Jump to content

ФСБКонцерти...


158 replies to this topic

#41 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 09 December 2010 - 10:59 AM

View Postmarillion, on Dec 9 2010, 10:50, said:

Хубаво че този път Варна е реагирала адекватно. Помня как по време на концерта в "Универсиада" преди десет години, Румен разказваше за публиката във Варна, която през цялото време подвиквала на музикантите: "Хайде изпейте "След десет години" и да си ходим вече..."
:harhar: :metal: :D Не зная за другите случаи - всъщност и сега беше доста заспала, но на "Високо" запя с цяло гърло, да не говорим за ^^^. Всъщност "Високо"никога не ми е особено на сърце, но снощи я изсвириха страхотно - направо драматично. Айде стига толкоз спойлери :rolleyes:
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#42 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 09 December 2010 - 11:01 AM

View Postmarillion, on Dec 9 2010, 10:50, said:

Хубаво че този път Варна е реагирала адекватно. Помня как по време на концерта в "Универсиада" преди десет години, Румен разказваше за публиката във Варна, която през цялото време подвиквала на музикантите: "Хайде изпейте "След десет години" и да си ходим вече..."
Ами явно при сегашните цени тези фенове са преценили, че не си струва да са в залата само заради тази песен - ето и един положителен ефект от скъпите билети.
P.S. Кратко медийно отразяване по новините може да се гледа тук :rolleyes:

Edited by Metal Heart, 09 December 2010 - 12:14 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#43 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 09 December 2010 - 12:35 PM

View Postincarnate, on Dec 9 2010, 10:59, said:

:metal: :D :D Не зная за другите случаи - всъщност и сега беше доста заспала, но на "Високо" запя с цяло гърло, да не говорим за ^^^.
Трудно се пее толкова високо и дори се учудих, че почти цялата зала успя да запее в хор едноименната песен :harhar: Аз не се осмелих :rolleyes:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#44 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 09 December 2010 - 12:49 PM

Ако някой иска да хвърли око на сцената и концерта, може да разгледа линковете от стената им във фейсбук: http://www.facebook.com/#!/fsb.bg
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 December 2010 - 13:16 PM

Колко и кои песни от новия албум изпълниха?
I don't know how I managed it...

#46 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 09 December 2010 - 13:25 PM

http://bnt.bg/bg/news/view/42631/fsb_zapoc...novoto_si_turne

ей ви и матриал :rolleyes:))

#47 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 09 December 2010 - 15:33 PM

View PostOzzy, on Dec 9 2010, 13:16, said:

Колко и кои песни от новия албум изпълниха?

Ами май всички. Във всеки случай сетлиста не беше разделен на нови и стари парчета, а от един момент нататък ги смесиха, така че ми е трудно да отговоря категорично. От новите парчета на мен сякаш ми се откроиха Параграф и Изповед, които изглеждаха по-динамично, по-мощно на живо.
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 December 2010 - 16:11 PM

Според мен "Параграф" и "Изповед" са най-добрите композиции от новия албум и аз съм много щастлив, че ще ги чуя на живо, като искрено се надявам втората да бъде с променен и удължен аранжимент... :rolleyes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 09 December 2010 - 16:43 PM

View Postmarillion, on Dec 9 2010, 16:11, said:

...искрено се надявам втората да бъде с променен и удължен аранжимент... :rolleyes:

Именно :harhar:
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#50 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 December 2010 - 16:46 PM

Което още веднъж потвърждава думите ми при излизането на албума, че голяма част от композициите в него са с огромен потенциал, но по една или друга причина са оставени сякаш умишлено недовършени от тримата...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#51 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 13 December 2010 - 23:06 PM

Преди малко се прибрах от Софийския концерт на ФСБ. B)
Изключително впечатлен съм! При все, че съм гледал групата и преди на живо, познавам доста добре творчеството им и музикантските им способности, днес направо ме отвяха! :pop: Невероятен концерт! Не мога да намеря суперлативи да опиша случилото се в зала 1 на НДК (поне от музикална и музикантска гледна точка). Няма и да се опитвам, просто ще кажа, че това е един повече от достоен край на концертната ми 2010 г. :yes:

В края на концерта обаче някои хора направиха всичко възможно да помрачат страхотните впечатления. Някакъв костюмиран тип, който така и неразбрах какъв се явява, а и пет пари не давам за тази информация; започна да чете приветствия от министър председателя, министъра на културата и не знам си още кой от същата бездарна пасмина. В този момент публиката избухна в освирквания и хората започнаха скоропостижно да се изнасят от залата. Грозотия. Срам. Не мога да повярвам, че тези страхотни творци и музиканти позволиха на някакви шушумиги да си правят евтин PR на техен гръб. Просто не мога да повярвам... Почувствах се все едно сме преди 25 години и Бай Тошо поздравява заслужилите народни творци. Гадост! :D

В момента съм силно афектиран от тази груба селска проява и като че ли тя надделява над всичко хубаво, сътворено от ФСБ на сцената. :(
Може утре да напиша и още нещо на по-спокойна и трезва откъм негативни емоции глава... :rabbi:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#52 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2010 - 01:23 AM

Концерта беше един малък оазис сред иначе пустата българска рок действителност. Продукция, която съм виждал във "Finally... The First Farewell Tour" на Фил Колинс. Впечатлих се.

@Yanni Този накрая беше някакъв грездей, който дори не знаеше как да се справи със ситуацията.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#53 Дамаджан Петров

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2010 - 02:44 AM

65 години не стигат да бъде изметена тази долна сган. Трагедия. Все по-зле. За тия няма разлика между ФСБ и веско мАринов. Цяла зала го освирква костюмирания плужек и му декларира ясно желанието си да се МАХА оттам, а то, съществото недно, виси и нарежда "Ама не искате ли да ги поздравим, ама не искате ли, ама те са заслужили...?!?!". ААААААА!!! Ордени, поздравителни адреси, кошници с цветя... драйфня!

Тази случка показа огромната вселенска пропаст между нoрмалните хора и ТЯХ. Отиваш поне за 2 часа да се насладиш на нещо красиво, за малко да забравиш картинката на целия български шайт, но боклуците не те оставят, навсякъде са!

А фесебето, горките, като в небрано лозе, след всичкото хубаво, което направиха тази вечер... И защо, питам се, бяха през цялата последна година приказките как никой в държавата не им бил помогнал за нищо, като сега не се осмелиха да го изритат тоя оттам и само минаха накрая с лек майтап и с признанието, че публиката им е истинската награда?!

Какъвто народът, такива и рокаджиите - благи овчици.

#54 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2010 - 08:31 AM

ФСБ - Иде Вятър
НДК, Зала 1, 13.12.2010


Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#55 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2010 - 08:49 AM

Абсолютно съгласен с Яни! Страхотен концерт, визия, звук дори, невероятни изпълнения и раздаване от страна на музикантите и накрая ... ех, този край ... Кому беше нужно всичко това - поздравителни картички, кошници с цветя, ордени, ала-бала-портокала - развалиха хубавото впечатление ...

П.С.: Днес определено като попълвам анкетата ще сложа концерта на ФСБ на челните места, признавам си - останах очарован! :rabbi:

#56 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 December 2010 - 09:05 AM

Факт - концертът беше чудовищен. Зверски съм доволен, въпреки че никога не съм бил die-hard фен на ФСБ, но просто няма как да си изкривя душата - перфектни музиканти, страхотно подбран сетлист, убийствен звук... Евала! :pop:

Виж, тази селяния накрая, с опита за пробутване на "приветственото слово" на самозабравилия се пожарникар, наистина ми уби кефа от концерта. Яни го е казал много точно: "Почувствах се все едно сме преди 25 години и Бай Тошо поздравява заслужилите народни творци." Ама така е... До преди 20 години - бай Тошо, сега - бодигардът му... Не знам кое е по-лошо, честно казано... но при всички положения вече тотално ми писна от тези напъни за евтин PR с повод и без повод, и то на чужд гръб, а очевидно не само на мен, съдейки по недвусмислената реакция на цялата зала снощи.

Та, накратко - великолепни ФСБ и концерт, който ще се помни дълго. :rabbi: Другото (и другите) ще бъдат бързо забравени...

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2010 - 09:12 AM

Действително, страхотно представление! Не съм и очаквал друго - все пак последният им концерт в София (преди около 10 години) ми стои на челното място в класацията за най-добри български концерти на които съм бил.
От техническа гледна точка всичко беше на световно ниво. Светлини, екрани, звук - професионална работа! Такъв звук в тази зала мисля, че съм чувал само на TOTO (може и още на някого, но в момента не мога да се сетя за друг). Което, между другото, е поредното доказателство за това, колко много некадърни озвучители бродят по земята.
Относно сетлиста - не може да се угоди на всеки. Искаше ми се да е малко по-друг, да е подобен на този отпреди 10 години, но това са си мои желания, които нямат нищо общо с желанията на групата и останалите феновете. Все пак, ако трябва да изкажа поне една забележка, то тя би била относно акустичната китка - не биваше пет (!!!) страхотни песни, любими на няколко поколения българи, да бъдат така претупани! Та те не бяха изпълнени и наполовина - по един куплет от песен. А след тях изпълниха ЦЯЛАТА "Не бързай, Слънчо" - една от най-излишните им песни (лично мнение).
Така или иначе - страхотен концерт. И пак повтарям - не съм и очаквал друго.
Що се отнася до ситуацията накрая - издържах я до половината и си тръгнах. Не можех да стоя повече. Стана ми неудобно и за публиката, и за групата, и за политиците. Цирк. В това се превърна един прекрасен концерт. А не трябваше да бъде така. И в тази връзка, след неколкократното повтаряне на "Ама те не заслужават ли да ги поздравим?!" (тогава си тръгнах), случи ли се още нещо? Как завърши тази цигания?
Сега съжалявам, че вече съм пуснал концертната си анкета. Не, че щях да сложа ФСБ на някое от първите три места в първите два въпроса. Въпреки чудесния концерт смятам, че тези, които съм поставил там, го заслужават повече. Но със сигурност щях да сложа концерта в издънките на годината. Не заради групата, а заради простотията накрая.

ФСБ
София, Зала 1, НДК
13.12.2010г.


1. Интро
2. Навярно
3. Сам съм с вятъра
4. Параграф
5. Не взимай нищо с теб
6. Изповед
7. Както преди
8. Пътуване
9. Няма как
10. Картини
11. Иде вятър
12. Акустична сюита
- Зимна къща
- Случва ке
- Отговор
- Протегнах две ръце
- Обещание
13. Не бързай Слънчо (акустично)
14. Епизод от романтичен филм
15. А там не бяхме
16. Религия
17. Не така
18. Обичам те дотук
19. Високо
Бис 1:
20. Пак ще се прегърнем
21. Празник
Бис 2:
22. След десет години
I don't know how I managed it...

#58 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 December 2010 - 09:18 AM

View PostOzzy, on Dec 14 2010, 09:12, said:

И в тази връзка, след неколкократното повтаряне на "Ама те не заслужават ли да ги поздравим?!" (тогава си тръгнах), случи ли се още нещо? Как завърши тази цигания?
Не знам - и ние се изнесохме с ругатни и попържни в момента, в който онзи индивид започна да настоява да си прочете домашното, възложено му от т. нар. министър-председател.

P.S. Не, че има някакво значение, но лично за мен най-красивият момент от целия концерт беше изпълнението на "Не така". Шапка им свалям за тази песен!

#59 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2010 - 09:23 AM

View PostEnvy, on Dec 14 2010, 09:18, said:

Не, че има някакво значение, но лично за мен най-красивият момент от целия концерт беше изпълнението на "Не така".
Абсолютно съм съгласен с теб. И за мен това бе най-силният момент на вечерта. :yes: Пък и ми е любимата тяхна песен :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#60 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2010 - 09:31 AM

Чак сега разбирам, че тези слова и речи явно са обичайна гледка по подобни концерти в НДК. Миналата година с майка ми гледахме Glenn Miller Orchestra в зала 1 на НДК и там преди самия концерт наскачаха знайни и незнайни душици да обясняват как видиш ли ако не бил посланника на САЩ едва ли сме щели да ги видим. Естествено по едно време се появи и самия янки и той да пусне 2-3 лафа. Добре, че го направиха преди да излязат музикантите, защото част от залата със сигурност щеше да се изнесе.

Радвам се, че ви е харесал концерта, на мен ми се размина, понеже майка ми ги гледа във Варна. :rolleyes:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users