforeigner, on Nov 16 2010, 14:25, said:

Оставям изводите на вас.
Аз отдавна ти казах да не оставяш нищо на нас, а да изчакаш до 5-ти декември. И тогава, ако залата е полупразна, ще излезе, че всичко казано от теб е вярно и в него има логика. Ако не е - обратното. :metal:
I don't know how I managed it...

#27 Galina

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 17 ноември 2010 - 16:17

Цитат(Svil @ Nov 14 2010, 09:37 )
Хората на тия им знаят само (Who the fuck is)


Точно таргетната група на Крис Норман не знае "Who the fuck is..",

#28 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 17 ноември 2010 - 16:56

View PostGalina, on Nov 17 2010, 16:17, said:

Цитат(Svil @ Nov 14 2010, 09:37 )
Хората на тия им знаят само (Who the fuck is)


Точно таргетната група на Крис Норман не знае "Who the fuck is..",
Мисля, че тия, към които беше насочено ме разбраха какво искам да кажа.
А вие само за да ми отговорите ли се регистрирахте? Защото напоследък наблюдавам такава тенденция, някой малко като се почувства обиден от думи към любимата си група и се регистрира, за да започне яростно да я защитава. Моля не приемайте изказването ми като нападка към кумира си. По-скоро скептицизъм по отношение на броя фенове в България на точно тази група.
Аз самият не знаех името на този изпълнител, но пък се оказа, че знам доволно много песни на групата му.

#29 Galina

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 18 ноември 2010 - 10:47

[quote name='Svil' date='Nov 17 2010, 16:56 ' post='72202']
А вие само за да ми отговорите ли се регистрирахте?

Да, регистрирах се не само, за да Ви отговоря, но и да се опитам да убедя, тези които се колебаят дали да посетят концерта или не, че наистина си заслужава. Е, разбира се, че съм пристрастна и мнението ми е твърде субективно, но посещавайки поне 2 негови концерта на година в различни държави оставам с убеждение, че навсякъде цялата зала наистина се забавлява. Към средата на концерта обикновено повечето са станали и танцуват. Миналата година успя да напълни зала с 4000 места в Букурещ и цените бяха почти същите като в София. Така че, се надявам и тук да успее.
Ето малко коментари от един от последните му концерти в Русия:

"Madina ( Vladikavkaz )
11 ноября, 2010 (четверг, 23:19)

Только что вернулась с концерта Криса во Владикавказе. Это было обалденно-здорово! Огромный ему респект и спасибо! Откуда у него столько сил? Он практически не делая перерывов отыграл концерт. Конец заканчивающейся песни плавно переходил в начало следующей! Это вам не фунт изюма (как вокалист это говорю), он в прекрасной форме.Зал его не отпускал, после прощального "гудбай" никто не сдвинулся с места, и после продолжительных оваций он вышел на бис и спел еще две песни:wacko: Но зал не отпускал, и Крис со всеми музыкантами вышли на поклон к публике. В общем, все были в восторге от этого парня:huh: Очень надеюсь, что он к нам еще когда-нибудь приедет:metal: Крис, спасибо большое за такой классный концерт, это было супер!:metal:

Е, на руски е, но се разбира :blink:))

Честно казано и на мен ми е интересно какъв ли ще е броя на феновете му тук. Сори за дългия пост.

#30 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 ноември 2010 - 13:38

Който желае, може да се пробва да спечели покана и/или мийт&грийт:
http://www.katehizis...s.php?id=16980
I don't know how I managed it...

#31 McVicar

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 05 декември 2010 - 22:42

Един чудесен завършек на тазгодишните ми концертни посещения... Пълна зала, добро озвучение и хит след хит... Зала 1 съм я виждал по-пълна само на Марк Нопфлър, публиката малко късно се раздвижи, но накрая всички бяха на крака. Крис се представи повече от добре, не се надуваше, имаше заигравка с публиката, абе на ниво... :)

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 декември 2010 - 23:50

Репортаж :)
I don't know how I managed it...

#33 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 06 декември 2010 - 00:16

View PostOzzy, on Dec 5 2010, 23:50, said:


Ози! :) :) :D

#34 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 08 декември 2010 - 13:35

" И изведнъж на "I'll Meet You At Midnight" осем хиляди социалистически изчадия се изправиха на крака. Осем хиляди тръпнещи, лудеещи копелета в екстаз. Стена от осем хиляди тела. Джудистите изгубиха турнира."

:lol:

#35 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 08 декември 2010 - 22:44

И снимки :rolleyes:
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users