Jump to content

Скандалът с трибюта за Dio на Manowar


227 replies to this topic

#1 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 14:51

Не исках да отварям нова тема, а това, което ще напиша, има връзка, макар и косвена, с предстоящия фестивал. Искам да попитам автора на текста към тази новина нещо:
http://katehizis.com...s.php?id=15445
С какво право той си позволява да пуска подобни дребнави и не основаващи се на абсолютно нищо намечета, целящи единствено и само очерняне на името на една от най-големите групи на фестивала и абсолютно нищо друго? Говоря за това, което сте написали за трибюта на Manowar, ако не е станало ясно. НИКЪДЕ в думите на Уенди Дио не се споменава никоя от групите, взели участие в този трибют. На какво основание си позволявате подобни коментари? Какъв проблем имате с групата? Защо сте цитирали думите на Дейвид Фейнстийн, но не и отговора на Нийл Джонсън, въпреки че сте написали, че е защитил хората, за които работи, от нападките? Какво предизвиква това изключително тенденциозно поведение? Лични проблеми ли, нехаресване ли, какво?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#2 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 15:28

^Предположение: Най-вероятно и нормално - нехаресване :harhar:

#3 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 15:39

Аз пък бих попитал нещо друго... Защо ВСЕКИ ПЪТ, щом някой каже нещо негативно за Manowar, феновете им скачат като ощипани госпожици? Защо вадят мечовете и започват да ги размахват наляво и надясно?
Не съм видял такова нещо при феновете на Металика. А ако питате мен, това са феновете, които имат най-голямо право да пищят за обиди и негативно отношение към любимата си група.
Не съм видял такова нещо и при феновете на Мегадет. Или която и да е била друга група, която от време на време отнася (основателно или не) критика. Само от вас го виждам. Ей, големи мрънкала сте, чак ми е писнало от вас. Де що някой каже нещо негативно за Manowar и вие започвате да пишете фермани. МРЪН-КА-ЛА! :harhar:
I don't know how I managed it...

#4 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 18 юни 2010 - 15:50

Като стана дума за Manowar, снощи водещият на коментарното студио на БНТ преди мача произнесе името им като МенАуер (с ударение върху втората сричка) ;) - в праймтайма на националната телевизия :harhar: Чудя се как още никой не е възнегодувал за това :unsure:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#5 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 15:56

View PostMetal Heart, on Jun 18 2010, 16:50, said:

Като стана дума за Manowar, снощи водещият на коментарното студио на БНТ преди мача произнесе името им като МенАуер (с ударение върху втората сричка) ;) - в праймтайма на националната телевизия :harhar: Чудя се как още никой не е възнегодувал за това :lol:
Да, писах го в темата за световното, направо първите 10 сек не загрях коя е тая нова група която са поканили на фестивала :D
Даже бях забравил как точно ги нарече от потрес, мерси за напомнянето :unsure:

#6 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 юни 2010 - 16:03

View PostТигър, on Jun 18 2010, 15:51, said:

Не исках да отварям нова тема, а това, което ще напиша, има връзка, макар и косвена, с предстоящия фестивал. Искам да попитам автора на текста към тази новина нещо:
http://katehizis.com...s.php?id=15445
С какво право той си позволява да пуска подобни дребнави и не основаващи се на абсолютно нищо намечета, целящи единствено и само очерняне на името на една от най-големите групи на фестивала и абсолютно нищо друго? Говоря за това, което сте написали за трибюта на Manowar, ако не е станало ясно. НИКЪДЕ в думите на Уенди Дио не се споменава никоя от групите, взели участие в този трибют. На какво основание си позволявате подобни коментари? Какъв проблем имате с групата? Защо сте цитирали думите на Дейвид Фейнстийн, но не и отговора на Нийл Джонсън, въпреки че сте написали, че е защитил хората, за които работи, от нападките? Какво предизвиква това изключително тенденциозно поведение? Лични проблеми ли, нехаресване ли, какво?

Гледам - сто пъти повтори, че Уенди никъде не е посочила Manowar. Защо тогава Нийл бърза да отговаря, а и се очаква официално изявление на "Magic Circle Music"?
Не е предаден целия отговор на Нийл именно защото е неофициален. Чакаме официалното съобщение и него ще предадем цялото.

А поводът за "дребнавите намечета" СЕ основава на нещо много важно - този диск ще се опитат да ни го пробуват за сефте имено на Сонисфиърите тук, в Румъния и Турция. И ако Уенди Дио казва, че парите не отиват във фонда на името на мъжа й, а Менъуор и кръжецът им се опитват да се измъкнат като пръдня от гащи, то ние вярваме на Уенди Дио.
Ако на Сонисфиъра идваше Йорн Ланде и той пускаше в мърча си неговия трибют, новината ни щеше да е абсолютно същата, но с името на Йорн, вместо това Менъуор.
Извинявайте, че бяха Менъуор :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#7 Barbarian_Brothers

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 16:39

A Manowar някога да са казвали че тези пари ще отидат за фонда ? Не мисля ... какъв е проблема тогава. Още повече, че в БГ над 99% от хората си свалят музиката от интернет. Ами какво мрънкате тогава, не давате пари и съответно те не отиват никъде - нито при групата, нито във фонда. Който мрънка да си свали диска безплатно, пък тия 10 долара (цената му) да ги внесе във фонда ....
Относно кавъра - страшен е, звучи малко по-тежко и съответно по-малко баладично, но като цяло е добър, точно в стила им.

#8 Христина

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 5 posts

Posted 18 юни 2010 - 16:48

View PostOzzy, on Jun 18 2010, 16:39, said:

Защо ВСЕКИ ПЪТ, щом някой каже нещо негативно за Manowar, феновете им скачат като ощипани госпожици? Защо вадят мечовете и започват да ги размахват наляво и надясно?
Не съм видял такова нещо при феновете на Металика.

Защото са фенове. Абсолютно всички така реагират, без значение коя е групата. Ама при Manowar бие повече на очи защото са малко повечко фенчетата (за разлика от феновете на накоя новопоявила се или никому известна банда примерно). За феновете на Металика защо не си видял такова нещо мисля, че се досещам. Тестово пуснете една статийка за Металика с нескрит негативизъм на автора към групата и ще се види доста добре, че и Металика имат не малко фенове, които се засягат на подобен род пристрастия "по високите етажи".

#9 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 16:50

View PostSatyr, on Jun 18 2010, 17:03, said:

Гледам - сто пъти повтори, че Уенди никъде не е посочила Manowar. Защо тогава Нийл бърза да отговаря, а и се очаква официално изявление на "Magic Circle Music"?
Не е предаден целия отговор на Нийл именно защото е неофициален. Чакаме официалното съобщение и него ще предадем цялото.
Защото има цитирани от вас нападки, отправени от трето лице - David "Rock" Feinstein, по-точно. Примерно. Или защото подобни нападки могат да се намерят не само при вас. Нийл Джонсън също никъде не е споменавал, че отговаря на Уенди Дио - това, което е написал, е "I hope you all will enjoy it and please do not be influenced by some of jealousy and negativity being spread about this very heartfelt project" - отново, в думите си той не говори за Уенди. Всъщност в коментара му се споменава само Фейнстийн и никакви други имена - което би следвало да покаже, че отговаря по-скоро на него, отколкото на съпругата на Дио.

А без факти дребнавите намечета са дребнави намечета, а факти нямате. Или ако имате, е трябвало да ги публикувате. На какво основание взимате страна? Изявлението на Нийл Джонсън, официално или не, е публикувано лично от него на доста места. Защо го пропускате? Защо не го цитирате? Да не говорим, че Manowar по начало не са казвали какво биха направили с приходите от трибюта - или поне при вас не се е появявала подобна новина.

Ози, сравнението щеше да е коректно, ако феновете на Metallica не скачаха още по-остро или ако пускахте дребнави намечета по техен адрес. До тогава не е. А аз по подобен начин недоволствам срещу изписаната в коментарите или новините помия за всяка група, за която чета, във всеки сайт, в който ми е дадена тази възможност. А срещу Megadeth нямам наблюдения да се плюе много - намира се кой отвреме-навреме, но в никой случай не е като срещу Manowar. И сам добре знаеш това.

А, да - още нещо, онзи кретен, който ме е нарекъл "олигофренче", още не сте го цензурирали. Защо тогава цензурирахте мен? Нещо двойни стандарти ли, какво?

Edited by Тигър, 18 юни 2010 - 16:58 .

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#10 Barbarian_Brothers

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 17:01

Тигър успокой се бе човек, на концерта ще си проличи кои са истинските Manowar, защото както винаги ще се раздадат на максимум. Който не иска да не копува диска. Който не иска, да не ги слуша, който не иска да не им ходи на концертите. Който има нещо против тях или нас феновите им, ами чакаме ви лице в лице на концерта :harhar: (шега естествено, да не вземете да се палите сега пак).

#11 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 юни 2010 - 17:14

View PostBarbarian_Brothers, on Jun 18 2010, 17:39, said:

A Manowar някога да са казвали че тези пари ще отидат за фонда ?
Не бяха. Сега нещо подобно казва режисьорчето им. Т. е. - сещат се след изявлението на Уенди. Какво следва от това?

View PostBarbarian_Brothers, on Jun 18 2010, 17:39, said:

Не мисля ... какъв е проблема тогава. Още повече, че в БГ над 99% от хората си свалят музиката от интернет. Ами какво мрънкате тогава, не давате пари и съответно те не отиват никъде - нито при групата, нито във фонда. Който мрънка да си свали диска безплатно, пък тия 10 долара (цената му) да ги внесе във фонда ....
Т.е. навремето като се оказа, че групата Мили-Ванили изплагиатствала всичката си музика от една друга, ние, тъй като имаме пиратска копия на тази музика, нямаме право на недоволство???? :unsure:

View PostТигър, on Jun 18 2010, 17:50, said:

Защото има цитирани от вас нападки, отправени от трето лице - David "Rock" Feinstein, по-точно. Примерно.
Авторът на една песен казва, че тя е написана преди 8 години и няма общо със смъртта на Дио, а Менъуор я пъхат в трибюта, заблуждавайки хората, че е посветена на него. И това са нападки? Значи чичо ти Джоуи, ако блъсне човек на пешеходна пътека, жертвата оцелее и тръгне да го съди, това ще са нападки? :lol:

View PostТигър, on Jun 18 2010, 17:50, said:

Или защото подобни нападки могат да се намерят не само при вас. Нийл Джонсън също никъде не е споменавал, че отговаря на Уенди Дио - това, което е написал, е "I hope you all will enjoy it and please do not be influenced by some of jealousy and negativity being spread about this very heartfelt project" - отново, в думите си той не говори за Уенди. Всъщност в коментара му се споменава само Фейнстийн и никакви други имена - което би следвало да покаже, че отговаря по-скоро на него, отколкото на съпругата на Дио.
И ако отговаря само на него, а не на Уенди, защо споменава фонда. "Нападките" на Фийнстайн са по повод песента, а не за печалбите от албума. Т.е. ако Нийл отговаря само на Фийнстайн, няма повод да споменава фонда. Извинявайте, че го е споменал.

View PostТигър, on Jun 18 2010, 17:50, said:

А без факти дребнавите намечета са дребнави намечета, а факти нямате. Или ако имате, е трябвало да ги публикувате. На какво основание взимате страна?
Имаме факти, бе. Препоръчвам ти оптики "Фокс", за да ги видиш. Фактите са изявлението на Уенди. Всеки трибют, който не идва от нейната фирма/фондацията и приходите от който няма да отидат във фонда на Дио, попада автоматично в обсега на нейното изявление. Логиката е проста, освен ако не са ти нужни очила :D
Извиняваме се за изявлението на Уенди Дио. Но не сме я подтиквали ние да го прави ;)

View PostТигър, on Jun 18 2010, 17:50, said:

Изявлението на Нийл Джонсън, официално или не, е публикувано лично от него на доста места. Защо го пропускате? Защо не го цитирате? Да не говорим, че Manowar по начало не са казвали какво биха направили с приходите от трибюта - или поне при вас не се е появявала подобна новина.
Е, ся, като съм ти казал един път защо не сме го публикували, трябва ли да го повторя още сто пъти, за да проумееш? :harhar:
Не - Менъуор абсолютно НЕ са казвали какво ще направят с приходите. И след като не са го казали - те не са били предвидени за фонда. Защото, ако подемаш кампания с благотворителна цел, неминуемо го обявяваш още в началото й, а не след като някой ти направи проблем.
Извиняваме се, че Мънъуор не са обявили, че парите ще отидат за фонда.

View PostТигър, on Jun 18 2010, 17:50, said:

А, да - още нещо, онзи кретен, който ме е нарекъл "олигофренче", още не сте го цензурирали. Защо тогава цензурирахте мен? Нещо двойни стандарти ли, какво?
Не сме видели онзи, въпреки че опитваме, не можем да цензурираме 100% от обидите, които се пишат в коменарите. За съжаление - това е един от основните приоми на коментиращите. Извиняваме се и за това.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#12 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 юни 2010 - 17:29

Сега виждам, че определението "олигофрен" е било отправено към теб след като ти отправи същото към част от преждекоментиралите. Ами, просто е - не висим непрекъснато да трием глупостите там. На следващо четене сме щели да го цензурираме. Обаче ти искаш да сме го цензурирали ТРИ МИНУТИ след като е написано. Е - сори, не сме като Джоуи ДеМайо, който не носи часовник, защото сам определя кое време е в момента. Извиняваме се и за това :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#13 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 18:01

Добре, да поставим въпроса така:
Кого и за какво заблудиха Manowar по отношение на приходите от трибюта? И какъв е проблемът, че еди-коя-си песен, която съществува едва ли не благодарение на ди Майо, е включена в албума? Не я знам, не съм я чувал, а ако я потърся в youtube, ми изкарва "Heaven and Hell" в изпълнение на Manowar, но ако е хубава песен и върши работа, защо да не я включат? Така или иначе не могат да скрият, че вече е била издадена преди шест години и е била изпълнена на фестивала във Вакен с участието на ди Майо като басист. И т.н., че трябва да приключвам сега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 юни 2010 - 18:23

View PostТигър, on Jun 18 2010, 19:01, said:

Добре, да поставим въпроса така:
Кого и за какво заблудиха Manowar по отношение на приходите от трибюта? И какъв е проблемът, че еди-коя-си песен, която съществува едва ли не благодарение на ди Майо, е включена в албума? Не я знам, не съм я чувал, а ако я потърся в youtube, ми изкарва "Heaven and Hell" в изпълнение на Manowar, но ако е хубава песен и върши работа, защо да не я включат? Така или иначе не могат да скрият, че вече е била издадена преди шест години и е била изпълнена на фестивала във Вакен с участието на ди Майо като басист. И т.н., че трябва да приключвам сега.
Основният проблем е, че се възползват от смъртта на Дио за собствена облага. Заблуждението е косвено - тъй като някои фенове биха си помислили, че изданието е с благотворителна цел.
А другият проблем не е, че песента "Far Beyond" просто е включена в диска. Проблемът е, че е анонсирана така:

Quote

...and his cousin and former Elf guitarist David "Rock" Feinstein delivers a song inspired and written for Dio titled "Far Beyond."
На което самият автор на песента казва това:

Quote

just found out that ( Magic Circle Music ) stated on their site that I was contributing a song to their proposed tribute album to DIO. It also states that I specifically wrote this song for Ronnie. This is totally UNTRUE!

The song is called "Far Beyond", and was a cut on the "FEINSTEIN", "THIRD WISH" album, released by Magic Circle Music, (SPV) in 2004. The song was co written by myself and John West eight years ago.
При това положение - КРАЙ, ФИНИТО. Manowar ЛЪЖАТ, ЗАБЛУЖДАВАТ. С КОРИСТНА ЦЕЛ! Точка.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#15 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 18:49

View PostSatyr, on Jun 18 2010, 19:23, said:

Основният проблем е, че се възползват от смъртта на Дио за собствена облага. Заблуждението е косвено - тъй като някои фенове биха си помислили, че изданието е с благотворителна цел.
А другият проблем не е, че песента "Far Beyond" просто е включена в диска. Проблемът е, че е анонсирана така:


На което самият автор на песента казва това:

При това положение - КРАЙ, ФИНИТО. Manowar ЛЪЖАТ, ЗАБЛУЖДАВАТ. С КОРИСТНА ЦЕЛ! Точка.

Дам, за огромно съжаление наиситна излиза така :harhar:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#16 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 19:01

Още една основателна причина да ги псувам в сряда.

#17 Barbarian_Brothers

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 19:11

Хах, добре псувайте да ви видим ама не в нета ... а на живо, ако ви стиска .... в което крайно се съмнявам. Не си мислете че няма да ви отвърнем ! Hail and Kill

#18 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 19:31

View PostBarbarian_Brothers, on Jun 18 2010, 20:11, said:

Хах, добре псувайте да ви видим ама не в нета ... а на живо, ако ви стиска .... в което крайно се съмнявам. Не си мислете че няма да ви отвърнем ! Hail and Kill

Ти пък кой си. че ще ми определяш какво да правя. Свий малко перките - ще се спукаш ;)

#19 Barbarian_Brothers

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 42 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 19:36

Някъде да съм казал че ти забрянявам нещо на теб или който и да било ??? Правете каквото искате, ако искате се псувайте, ако искате се е*ете, ако искате се бийте, ваша си работа. Аз отивам там да си гледам концерта и да се забавлявам, който има проблеми с това или с мен - там съм, чакам ви ... Аман от тъпи грънчове вече. Това е последният ми пост в този форум, радвайте се.

#20 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юни 2010 - 19:37

View PostSatyr, on Jun 18 2010, 19:23, said:

1. Основният проблем е, че се възползват от смъртта на Дио за собствена облага. Заблуждението е косвено - тъй като някои фенове биха си помислили, че изданието е с благотворителна цел.

2. А другият проблем не е, че песента "Far Beyond" просто е включена в диска. Проблемът е, че е анонсирана така:


На което самият автор на песента казва това:

При това положение - КРАЙ, ФИНИТО. Manowar ЛЪЖАТ, ЗАБЛУЖДАВАТ. С КОРИСТНА ЦЕЛ! Точка.
1. Това е проблем на някои фенове. Не на Manowar.

2. Това не го знаех. Ще почакам албумът да излезе и отговора им. От друга страна, сайтът им е принципно фрашкан с грешки - примерно пишеше, че "The Crown and the Ring" е изпълнена за първи път в Германия, въпреки че записът от Каварна също е на DVD-то. Ще се чака. Малко остана.

Така или иначе, да се пише , че ЗАБЛУЖДАВАТ, ЛЪЖАТ и т.н. НЕ МОЖЕ, преди да се е изяснило какво става.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users